Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3641 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:22:41
diamant2013's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
meniul meu:
ora 8-400 gr de capsuni
0ra 10-o feliuta de paine integrala+150 gr iaurt 0,1+90 ml lapte degresat
ora 1 si ceva-2 cuburi(20gr) de cioco 80%
pranz:ora 4 jumate-un ardei umplut cu carne si ciuperci+o lingura smantana 12%, salata de rosii , castraveti, ceapa+o lingura ulei masline EV
cina:pot sa pap zeama de la ardei?Asa ca o supa?cu o lingura de smantana?
De ce nu? Poti sa papi! Ce originala esti!
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3642 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:43:27
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul
Da, reglarea colesterolului este unul dintre beneficiile acestei diete. Doar ca trebuie sa ai grija mare la grasimile saturate. Dar am vazut ca tu ai. Acum inteleg de ce fierbeai carnea intai si apoi o gateai. Cand iti refaci analizele sa ne spui si noua despre colesterolul tau!
da, deaia o fierb, ca ramane zeama galbenaSi o arunc..maica-mea cred ca ar face infarct, ea e obisnuita sa gateasca gras..O sa va tin la curent
Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul
De ce nu? Poti sa papi! Ce originala esti!
Nu-s originala, doar ca nu-mi prea place sa arunc mancare..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3643 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:48:40
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ieri am primit automat si un 1 langa 4.M-am facut mai batrana cu 1 an
e hai ca nu esti asa batrana fii serioasa. mai ai inca o viata de trait
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3644 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:52:16
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Alynuta sa te mai sfatuiesti cu fetele, stiu ca a mai aparut acum cateva luni tot cu aceasta revista si fetele care cunosc bine Montignac au spus ca are foarte multe greseli de dieta.

Parca Sunshine, Husky si nu mai stiu cine au spus asta.
dap asa e. aparuse montignac pentru femeie , la revista femeia, dar era tradusa prost. greseli de genul : fasolea verde, pastai, gatita are un IG 85. fals! mai bine le luati din librarii fetelor
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3645 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:54:08
diamant2013's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
da, deaia o fierb, ca ramane zeama galbenaSi o arunc..maica-mea cred ca ar face infarct, ea e obisnuita sa gateasca gras..O sa va tin la curent

Nu-s originala, doar ca nu-mi prea place sa arunc mancare..
Si asta te-a ajutat sa devii inventiva! F.frumos!
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3646 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 14:55:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul

e hai ca nu esti asa batrana fii serioasa. mai ai inca o viata de trait
hihiihiihiihi, chiar, ia nu mai gandi tp romaneste ci tip italieneste..Astia si la 80 de ani se cred tineriGuai daca le zici altfel, eu am patit-o cu batranica de care aveam grija:se tot vaita ca o doare ba ici, ba colea..si eu:eee, ce mai vrei la 85 de ani ai tai, ma doare pe mine ca am 30..asa e la batranete..Si ea de colo:batrana e maica-ta!Nu am sa uit fazaSi intr-adevar, era ea bolnava, da se ingrijea, isi smulgea si acu perii de pe fatza, isi lacuia unghiile(adica ma punea pe mine), venea o data pe luna frizerita acasa si o tundea, vopsea...Asa-.s cam toti aici..Deci, Loly..41 de ani e TINERETE
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 20 mai 2010 at 14:57:31.
  #3647 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 15:54:50
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 55
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ieri am primit automat si un 1 langa 4.M-am facut mai batrana cu 1 an
La multi ani,sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-i mai bun!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor!haideti la un ceai karkade cu mine..

Am intrat sa caut reteta de ardei umplut Monty, o vazusem pe aici..Pup, o zi buna!
Multumim,Vento!
Citat:
Anterior postat de slaba Vezi mesajul
Dragelor amnoua. de maine ma voi deplasa cu bicicleta. las masina in parcare si pronesc in varetjul Bucurestilor.

Ma puteti striga "Mita biciclista" de acum.
Sa o folosesti sanatoasa!
Fetelor,ati scris o multime...a trebuit sa citesc cu viteza luminii si sunt convinsa ca mi-au scapat destule

Meniul pe azi:

20.05.2010
  • 5.30- 1 portocala
  • 7.00-1 cafea+ 1 mar
  • 9.30- 1 iaurt 0% + 1 chifla
  • 13.00- peste + spanac
  • 16.00- 2 patratele ciocolata 85%
  • 18.30-salata verde cu avocado si 2 felii de chec aperitiv
O zi buna,fetelor!
Fug la treburi!
  #3648 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 15:57:28
medeeams's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ciao Mede! Propolis e un produs apicol si e indicat sa se ia pe zahar. Sunt persoane care pun apa intr-o lingura si asa iau. Dar nu e bine , asa mi-a zis un medic. Cel mai bine e asa: pui intr-o lingurita zahar si cateva picaturi de propolis peste. Poti sa iei pe zi, jumatate din greutatea ta corporala in picaturi. Adica sa zicem la o greutate de 60 de kg , pe parcursul unei zile poti sa iei 30 de picaturi. Scuze ca-ti raspund asa tarziu la mesaj, acum am apucat sa intru.....nu mai imi ajunge timpul.Te pup si ma bucur ca te simti mai bine!!
Buna,uitasem sa te intreb ..fac cura asta pt o perioada de? si multumesc.

Citat:
Anterior postat de Anuta Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor
M-am inregistrat pe forum acum cateva zile, intre timp am fost plecata din localitate si pe drum, printre picaturi, in microbuz, am citit din cartea lui monti ca sa vad in ce consta dieta sa o pot incepe si eu.
Deci iata meniul pentru azi, va rog sa ma corectati daca gresesc: mic dejun ora 8- cafea decof+indulcitor, cereale+lapte 0,1%, pranz ora 12:30 - 13 - ton din conserva fara ulei+salata+branza+lamaie, cina pe la 17:30 - 18 - piept de pui la abur+legume la abur sau salata din salata si rosii.
Acuma...eu nu am gasit la supermarketul de langa mine decat lapte din asta cu 0,1%, stiti cumva daca pot gasi din cel degresat complet? De care sa iau? Iaurt cu 0% am mai gasit dar lapte parca nu am vazut. Si mai am doua intrebari: eu la legumele la abur puneam putin otet pe ele ca sa le dau gust, mai am voie sa fac asa in cura monti? inca o nelamurire o am cu borsul, ca nu imi prea place gustul supei si atunci ii adaugam bors si o transformam in ciorba am voie sa pun bors?
Indulcitorul presupun ca se numeste fructoza sau sirop de agave.E k laptele 0,1%,mai slab de atat nu exista.Otet cu moderatie.Da,ai voie sa pui bors numai daca e facut din tarate de grau.Spor!

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ieri am primit automat si un 1 langa 4.M-am facut mai batrana cu 1 an
Si nu ai zis nimic nimic,loly,pai atunci:


Citat:
Anterior postat de miky28 Vezi mesajul
Buna gasca,
Nu am reusit sa citesc totul din urma , dar poate o sa reusesc azi!Sper ca toata lumea este bine!

Ieri pe la 16 am mancat cam 100-150gr de orez basmati cu lapte 0,1% +scortisoara+ un pic de gem conform, iar pe la 20 am mancat o farfurie de ciorba de fasole cu ceapa verde.Sper ca nu-i gresit!

Meniul de azi 20.05:
MD: 08:00- sucul de la o grefa si o portocala
08:30 - o chifla wasa+gem+branza 0%+o cana de cafea cu lapte.
Pranz: 13:00 - rosii+castraveti+gulie+sunca presata.
Cina: 17:30 - o sa-mi fac o mancare din carne de pui, ciuperci, mult marar si un pic de smantana +salata de varza.Desert capsuni+cioco 85%.

Va doresc o zi minunata!
Sunt glucidice amandoua..insa eu personal evit sa fac asemenea combinatii,adica la 16 pt mine e gustare si la gustare mananc fructe sau seminte crude si de asta cred ca era mai bine dc le mancai la cina pe toate.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3649 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 16:00:15
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ieri am primit automat si un 1 langa 4.M-am facut mai batrana cu 1 an
La multi ani!, Loly. Nu esti batrana deloc, sa nu mai zici asa. Esti in floarea varstei, ai toata viata inainte si toate motivele din lume sa te bucuri de ea si sa lupti pt familia ta. Te pup si multa sanatate! Felicitari si pt statutul de slabuta cu vechime, acum am vazut.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor!haideti la un ceai karkade cu mine..

Am intrat sa caut reteta de ardei umplut Monty, o vazusem pe aici..Pup, o zi buna!
Emi, nu e acru ceaiul ala? Mie asa mi s-a parut si am zis ca nu mai beau niciodata.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Mi-am luat cartea noua a lui monti 18 lei ,de la librarie. Mi-a luat al meu si ,,Mananc sanatos si ma mentin tanar'',asta e cu revista Felicia.A vrut el sa-mi ia si asta. Poate trece si el la regim.
Atat cartile din librarie cat si cele de la revista Felicia sunt facute de editura Felicia. Se pare ca erau greseli grave in cea adresata femeilor, asa ca daca vreti sa o cumparati, asteptati sa apara cea ilustrata ca sigur e de la alta editura. Cartea noua o am si eu, dar nu am mai citit-o. Azi mi-am luat si rev Felicia cu cartea care ti-a luat-o al tau. Cred ca imi fac Biblioteca acasa numai cu Monti. Am citit-o pe cea ilustrata "Mananc, slabesc si ma simt bine". F. bine facuta, explicata, etc. Plus ca e f. buna Indicele Glicemic.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu pot sa ma abtin f bine la acea doza simbolica..de fapt beau o data pe saptamana un pahar mai putin de jumateLa ardei nu am pus deloc ulei, si la salata nu pun de obicei mai mult de o lingurams de sfat!
Uleiul de masline e f. bun pt sanatate, se poate pune in cantitati normale (4-5 linguri) la mesele lipido-proteice. Atentionarea e doar pt mesele glucidice. Eu una pot sa spun ca scap cam mult.
Da, ai dreptate, da mai bine sa limitez uleiul, ca are un milion de calorii..
Emi, nu te mai gandi la calorii, are numai grasimi bune uleiul - grasimi nesaturate.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
NU mai imi spune de imuiat painea...ca mor..Asdta e, acu, daca nu-i buna..Acu pun si eu putin, tot din acelasi motiv

Eu chiar il am mare, dar amintrebat pe Ame inainte de a trece la Monty, eram ingrijorata ca se pune accent pe oua, branzeturi, carne..si m-i zis ca in timp regleaza si colesterolul..are dreptateEu am decis sa o cred..si iata-ma
Se pare ca se regleaza, va anunt la sf. lunii ce mi-a iesit la analize. Oricum, eu am mancat si gras, carnea nu am degresat-o, ulei am pus cum trebuie, nu mai spun de nuci, migdale, seminte. Iar in ultima perioada am mancat si oua, mai mult de 2 pe sapt (asa imi spusese doctorul, dar eu am gasit ca ouale nu au nici o influenta in acest sens).

Fetele, va pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3650 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 16:07:26
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Sunt glucidice amandoua..insa eu personal evit sa fac asemenea combinatii,adica la 16 pt mine e gustare si la gustare mananc fructe sau seminte crude si de asta cred ca era mai bine dc le mancai la cina pe toate.
Medeea, e ok cum a mancat Miki28. Chir daca lua la ora20masa proteica, tot erain regula. E adevarat ca putea sa le combine, dar daca asa a simtit ea, nu a gresit cu nimic. Plus ca e mai bine ca mancat ceva decat sa stea cu foame.
Tu ce mai faci? Ma bucur ca ti-ai revenit!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, indice glicemic, montignac, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul Slabutelor care tin dieta cu fructe :D Slabuta Dieta cu fructe si legume 139 19 aug 2011 14:32:33
O luna fara dulciuri!!! Partea II anna maria Concurs "O luna fara dulciuri" 285 28 iun 2010 23:09:26
Dieta Michel Montignac - Faza II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 2 28 apr 2010 13:03:04
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole