Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3321 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 16:00:01
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

EMY da ce super ..... cu picioarele goale prin mare......mi-ai facut pofta
m-as duce si euuuuuuuu.............ce romantic, pacat ca al meu nu iubeste marea
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3322 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 16:57:47
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
EMY da ce super ..... cu picioarele goale prin mare......mi-ai facut pofta
m-as duce si euuuuuuuu.............ce romantic, pacat ca al meu nu iubeste marea
Pauza de meci..am baut in 45 de minute un kil juma de apa cu lamaie, asa e de cald
Sa stii Cris, ca nici alui meu nu-i place, da de plimbat asa, imbracati, ii place..cand vreau la plaja ma duce si ma lasa acolo, sau ma duc cu prieteneleNu-i inteleg de ce nu le place, eu as sta ca o rata numa in apa chiar daca soarele imi e contraindicat
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3323 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 18:54:10
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Iar esti harnicuta..eu eram ocupata aici cu voi si am lipit un pic fasoleaAm mutat-o repede in alta oala, nu s-au lipit decat cateva boabe de fund, am salvat-o in timp
Hai mai Emy fi si tu mai atenta ! Cat pe aci sa arzi fasolea ! Lasa ca o faceai afumata !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele spor la treaba, weekend placut ptr. toate slabutele.
Eu ma duc sa fac un dus si baita la cel mic.... vin mai pe seara
Weekend placut si tie Crista !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
si eu am fasole boabe acasa.E doar fiarta si ii pun niste sare.Mie imi place, soacra-mea se mira..cica am ambitie..ma admira Fulguto!!!!
Asa si trebuie sa te admire !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
WEEKEND PLACUT FETELOR !!!!
vorbim luni ptc eu nu cred ca mai intru pe forum in weekend.
Weekend placut Crinuta ! Si distractie placuta !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3324 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 18:56:46
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Buna fetele...
Dupa numai 139 de pagini citite de pe la 5 dimineata pana pe la 10-11 cand am plecat , vin si eu cu raspunsurile... Abia am ajuns la pagina 310..dar azi sper sa recuperez tot tot. Am vrut sa raspund mai devreme, dar am ajuns tarziu acasa . Nici nu m-am simtit deloc bine azi.
Ei dar despre asta mai tarziu...

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Si tu mie ! Distreaza-te si nu lasa pe nimeni sa te supere ! Te rog frumos ,daca esti trista gandeste-te la ce ti-am spus ,o viata ai Roxy si merita traita la maxim !
Noapte buna !
Sa stii ca am inercat sa fac asa cum mi-ai zis tu Fulgu. Partial mi-a reusit..dar de enervat tot m-am enervat ..asta e a trecut.
Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Si cu ocazia asta te felicit, Incognito. Am vazut interviul tau si am ramas cu gura cascata. Ai o gandire sanatoasa si un corp... ei bine... pe masura!
Servus Cezara...Bine ai venit la noi. SI multumesc pentru aprecieri. Dar stai linistita ca nu-s perfecta ...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Sa ai parte de vreme frumoasa Roxy !
Multumesc Fulgule...a fost 50-50.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi si neata si la fetele care lipsesc ! Va iubim si deja ne este dor de voi !
Esti o scumpa Fulgule.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Floricele pentru fetele noastre care lipsesc !
DIn nou Fulguta s-a gandit si la mine.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Nu e prea mult,eu am ciclu putin ,cred ca ma apropiu de menopauza.M-ar speria sa nu fie ciclu,doar o usoara sangerare.
Aly , dar nu e prea devreme pt menopauza?Zic si eu..
Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
Buna Dimineata Am scapat in sfarsit de febra, ieri m-am cam plans dar nu voi mai face asta.sa aveti o zi superba1!
Hello Meda. Inteleg ca ai fost racita. Sper ca te simti mai bine acum.
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Neatza fetelor si multumesc de primire , mi-a fost imposibil sa citesc tot ce ati scris, aveti un ritm accelerat Poate recuperez in cursul diminetii
Cam ce-ati vrea sa stiti despre mine ? Vad ca aici "la bloc" vorbiti de toate, eu credeam ca e asa un subiect de prezentare, dar am vazut ca e mai mult decat atat si mi-a placut - cat am reusit sa citesc.
Buna atmosfera Ma atrage si pe mine
Bun venit si din partea mea Caro
Am vazut ca te simti bine cu noi..si ma bucur. O mica precizare ...nu stam la bloc...si la conac
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
buna fetelor
v-am lipsit?! v-a fost dor de mine?!eu am avut un wk nu tocmai placut. dar a trecut acum e ok. kinderii au plecat azi de dimineata in prima tabara si de azi imi fac de cap! sunt singurica ... am decis cu mailin ca saptamana asta treba sa slabim 1.15 kg sa vedem.
o sa merg sa citesc de prin urma ...
sa aveti o saptamana suuuperba!
Anes imi place optimismul tau . Si e ok ca ai ramas putin singurica ..asa ai mai mult timp si pentru tine.
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Fetelor, am revenit ! Ma mai primiti ?!
Nici nu incerc sa mai citesc din urma romanele pe care le-ati scris, ca imbatranesc aici.
V-am spus ca mi-am propus sa-mi gasesc un nou loc de munca - dupa aproape doua saptamani pot sa va spun urmatoarele:
Deci, raman unde sunt, cu toate ca si aici jumatate din timpul de lucru e munca voluntara.
Poate voi gasi la un moment dat ceva, ca nu renunt !
Servus Rosa, normal ca esti bine venita oricand.
Iaca eu am ales sa fac riduri..si sa citesc tot ce s-a scris.
Sper sa gasesti si job curand. Nu trebuie sa te descurajezi, crede-ma ca stiu ce spun.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna feteleeeeAzi m-am tinut de treaba, am facut 80 de abdomene, varzuca calita cu piept de pui e in cuptor..m-am cantarit si masuratAcum fug sa citesc din urma, dupa ce se face varza plec sa platesc niste facturi..deja mi-e foame, ca am mancat doar cotoarele de la varza pana acumRezultatele:
Servus Emy...vad ca te-ai apucat serios de sport si nu pot decat sa ma bucur ..si la ticker am vazut lucruri faine. FELICITARI !!!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
si iar au scris 40 de pagini!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! doamne cum ati putut?!
n-am apucat sa-mi trag sufletul in wk si stiam asta ... am avut un wk urat. dar s-a terminat.
apa beau la greu si fructe mananc
da cunosc, i se zice constipatie habituala
ba ajuta, dar nu in combinatie cu cas. cel putin nu la mine
Iulia mi-a recomandat niste tarate si in sfarsit le-am gasit! is suuuper!!!!
Tu te plangi Anes? Da eu care am citit 139 de pagini si n-am terminat inca ?
Taratele au avut succes in cazul meu...Dar de ceva timp, ies oricum in fiecare zi..si inca nu m-am pris ce fac.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Da Crina numai seara din somn ma ia ! Nu mai pot sa le controlez deloc ! Inca nu stiu nimic ,nu stiu ce se intampla in Germania ca nu imi raspunde nimeni la telefoane ! Nici nutritionista,nici prietena ,de aceea cred ca au aparut atacurile de panica ! Dar o scot eu la capat ! Ma cunosc destul de bine !
Angela,zoe si Roxy nu sunt saptamana asta cu noi ! Au treaba !
Fulg mic , eu nu mai stiu ce sa zic. Cred ca Germania e solutia buna, dar sa se si poate. Oricum , ceva trebuie sa faci , ca nu mai poti rezista asa.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata am revenit de la dus ! Emy sunt sincera cu tine cum sunt si cu mine ! Daca te vede cineva care nu-ti cunoaste caracterul o sa zica ca arati bine ! Dar eu stiu cum esti tu cu mine si Roxy si o sa-ti spun ca toate avem de lucrat la partea de jos ,aripioarele !
Nu in sensul ca trebuie sa slabim,sport foarte mult,masaje...stiu ca le faci zilnic si eu la feldar niciodata nu o sa fie de ajuns pentru noi ! Noi vrem sa fim .......cum nu se mai poate,sau poate se poate dar ne trebuie multa rabdare !
Partea de sus esti super ok . Cum ti-am spus si tie asa i-am spus si lui Roxy ! Eu sunt mult mai critica cu mine decat cu voi ! Oricum este bine ca ai slabit frumos peste tot !
Da , ai dreptate Fulgu. Nu stiu daca o sa ajungem sa fim vreodata multumite de cum aratam , ca deja avem o varsta.Dar e bine ca macar incercam sa facem ceva.Inca n-am vazut poza Emiliei...dar o s-o vad azi sigur.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele am sunat-o pe Roxyyyy ! Este super misto si vreme frumoasa ! A facut gimnastica in apa si papa bine ! Nu a facut excese deloc ! A papat pana acum 3 sandwichuri si a baut un pahar de vin ! Si acum era pe plaja si bea pina-colada !
Tu chiar ai zis tot nebunatica mica
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Este in concediu ! Ma asteptam sa le manance la aia mancarea toata !
Vin si una alta mai bea si aici acasa ! Asa ca pentru ea nu este exces !
Uite cine imi ia apararea. Nu le-am mancat toata mancarea , dar le-am baut ceva din vin...ca na trebuia sa fiu tot timpul zambitoare..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele va simtim lipsaaaaaaa ! Casuta este goala fara voi !
Vad ca s-a umplut
Citat:
Anterior postat de andra74 Vezi mesajul
Am revenit in prima zi de dieta. Pana acum a fost ok, nu am rabdat de foame. Acum ma duc sa pap cina. O omleta din 2 oua, pe teflon, fara ulei, si un pahar de lapte. Sunt in ziua de proteine animale. Sa vad daca va fi la fel de usor si peste o luna.
Buna ANdra . Vad ca tii diso..bafta la dieta. Si eu am tinut la inceput, apoi am personalizat-o..ca sa-mi fie mie ok si sa slabesc putin mai sanatos. Dar daca tu te simti bine cu ea..atunci e ok.
Citat:
Anterior postat de Anca77yvb Vezi mesajul
te obisnuiesti peste o luna ...... inceputul e greu .........
Servus Anca . Bine ai venit .
Citat:
Anterior postat de ANGISZABO Vezi mesajul
buna cum este dieta ta???? Eu sunt noua pe aici si as vrea sa stiu si sa tin un regim care sa im spuna concret ce, cand si cat sa mananc...am mult kilograme de dat jos...sunt constienta ca nu va fii o chestie de 1 saptamana 2....vreau un stil de viata sanatos...dar trebuie sa incep cu ceva...ca sa imi demonstrez ca po si sa am incredere in mine si sa continui...vreo sugestie, un sfat, va rog...multumesc din suflet tuturor care mi-au scris sau imi voi scrie...succes la toate care se lupta, rezista si reusesc. Pupici
Bun venit si tie Angi. AM vazut ca fetele deja ti-au raspuns. Daca te hotarasti sa tii o dieta, eu atat zic, sa nu fie una rapida si severa..ia o dieta pe care crezi ca ai putea sa o tii si personalizeaz-o.Bafta.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sunt suparata,cred ca renunt la tratament,sangerez usor(totusi nu cred ca e ciclu).A fost prea mult tratament,si mi-e frica sa nu-mi distrug flora vaginala(daca nu am distrus-o deja).Stau acum sa se opreasca,dupa care merg la doctor si trec la urmatoarle masuri.Mama se simte rau ,ea are probleme cu flora intestinala ,uite asa ne batem in flore.Nu-mi vine sa vb. nimic la servici,colegele ma tot intreaba ce am,dar nu am chef sa vb.
Da poate e bine sa mergi si la alt doctor..sa vezi ce spune. De cat timp faci tratamentul?
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna slabutelor am intrat sa va spun ca mi-e dor de voi si va duc lipsa....va pup.....nu ies o sa raman dar sunt la curs incerc sa va citesc sper sa nu ma prinda pup dulce pe toate
Servus Angela..cum a fost la training?
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Soacra-mea asteapta acum sa-i faca mamografia si dupa se intoarce la doc .Deocamdata i-a gasit la palpare un nodul , a pus-o sa stoarca putina secretie din san si a trimis-o la mamaografie.La biopsie nu, asa ca ma gandesc ca nu o fi asa rau dc nu ii face si analiza secretiei.astept deocamdata sa reintre la doc cu rezultatul mamaografiei
Deci par a fi vesti mai bune, nu? Doamne cate mai ai si tu pe cap, Crina..
Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Buna dimineata!
In sfarsit am prins si eu curaj sa va salut De citit, va citesc de ceva vreme si pot spune ca sunteti niste dragute si ca, de multe ori, mi-ati facut ziua mai senina
Vreau sa va felicit pentru kilogramele pierdute si, nu in ultimul rand, pentru prieteniile frumoase pe care le-ati legat.
Va dulce si va cu drag.
<b>Bun venit Ralu Bafta si tie la dieta.</b>
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
n-au stiut ca merg. erau amandoi socati! "mama tu ?!" lui fiimio i-am zis ca am venit sa-l iau acas: "nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!" si la fiimea i-am zis ca m-am gandit ca se va bucura sa raman si eu cu ea: "nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu" culmea e ca prietenele ei s-au bucurat: "ce bine!!!!! ca mama ta e de gasca!!!!!!!!!!!!!"
ai inteles?! cam asta a fost reactia cand m-au vazut
<b>DEci copilasii tai se distrau f bine in tabara. Asa fac toti..Nu vor parinti pe langa. Sa nu ii pupi de fata cu colegii...etc.</b>
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Uite Emy o parte din ele ,multe sunt la mama si pe multe se vede adresa exacta si nu pot sa le pun ! Deci imi place si la anii mei sa scriu scrisori in loc sa vorbesc pe mes !Ataşament 4311
Mama ce de scrisori..Ce frumos. As vrea sa fie si al meu macar pe jumatate asa de romantic. Am avut eu o incercare pe la inceput de relatie. Am zis ca in fiecare saptamana sa ne facem o mica surpriza..nu neapaat ceva de cumparat. Dar a uitat intr-o saptamana , a uitat si a2a..apoi am uitat si eu, na!
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
A iesit soacra-mea de la doc.Are un nodul la san, dar in urma mamografiei i-a zis ca nu e nimic oncologic, adica eu inteleg ca nu e cancer, nu ?
S-a programat si la o proba de secretie pe 12 iulie si pe 13 iulie o asteapta cu rezultatul iar.Dar i-a zis ca nu e nimic grav ca ea a inceput sa planga cand i-a zis de nodul...
Ce bine CRina. Cred ca rasuflii si tu si ea putin mai usor. NU mai e mult pana pe 12 ..sa vedeti rezultatul.
Citat:
Anterior postat de micutastea Vezi mesajul
Hello, fetelor! Primiti o grasuta in clubul slabutelor?
Micuta Stea...Steluta Bine ai venit.
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Fetelor ati vazut l amie.am devenit una din lsabute.yupiiiiiiiiiiii
FELICITARI OANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pe cand interviul? Al tau si al Emiliei?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele am revenit ! Am fost cu ....cumnatita la interviu ca-i era rusine ! A ramas ca o suna diseara sa- zica raspunsul ! Sper sa fie da,dar ce am vazut eu pe fata patroanei ..nu prea mi-a placut ,acum sa nu fiu si eu pesimista ! Mai fetelor stiti ce ma enerveaza cu noi acasa e tare in gura de nu se poatebine nu cu mine ca nu-i merge eu i le zic pe fata imediat ! Si acolo parca era muta ! Ma intreaba patroana de acolo dar nu vrei si tu sa te angajezi ca ai fii foarte potrivita ca esti comunicativa ! I-am zis nu ,multumesc pentru ea am venit !
Iaca iti gaseai tu job...nu ea. Of mare e gradina... Asta e , macar ai incercat sa o ajuti.
Citat:
Anterior postat de micutastea Vezi mesajul
Nu voi tine o dieta anume. Paine nu mananc de fel in schimb ma omoara dulciurile Deocamdata incerc sa nu mai mananc dulciuri, si am inceput sa beau ceai de soc pentru eliminarea apei din tesuturi. ....salate, ceai, fructe....
A! Si in curand voi iesi la alergare si coarda in fiecare dimineata. Sper sa am mai multa rezistenta ca m-am lasat si de fumat. Si daca m-am lasat de tigari cred ca ma pot lasa si de dulciuri, nu?
SUna bine ce vrei sa faci. Si felicitari pt lasatul de fumat. Eu inca fumez..imi mai dau fetele bataie uneori. Bafta la slabit .
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fulgu, eu zic cand o sa fiti pregatiti o sa soseasca si bebele..ce-i al vostru e pus deoparte, eu asa cred, se vede ca inca nu e momentul sa vina un ingeras la voi acum

Stai linistita, al meu e balanta, nu stie nici sa se certe nici sa tina suparareSi normal ca mancam impreunaNoi ne iubim, ma, mai facem fitze, da ne trece repede
Pofta buna!
Cine vrea copilasi? Fulgu sau tu Emy? Eu nu mai vreau
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele noastre care sunteti plecate va simtim lipsa ! Ne este dor de voi !
SI mie mi-a fost dor de voi..si mai ales de tine Fulgu.Sa vezi ca mi-o iau pe coaja de la ALy.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
salabutele am facut testul de sarcina si a iesit negativ asa ca luativa gandul de bebe trebuie sa va faceti singure
Servus Cris..dar ce s-a intamplat. Mai faci un bebe?
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Nu'i nimica, mai am monede ptr tonomat Aseara am ajuns f tarziu acasa si tare m-am supi ca aveam si eu un plan de sport zilnic , dar asa a fost ziua de ieri, ca sa fac ? las' ca recuperez azi Tu tii disociata ? Ce diete se tin pe aici? Inca nu m-am prins
Caro , fiecare o tine pe a sa, sau Monti, acum au aparut diso, e si cea cu numaratul caloriilor...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna din nou fetele ! Nu rezist fara sa intru la voi ! Acum am intrat in casa cu mamii ,ne-a prins ploaia si suntem fleasca cu tot cu cumparaturi ,mama tipa la mine sa merg sa ma schimb ca sunt uda si ca racesc sa merg sa fac dus fierbinte si eu am fugit la pc lui fratimiu i-am udat si scaun tot sa vin sa vorbesc cu voi mai repede ! Fratimiu mi-a zis ca am inebunit la batranete ! Eu nu stateam deloc inainte pe mes...si acum stau cu voi zilnic ! Se uita la mine si acum cand scriu si zice de ce zambesc singura ! Salutari de la ai mei la toate fetele care ma fac fericita in fiecare zi ! Ma apuc sa va citesc din urma ! Sper sa mearga netul bine la ei ,peste 1 ora plec iar cu mamii la plimbare !
Ce bine ca ai fost la mami tau..te mai linistesti si tu...si ea , ca te are sub ochii ei putin.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
ALY, ce stii de ROXI
Cris ...multumesc de intrebare..eram la mare..incercam sa ma simt cat mai bine.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Roxy este bine ,vb cu ea in fiecare zi ! Isi face de cap in concediu !
Ma aparai si acum dai tot din casa ?
Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Buna, dragelor!
Vin si eu cu vesti bune dupa prima cantarire ( cam tarziu dar nu am avut timp sa scriu mai de dimineata ). Cantarul a fost astazi mai mult decat generos cu mine Mi-a aratat cu 3 kg mai putin ( adica 72 de kg)
Sper sa nu ma certati prea tare Targetul meu a fost de maxim 1 kg/ saptamana urmand sa-l reduc treptat... De infometat nu m-am infometat... Nu am scazut sub 1100-1200 calorii pe zi si am papat si paine integrala si paste si pizza si cioco ( 85% cacao) si inghetata si cartofi
Va pup dulce si va imbratisez cu drag! Va multumesc inca o data pentru primire, pentru cuvintele frumoase Cu riscul de a ma repeta, sunteti niste DRAGUTE!
Slabire usoara si un cantar cat mai generos tuturor!
P.S. Sper sa reusesc sa mai citesc cate ceva din urma
Ralu ..FELICITARI!!! E cam mult in 8 zile, dar te reglezi tu pe parcurs.
Bravo pentru sport!!!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi...deabea astept sa ajung acasa ,sa treaca si sapt.asta....la mine acasa a fost pt.ai mei noapte alba mi-a intrat apa in garaj aproape un metru si in beci
Aulaeo...sper ca toata lumea e bine la tine acasa.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
soacra-mea are 2 pietre la rinichi., una plecata deja pe canal..de aia o doare...cica un rinichi are nu stiu ce si tb sa tina regim , ceaiuri...si dupa 10 zile tratament sa revina la control.Exact ce mai lipsea, acum merge la 2 doctori: la asta cu rinichiul si la oncolog peste 10 zile..Ce sa mai....
Daca nu m-am saturat de atata boala...nu va zic ca as vrea sa o mai duc si pe aia mica la un control ca tot mai tuseste un pic.....Sper sa nu ma duc cu capul......ca vorba voastra ..s-au strans de nu mai au loc
Te cred cRina..parca-s prea multe. Dar ne ai pe noi. Macar daca nu te putem ajuta cu altceva..macar poti vorbi cu noi.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
fetelor sunt disperata...mi-am trecut mana prin par, lateral si cand am scos-o aveam 4 fire de para, am mai bagat-o odata si au mai iesit vreo 6 fire...ma ia groaza ca chelesc de tot si stiu ca e de la stres si nu am ce face..Voi stiti cum pot controla stresul?
Ohoho...am avut si eu perioade din astea.. cadea o tona de par. SI acum cade..destul. Stresul e stres. Nu stiu ce am putea face..Ne apucam de yoga??
Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Buna fetelor !
Ce mai faceti ? toate bune si frumoase??
Servus Aly . Ce mai faci??
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
Angela imi pare rau de ce se intampla la tine acasa, am vazut ca e prapad si in ALBA SI CLUJ.
Oare ne apropiem de sfarsit, s-a plictisit de noi DOMNUL sau e doar un avertisment
Eu nu stiu..ca peste tot in lume numai fenomene meteo extreme...cred ca se razbuna natura pe noi..
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Am schimbat tickerul,azi dimineata stateam pe cantar ,nu -mi venea sa ma mai dau jos de pe el ,cat am asteptat sa-l vad sub 56.Am incercat si o fusta tot noua care in urma cu 2 luni imi venea groaznic ,acum e bine .
Bravo Aly!!! In sfarsit te vad optimista.Nu mai mult deloc
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Am venit la raport ! M-am cantarit pe 2 cantare ! Doar stiti ca am .
Am 48.7 adica am slabit 1.200 saptamana asta !

Ete ca m-am felicitat singura ! Mai am un pic si fac poza de final la cantar si la corp !
BRAVO FULGU!!! CE PUTIN MAI AI ACUM
Aum poti sa mergi la injectie!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Aly o sa aveti o surpriza ! Nu o sa dau interivu NICIODATA ! Nu imi place sa fiu pe prima pagina ! Sper sa nu va suparati pe mine ,nu sunt genul ,imi place sa ma bucur decat cu voi aici,nu vreau sa fiu egoista....dar pentru mine voi sunteti importante ! Daca vrea sa puna poze inainte si dupa nu am nimic impotriva o sa le gaseasca la mine in album !
Ei na , tocmai tu sa nu dai interviu?? Esti culmea. Nici eu nu ma omor dupa prima pagina, dar nu pot sa zic ca nu m-am simtit bine. Si vezi ca am scapat repede de front page.. dupa 3 zile..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Pentru toate fetele din casuta care nu sunt cu noi saptamana asta ! Pupici dulci si ne este dor de voi !
Si mie de voi.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata,

am schimbat tickerul la 72.7kg fata de 73.5kg cat aveam sambata trecuta.Sunt multumita mai ales ca nu prea am tinut regim, nici ziua de fructe de ieri nu am dus-o pana la capat.Acasa seara am mancat cereale si.....ciocolata..ca nu mai mancasem de mult.Dar fara excese.
In concluzie am slabit 1.2kg intr-o saptamana
Bravo Crina Esti din ce in ce mai aproape de final.
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Neatza fetele !! Sunt pe fuga dar nu am rezistat sa nu intru sa va salut si sa va doresc o zi excelenta !!!
Am si eu o modificare mica, de 400 grame, probabil de la drumurile la baie de la atatea fructe
Buna modificareaFelicitari Caro

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Va povesteam ieri, ca il tot simt pe bunicul meu care e mort de un an de zile in usa dormitorului, aseara am inchis usa si toata noaptea mi-am facut griji ca vrea sa intre si nu poate ca e usa inchisa, ba pe la 3 dimineata l-am mai trezit si pe al meu, ca a venit tataia (asa ii spuneam) si nu poate sa intre ca e usa inchisa, sa deschida usa. M-am dus rau cu pluta ...
Rosa ...cred ca trebuie sa dai ceva de pomana.
[QUOTE=ras_cristalin;230425]Mai Fulguta, asa putin arata tickerul tau ca ma sperii ! Slabesti repede si bine, bravo tie
Sper sa se simta efectele kg-lor putine la spatele tau si sa nu te mai doara never
/QUOTE]
Servus Iulia. Ce mai spui?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Yupiiiiii fetele am reusit sa o angajez pe cumnatica ca vanzatoare ,la o cunostinta de a mea ,acum am fost si am vb incepe de luni de la ora 14 sa vedem daca se tine de treaba ! Sper sa nu ma faca de rusine si sa nu se mai duca !
Ce bine....acum sper sa se tina de treaba.
[QUOTE=VentoFreddo;230510][QUOTE=Fulguta;230408]
Oooooo ce de sport ! Aha te-ai cremuit si machiat sa astepti curierul ?
Asa parea cum am explicat eu..cu explicatiile nu sunt tocmai buna, ieri fetele la Monty dupa indicatiile mele tocau dovlecelul ca la ratze si-l frigeau pe gratarNU, dupa sport normal ca am facut dus, si dupa dus normal ca m-am cremuit, ca eu am o piele uscataaaPt curier doar m-am machiat, sa nu -l sperii pe bietul om cand deschid usa toata afacera a durat 2 minute, am deschis usa, mi-a dat o cutiuta, am semnat si pa si pu
[QUOTE=rosalinda;230409]
Lasa lasa Emy...ce incerci sa te scoti acum?

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Fetele mele dragi, am gasit niste sfaturi interesante si am venit repejor sa va informez si pe voi !
Multumim de sfaturi Rosa.
Sper sa va fie de folos ! Le-am pus si dincolo la gasca monti, asa ca imi cer scuze fetelor care activeaza si aici si acolo ca ma repet !
Sunt super, Rosa, unele nu le putem face noi de la Monty..Dar pt o viata sanatoasa sunt minunate..partea cu 3 pahare de vin ma pune pe ganduri, eu stiam de unul pe zi..si il si pun in practica
Vezi ca te iau fetele in colimator. Fulgu a zis ca si eu beau cate un pahar de vin ...si sper ca nu s-a inteles altceva..

Ce mi amor ? Emy ai pus-o s-a indragostit Crista de tine !
Pai ce, daca Roxy e la mare mai schimb si eu partenerele Chiar, ploile si vijeliile astea nu i-or fi stricat si ei vacantza?Sper sa fie totul bine, sa vina tot slabuta, bronzata si fericita, ca am impresia ca nu e tocmai fericita..

Asa deci , pleaca omu o saptamana , pac ma si inseli.
[
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Pentru toate fetele care sunt plecate de la noi din casuta cu mult drag din partea mea !
Multumesc Fulgu.
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Ajuns acasica, caldura mare, vreau sa ma bag sa fac un dus, dar ma roade curiozitatea ptr ca ma simt supla Si ma sui pe cantar- surprizaaaa 84,7
Trebuia sa vin sa va spun Nebuna mai sunt Fug sub dus sa nu ma vaza vecinu pe geam in costumul asta din fibre naturale
<b>>

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

ce putin ati scris....ma asteptam sa gasesc romane!!!!
cand ma gandesc ca vine weekendul si o sa stau toata ziua acasa fara al meu...ma apuca groaza....Inainte deabia asteptam weekendul.....Oricum imi fac de treaba cu aia mica...shopping, parcuri...etc.Chiar , samb mergem sa cumparam pt ziua ei de sapt viitoare, comandam tort, alegem rochita de petrecere...Eu am o rochita verde care acum imi vine si cu cat mai dau jos pana duminica viitoare la fix o sa stea....As vrea sa merg la strand duminica dar numai dc asta mica nu mai tuseste , sa ma bronzez un pic si sa inot
Voi ce o sa faceti in weekend?
Cred ca Aly nu intra ca e la pescuit, dar restul unde sunteti fetelor?
Aaaa si Roxi e in concediu....
Roxi a fost in concediu, a venit..dar n-a avut timp sa intre pe aici.
La multi anipentru cea mica!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3325 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 18:58:22
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Si eu sunt in asteptare ,cred ca pe 4-5 luna care vine, ma ia si pe mine,dar pe mine apuca durerile cu 1 saptamana inainte din cauza spatelui ! Asa ca deja am dureri ,tu cum te simti in afara ca nu mai poti face sport ! Ce pai azi ?
Si pe mine m-a lovit pe 1 ! SI nu mi-a fost deloc bine azi.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Pentru toate fetele care lipsesc din casuta si sunt plecate ! Ne este dor de voi ! Mai repede acasa !
AM venit si am ajuns in sfarsit si in casuta noastra.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Am intrat sa va dau de stire ca nu intru in weekend,ies acum sa fac bagajul pt. pescuit si sa-mi termin treaba.
Sper ca ai avut un weekend placut.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
B Sunt putin ametita de la medicamente .Aly m-am hotarat o sa fac injectia in tara ca nu mai rezist ! O sa incep sa caut o clinica particulara si saptamana care vine cel tarziu vineri sa o fac ! Sunt capiata de dureri si nu mai trec de niciun fel,crizele sunt mai dese si mai dureroase ! Si daca este merg in toamna in Germania oricum trebuie sa merg ca o sa nasca prietena ca este in 6 luni deja ! Si vad ca se simte bine ! Am vb cu ea aseara si am decis sa fac injectia aici ca nu mai rezist ,aici nu imi cere nimeni 48 kg .. va tin la curent cand o fac ! Oricum nu stau in clinica dupa ce o fac ,doar seara aia ,si o sa am laptopul cu mine ! Asa ca nu scapati de mine !
Of cand te aud Fulgu. Ce ai facut pana la urma?Esti bine?
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
buna fete dragi! mi-a fost tare dor de voi ...

ieri am fost plecata in delegatie, in ungaria. dupa o sedinta tare, tare obositoare ne-am dus la masa ... si am pacatuit fetelor! sa scot fundu la bataie?! ... iaca il scot
sa va zic cu ce am pacatuit cu o portie de camembert pane cu fulgi de migdate si sos de coacaze (mi se pare mie sau suna a blasfemie o asa mancare pe site-ul asta?!??!?) imi scot fundul, dar, sa stiti ca am fost deja pedepsita: am mancat, a fost buuuun de am murit si apoi, m-i s-a adunat stomacul tot in gat si in masina, in drum catre casa, am crezut ca-mi va plezni fierea ... dar daca ar fi sa o iau de la capat, tot la fel as face!
si si o veste buna. aseara am fost la concert la phonix si mi s-a aratat de o inghetata si am renuntat la ea pt asta merit , nu aplaude, dar, doar un pioc de lauda?

na acum ca m-am spovedit, parca mi-e mai bine. m-am uitat in urma si am 20 de pag de citit ... sa vad
Sa-ti fie de bine. Asta e..se mai intampla..si se va mai intampla..ca suntem oameni. Bravo pt ca ai rezistat la inghetata. Eu am mancat una la mare.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
salutare slabutelor, am sosit si eu de la mare
am sa intru sa fac un dus, mai fac ceva prin casa ca sunt toate cu fundul in sus si ne auzim mai pe seara, sper sa nu ma trezesc iar cu musafiri]
Sper ca tu ai avut vreme mai buna ca mine..
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna seara, fetele, ieri nu am putut sa mai intru deloc, nu am fost acasa, am venit la 1, azi m-am sculat de dimineata, am facut sport, dus si am plecat iar..cu motone tinem de drumetii, profitam ca al meu e in concediu o saptamana si ceva
Ammancat conform dietei zilele astea, salate cu branza, dovlecei gratar, broccoli..azi peste proaspat la cuptor cu salata de toate..seara fructe si juma de pahar de lapte degresat.NU am mai avut timp sa ma cantaresc, azi am fost pe malul marii am mers prin apa in ritm alert vreo 45 de minute is nici macar nu am transpiratAl meu scotea limba de un cot
Mai mai da cine intra in forma Emy Bravo Emy..conteaza sportul de numa..
Citat:
Anterior postat de andra74 Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor!!! Sunt in a 6-a zi de dieta, azi V3. E usor. Cel putin pana acum. Sper sa aiba si rezultate.
Si aici e frig, desi nu ploua. Numai a zi de sfarsit de iunie nu arata. M-am saturat de vremea asta.
Sper sa ai rezultate bune ANdra.
Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
Nu vreau sa dorm, vreau de fapt sa pot sa stau sa ma gandesc la tot ce s-a intamplat in ultimul an.. A trecut atat de repede. Dar ma pun sa fac niste aerobic. Am incercat sa fac abdomene dar parca mi se despica muschii asa tare ma dor>< Si nu am facut mare lucru. Mi-e asa rusine de starea mea fizica. Vreau sa ajung din nou ca acum 4 ani cand aveam 75 kg si alergam mai repede decat slabutele din clasa mea.! Si voi ajunge acolo indiferent ce tre sa fac.Chaa! I'm gonna kick butt !
That's the spirit! Asa te vreau Meda!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Am incercat multe ,mai ales ca am posibilitati ! Dar daca corpul nu vrea ,nu vrea ,la mine se poate rezolva cu operatii dar sunt riscurile foarte mari ! Bine nu ma mai fac,am noroc ca nu se vede fizic aproape deloc,dar deja incepe sa se frece intre ele si mi se lasa un sold mai jos,daca ma uit atent se vede,isa pe radiografii se vede perfect tot ! Eu am avut noroc cu sportul care l-am facut mereu,dar am in zile in care nu am voie sa fac ....asta e nu mai conteaza ,cel mai rau este ca mi-a dat viata peste cap si nu mai pot face ce vreau cand vreau ,totul depinde de cum ma simt de la o ora la alta,de exemplu ma trezesc nu am nimic si in 10 minute ma ia crizele sau invers ,niciodata nu pot sa zic ca fac ceva in ziua respectiva ca de multe ori nu apuc sa fac nici pe jumate cat mi-as dorii ,dar imi place de mine eu imi fac planuri in fiecare zi ! Am vointa nu gluma !
Numai tu stii cat de greu iti este..dar vointa ai sa muti muntii. Atat de mult imi doresc sa aud ca esti mai bine.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele am vb cu Roxy ,era bine dar nu prea a avut vreme deloc de plaja ! Nici ieri si acum de abia iesise soarele si iar a intrat in nori ! Sper sa prinda vreme buna macar maine ! Ce ghinion ,pana sa plece in concediu era canicula si soare de nu putei iesi din casa si de cand a plecat numai urat este !
Nici eu n-as fi spus mai bine ..ce am spus.. Pup Fulgule.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
MA duc sa ma pregatesc ptr. deseara, ca plec la disco, si am manichiura pedichira, coafor asa ca vb dupa ce termin. pup la voi
o seara cit mai placuta!
Oho...distractie faina.. Stai ca a trecut deja..
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo;232226[COLOR=seagreen
][/COLOR]

la multi ani sotului, Oana, lasa ca o data e ziua lui, incet incet dar sigur scapi tu de kilul ala.Ce bine ca e sefa outAsa, fara stres, ca nu se meritaWeekend placut, oana!
La multi ani sotului Oana. Scuze, cred ca n-am vazut mesajul.
Bua, meda, sper ca ai recuperat abdomenele, eu le-am crescut la 120 pe zi, azidimi am apicat sa fac doar 30si 1 mile Walkjing, puitin da bun si alaRestul deseara
Mai da tu chiar te-ai pus pe treaba.

Off..si cat astepta vacanta asta..Ai dreptate, va topeati pe acolo si uite acum..macar cateva zile bune a avut , sper sa iasa soarele la ea azi si sa se bronzeze frumos
Sa stii ca o asteptam. Daca nu ai vreme buna la mare ...oricat de bine ar fi in rest..nu e fain.Dar a trecut..si cine stie..poate iti fac o vizita la toamna cu tot cu al meu. Sau ma rog, prin zona macar , la mare sa fie...sa ma bronzez fain si sa fim fara copil, mama etc..
pai sa stii, Crista, ca as cam vrea..azi stateam la bar cu prietenii si are o mica gradinita barul, cu colt pt copii, topogan etc..si era un tatic cu fetita lui, de vreun an asa, era o ghidusa, nu mi-am luat ochii de la ea cat am stat acolo(si sa nu incepeti cu glumele iar, ca numa la fata m-am uitat), era asa dulce..Ceasul meu ticaie de zorAsa ca as vrea sa ti-i tin, c atare mi-s dragi bebeii, mai ales daca-s neastamparati, cu ei ma impac si mai bine
Cand ne dai o veste buna?


Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
slabutele buna dimineata! Ataşament 4402

fetelor am o durere de picioare de numai, am dansat de am slabit 300g de ieri, am o ora decind m-am trezit si ma chinui la un frape.
Si deseara trebuie sa ma duc la nunta, nu va inchipuiti ce chef am
Disco..nunta....imi place ca te distrezi.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Mersi,o sa- treaca asta e,toti racim ! De fel acum era afara cu baietii,dar acum este cumintel in pat si bea ceiut si ma intreaba : CUM DE NU INEBUNESTI SA STAI ATAT IN CASA ? Si i-am zis cum te simti tu acum si nu poti iesii asa ma simt eu in fiecare zi cu durerile ! Nu a mai zis nimic !
Da , e greu sa se puna in locul tau. De fapt nimeni nu poate.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,sunteti niste dragute toate.Am prins o vreme urata,tot timpul a plouat,am crezut ca nu mai iesim cu masina de-acolo,am avut niste emotii.De prins peste ,cumnatul meu a prins doi crapi (el e meseriasul).Al meu saracul nimic.
Mama ce nasol. Trebuia sa va intoarceti acasa. Bine ca sunteti ok.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Dragele mele eu o sa fiu plecata pana la ora 10.30 merg sa caut o clinica care ma poate programa mai devreme ca nu mai rezist aseara am avut 2 crize una dupa alta la interval de 20 minute de am zis ca mor ! Nici nu mai stiam ce ma doare,aveam impresia ca ca dureau si ardeau si rinichii si stomacul..spatele ce sa mai zic,plus ca nu imi mai simteam picioarele ! Am mai stat si cu al meu ca de la raceala facuse febra ...am avut o seara de cosmar ! Pupici dulci ! Si vb cand vin ! Cand vin ma apuc de prajitura cu fructe ! Aveti grija ce mancati !
CE ai facut pana la urma?
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

ce mai faceti? Cum a fost weekendul?
Eu am mers de mi-am rupt picioarele cu aia mica dupa cumparaturi pt ziua ei ( 4 iulie), dar cel mai mult ne-am plimbat dupa rochita!!!!!!Ma dureau picioarele....dar pana la urma i-am gasit ceva super.....
Am alergat dimi si sam si dumin cam 17 min si samb am facut si bici 20 min.M-a cam durut ficatul si duminica nu am mai facut bici doar am laergat, ca am zis ca durerea a fost de la efort prea mare(alergat, mers pe jos,bici...)
De mancat sambata chiar ma luasem de griji ca nu am avut pofta de mancare dar am recuperat duminica.......Cam mult duminica inclus clatite cu dulceata!!!!
Aia mica iar a plans dupa taicasu si asa ma intoarce .....Ii casunase aseara ca plange ca ma duc eu luni la serviciu!!!!!Si ca o sa-i fie dor de mine!!!!De fapt ii e de taicasu!!!!
Hai ca intru sa vad ce ati mai scris
va pup si sa avem o super saptamana
Sper ca ai avut o saptamana buna cRina. La multi ani inca o data micutei!

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
fetelor, sa nu uit sa va dau o vestee 2 nopti nu am mai mancat noaptea!!!!!Va spuneam eu ca simt ca o sa scap de obiceiul asta, nu vreau sa zic hop pana nu am sarit gardul dar o sa vedeti ca asa o sa fie.Gata cu mancatul noaptea...Intr-adevar ultima masa a fost la 22.30 si destul de consistenta...dar si altadata cand faceam asa tot ma sculam si mancam noaptea...deci e de bine, eu asa simt!!
Asta da veste buna!!!! Vezi ca se poate!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele am revenit din nou ! Nu am rezolvat nimic ,am umblat de nebuna de azi dimi ,ba nu se baga,ba ca nu au concentratia necesara....mai ma trezesc ca zi la 6 si o iau de la capat daca ma mai tin piciorusele !
Ma apuc sa fac prajitura cu fructe si sa bag la spalat ! Intre timp va citesc!
Ca la noi la nimeni...am o furie pe doctorii de la noi...
Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Am luat 10 cu felicitari din partea profei, Angela a mers mai bine decat ma asteptam. Totusi a fost o perioada prea stresanta, acum nu ma mai pot opri din lenevit si dormit noroc ca se apropie balul de absolvire care ma mai tine in priza.
Mai am o grija saptamana asta, tre sa-mi strang bagajele si sa ma sui in tren cu toate, ca ma mut inapoi acasa
FELICITARI IULIA! Ai scapat de stres...si mergi acasa..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Mersi Crinuta ! Aseara chiar am simtit ca sunt la capatul puterilor cred ca am plans 30 minute fara sa ma opresc,cred ca mai mult de nervi,al meu avea febra mare,tot puneam compresii ,i-am facut frectii ..pe la 5 isi mai revenise ,si la 7.30 a plecat sa-si faca analizele din nou ! Si pe urma la munca ! Numai cu gandul la el stau ! Este o perioada mai rea dar o sa treaca ! Noroc ca va am pe voi aici ,ca sigur inebuneam !
Imi pare rau ca n-am fost alaturi de tine ..eu abia acum citesc.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
daca merge, vreau si eu una

una din povestile copiilor din tabara a fost ca o fetita a pupat o broasca .... va dati seama ce bine a retinut fetita fratii grimm
Exelenta povestioara!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Fetele gata am scapat de inventar.am iesit bine .acum satu linistita
Ma bucur ca a iesit bine !

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Daaaaaaaa ! Asa zice si soacra mea,bolnava,bolnava dar tot iti faci timp pentru tine in fiecare saptamana ! Se oftica ! Acum vrea si ea epilator ca al meu ! Si masti si tot ce fac eu ! Pai si ce sa fac daca imi este rau sa arat si rau ? Ete na mai bine sa nu se vada ca sunt bolnava ! Asa nu ma compatimeste nimeni ! In loc sa zica mersi ca nu cheltui bani la coafor si ma fac acasa singura mai face si figuri !
Ei dar ce-ar vrea..sa zaci in pat toata ziua si sa arati ca n....? E culmea femeia asta.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
duminica pleaca din nou. trebe sa ma apuc de spalat hainele si sa ne apucam din nou de bagaje. au venit ametiti din tabara, ieri am avut program si a trebuit sa-i trezesc pe la 8.30, dar azi, prima zi linistita dupa tabara s-au trezit la 10.30 ... si inca erau ametiti de somn
las' ca e vacanta si e fain. si la tara oricum viata e alfel
anii trecuti inchiriam o casa in apropierea timisorii, unde se aciuiau copiii cu mama pe timpul vacantei. dar dupa o vacanta, asa de frumos am aranjat-o, incat s-a vandut ... mi-ar fi placut-o. doar ca nu mi se parea rentabil sa investesc intr-o casa ... iar acum, imi pare parca rau
Deci le-a placut in tabara. Pe unde pleaca iar?
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy inca nu a dat nici un semn..maine intra nu?
Pai daca am venit si am raspuns la 010 de telefoane in prima zi..ca la nebuni.Am si uitat de concediu.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Da,Fulgule ,maine e ziua sotului -onomastica e Pavel si mama mi-a facut o plasa de melcisori cu nuca ,atat am ocolit plasa si nici nu aveam pofta pana seara cand am mancat doi. Acum mi-e frica ca merg acasa si m-arunc pe ea ,ca mi-e chiar foame.
La multi ani sotului Aly!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Roxy poate intra diseara daca nu este obosita ! Azi dupa MD au plecat spre casa si de la Bulgari face ceva pana acasa !
Am ajuns luni seara la 10 jumate acasa..si colac peste pupaza a venit si copiluam crezut ca mor de nervi ...nici sa ma odihnesc ca lumea n-am putut. Uneori cred ca o face intentionat.
Sincer Angela cred ca eu sunt de vina,ca nu arat cat de rau imi este,dar ele stiu ca doar se vede cand am crize ca nici la toaleta nu pot ajunge singura cand ma ia !
Dar cum ia zis si soacra la al meu : Da ce o pune cineva sa faca ? Stii ce prost m-am simtit,de multe ori vb fara sa gandeasca ,ar trebui sa stau in pat si sa fac pe bolnava ca eu chiar daca stau la ei ,nu imi cumpara nimeni nimic din banii lor,nici din banii la al meu ,eu am banii mei ,pentru ca am muncit 7 ani si ceva in Germania cate 3 luni ,cate 3 luni ,asa ca ar trebui sa ma pupe in fund ! Na ca m-am enervat !

Ma bucur ca te-ai enervat..ca ai de ce. Adica nu ma bucur ca te-ai enervat. Dar femeile alea ar trebui trezite la realitate. Nu e corect ce fac si cum se poarta.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Va doresc la cele care inca nu v-ati gasit jumatatea sa va dea Dumnezeu un baiat exact ca al meu,nu bea ,nu ma injura,ma respecta...am mai avut relatii cu multe probleme dar el este un inger trimis pentru mine ! Asa il alint eu mereu ingerasul meu chelios ! Ai auzit Caro ?
Sa te auda dzeu.
Citat:
Anterior postat de andra74 Vezi mesajul
Fetelooooor!!!!!! M-am cantarit azi, dupa prima saptamana de dieta. Am scapat de 2 kg. Sunt fericita, nu atat pentru ca am slabit, cat pentru ca este o dieta super-usoara. Nici macar nu mi se pare ca sunt la dieta. Asta inseamna ca voi putea sa o tin mult si bine. Oricum, aveam de gand sa tin dieta asta pana la 1 sept, dar....cred ca se poate si mai mult.
De azi merg si la zumba - dance......sa vedem daca ajung, ca e programat pentru diseara. Dar sper sa ma tin.
Bravo Andra!!! Sigur o sa te tii de treaba daca stai cu noi.
Citat:
Anterior postat de impossible93 Vezi mesajul
Ms pt primirea calduroasa
Ms pt raspuns:X:X:X...avem tendinta sa cred ca este tot un fel de tae-bo...
Deci int-o ora am ars cam 500 kcal
Servus Imposible...bine ai venit. Bravo ca faci sport. Cum sa-ti spunem?
Eu sunt Roxy.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
Slabutele mii de scuze, dar eu nu am avut timp nici sa mor astea 2 zile, am copiii acasa si e nebunie curata, ieri nu m-au lasat sa dorm de nici un fel, si la nunta m-am distrat ,dar sunt obosita rau, asa ca sorry de intarziere
Ati avut limbarnita azi ca nu am timp sa citesc 20 de pagini,
Am vazut ca avem slabuta noua in casa, bun venit
O sa citesc cite ceva din urma si revin
Ma bucur ca te-ai simtit bine Cris.
Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
buna slabutelor! am intrat numai sa va anunt ca maine am sustinea lucrarii de dizertatie. sper sa iau 10. sa imi tineti pumnii si sa va rugati pt mine ^^! va multumesc anticipat!
MULTA MULTA BAFTA !!! sA NE SPUI CE AI FACUT...SIGUR O SA FIE UN REZULTAT F BUN!
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Eu am profitat de dup-amiaza libera, desi se anunta zi plina si am dormit un somnic de 1 ora jumate, iar apoi am facut 45 minute de sporticel Am pedalat 32 de minute (10,2km) si 13 minute gimnastica ptr picioare si abdomen (150). De saptamana asta am hotarat sa bag abdomene in program ca in vremurile bune. Asa ca azi am facut 3 serii de 50 ab-crunch, ca in imaginea de mai jos.
BRAVO CARO!
Dispozitia mea de azi s-a datorat unui sms de la fostul cuc (Fulgu stie despre ce vorbesc ) ce m-a rascolit rau prin inimioara , lui i-am tras azi 2 sms-uri tip glont mortal despre care vorbeam de dimineata, dar in acelasi timp m-am ambitionat. El isi traieste viata, isi face concediile cu prietenii si mai ales prietenele in timp ce eu am ramas visand ancorata in trecut, pregatind un concediu de vis ptr noi doi, concediu ce a ramas UN VIS AMAR. Mi-am adus aminte care sunt scopurile mele pe termen scurt-mediu si apoi cele pe termen mediu-lung. In primul rand sa am grija eu de mine, ca daca nu, nimeni nu va avea.

Ma opresc ca nu vreau sa va plicti si ma duc sa citesc in urma ca sa-mi treaca amaraciunea asta cu care am inceput saptamana.
Imi pare rau sa aud ca suferi Caro. Stai sa inteleg ...tu ai pregatit un concediu de vis pt voi..si el s-a carat cu altii in alta parte? Sper ca i-ai dat papucii..
Am inteles ca au fost 9 ani..dar nici sa isi bata joc de tine Urat. Unii oameni unita ca roata se invarte.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Promit ca a fost ultima zi in care v-am mai suparat ! Si maine merg sa caut o clinica daca nu mai rezit si nu ma intorc fara un rezultat bun !
Nu ne superi niciodata Fulgu. Doar sper sa rezolvi ceva in curand.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata chris, 'neata Aly, 'neata fetele slabutele
ce faceti? cum va e ziua? ziua mea a inceput cu 250 de abdomene scurte
Mai ANes ..da tu esti tare de tot..Eu n-as putea..
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
si ieri am facut si 4 mile cu Leslie. uf cat is de sportiva... pfui! sa nu ma deochi!
Bravo Anes!
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
maine mancam fructe fetelor?
Cine se inscrie?

Azi noapte m-am sculat si m-am dus in bucatarie sa mananc si cand sa pun mana pe mancare am auzit:"Mama!"Ma striga aia mica ca s-a trezit din somn si am fugit la ea ca am crezut ca are un cosmar, dar doar se trezise..Asa ca am scapat si azi noapte si nu am mancat nimic, dar dc nu ma striga aia mica era sigur ca mananc......Offff si eu credeam ca am scapat de dorinta de amanca noaptea!!!!Una peste alta este a-3-a noapte consecutiva in care nu am papat...
Aha..inca o noapte fara papat!!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ma bucur ca sucurile mle au avut asa succes, o sa aduc mai des
Crina, la tine cum merg pregatirile pt petrecere?Cum mai e micuta star, poate cu pregatirile astea mai uita de dorul de tata-sau..desi ma indoiesc
De Roxy ce stiti, o fi ajuns acasa?
Roxy a ajuns acasa..a dat de munca , de probleme, de "musafiri"..si de voi intr-un final.Ce bine ca v-am regasit!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna din nou fetele ! Acum am intrat in casa de azi dimineata de la 6 am plecat la mamii am luat-o si da-i si cauta ! Si nimic care sa-mi convina ! Gasisem undeva unde imi placea dar mi-a cerut 2000 Euro ,fara analize...decat injectia si am zis ca nu ! Ma ducea la 2.600 Euro cu tot ! Nu merita atatia bani ! O sa mai caut dar de azi o sa stau la mamii meu o saptamana sau doua pana imi trec crizele ! Asa ca nu stiu cat de des o sa intru de la ea ! Ma apuc sa va citesc si sa va raspund ! Imi las ingerasul singur racit acasa ,dar nu am ce sa fac mamii nu ma mai lasa in starea care sunt sa merg la el ca a zis ca nu am grija de mine deloc !
2600 de euro??astia-s nebuni? Da , f bine ca mergi la mama..stai si tu fara griji..si fara cele 2. AL tau banuiesc ca te poate vizita , nu?



Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Sa stii ca nici eu nu m-am crezut cand am zis ca ma bag sa ma odihnesc !
Si cand sa opresc tot si sa merg in pat vine fratmiu si ma intreaba imi faci si mie niste varza cu carnati ca am o pofta ! Stii cum am sarit din pat nici nu trebuia sa ma mai intrebe daca vreu ca eu deja eram in bucatarie !
Am uitat sa va spun in parc a venit si ingerasul meu chelios ! Si am stat ca indragostiti pe banca a sta 15 minute si a plecat ! E bine decat deloc ! Se simte mai bine !
Aha..tu vrei bataie..ia stai in pat si fii cuminte !
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetele.v-ati uitat la tickerul meu?Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii62.9kg.
O zi frumoasapt toata lumea ca a mea sigur e azi
felicitari slabut-o!!! Mentinere usoara!


Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Roxi,bine ai revenit,ne-a fost dor de tine ,nu era casuta completa.Ne mai dadea Fulguta vesti de la tine.Sper ca te-ai simtit bine.
Asa mi-ati lipsit!! A fost ok.. Dupa ce raspund si citesc tot tot..spun si de la mare.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
`Roxy bine te-ai intors in casuta noastra...pup dulce si spor la treaba
Multumesc Angela. Bine te-am gasit!
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
bine ai venit Roxi!!!
Bravo ca nu prea ai pus pe tine si imi pare rau de vremea rea .....dar vacanta e vacanta...psihic te simti oricum mai bine ...
te pup
Da , si eu m-am bucurat ca am pus numai putin..si asa..sunt sub 53...deci e ok..ca prea slabeam.Ce m-am scos. Las ca povestesc eu azi sau maine cum fu...
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy incearca pe la pagina 171 - 172..
AM incercat..de azi de la 5 citesc si scriu..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele am venit iar sa vad ce faceti ! Sa vad daca sunteti cumintele ! Gata m-am hotarat fac injectia in Germania,azi m-a sictirit un doctor ....mi s-a pus pata si nu mai merg nicaieri ,mai ales ca o sa-mi vina si ....deja da semne ! Au inceput durerile mari ! Si daca sunt pe..nu pot face injectia ! Asa ca o las balta ! Merg sa citesc din urma ! Pana acum nu am papat nimic ! Nu am avut pofta ,ce m-am enervat cu doctorii astia ! O analiza sa dureze 3 saptamani ???????/Dar ce trebuie sa faca frate ??????Gata nu mai vb !
Te cred ca te-ai enervat .. E bine ca te-ai hotarat sa mergi in Germania.
Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Buna, dragele mele!

Roxy, bine ai revenit in casuta! Imi pare rau ca ai avut parte si de vreme urata Astept cu nerabdare detalii si poze

Va dulce pe toate si va cu drag. Sa aveti o zi minunata, ca voi!
Buna Ralu Da a fost jumi juma.Dar ok per total. Pozele le-am pus deja..detaliile vin mai tarziu sau maine. Ca deja ma lasa nervii si ochii de cat am citit si raspuns.
Citat:
Anterior postat de impossible93 Vezi mesajul
De pe mine curg apele... dupa 32 minute(358 calorii) Tae-bo(350 calorii) si 40 min Hip Hop ABS...deci 708...

Ma duc sa fac un dus...sa pap ceva si apoi lenevesc...Sa aveti o zi superba ca voi slabutelor
Bravo Impossible. Casuta noastra a devenit tot mai sportiva!



Bine ai venit, Roxy, sa stii ca zi de zi ai fost prezenta in inimile si gandurile noastre..si nu am scris chiar asa mult, au fost zile cu doar 2-3 paginiNu ai luat mult si o sa scapi repede de kilul ala, Hai cu poze in bikini si restul..

Multumesc Emy. Ma bucur ca sunt iar cu voi. Ei cum n-ati scris mult? Eu am plecat la pagina 171...si am cititi abia pana la pagina 310.

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fetele mele dragi ! Acum am venit de la plimbarea de seara ,6 ture de parc si asa aer curat afara ! Pana sa ies afara am facut un chec cu coaja de portocala din borcanel pus cu zahar si dulceata de visine ! Pentru mami meu !
Ataşament 4460Ataşament 4461Ataşament 4462
Arata minunat. Sigur s-a bucurat mult ..mamica ta.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
BUNA SEARA
fetelor am reusit si eu sa intru, nu am avut net azi, pina pe la 9 s-au chinuit astia cu cabluri si mai stiu eu ce naiba au schimbat.
AM vazut ca a venit si ROXI

DE maine am sa incep ca au plecat si copii la tara pina sambata si sunt si eu mai linistita.
ATI ascris romane asa ca nu ma pune-ti sa citesc ca nu o v-oi face
o sa o fac pe sarite
AM sosit Cris. Odihna placuta!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Daca va spun ca azi nu am papat mai nimic ma credeti ? Am baut sucuri de morcov si de mere si nu mai mi-a trebuit nimic !
N-ai mancat nimic toata ziua? Pai acum vrei sa ne superi. Sucul de morcovi si cel de mere e tare fain. Dar nu ti-a fost foame?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Bine ai venit Roxy ! Avem timp sa vb stai linistita !
<b>Bine te-am gasit Fulgu . Imi pare rau ca n-am avut timp sa intu pana acum sa citesc. Ti-am trimis si un mes pe privat ..l-ai vazut?</b>

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetele.eu acum am ajuns la serv.aseara am plecat de la serv l a11 nopatea sunt rupta.ieri am mancat nu mai fructe si ete rezultatele.azi dim 62.1kg.Yupiiiiiiii.Nici nu mai visam la asa ceva .va pup si va urez o zi buna .azi iar am colega mea de la bacau si o sa intru mai tarziu.
<b>Ai grija..sa nu patesti ca mine..sa nu te mai opresti din slabit. Noroc cu marea..ca am pus la loc..si sunt aproape de target. Dar depinde pana la ce kg vrei sa ajungi.</b>
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Saritul calului de sapt. asta m-a facut sa raman la aceleasi kg. Bine ca n-am urcat.
Voi cum stati,?
<b>Bun si asa Aly. Las ca nu mai sari calul saptamana asta nu?</b>
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata,

am slabit 800g saptamana asta deci am mutat tickerul de la 72.7kg la 71.9kg si vad ca mi-am respectat si targetul propus in semnatura mea.....Eu sunt f multumita mai ales ca nu prea am mai tinut asa strict regimul meu hipocaloric...nici ziua de fructe nu am tinut-o ca la carte...am mancat un baton de slabit si o felie groasa de branza feta( vezi anes ca nu am rezistat!Tu ai mancat ricotta?)
Iar imi propun sa ma tin ca lumea de treaba incepand de azi, chiar vreau sa nu mai depasesc 1400kcal/zi.Sport oricum am facut aproape zilnic cam 30 min bici si as vrea sa o tin tot asa....
Intru sa vad ce ati facut voi
va pup
Ce ma bucur pentru tine CRina >
<

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
am vazut pozele, dar am luat-o din urma ca nu le vazusem nici pe cele cu hainute noi..Auzi tu sigur ai 30 de ani? Sau te dai mare ca sa intrii in vorba cu noi
Arati ca o pustoaica.Mi-a placut si hotelul in care ati stat.
Da CRina ..30..si de Craciun 31. Multumesc pentru aprecieri...
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy am vazut pozele ...esti tare frumoasa si slabuta.....nu-l inteleg deloc pe prietenul tau de ce sta in baruri sa bea in timp ce tu-l astepti acasa..oare e chiar atat de batut in cap incat sa nu vada ce are acasa......sa nu ma supere ca trimit taurul Fulgutei pe el si atunci sa-l vezi...
Da nici eu nu-l inteleg cateodata...noroc ca nu se mai intampla des.
Multumesc si tie pentru aprecieri.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
V-ati cantarit azi?eu da..
Deci-64.500 kg
Acum iau Md-3 piersici babane cu juma de chifla neagra Monty
Voi ce papati azi?ma duc sa citesc in urma poate gasesc raspunsul
Mama Emy...ce fain..dar tu pana unde ti-ai propus sa dai jos? Monty 's the men.
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
Fetele eu azi tin zi de fructe cu CARO ca nu am tinut ieri, de cintarit nici vorba, ca am sarit calul rau zile astea si nici gim nu am facut, nici macar SEX :
Las ca vii cu rezultate bune saptamana viitoare Cris.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi ! Acum am intrat pe usa ! Va salut pe toate si va pupacesc mult ! Am facut ecografie totala si totul este ok,si la ovare tot,am facut radiografii si masurarea densitatii osoasa si a iesit la fel ca anul trecutpentru mine asta inseamna foarte bine ca nu a avansat deloc sa se macine oasele si m-a felicitat pentru modul meu de viata ,a spus ca daca nu aveam un regim sanatos bogat in vitamine .....trebuia sa avanseze,asa ca sunt foarte multumita si a zis sa nu imi fac griji foarte mari in privinta durerilor ca sunt normale la ce am eu ! Asa ca mai pot astepta linistita sa fac injectia si intre timp am inceput de azi sedinte de Kinetoterapie si sper sa ma ajute pana plec !
O zi minunata va doresc si sper sa reusesc sa va citesc ,acum merg sa fac un dus si daca ma mai tin picioarele mai stau la pc,mi-a si venit musafirii acum cand am venit spre casa si sunt dar o sa treaca si zilele astea !
Ma bucur de vestile bune Fulgu. Dar sa mergi cat mai curand la injectie..ca nu se poate sa stai sa te chinui asa..

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele, ma pun sa incerc noul zumba si ceva walking, ca pe urma e prea cald, va pup si o zi buna in continuare
ZUMBA ZUMBA ..vreau si eu..n-am mai facut de..sinainte de mare.. Dar acum nu ma simt f bine ...de la musafiri...mi-a venit o tona..abia ma misc.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3326 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 18:58:25
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

[QUOTE=Fulguta;238878]Hai mai Emy fi si tu mai atenta ! Cat pe aci sa arzi fasolea ! Lasa ca o faceai afumata !

A iesit super, cam scazutada oricum, tare buna..Si e Monty 100%
Fulga, sunt cam supi ca afara ploua si tuna, nu am mai putut iesi cu moto la mareSi deabia asteptam..acum ramane pe maine, plec de dimineata(sper), daca e cald..astia au anuntat canicula in weekend si uite, bate la usa si aici s-a pus pe ploaie..sa mai crezi meteorologii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3327 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 18:59:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Mai am numai 23 de pagini de citit...
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3328 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 19:09:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

mamaa, Roxy, te-ai apucat de maraton de cititte inteleg, si eu cand am venit din Ro am gasit asa, plus ogramada de fete noi..lasa ca ajungi tu la capat, imi pare rau ca nu te simti bine cu Rusii..si copilul iti mai lipsea..unii nu au minte, de ce nu l-a mai tinut macar o zi doua mama-sa, nu stie cum e sa vii de pe drum?
lasa, incet incet intri iar in ritm..Eu nu as mai vrea sa slabesc ci sa ma tonific, chiar acum ma duc la niste abdomene, ca azi am facut cam pauza..si vreau sa fac si walkingul, trebuia dimineata da am avu treaba, am gatit si a zburat timpul
Odihneste-te cat poti, Roxy, lasa treburile pt cand iti trece atacul sovietic, si eu deabia ieri seara am scapat de ei
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3329 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 19:10:19
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Ma pun la sport, daca nu a fost sa fie plimbare la mareNe vedem peste o ora, prietenele mele iubite
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3330 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 19:35:37
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ma pun la sport, daca nu a fost sa fie plimbare la mareNe vedem peste o ora, prietenele mele iubite

probabil ptr ca ma apucat pe mine gelozia.......... si eu am poftit la mare ...da am ramas cu pofta
Chiar ma gandeam ca intru si citesc ca te-ai balacit si ai vazut apusul cu tinut de mana si pupici dulci
dar nu-i nimic te-ai ales cu o ora de abd, etc nu e chiar asa de romantic dar face bine
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, regim slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole