Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1701 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 13:38:27
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Sa o crezi ca faci ce vrei tu ! Uite cine este de paza in casuta cat stau eu la bucatarie prietena Emiliei ! Cracanata in persoana ! Emy te pupa cracanata si mi-a zis ca-i este dor de tine si o sa fie mascota casutei ! Cica se baga si la cu tine si Roxy la un vin fiet ca vine iarna !
bine ca a venit sotul acasa , ca asa frica m-a luat......................
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1702 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 13:40:29
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Cu vinul fiert nu prea m-ai nimerit .
eu nu beau alcool.
Dupa ce am nascut am luat un pic de afinata, mi-a adus cineva, si dupa 5 minute eram rosie pe fata, gat , umeri. Cred ca am facut alergie.
merg sa vad pozele
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1703 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 13:48:28
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

arata f bine !
apropo, in loc de zahar se poate pune fructoza?
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1704 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 14:21:53
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Servus fete harnicute..
AM terminat curatenia,am papat o supa, am spalat 3 masini, acum ma intind putin si mai incolo fac o baita si il astept pe al meu. Cam atat de la mine. Nimic interesant.
sa aveti o sambata frumoasa..
las deschis..dar va itesc mai incolo.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1705 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 15:24:48
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gata fetele si cu ciupercutele la cuptor am pus pozele si deja am mancat farfuria pe care am pozat-o ,stiti ca sunt bune si de la vin iar incep sa rad singura !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1706 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 15:41:33
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata fetele si cu ciupercutele la cuptor am pus pozele si deja am mancat farfuria pe care am pozat-o ,stiti ca sunt bune si de la vin iar incep sa rad singura !
BravosSa stii ca eu nu intru ca mi se face pofta..
AM papat numai o supa la pranz..
Ma bucur ca ai papat putin Te pup.
Eu am facut baita..acum chiar nu mai fac nimic.
Probabil ca si al meu o sa apara in max o ora.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1707 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 15:42:26
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=Fulguta;408507]

Danuta scumpica sper ca asta seara sa ai un somn linistit si sa nu o iei pe urma mea cu insomniile seara de seara ! Cred ca te-ai simtit tare obosita azi !
Am dormit bine, multumesc, dar tu dormi putin, am sa vorbesc cu vacile tale si am sa le spun sa iti dea na na!
Ai dreptate Emy uite si asta seara o sa ma prinda 1-2 noaptea pe aici si maine la 5.30 ma trezesc ca i-am luat si lui piept de pui sa-i fac pentru pachet maine dimi !
Danuta sa stii ca sambata fac si eu salata orientala ca am auzit ca are pofta soacra ! Cred ca ai papat cu pofta daca nu ai mai papat de 2 luni cartofi ! A fost buna tare!
Sa stii ca eu in anii trecuti am papat cu ulei ...dar anul asta a tabarat mamii pe mine si am auzit si la tv si cum eu pap foarte multe fructe am zis ca merge ! Si cred ca o sa pot in zilele in care este dezlegare la peste pap salate si peste sa pot pune ulei si in restul zilelor fructe multe ,gulii....Am pupacit-o ca de fiecare data cand ma duc la ea ,adica lung si apasat ! Si noi va iubim pe tine Bobo!
Cum crezi tu ca e mai bine asa sa faci, esti fata desteapta! Bobo te pupa si eu te pup

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi si scumpe ! Al meu deja a plecat la munca,eu ma bag la sport si pe urma mai vb !
Mai faci si sport dupa o noapte nedormita?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Daca vedeti ca inca nu am intrat dupa 1 ora sa stiti ca fac dus si poate vb cu cumnata pe mes ca ieri nu am vb deloc cu ea ,decat la tel !
Ce mai face cumnata, e bine?

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Pisica mea ucigasa ! Fetele va era dor de ea ? Va amintiti cand am tuns-o asta vara cum arata ! Doamne cate mai faceam !
Ce scumpa este!

Soare ,cafea, ceiut si o inimioara pt fiecare din voi,si-o imbratisare calda- cu asta am zis tot
VA IU-BESC!!!
Foarte frumoase, multumim!


Dragele mele eu as mai sta dar tre sa scot din camera fetei si tre sa fac si mincare ca zicea sotul meu ca incepe chiar de azi vrem sa izolam camera fetei ca am o gramada de mucegai(aici in italia e disperrarre cu mucegaiul),asa ca eu va salut si va dau cite un poop la fiecare dar mai tin deschis maccar cit mai stau in bucatarie sa ard mincarea(mi-am luat laptop-ul cu mine).Ne mai auzim
Spor la treaba, pupici!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fete dragi. Va pup pe toate,azi am petrecerea cu intreprinderea la restaurant.
Am mai scris si mai sus Fulgutei ,ca azi dimineata am fost multumita de ceea ce am vazut in oglinda.
Sa aveti toate o zi frumoasa.
Cum a fost? Ma bucur ca esti multumita!
[QUOTE=christala;408579]neta slabutele!
cer iertare ptr ca nu am intrat dar am fost intr-o cadere psiho si atunci nu vreau sa vb cu nimeni, asta pana nu rezolv singura ce ma doare, toate mi-au mer prost, am vrut sa cumpar o casa si banca nu mi-a acordat imprumutul, nu gaseam servici, asa ca am picat acum am hotarat ca nu mai cumpar casa, mai bine ca nu mi-a dat banca banii nptr ca erau prea multi si nustiu cum as fi putut sa platesc 25 de ani, aici vb de 200000de euro. asa ca mai bine mai fac o camera aici unde stau si scap doar cu 15000. acum am gasit si servici asa ca mi-am revenit, cu toate ca banii nu sunt multi, prefer sa ma duc decat sa stau acasa
Ma bucur ca s-a rezolvat cu bine si ai trecut peste!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi....e vineri ,e sfarsit de sapt......va doresc la toate o zi linistita si un sfarsit de sapt.pe placul fiecareia...
Acum sa va povestesc ...ieri asa cum am promis am fost la Manastire la Prislop cu toate ca am ajuns doar pe seara,dar am fost fericita ca era slujba...lumanari nu am gasit,era inchis deja chioscul,dar gandul meu s-a indreptat si catre voi cant am fost la manastire....dupa am mers la un reustarant....pe la 21:30 am ajuns acasa unde o astepta tortul pe cea mare...i-am cantat la multi ani ..i-au dat lacrimile..pe tort era scris<La multi ani Anca,te iubim !>...
Fetele ,nu v-am povestit cea mare are probleme cu tenul,o acnee urata de tot,eu zic ca e luata de la cosmetica....a fost la dermatolog si a facut o multime de tratamente ,a dat o groaza de bani pe tratamente...dar nimic,ultima data i-a dat sa-si faca analizele pt.ai da un medicament foarte puternic carenu poate fi dat daca ai probleme cu ficatul...i-am spus la cea mare dupa ce si-a facut analizele<gata,mami,pana aici,ce vrei sa-ti distrugi ficatul.uite hai sa incepem un tratament naturist,da-mi ragaz o sapt.si daca intr-o sapt.nu se cunoaste nici un rezultat faci ce vrei tu>nu va spun cat am citit prin carti si pe net pana i-am facut untratament de cum am crezut eu de cuvinta...in primul rand am incercat sa gasesc cauza si deabea apoi sa tratez....a am uitat sa va spun cand a mers sa-si faca analizele pe langa ce i-a prescris medicul i-am spus sa-si faca si alteler ,la care cea de la analize o intreaba pe cea mare <dar mama ta e medic?> cea mare <nu,nu e medic,dar prin cate a trecut...>.....Asa acum sa va spun cum decurge o zi de-a ei de tratament...dimineata pe stomacul gol 150 ml.suc de varza plus 50 ml.suc de mar...se spala pe fata cu apa de la izvor(la care i s-a facut analiza)se demachiaza cu ceva pe baza de plante,dupa se spala cu ceai de galbenele,trei frati patati si musetel,si se da cu suc de varza(tamponeaza zonele cu probleme)sucul de varza e bun cicatrizant si recomandat si pt.riduri...manaca(fara mezeluri)dupa mancare ia calciu,magneziu,zinc si vit.C....complexul vit.B si vit.A...(e prea mult sa va spun fiecare ce rol esential are in organism)bea tintura de echinacea,ceai de galbenele,la serv.manaca dupa care ia crom,are si la ea ceaiuri pt.sist.nervos(pt.a reduce stresul care e una din cauzele aparitiei acneei)..acest tratament dureaza 10 zile...dupa care sucul de varza se inlocuieste cu suc de mar,sfecla rosie si mar inca 10 zile dupa care s ramane pe suc de mar...Dupa primele 10 zile,odata cu renuntarea la sucul de varza se renunta si la Complexul de vit B...in fiecare zi se schimba prosopul si fata de perina,eu ii pun un prosop mare pe perina si-l schimb in fiecare zi...nu stiu daca ma credeti ,am inceput acest lucru de marti seara,(bineinteles seara doar ceaiuri,cele de dimineata baut si spalat pe fata ) si nu va spun ca au inceput sa se retraga de pe fata ...Doamne,Dumnezeule,multumesc din tot sufletul...ieri trebuia sa mearga din nou la dermatolog,i-am spus sa astepte pana joia viitoare sa vada ce parere are si dermatologul...Stiu ca e greu in fiecare dimineata fac in 3 vase trei feluri de ceai,plus sucurile,imi ia ceva timp ,dar sunt fericita ca totul merge spre bine...
acum intru sa citesc de unde am ramas miercuri..ieri am citit doar printre randuri....
Multumim ca te-ai gandit la noi, ma bucur ca e bun tratamentul pentru fetita!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
fetelor buna dimineata si va rog sa ma iertati ca nu am mai intrta de mult.vad ca nu numai va-ti mutat cu un etaj mai sus dar ati scris si aici o gramada.eu nu mai am timp deloc ca ma fataie sefa mea in 3 cabinete si nu stiu cum sa ma imaprt.seara ajung acasa si fac lectii cu andrei apoi fac si ce mai e de fcaut prin casa ,seara la 9.30 cad lata in pat.atat ce am apucat sa scriu meniul zilnic.m-am cantarit azidim si aveam 58 de kg.cand a plecat sotul meu aveam 61 acum am 58 de kg,cu toate ca am mancat ,dar cred ca m-i se trage de la alegatura si stres.va pup dulce si sper sa mai pot intra mai des
Buna Oana, sa treaca mai repede timpul si sa se intoarca sotul tau, sa ai spor la treaba!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
iubita mea andrei merge ff bine cu scoala .nici nu ma asteptam sa se descurce asa de bine.nu plange deloc iiplace .a luat FB la dictare.singurul lucru e ca ii e ff dor de tati si nici nu spune,decat atucni cand chiar nu mai poate.incerc sa il iau sa ii ocup timpul ca sa mai uite.in rest suntem bien pacat ca si eu stau putin cu el din cauza programului.te pupic
Pup dulce lui Andrei si felicitari!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #1708 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 16:01:14
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

BUna ziua, fete dragi!!
aici ploua si e frig, nici nu am putut sta la terasa ca in toate sambetele asa ca am fost la market, am cumparat o gramada Am luat asa:pastrav(l-am papat la pranz) ,telina tije si frunze, dovlecei, salata, rosii verzi, castraveti(iar, luasem si ieri), carne de vita(vreau maine sa fac ciorbica), ficatei si inimi de pui, broccoli verde(nu stiu ce sa fac cu el..), corcoduse muulte(am sa fac si compot), mere, iar gutui, wasa 24%,ciocolatele de tot felul de am umplut platoul care sta mereu pe masuta(sper sa rezist la ele) si multe altele..
Meniul meu de azi:
md-10-125 gr iaurt degresat, in care am pus:3 prune uscate, 3 caise uscate, scortisoara, un sfert de mar bucatele+o ceasca de lapte degresat cu scortisoara si cu 2 wasa 24%
pranz-14-un pastrav salmonat intregAvea un kil necuratat..cred ca 800 de gr de peste am mancatI-am lasat in burta icrele(pareau caviar, habar nu am daca sunt comestibile,. eu le-am mancat, vad eu azi)+salata verde, un castravete si o lingurita otet balsamic+jumate pahar vin rosu
Gustare15.30-5 corcoduse si juma de gutuie
cina-20.30- salata verde si naut fiert
Va pupicesc, weekend placut!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1709 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 16:06:16
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetele va pup..eu ies acum. Inca n-a venit al meu , dar intru sa ma joc ceva putin..si trebuie sa inchid totul.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1710 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 16:14:22
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Fetelor , unde sunteti?
Cred ca sunt singura "acasa "
ce bineeeeeeeeeee, pot sa fac ce vreau
CE bine ca ati fost cuminti si nu ati scris multNu ai putut sa-ti faci de cap ca a lasat Fulga paznic la casuta


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Gata tortul Fely vezi ca sunt si poze si reteta la una din poze ,eu am facut din 2 oua..si a iestit o farfurie care deja este jumate a mancat soacra acum si imi mai ramasese un pic de frisca batuta si daca o vedeai ziceai ca este un copil mic ! era plina de frisca ,ea si-a mai pus si peste ce am decorat eu.Sa stii ca a iestit super acum cand este proaspat ,nu stiu cum se prezinta daca sta mai multe ore ca la mine tot ce fac dispare maxim 1 ora !
Acum am ciuperci la cuptor cu usturoi,rosii tocate,busuioc,ulei de masline si un pic de vin alb ca sa pape si soacra ! Vinul este baza ,o sa pun si la ele poze cand termin !
CE bine sunaaa...o sa fac si eu ciupercuteAcum pot sa ma duc sa ma uit, ca sunt superplina de la ditai pestele


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Sa o crezi ca faci ce vrei tu ! Uite cine este de paza in casuta cat stau eu la bucatarie prietena Emiliei ! Cracanata in persoana ! Emy te pupa cracanata si mi-a zis ca-i este dor de tine si o sa fie mascota casutei ! Cica se baga si la cu tine si Roxy la un vin fiet ca vine iarna !

oof, si eu azi am fost asa cuminte..si-mi gasesc urata asta in fatzaCE bucuroasa eda de la minr nu pupa vinbeau numa eu, tu si Roxy


Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
arata f bine !
apropo, in loc de zahar se poate pune fructoza?
Si pe mine ma intereseaza..dar am inteles ca fructoza la cuptor devine toxicaNuma cruda, pusa in lapte sau in creme, e buna..


Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Servus fete harnicute..
AM terminat curatenia,am papat o supa, am spalat 3 masini, acum ma intind putin si mai incolo fac o baita si il astept pe al meu. Cam atat de la mine. Nimic interesant.
sa aveti o sambata frumoasa..
las deschis..dar va itesc mai incolo.
harnicuto!Si eu sunt obosita, ca am umblat creanga toata ziuaNoroc ca a gatit al meu, dar tre sa spal vasele, si asa mi-e urat de ele cand se gateste pesteLe las mai pe seara, acum ma culc si eu putin, eo vreme afara de ma trage la somn
Pupici, weekend frumos sa ai!!


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata fetele si cu ciupercutele la cuptor am pus pozele si deja am mancat farfuria pe care am pozat-o ,stiti ca sunt bune si de la vin iar incep sa rad singura !

pai tu daca de la o lingura de vin razi, tare as vrea s ate vad de la 2 pahareFa-ti rezistentza, ca atunci cand ne-o intalni sa rezisti, ca am de gand sa va invit la anu la mine acasa, si o sarbatorim si cu vin


Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

BravosSa stii ca eu nu intru ca mi se face pofta..
AM papat numai o supa la pranz..
Ma bucur ca ai papat putin Te pup.
Eu am facut baita..acum chiar nu mai fac nimic.
Probabil ca si al meu o sa apara in max o ora.
NU ai papat cam putin?Cred ca esti asa molesita de la baie..eu asa patesc..porma sa mai stau si cu un pahar de vin langa mine, ce imi place..
sa ai o seara frumoasa alaturi de al tau, ai terminat toata treaba sau mai ai?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole