forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

EveEve 30 mar 2011 11:11:06

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 595735)


Hello!Gata,in sfarsit am ajuns acasa:))Sunt rupta de obosita dar makr am mai ars cv calorii la shopping:))Cred ca maine ma apuc de probat si va fac si poze sa vedeti lucrurile ca azi n`am nici un chef(:|

Vai,da nu`ti zic cat de bun a iesit:-oE suuuuper=P~Va invit si pe voi acum cat mai e ca maine sigur se evaporeaza:))

Mai dar ce harnicutza esti;;)Bravo pentru sport!>:D<



Bleah:))Mie nu`mi place ciorba de burta:))

Asa sunt si eu,la mancare nu prea..de fapt nici nu prea m`am bagat sa fac pt ca o am pe mami...dar la dulciuri sunt experta,imi place sa fac tot felul de lucruri noi;;)

Ps:Am mancat piept de pui la gratar ca am luat pranzul cu mami in orash si altceva dietetic nu aveam ce sa`mi iau :))

Pai asteptam pozele Roxii;;)
Da..si mie imi place sa experimentez cu prajiturile..Dar acum o sa uit putin de acest hobby, ca altfel se alege praful:))
Deci pana la urma ti-ai facut pofta cu pieptul de pui;)) Si eu ieri pe cea cu ciorba de vacuta:x
Aseara iar am ajuns super tarziu si super obosita, nici nu am mai deschis pc-ul:)) Asa ca o sa postez meniul acum:D

EveEve 30 mar 2011 11:12:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Meniu 29/03/2011

Micul dejun
-47g Paine integrala - 100 kcal - 1.7 pt.
-50g Ou fiert - 78 kcal - 2 pt.
-20g Gem de caise fara zahar - 6 kcal - 0.1 pt.

Gustare 1
-150g Mere - 78 kcal - 0.9 pt.

Pranz
-300g Ciorba de vacuta - 76 kcal - 1.5 pt.

Gustare 2
-200g mere - 104 kcal - 1.2 pt.

Cina
-100g Branza feta - 396 kcal - 7.1 pt.
-200g castraveti - 30 kcal - 0.4 pt.
-50g rosii - 13 kcal - 0.25 pt.
-100g Sunca de pui fiarta - 230 kcal - 2.2 pt
-------------------------------------------------------------
TOTAL INGERAT: 1111 kcal - 17.35 pt.

Activitati fizice:
-Pilates 60 min. - 232 kcal - 8 pt.
-Zumba 40 min - 322 kcal - 7 pt.
-Aerobic 30 min - 202 kcal - 6 pt.
-Metabolism bazal - 1398 kcal
-------------------------------------------------------------
TOTAL CONSUMAT: 2154 kcal - 21 pt.

Alexandra Andreea 30 mar 2011 11:20:24

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

EveEve 30 mar 2011 11:46:39

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 597265)
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

:">:">:">Ieri la micul dejun le vroiam pe toate odata:))Vroiam si ceva mai consistent, si ceva dulce:">Oricum, sa speram ca nu se mai intampla;))
Si seara am mancat branzica felii cu rosii castraveti si sunca de pui:-s Am mancat cam multa branzica, insa la oboseala aia nu eram prea creativa in ceea ce priveste cina, si nu stiam ce sa mananc ca sa trec peste 1000kcal:">
Ziarul slabutelor?? Suna extraordinar de bine:-> O sa intru imediat:D
>:D<:-*

Romyna 30 mar 2011 11:52:38

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve:-*:-*:-*
http://i260.photobucket.com/albums/i...lutza/C2-2.jpg

EveEve 30 mar 2011 12:07:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Romyna (Post 597383)

Buna Romynuta, bine ai venit pe la mine!>:D<
Si multumesc pt floricele:xSunt superbe:x:x

EveEve 30 mar 2011 12:08:25

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Ahhhh Ale, acum am citit in ziarul slabutelor.. Deci 2 proteine diferite combinate..Greseala!
Nu o sa mai amestec branzica cu carne:P:">

Romyna 30 mar 2011 12:13:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Imi dai si mie un link sa citesc ziarul slabutelor?

Romyna 30 mar 2011 12:18:35

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 597265)
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

nu merge linkul de la ziar
la mine cel putin nu merge:(:(:(:(:(:((

EveEve 30 mar 2011 12:26:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Romyna (Post 597436)
nu merge linkul de la ziar
la mine cel putin nu merge:(:(:(:(:(:((

Ia vezi daca iti merge acum. http://forum.slabute.ro/discutii-div...umai-8712.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:25:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO