forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

madutza 11 feb 2010 22:34:50

Re: offff
 
am crezut ca si in prima poza tot cumnata e. :D...
asa e..sportul este cheia :P

noapte buna>:D<

EveBolt 11 feb 2010 22:35:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu am o problema.. sunt dupaamiaza la scoala..
dimy beau un pahar d suc d grefe.. si manank..
la scoala dak e mai aiu o bucata d covrig d la vreo colega... sau chestii d genu d rontsait [nu q zahar] si ajung seara acasa.. obosita.. si logik cu pofta d mankre..
stie cnva vrun truc sa ma abtin total?:-/
kteodata imi iese.. kteodata nu prea:))
plus ca atunci cand ajung papa e gata calda [si buna... tata gateste bine bine:x]

Slabuta 11 feb 2010 22:38:14

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 85326)
eu am o problema.. sunt dupaamiaza la scoala..
dimy beau un pahar d suc d grefe.. si manank..
la scoala dak e mai aiu o bucata d covrig d la vreo colega... sau chestii d genu d rontsait [nu q zahar] si ajung seara acasa.. obosita.. si logik cu pofta d mankre..
stie cnva vrun truc sa ma abtin total?:-/
kteodata imi iese.. kteodata nu prea:))
plus ca atunci cand ajung papa e gata calda [si buna... tata gateste bine bine:x]

Te rog frumos sa citesti aceste reguli: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post29897

Urmatoarele mesaje cu abuz de limbaj tip messenger le voi sterge

Kitkat 11 feb 2010 22:39:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 85010)
nu te infometa ! Vei slabi o perioada si apoi vei pune dublu la loc ..ia-o incetisor cu putin sport si cu o dieta lipsita de prajeli , dulciuri , paine, sucuri accidulate . grasimi.Si daca vrei poti sa iti faci un jurnal..deta merge mai bine cand dai socoteala altora pt ce mananci ;)).Spor la treaba :*

Are dreptate Aida, "fara prajeli, dulciuri, paine, sucuri acidulate, grasimi" Dar de exemplu exista si grasimi "bune", care ajuta la arderea depunerilor de grasimi din corp, se gasesc in avocado, ulei de masline extra virgin, nuci, migdale, seminte, si multe altele (e vorba de grasimile nesaturate). Sunt foarte importante intr-o dieta, mancate zilnic in cantitate mica sunt f benefice. Dar cum ziceam, in cantitate mica pt ca sunt bogate in calorii. Grasimile de evitat sunt cele din prajeli, carne grasa, etc (astea sunt grasimile saturate, care nu fac nimic bun, ba dinpotriva). Uite, de-asta zic ca e bine sa te documentezi ca lume, sunt multe chestii "ascunse". Si cum ziceam principiile astea le gasesti in dietele South Beach si Zone, chiar daca nu le urmezi e bine sa iti faci o idee despre ce bagi in gura, nu? ;;)

Kitkat 11 feb 2010 22:44:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 85329)


Te rog frumos sa citesti aceste reguli: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post29897

Urmatoarele mesaje cu abuz de limbaj tip messenger le voi sterge


Cat de prompta ai fost slabuto! :)) Rapid raspuns, ce pot sa zic. Acum inteleg si eu cum rusesti sa formezi o comunitate de slabute asa frumoasa aici... ;;) E de admirat! :x

Kitkat 11 feb 2010 22:54:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 85326)
eu am o problema.. sunt dupaamiaza la scoala..
dimy beau un pahar d suc d grefe.. si manank..
la scoala dak e mai aiu o bucata d covrig d la vreo colega... sau chestii d genu d rontsait [nu q zahar] si ajung seara acasa.. obosita.. si logik cu pofta d mankre..
stie cnva vrun truc sa ma abtin total?:-/
kteodata imi iese.. kteodata nu prea:))
plus ca atunci cand ajung papa e gata calda [si buna... tata gateste bine bine:x]

Hmmm... pai daca te-ai abtine total ar insemna ca ai manca zilnic numai... micul dejun si jumatatea de covrig de la colega... nu? /:)

Eu zic sa incerci sa iti iei ceva gustos la tine la scoala. Daca pot, sa iti pregateasca ai tai, daca nu, poti chiar tu sa iti faci de cu seara. Iar seara cand ajungi acasa, nemaifiind asa infometata, poti doar sa mananci un pic.

Asta merge in caz ca nu ti-e rusine sa te duci cu caserola la scoala. :)) Dar de ce ti-ar fii? La urma urmei daca ti-ai lua ceva de la snack attack tot in caserola ar fii. Daca ai unul in drum poti chiar sa iti iei de la ei. Iti dau cateva exemple cu ce ai putea sa iti faci si tu de acasa: bucatele de piepe de pui la gratar cu legume gratinate sau fierte / cartofi / orez / salata; salata greceasca; si altele in genul asta. Poti chiar sa iti pastrezi de la masa de seara si sa iei a doua zi pt la pranz. Chiar daca e rece e mai bun decat un biscuite. :))

corincic 14 feb 2010 19:09:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
mie multi meau spus ca arat binisor dar mie nu imi place cela mai mult vreau sa slabesc la picioare tot ce mininc se depune pe ele si nu imi place deloc!!!! sport fac dar nu chear mult cit la scoala ma ocup la orele de sport si fac adaugator dans sportiv si acasa fac exercitii cu un cerc cu bile ca sa imi fac silueta mai frumoasa si sa imi intaresc muschii! oricum asta nu ma ajuta problema mea este ca nu ma pot aptine de la dulciuri!

rosemary 14 feb 2010 19:44:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Incearca sa mananci dimineata inainte de orice altceva un fruct...care vrei tu... si dupa nu vei mai simti nevoia sa papi dulciuri toata ziua... am citit asta intr-o revista de vreo 2 ani si de fiecare data cand sunt la dieta ma folosesc de asta...la mine functioneaza...poti incerca si tu [*clatite*]

corincic 14 feb 2010 22:46:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 87257)
Incearca sa mananci dimineata inainte de orice altceva un fruct...care vrei tu... si dupa nu vei mai simti nevoia sa papi dulciuri toata ziua... am citit asta intr-o revista de vreo 2 ani si de fiecare data cand sunt la dieta ma folosesc de asta...la mine functioneaza...poti incerca si tu [*clatite*]

sincer chear o sa incerc!!!!! sa vad daca o sa functioneze

EveBolt 17 feb 2010 12:09:33

re: New start - Jurnal Evebolt
 
hey...
a inceput postul... o perioada de detoxifiere zic eu :-?
o reteta de-a mea preferata ar fi [dupa cum am numit-o eu] salata all taste in care se face repede, nu necesita multe ingrediente si e foarte buna :x
avem nevoie de: salata verde, surimi, masline, zeama de lamaie, sare si piper [cantitati dorite]. Surimi se fierb bine bine fara folie pana se desfac dupa care se taie fasiute mici ca taiteii. salata se spala si se taie marunt si maslinele de asemenea. dupa care zeama de lamaie, sarea, piperul si GATAA:x e delicioasa... am numit-o all taste in pentru ca surimi e dulceag, zeama d lamaie acra, si sarea si piperu ofera celelalte 2 gusturi.. mie.mi place foarte mult.. si merge numai bine dimineata cu un pahar de suc de grefa


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:11:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO