forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Cassy 12 oct 2010 22:20:36

Re: Jurnal Yuki
 
Dansul face foarte bine la dieta:) Il poti practica cat de mult doresti !:) si nu, nu face picioarele mai groase. Din contra, le subtiaza si le face sa arate mult mai hot:x

Belleneige 12 oct 2010 22:21:05

Re: Jurnal Belleneige
 
@curly.light

Heh >:D< merci frumos. Pai nici eu nu stiu exact, avand in vedere ca pierd total controlul cand ajung la dulce. Sunt constienta ca o sa mai calc stramb, deci va trebuie sa nu fiu foarte dura cu mine, sa invat sa o iau de la inceput; dar in general as vrea sa mananc sanatos, putin, ceva mai des, sa nu ma simt privata de vreo ceva (atunci o sa-mi fie de 10 ori mai pofta) si sa ma inving pe mine, sa ma fac sa inteleg ca eu chiar imi stric singura sanatatea. Da-o incolo de treaba , ma enerveaza ca ma imbolnavesc cu mana mea. Bai daca era vreo ceva din afara, Doamne fereste, nu aveam ce face. Dar asa? Ma autodistrug singura :(.
Azi a fost o zi ok. Dimineata am dat-o-n bara cu niste biscuiti cu lapte ( la naiba cu ei !) dar dupa a fost bine ( am papat un mar, apoi niste orez cu piept de pui cand am sosit de la scoala + sport). Si sa stiti ca m-am gandit la voi. Am o responsabilitate de acum, incep sa fiu o slabuta! :))

andra_aly 12 oct 2010 22:23:42

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de yuki (Post 363522)
Pai dimineanta mananc de obicei un ou si o cana de lapte. Pe la ora 11 mananc un mar galben. La amiaza mananc de obicei mancare gatita, dar nu in cantitati mari.Adica pilaf, supa, carne fiarta, peste. pe la ora 16 mai mananc un fruct, iar seara mananc ceva usor sau nu mananc deloc. Nu asta ma ingrijoreaza, ca reusesc sa ma tin de meniul asta ci pur si simplu cum sa fac sa nu mai cedez in fata mancarii si cum sa nu mai spun "las' ca incep de maine".

Pai trebuie sa fii ambitioasa:D Trebuie sa te gandesti ce bine o sa arati dupa aia;;)
Asa ca nu mai lasa pe maine, ce poti face azi;) Vad ca sti ce inseamna sa papi ok. dar nu imi place un lucru:-s nu trebuie sa renunti la cina. trebuie sa ai 3 mese principale pe zi si 2 gustari. chiar si 3 daca nu te saturi;)
si sa papi intre 1100-1200 kcal. nu mai putin.

yuki 12 oct 2010 22:25:50

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 363593)
Dansul face foarte bine la dieta:) Il poti practica cat de mult doresti !:) si nu, nu face picioarele mai groase. Din contra, le subtiaza si le face sa arate mult mai hot:x

Mersi Cassy. Ador sa dansez, dar nu neaparat ca imi ingroasa picioarele, ma gandesc daca ma ajuta la ceva:-?. Adica fac miscari de una singura ca nebuna prin camera, nu practic cine stie ce dansuri la nu stiu ce club. Imi place sa dansez, cand eram mica chiar am facut 4 ani de dansuri. Si asta este, nu stiu dac da rezultate. Si ca sa dea rezultate cam cat timp ar trebui sa dansez?:-?

yuki 12 oct 2010 22:28:19

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 363598)

Pai trebuie sa fii ambitioasa:D Trebuie sa te gandesti ce bine o sa arati dupa aia;;)
Asa ca nu mai lasa pe maine, ce poti face azi;) Vad ca sti ce inseamna sa papi ok. dar nu imi place un lucru:-s nu trebuie sa renunti la cina. trebuie sa ai 3 mese principale pe zi si 2 gustari. chiar si 3 daca nu te saturi;)
si sa papi intre 1100-1200 kcal. nu mai putin.

De obicei renunt la cina pentru ca mi se pare ca am mancat cam mult in timpul zilei. Si daca mananc, mananc pana in ora 19, nu mai tarziu de-atat.:D

Cassy 12 oct 2010 22:28:42

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de yuki (Post 363600)
Mersi Cassy. Ador sa dansez, dar nu neaparat ca imi ingroasa picioarele, ma gandesc daca ma ajuta la ceva:-?. Adica fac miscari de una singura ca nebuna prin camera, nu practic cine stie ce dansuri la nu stiu ce club. Imi place sa dansez, cand eram mica chiar am facut 4 ani de dansuri. Si asta este, nu stiu dac da rezultate. Si ca sa dea rezultate cam cat timp ar trebui sa dansez?:-?

pai sportul trebuie practicat cate 30-40 minute de 3-4 ori pe saptamana , dar dansul il poti face in fiecare zi:) cat vrei:) eu fac 10 minute intr-o zi.. in alta 30 minute in alta o ora:)) .. depinde de starea de spirit;)) Nu conteaza ce miscare faci, numai sa faci ! :) pana si statul in picioare este se pune la calculul caloriilor :)

Roxii 12 oct 2010 23:00:55

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 363594)
@curly.light

Heh >:D< merci frumos. Pai nici eu nu stiu exact, avand in vedere ca pierd total controlul cand ajung la dulce. Sunt constienta ca o sa mai calc stramb, deci va trebuie sa nu fiu foarte dura cu mine, sa invat sa o iau de la inceput; dar in general as vrea sa mananc sanatos, putin, ceva mai des, sa nu ma simt privata de vreo ceva (atunci o sa-mi fie de 10 ori mai pofta) si sa ma inving pe mine, sa ma fac sa inteleg ca eu chiar imi stric singura sanatatea. Da-o incolo de treaba , ma enerveaza ca ma imbolnavesc cu mana mea. Bai daca era vreo ceva din afara, Doamne fereste, nu aveam ce face. Dar asa? Ma autodistrug singura :(.
Azi a fost o zi ok. Dimineata am dat-o-n bara cu niste biscuiti cu lapte ( la naiba cu ei !) dar dupa a fost bine ( am papat un mar, apoi niste orez cu piept de pui cand am sosit de la scoala + sport). Si sa stiti ca m-am gandit la voi. Am o responsabilitate de acum, incep sa fiu o slabuta! :))

Eh,este bine ca erau cu lapte si nu erau cu ciocolata sau mai stiu eu ce.In schimb nu`mi place ceva...Cina ta unde e?Si gustarile dintre mese?Trebuie neaparat sa respecti mesele,sa nu cumva sa mai lipseasca cina,si papa si 2-3 gustari intre mese:)Aaa si am mai citit mai sus ca tu papi dimineata un ou fiert sau putina branza slaba de vaca...Micul dejun trebuie sa fie cea mai bogata masa a zilei:)Deci poti papa doua oua fierte cu putina branzica,sau cereale cu lapte si o felie de paine de secara sau graham cu o felie slaba de sunca pe langa,ori o salata de rosii cu branza si putina sunca...Vezi tu,dar ai grija sa fie cea mai bogata masa,apoi incearca sa eviti combinatiile gen orez cu pui sau paine cu carne...Papa de exemplu orezul la pranz cu o salata si seara puiul din orez cu salata>:D<

andra_aly 12 oct 2010 23:20:39

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de yuki (Post 363603)
De obicei renunt la cina pentru ca mi se pare ca am mancat cam mult in timpul zilei. Si daca mananc, mananc pana in ora 19, nu mai tarziu de-atat.:D

Trebuie sa faci in asafel sa ai 3 mese. este importanta si cina. nu trebuie sa sari peste ea:-s Da.... sa papi ceva mai lejer. ok. dar nimic NU:-s b-)
Pai azi de exemplu ce ai papat? :)

Belleneige 13 oct 2010 10:23:01

Re: Jurnal Belleneige
 
@Roxii

Merci de sfat ! Cam asta ma tot chinui de asta vara. Dar mi-e urata asta cu gustarile intre mese : ori nu mi-e foame, ori nu ma pot opri doar la un mar si ma mai tenteaza ceva, asadar prefer sa nu mai iau nicio gustare :(. Dar o sa incerc.

Itssy 13 oct 2010 10:31:25

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
Hey , ce mai faci?? nu ne spui si noua ce'ai mai papat , sport ceva?

Roxii 13 oct 2010 11:51:31

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 363970)
@Roxii

Merci de sfat ! Cam asta ma tot chinui de asta vara. Dar mi-e urata asta cu gustarile intre mese : ori nu mi-e foame, ori nu ma pot opri doar la un mar si ma mai tenteaza ceva, asadar prefer sa nu mai iau nicio gustare :(. Dar o sa incerc.

Tin sa te contrazic.:)Daca nu iei gustari intre mese risti mai mult sa gusti din alte prostii,pentru ca apare senzatia de foame si nu mai te duci la mar,ci alegi biscuiti sau mai stiu eu ce:)Dupa ce papi mancare spala un mar sau ia`ti un fruct ce vrei sa`l papi la gustare la tine in camera si cand vine ora gustarii il ai la indemana,asa nu mai ai cum sa vezi altceva ce te`ar tenta.Sau mai poti papa 20 de grame de seminte de floarea soarelui,alune,migdale,nuci,fistic,fructe uscate ca sunt mai dulci,un iaurt,niste biscuiti din cereale si fibre cu gem dietetic,sunt o gramada de varietati din care poti alege.Si in plus,vad ca la tine nu lipsesc doar gustarile,ci si cina,mai grav.Sa nu mai sari niciodata peste cina:)

curly.light 13 oct 2010 14:22:39

Re: Jurnal Yuki
 
Citat:

Anterior postat de yuki (Post 363587)
Iti multumesc tie si celorlalte slabute ca sunteti langa mine. Asta ma ajuta enorm:D. Mi-as dori sa fie atat de usor precum zici tu, dar la mine nu mai conteaza nici sanatate, nici kilograme, nici nimic cand ma apuc sa mananc ceva ce imi place.:-?

E chestie de obisnuinta:D
Deja dupa primele saptamani de dieta,vei vedea ca oricat de pofta ti-ar fi de ceva,nu mai esti chiar atat de tentata sa mananci .Pentru ca nu ne trebuie mancaruri interzise ! Putem supravietui si fara ele . Inceputul e cel mai greu ,dupa asta dieta iti va intra in reflex:-*
Mai scrie-ne meniul tau,sa vedem ce ai mai papat!

curly.light 13 oct 2010 14:28:31

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 363970)
@Roxii

Merci de sfat ! Cam asta ma tot chinui de asta vara. Dar mi-e urata asta cu gustarile intre mese : ori nu mi-e foame, ori nu ma pot opri doar la un mar si ma mai tenteaza ceva, asadar prefer sa nu mai iau nicio gustare :(. Dar o sa incerc.

Gustarile te vor ajuta sa iti tii poftele in frau>:D< Cum a zis si Roxii,ai o varietate din care poti alege,nu ai cum sa te plictisesti. Si sunt si mancaruri dietetice delicioase, nu trebuie sa iti fie dor de cele interzise. Mie,spre exemplu ,migdalele imi plac la nebunie,ador sa le pap ca si gustari.
Bafta>:D<

elenus 13 oct 2010 15:58:28

Re: Jurnal elenus
 
as vrea si eu pareri... stiu ca am putine calorii si cam multe zaharuri(din cauza bananei si a actimelului pe care nu o sa le mai consum)
b]CALORII INGERATE[/b]
Micul dejun, ora 06:00
Iaurt dietetic 0%, ProdLacta, 100g - 29 calorii, 3.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 0 fibre, 40 sodiu, 3.9 zahar
Iaurt Actimel cu fructe de padure, Danone, 100g - 73 calorii, 2.7 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 0 fibre, 40 sodiu, 11.6 zahar
Gustare 1, ora 09:52
Banane, 150g - 134 calorii, 1.7 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 34.2 carbohidrati, 3.9 fibre, 0 sodiu, 18.3 zahar
Prânz, ora 15:00
Mancare de mazare a la Anqutz, 100g - 57 calorii, 3 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 8.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti murati in saramura, 100g - 12 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 16:43
Scortisoara macinata, 10g - 27 calorii, 0.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 8 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt dietetic 0%, ProdLacta, 300g - 87 calorii, 9.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 0 fibre, 120 sodiu, 11.7 zahar
Kiwi, 90g - 55 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 2.7 fibre, 0 sodiu, 8.1 zahar
Cina, ora 21:07
Apa plata, Borsec, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 6 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 474 calorii, (mic)22.6 proteine, (mic)4.6 grasimi, 0 colesterol, (mult)94.5 carbohidrati, 13 fibre, 206 sodiu, (mult)53.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1237 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1237 calorii

misss 13 oct 2010 18:52:03

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 363985)
Hey , ce mai faci?? nu ne spui si noua ce'ai mai papat , sport ceva?

azi si ieri am fost ft ocupata.am avut si am ft mult de invatat si de scris.dar maine promit ca-mi fac timp sa va povestesc...noapte buna slabutelor si cat mai mult spor in dieta

Itssy 13 oct 2010 18:57:34

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
Citat:

Anterior postat de misss (Post 364688)
azi si ieri am fost ft ocupata.am avut si am ft mult de invatat si de scris.dar maine promit ca-mi fac timp sa va povestesc...noapte buna slabutelor si cat mai mult spor in dieta

Ok , abia astept :)) :-* noapte buna si tie

Belleneige 14 oct 2010 10:36:50

Re: Jurnal Belleneige
 
Merci frumos >:D< Si mie-mi plac mult migdalele!Si o sa incerc sa bag si masa de seara :-s.
M-am infometat in perioada cat am slabit atata si nu mi-a pasat ca-mi privez corpul de atatea nutrimente. Chiar am crezut ca-mi pot pacali organismul. "Bine" gandit.
Recunosc, ieri iar am intrat iarasi in biscuiti dar din fericire n-am stat prea mult ca m-am certat cu mama ca iar vreau sa ma imbolnavesc, sa dau in diabet si chipurile m-am oprit. Azi i-am aruncat pe toti, nimic in camara. Buuuun, si acuma as vrea sa imi aleg o dieta ceva de pe aici. Dau o tura si ma hotarasc diseara.
Pupici si spor la slabit!

andra_aly 14 oct 2010 11:25:03

Re: Jurnal Belleneige
 
Asteptam sa ne zici ce dieta ai ales:)
Dar poti sa iti faci si tu dieta;) adica papi sanatos si iti organizezi tu mesele:) cum crezi ca e mai ok pentru tine;)

curly.light 14 oct 2010 15:36:32

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 365538)
Merci frumos >:D< Si mie-mi plac mult migdalele!Si o sa incerc sa bag si masa de seara :-s.
M-am infometat in perioada cat am slabit atata si nu mi-a pasat ca-mi privez corpul de atatea nutrimente. Chiar am crezut ca-mi pot pacali organismul. "Bine" gandit.
Recunosc, ieri iar am intrat iarasi in biscuiti dar din fericire n-am stat prea mult ca m-am certat cu mama ca iar vreau sa ma imbolnavesc, sa dau in diabet si chipurile m-am oprit. Azi i-am aruncat pe toti, nimic in camara. Buuuun, si acuma as vrea sa imi aleg o dieta ceva de pe aici. Dau o tura si ma hotarasc diseara.
Pupici si spor la slabit!

E bine ca ai aruncat biscuitii,asa nu vei fi tentata sa mai consumi alimente "interzise"! ;;)
Astept sa ne spui ce dieta ai ales! Dar ,cum ti s-a mai spus,nu e neaparat sa iti alegi una,poti alege doar sa mananci sanatos.
Alege-ti o dieta echilibrata si cu rezultate de durata,e cel mai bine.
>:D<

misss 14 oct 2010 21:04:11

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
azi am mancat de dimineata 2 mere,la pranz:spanac cu lapte si putina telemea de vaca,iar seara:(o cantitate mica)mamaliga cu branza si smantana si un mar
sport:am avut sportul azi si am facut exercitii si am jucat baschet

Belleneige 14 oct 2010 21:16:30

Re: Jurnal Belleneige
 
Intr-adevar, recunosc prima oara am dat click la dietele rapide. Ma uitam eu si promisiunile gen 10 kilograme in 13 zile si ce bine suna, dar repede imi amintesc ce rau e sa te joci cu organismul tau in felu asta. Prima zi da e ok, dar dupa aia sa rabzi de foame asa ca dupa aia sa se intoarca dublu, stiu pe pielea mea ca nu se merita. Deocamdata cred ca am sa mananc doar sanatos , fara vreo dieta speciala, si dupa ce ajung la faza platou voi incerca monti :D si bineinteles mult sport.
Azi a fost chiar o zi ok, am mancat cate putin la intervale de 3 ore cam asa pana in ora 18.00, deci e bine. Ma simt mai usoara si deocamdata creierasul meu nu "zbiara" dupa lucruri interzise. Sa speram ca si maine va fi la fel.

Spor la slabit ! :*

mvthebest 14 oct 2010 22:06:42

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 366577)
Intr-adevar, recunosc prima oara am dat click la dietele rapide. Ma uitam eu si promisiunile gen 10 kilograme in 13 zile si ce bine suna, dar repede imi amintesc ce rau e sa te joci cu organismul tau in felu asta. Prima zi da e ok, dar dupa aia sa rabzi de foame asa ca dupa aia sa se intoarca dublu, stiu pe pielea mea ca nu se merita. Deocamdata cred ca am sa mananc doar sanatos , fara vreo dieta speciala, si dupa ce ajung la faza platou voi incerca monti :D si bineinteles mult sport.
Azi a fost chiar o zi ok, am mancat cate putin la intervale de 3 ore cam asa pana in ora 18.00, deci e bine. Ma simt mai usoara si deocamdata creierasul meu nu "zbiara" dupa lucruri interzise. Sa speram ca si maine va fi la fel.

Spor la slabit ! :*

Ce ai papat mai exact?:) Cantitatea si h .

Itssy 15 oct 2010 08:09:09

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
Citat:

Anterior postat de misss (Post 366552)
azi am mancat de dimineata 2 mere,la pranz:spanac cu lapte si putina telemea de vaca,iar seara:(o cantitate mica)mamaliga cu branza si smantana si un mar
sport:am avut sportul azi si am facut exercitii si am jucat baschet

Pai , dupa parerea mea e bine ..:D , chiar s'ar putea sa fie putin .. e peste 1000 cal? :-?

Belleneige 15 oct 2010 10:21:07

Re: Jurnal Belleneige
 
Pai dimineata am mancat o salata de varza cu rosii si cas. Apoi pe la 12 un iaurt si un mar, la scoala inca un mar pe la 15.00 si cateva grisine si apoi la 18.00 putin piet de pui, cat jumate de palma, la gratar cu salata de varza. :D

curly.light 15 oct 2010 22:11:50

Re: Jurnalul vesel - Misss
 
Imi pare rau ,dar sunt convinsa ca meniul tau nu depaseste 1000 de calorii! In momentul in care consumam atat de putin ,metabolismul nostru de deregleaza, procesul de slabire inceteaza ,si atunci cand crestem numarul de calorii ,punem totul la loc pe noi. Efectul yo-yo.
Vrei sa slabesti sanatos si de durata? Foloseste calculatorul de calorii de pe site,si verifica zilnic sa ai peste 1000 de calorii!
Ai grija de tine>:D<

curly.light 15 oct 2010 22:25:56

Re: Jurnal Belleneige
 
Ce-ar fi sa calculezi intr-o zi ,folosind calculatorul de pe site, cate calorii papi tu intr-o zi?:D
Mie mi se pare ca esti sub 1000 de calorii ,si nu e bine deloc!

elenus 16 oct 2010 17:25:27

Re: Jurnal elenus
 
b]CALORII INGERATE[/b]
Micul dejun, ora 08:50
Cas de vaca, 10g - 26 calorii, 2.4 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 90g - 17 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 1.1 fibre, 4.5 sodiu, 2.3 zahar
Somn, gatit, prajit, pane, 25g - 58 calorii, 4.5 proteine, 3.3 grasimi, 20.3 colesterol, 2 carbohidrati, 0.2 fibre, 70 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 10:50
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Struguri, tamaiosi, proaspeti, 220g - 126 calorii, 1.8 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 30.6 carbohidrati, 8.6 fibre, 2.2 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 12:30
Ciuperci, portabella, la gratar (grill), 70g - 21 calorii, 2.3 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 3.1 carbohidrati, 1.5 fibre, 7.7 sodiu, 1.6 zahar
Sarmalute de pui, alinutza656, 170g - 218 calorii, 23 proteine, 6.6 grasimi, 38.8 colesterol, 16.2 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0.2 zahar
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 14:58
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Struguri, tamaiosi, proaspeti, 150g - 86 calorii, 1.2 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 20.9 carbohidrati, 5.9 fibre, 1.5 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 14:28
Pulpa curcan, fara piele, 230g - 249 calorii, 46.9 proteine, 5.5 grasimi, 193.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 163.3 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de curcan, toate clasele (de curcan), carne cu piele, maruntaie si gat, gatite la cuptor, fripte, 50g - 103 calorii, 14 proteine, 4.7 grasimi, 47.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 33.5 sodiu, 0 zahar
Iaurt dietetic 0%, ProdLacta, 200g - 58 calorii, 6.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 0 fibre, 80 sodiu, 7.8 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 962 calorii, (mult)103.3 proteine, (mic)24.2 grasimi, 299.8 colesterol, (mic)84.4 carbohidrati, 18.3 fibre, 362.7 sodiu, 11.9 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1237 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1237 calorii

lucia ely 16 oct 2010 17:30:03

Re: Jurnal elenus
 
buna:*:*:*
dc ai si azi atat de putine calorii?:-?
cantaresti portiile sau le scrii dupa ochi?:-?

elenus 17 oct 2010 09:00:17

Re: Jurnal elenus
 
sunt cantarite , incerc sa mananc mai multe calori... dar nu prea reusesc sa sar de 1000

Belleneige 18 oct 2010 08:44:23

Re: Jurnal Belleneige
 
Cam asa :( iar in alte zile depasesc 2000.
Dar azi e luni, o noua saptamana. Weekend-ul asta nu a fost rau si m-am apucat de pilates. Am uitat cum e sa ai rabdare, dar sunt convinsa ca se va merita. Vreau sa port blugii de asta vara. Incet dar sigur! Si sanatos!!
Azi dimineata am papat lapte cu cereale integrale (fulgi de ovaz) si o banana iar acum niste struguri inainte de scoala :).

Bafta fetelor saptamana asta !

Belleneige 18 oct 2010 22:35:07

Re: Jurnal Belleneige
 
Si se pare ca a trecut si ziua de azi! Greu sa te abtii dupa ora 18.00 domle ! Firar! Dar am reusit ! sper ca maine sa-mi vina mai usor

choco 18 oct 2010 22:39:34

Re: Jurnal Belleneige
 
Citat:

Anterior postat de Belleneige (Post 371413)
Si se pare ca a trecut si ziua de azi! Greu sa te abtii dupa ora 18.00 domle ! Firar! Dar am reusit ! sper ca maine sa-mi vina mai usor

felicitari ca te-ai abtinut.dar nu e musai dupa 18 sa nu mai mananci nimic.poti manca si pe la 19-19:30 mai ales daca adormi tarziu.eu iau cina uneori si la 20:30-21:00 pt ca adorm tarziu,niciodata mai devreme de 12 noaptea
adica stiu ca e bine sa iei cina cu 3-4 ore inainte de culcare

firina95 19 oct 2010 10:55:56

Jurnal firina
 
Buna![*10*]
Va urmaresc forumul cam de 2 ani si acum m-am hotarat sa-mi fac jurnal.
Am 15 ani si am dat jos cam 5 kg [*2*]. Acum am 59 dar vreau sa ajung aproape de 50;;).
M-am hotarat sa tin regim pentru ca m-am ingrozit cand am vazut pozele de la mare[*durere*].Asa ca pana la vara vreau sa arat BINE.
Am 1,69m si tin regim disociat.
Merg in fiecare zi 40 de minute pe jos(drumul pana la scoala si inapoi), si cand mai am timp sar si coarda(desi asta as vrea sa devina un obicei de fiecare zi).
O sa scriu aici cum mai progresez avand in vedere ca eu nu prea am facut sport la viata mea.
Multumesc anticipat[*hug*] .

riky 19 oct 2010 11:01:21

Re: Jurnal firina
 
Welcome to the club si mult succes la fugarit kilogramele in plus!
te asteptam cu meniul si activitatea fizica:*

choco 19 oct 2010 16:41:36

Re: Jurnal firina
 
bine ai venit si multa bafta!

roxy04 19 oct 2010 16:52:04

Re: Jurnal firina
 
bine ai venit [*117*]succes in lupta cu kg in plus[*6*]Pupicei[*128*]

amy0404 19 oct 2010 17:30:36

Re: Jurnal firina
 
Citat:

Anterior postat de firina95 (Post 371861)
Buna![*10*]
Va urmaresc forumul cam de 2 ani si acum m-am hotarat sa-mi fac jurnal.
Am 15 ani si am dat jos cam 5 kg [*2*]. Acum am 59 dar vreau sa ajung aproape de 50;;).
M-am hotarat sa tin regim pentru ca m-am ingrozit cand am vazut pozele de la mare[*durere*].Asa ca pana la vara vreau sa arat BINE.
Am 1,69m si tin regim disociat.
Merg in fiecare zi 40 de minute pe jos(drumul pana la scoala si inapoi), si cand mai am timp sar si coarda(desi asta as vrea sa devina un obicei de fiecare zi).
O sa scriu aici cum mai progresez avand in vedere ca eu nu prea am facut sport la viata mea.
Multumesc anticipat[*hug*] .

Buna Irina!
Ma simt nevoita sa recunosc ca nu sunt de acord cu ce vrei tu sa faci.
In primul rand la 50 kg ai fi subponderala. Un minim pentru inaltimea ta este de 53 kg. INSA, avand in vedere ca ai doar 15 ani, cand inca tu esti in crestere, nu iti recomand nici macar cele 53 kg la care ai avea un BMI de 18.6.
In alta ordine de idei, dieta aleasa de tine nu cred ca este cea mai potrivita. Regimul disociat nu te invata principiile unei alimentatii sanatoase, careia tu ar trebui acum sa ii pui bazele.
Dar, daca tot vrei sa tii dieta (desi la varsta ta nu consider ca ar trebui), alege macar o dieta cu principii sanatoase, care sa te fereasa de efectul yo-yo si de la care sa ai ce invata.
Iti recomand:
http://forum.slabute.ro/dieta-south-...-beach-70.html
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...faza-i-67.html
http://forum.slabute.ro/dieta-scarsd...arsdale-1.html
Sunt multe fete care tin aceste diete, au experienta si te-ar putea indruma.
Iti urez mult succes sa iei decizia potrivita! :)

curly.light 19 oct 2010 18:49:27

Re: Jurnal firina
 
Buna!>:D<:-*
Nici eu nu sunt de parere ca dieta disociata ar fi potrivita pentru tine,imi pare rau. Dieta disociata e cunoscuta pentru efectul yo-yo ... vei pune kilogramele pierdute inapoi,rapid,pentru ca nu vei putea pastra stilul alimentar disociat pt toata viata:(
Incearca Montignac sau South Beach,sunt mai echilibrare si au rezultate super!
15 ani aveam si eu cand m-am apucat de dieta,si aveam si eu in gand dieta asta,dar m-am lamurit ca nu e buna pentru mine si am trecut pe monti! :D
>:D<>:D<

firina95 20 oct 2010 09:01:25

Re: Jurnal firina
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 372304)


Buna Irina!
Ma simt nevoita sa recunosc ca nu sunt de acord cu ce vrei tu sa faci.
In primul rand la 50 kg ai fi subponderala. Un minim pentru inaltimea ta este de 53 kg. INSA, avand in vedere ca ai doar 15 ani, cand inca tu esti in crestere, nu iti recomand nici macar cele 53 kg la care ai avea un BMI de 18.6.
In alta ordine de idei, dieta aleasa de tine nu cred ca este cea mai potrivita. Regimul disociat nu te invata principiile unei alimentatii sanatoase, careia tu ar trebui acum sa ii pui bazele.
Dar, daca tot vrei sa tii dieta (desi la varsta ta nu consider ca ar trebui), alege macar o dieta cu principii sanatoase, care sa te fereasa de efectul yo-yo si de la care sa ai ce invata.
Iti recomand:
http://forum.slabute.ro/dieta-south-...-beach-70.html
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...faza-i-67.html
http://forum.slabute.ro/dieta-scarsd...arsdale-1.html
Sunt multe fete care tin aceste diete, au experienta si te-ar putea indruma.
Iti urez mult succes sa iei decizia potrivita! :)

da...m-am razgandit dupa ce am vazut raspunsul...de maine tin montignac...si tot ce vreau sa fac mai mult sport si sa mananc mai putine dulciuri....

amy0404 20 oct 2010 15:21:26

Re: Jurnal firina
 
Citat:

Anterior postat de firina95 (Post 373150)
da...m-am razgandit dupa ce am vazut raspunsul...de maine tin montignac...si tot ce vreau sa fac mai mult sport si sa mananc mai putine dulciuri....

Buna Irina! :)

Ma bucur sa vad ca ai schimbat dieta :) si ca vrei sa faci mai multa miscare, sportul te va ajuta foarte mult.

Te asteptam sa ne spui cum iti merge. :), iar daca ai nelamuriri, te rog, nu ezita sa ne intrebi.
Mult succes! :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:57:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO