Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #891 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 09:45:31
Whaley's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Buna dimineata, fetelor, si o saptamana usoara!
N-am unde sa ma plang si eu, asa ca o fac la voi: sunt tare deprimata. Azi trebuia sa ajung musai la nutritionista, care e in alt oras, planuisem sa merg dimineata cu mama care a fost in we la noi si sa ma intorc la pranz cu autobuzul.... Dar a racit fiu-miu, nu are nimic grav, e doar mucios, insa am avut show azi-noapte pentru ca nu putea respira cu suzeta in gura deci nu dorea sa se culce Si uite asa n-am dormit pana la 6, am atipit si eu de atunci pana la 7 jumate si n-am mai plecat nicaieri, ca mi-e imposibil sa stau o zi pe drumuri dupa ce am dormit o ora jumate si dupa aia sa ma intorc la copilul mucios si nervos si sa o iau de la capat...
Din pacate trebuia neaparat sa-mi schimbe regimul, mi-a zis ca mai mult de o luna nu ma lasa cu el ca e prea dur, si trecusera deja 5 saptamani... in plus nu ma simt eu bine si nu-l mai pot tine pe astainca o saptamana-doua (ca nu stiu cand o sa mai pot pleca, dar probabil cel mai devreme saptamana viitoare, ca trebuie sa fie sotul meu liber sa vina acasa mai devreme si sa ii dea drumul bonei). Si uite asa am ramas si nedormita, si fara regim, si deprimata... Am trimis-o pe mama la ea, poate o vrea sa mi-l schimbe prin "reprezentanti", sper sa reuseasca sa o convinga.
Singurul lucru de care ma tem este ca daca raman acum fara regim, o iau pe aratura de tot. Pe mine m-a ajutat foarte mult tocmai faptul ca imi dadea cineva o dieta si ma controla periodic, nu am reusit sa slabesc facandu-mi eu un meniu... Daca mai pun la socoteala si oboseala cronica si starea de rau si slabiciune din ultimele zile, tare mi-e teama sa nu ma infig in pizze si fast food si sa ma intorc de unde am plecat
Uff, v-am facut capul mare, dar eram tare necajita...

Acum, partea buna in toata povestea asta e ca oricum am chemat bona azi si o platesc, deci pot sa merg sa ma culc macar...
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #892 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 10:25:59
doraa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mar 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 43
Dieta: incerc sa numar caloriile
Date: 168cm, 79kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile incepatoare

Salut!
Am ales acest grup pentru ca ma incadrez la kilograme.
Sper sa scap de ele si sa avansez in ale slabitului, stiu ca nu va fi usor, am nevoie de muuulta vointa! Imi doresc succes in acest nou inceput!
Numai ca inca nu stiu ce si cum shi abia reusesc sa ma descurc pe acest sait, inca multe nu inteleg....
cine are rabdare sa ma ajute ii foi fi recunoscatoare
doraa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2017 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1500 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #893 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 10:27:46
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor, si o saptamana usoara!
N-am unde sa ma plang si eu, asa ca o fac la voi: sunt tare deprimata. Azi trebuia sa ajung musai la nutritionista, care e in alt oras, planuisem sa merg dimineata cu mama care a fost in we la noi si sa ma intorc la pranz cu autobuzul.... Dar a racit fiu-miu, nu are nimic grav, e doar mucios, insa am avut show azi-noapte pentru ca nu putea respira cu suzeta in gura deci nu dorea sa se culce Si uite asa n-am dormit pana la 6, am atipit si eu de atunci pana la 7 jumate si n-am mai plecat nicaieri, ca mi-e imposibil sa stau o zi pe drumuri dupa ce am dormit o ora jumate si dupa aia sa ma intorc la copilul mucios si nervos si sa o iau de la capat...
Din pacate trebuia neaparat sa-mi schimbe regimul, mi-a zis ca mai mult de o luna nu ma lasa cu el ca e prea dur, si trecusera deja 5 saptamani... in plus nu ma simt eu bine si nu-l mai pot tine pe astainca o saptamana-doua (ca nu stiu cand o sa mai pot pleca, dar probabil cel mai devreme saptamana viitoare, ca trebuie sa fie sotul meu liber sa vina acasa mai devreme si sa ii dea drumul bonei). Si uite asa am ramas si nedormita, si fara regim, si deprimata... Am trimis-o pe mama la ea, poate o vrea sa mi-l schimbe prin "reprezentanti", sper sa reuseasca sa o convinga.
Singurul lucru de care ma tem este ca daca raman acum fara regim, o iau pe aratura de tot. Pe mine m-a ajutat foarte mult tocmai faptul ca imi dadea cineva o dieta si ma controla periodic, nu am reusit sa slabesc facandu-mi eu un meniu... Daca mai pun la socoteala si oboseala cronica si starea de rau si slabiciune din ultimele zile, tare mi-e teama sa nu ma infig in pizze si fast food si sa ma intorc de unde am plecat
Uff, v-am facut capul mare, dar eram tare necajita...

Acum, partea buna in toata povestea asta e ca oricum am chemat bona azi si o platesc, deci pot sa merg sa ma culc macar...
Ufff...noaptea a fost urata rau...sa speram ca ziua de azi o sa fie mai frumoasa...pupik la bebe tau sa treaca raceala...
Citat:
Anterior postat de Wildhoney Vezi mesajul
bety frumos rau baietelul tau
Kamy ai doi copii mai mare dragul :* Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei
Mersi mult iubita......
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #894 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 11:10:29
lavazza2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata, principii dr. BILIC
Date: 170cm, 77.3kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor, si o saptamana usoara!
N-am unde sa ma plang si eu, asa ca o fac la voi: sunt tare deprimata. Azi trebuia sa ajung musai la nutritionista, care e in alt oras, planuisem sa merg dimineata cu mama care a fost in we la noi si sa ma intorc la pranz cu autobuzul.... Dar a racit fiu-miu, nu are nimic grav, e doar mucios, insa am avut show azi-noapte pentru ca nu putea respira cu suzeta in gura deci nu dorea sa se culce Si uite asa n-am dormit pana la 6, am atipit si eu de atunci pana la 7 jumate si n-am mai plecat nicaieri, ca mi-e imposibil sa stau o zi pe drumuri dupa ce am dormit o ora jumate si dupa aia sa ma intorc la copilul mucios si nervos si sa o iau de la capat...
Din pacate trebuia neaparat sa-mi schimbe regimul, mi-a zis ca mai mult de o luna nu ma lasa cu el ca e prea dur, si trecusera deja 5 saptamani... in plus nu ma simt eu bine si nu-l mai pot tine pe astainca o saptamana-doua (ca nu stiu cand o sa mai pot pleca, dar probabil cel mai devreme saptamana viitoare, ca trebuie sa fie sotul meu liber sa vina acasa mai devreme si sa ii dea drumul bonei). Si uite asa am ramas si nedormita, si fara regim, si deprimata... Am trimis-o pe mama la ea, poate o vrea sa mi-l schimbe prin "reprezentanti", sper sa reuseasca sa o convinga.
Singurul lucru de care ma tem este ca daca raman acum fara regim, o iau pe aratura de tot. Pe mine m-a ajutat foarte mult tocmai faptul ca imi dadea cineva o dieta si ma controla periodic, nu am reusit sa slabesc facandu-mi eu un meniu... Daca mai pun la socoteala si oboseala cronica si starea de rau si slabiciune din ultimele zile, tare mi-e teama sa nu ma infig in pizze si fast food si sa ma intorc de unde am plecat
Uff, v-am facut capul mare, dar eram tare necajita...

Acum, partea buna in toata povestea asta e ca oricum am chemat bona azi si o platesc, deci pot sa merg sa ma culc macar...
Off, stiuu prin ce treci. Dar e bine ca te poti odihni un pic azi. Eu tot caut pe cineva, care sa vina la fel in perioade d-astea si nu gasesc. Pune-te in pat un pic, dormi, apoi cand te trezesti iesi si ia un pic de aer la o plimbare. Nu trebuie sa te impiedici acum, ai muncit o groaza ca sa ajungi s-o iei pe aratura ? Nu te vom lasa ! Iti tinem pumnii sa primesti regimul prin mama ta ! Pup !
  #895 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 11:17:43
thinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Date: 172cm, 72kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Dragelor buna dimineataaa!!!

Dupa un wk plin de excese alimentare m-am trezit pusa pe fapte mari, mi-am facut un meniu personalizat dupa principiile monti si acum plec la sala. Sper sa ma tina. Poate sa imi zica cineva plzzzzz unde gasesc lapte 0 grasimi? Am fost in mega dar nu am gasit. A, si pentru fetele care se bat cu celulita, pe mine ma ajuta foarte mult cellu m6, e adevarat ca este destul de scump dar.. Apropo, a facut cineva impachetari la cald? Au avut efecte? Pupici
thinutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1949 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1432 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #896 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 11:30:30
schmetterling's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 34
Dieta: rina's 90
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 170
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

neatza fetelooooooooor

eu in ultimele doua zile tanjesc dupa dulce de mor...sambata am mancat niscaiva cioco 85% cacao, ca aia are foarte putini carbohidrati, altceva mai putin "rau" decat asta n-am gasit si aseara cateva feliute dintr-un chec...offf...nu stiu ce-i cu mine, de obicei n-am pofte de astea...dar acum vad ca in fiecare seara ma apucaaaaaaaa

nu mai vreau! (((((((((


@danutzza....pai rup asa putina greaca ...inteleg mai mult decat pot vorbi, in orice caz am stat vreo 6 luni in gr cu o bursa si vreo trei ani la rand numa' pe acolo, la mare am mers in concediu. asa am prins si eu a vorbi greaca si of, si eu iubesc si tara si limba. si barbatii greci, of course
  #897 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 11:51:39
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor, si o saptamana usoara!
N-am unde sa ma plang si eu, asa ca o fac la voi: sunt tare deprimata. Azi trebuia sa ajung musai la nutritionista, care e in alt oras, planuisem sa merg dimineata cu mama care a fost in we la noi si sa ma intorc la pranz cu autobuzul.... Dar a racit fiu-miu, nu are nimic grav, e doar mucios, insa am avut show azi-noapte pentru ca nu putea respira cu suzeta in gura deci nu dorea sa se culce Si uite asa n-am dormit pana la 6, am atipit si eu de atunci pana la 7 jumate si n-am mai plecat nicaieri, ca mi-e imposibil sa stau o zi pe drumuri dupa ce am dormit o ora jumate si dupa aia sa ma intorc la copilul mucios si nervos si sa o iau de la capat...
Din pacate trebuia neaparat sa-mi schimbe regimul, mi-a zis ca mai mult de o luna nu ma lasa cu el ca e prea dur, si trecusera deja 5 saptamani... in plus nu ma simt eu bine si nu-l mai pot tine pe astainca o saptamana-doua (ca nu stiu cand o sa mai pot pleca, dar probabil cel mai devreme saptamana viitoare, ca trebuie sa fie sotul meu liber sa vina acasa mai devreme si sa ii dea drumul bonei). Si uite asa am ramas si nedormita, si fara regim, si deprimata... Am trimis-o pe mama la ea, poate o vrea sa mi-l schimbe prin "reprezentanti", sper sa reuseasca sa o convinga.
Singurul lucru de care ma tem este ca daca raman acum fara regim, o iau pe aratura de tot. Pe mine m-a ajutat foarte mult tocmai faptul ca imi dadea cineva o dieta si ma controla periodic, nu am reusit sa slabesc facandu-mi eu un meniu... Daca mai pun la socoteala si oboseala cronica si starea de rau si slabiciune din ultimele zile, tare mi-e teama sa nu ma infig in pizze si fast food si sa ma intorc de unde am plecat
Uff, v-am facut capul mare, dar eram tare necajita...

Acum, partea buna in toata povestea asta e ca oricum am chemat bona azi si o platesc, deci pot sa merg sa ma culc macar...
Bine macar ca ai bona, si eu ma chinui sa gasesc pe cineva care sa stea cu darius ocazional, dar n-am gasit pana acum...ori sunt prea exigenta...Daca ai trimis-o pe mama ta cred ca o sa-ti dea alta dieta, doar te cunoaste si iti stie trecutul..
Nu stiu ce au copiii astia...Si al meu e fornait de cand l-am nascut..nu i-a trecut bine o raceala ca il ia alta..e imbracat corespunzator...in casa e temperatura optima, fara caciuli si infofoleli, afara nu l-am expus la virusi...nush ce are...Aseara s-a culcat la 2.40 pana atunci a supt intr-una din tzitzi...cred ca inchei cu alaptatul la 6 luni ca deja ma termina psihic.....Insanatosire grabnica puiului!
  #898 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 11:58:08
bety's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

multumesc ptr comentariile la poze..........
whaley ...... si Silviu e mucios........eu ii dau in fiecare zi cu apa de mare ( e un spray) si-i ''dizolva'' mucisorii si ii mai trec........de dimineata a facut si febra.....38.6 i-am dat nurofen,acum cand se trezeste sa va daca ia mai scazut...........asta poate sa fie si de la dintisori,ca este energicnu molesit ca la raceala......
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #899 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 12:41:44
Whaley's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Ufff...noaptea a fost urata rau...sa speram ca ziua de azi o sa fie mai frumoasa...pupik la bebe tau sa treaca raceala...
Mersic, va pupam si noi!

Citat:
Anterior postat de lavazza2011 Vezi mesajul
Off, stiuu prin ce treci. Dar e bine ca te poti odihni un pic azi. Eu tot caut pe cineva, care sa vina la fel in perioade d-astea si nu gasesc. Pune-te in pat un pic, dormi, apoi cand te trezesti iesi si ia un pic de aer la o plimbare. Nu trebuie sa te impiedici acum, ai muncit o groaza ca sa ajungi s-o iei pe aratura ? Nu te vom lasa ! Iti tinem pumnii sa primesti regimul prin mama ta ! Pup !
Saru'mana si multumesc de incurajari! Contez pe voi sa nu ma lasati
Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Bine macar ca ai bona, si eu ma chinui sa gasesc pe cineva care sa stea cu darius ocazional, dar n-am gasit pana acum...ori sunt prea exigenta...Daca ai trimis-o pe mama ta cred ca o sa-ti dea alta dieta, doar te cunoaste si iti stie trecutul..
Nu stiu ce au copiii astia...Si al meu e fornait de cand l-am nascut..nu i-a trecut bine o raceala ca il ia alta..e imbracat corespunzator...in casa e temperatura optima, fara caciuli si infofoleli, afara nu l-am expus la virusi...nush ce are...Aseara s-a culcat la 2.40 pana atunci a supt intr-una din tzitzi...cred ca inchei cu alaptatul la 6 luni ca deja ma termina psihic.....Insanatosire grabnica puiului!
Cred ca am avut noroc cu Mariana (bona), ca nici eu nu l-as lasa cu oricine... dar ea chiar e o femeie deosebita si il iubeste mult.

Nu stiu ce sa zic la Darius, al meu raceste... normal. Adica el deja merge la joaca cu altii copii si ia virusi. Eu sunt destul de relaxata cu racelile, nu ma sperie pentru ca stiu ca sunt normale pana la 7-8 pe an, asa se formeaza imunitatea. Dar sunt neplacute, in special scosul mucilor (al meu stie acum sa sufle, dar nu o face eficient si tot la aspirator si urlete ajungem pana la urma)
Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
multumesc ptr comentariile la poze..........
whaley ...... si Silviu e mucios........eu ii dau in fiecare zi cu apa de mare ( e un spray) si-i ''dizolva'' mucisorii si ii mai trec........de dimineata a facut si febra.....38.6 i-am dat nurofen,acum cand se trezeste sa va daca ia mai scazut...........asta poate sa fie si de la dintisori,ca este energicnu molesit ca la raceala......
Si eu ii dau cu apa de mare, aseara i-am dat si Pivalone in disperare de cauza, plus paracetamol (desi febra nu avea) dar tot e prea infundat pt suzeta, ca de fapt asta e pb... el are o stare buna in general, rade, se joaca, dar la somn incepe drama, ca nu doarme fara suzy
Ah, al meu a fost energic intotdeauna cand a fost bolnav, chiar si cand a avut bronsiolita si nu putea respira, tot vesel si cu chef de joaca era...

Am dormit si eu o ora... dupa care a inceput sa bata cu pumnii in usa si sa tipe "ma-ma-ma-ma"... Asta a fost odihna
Astept sa mearga mama la 1 jumate la dr, poate-poate...
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #900 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 13:15:13
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Vad ca aveti ceva probleme cu mucii la bebe...noi nu avem astfel de probleme dar mai nou s-a facut de-o rautate iesita din comun...nu-i convine ceva tipa,nu plange,doar tipa si se arunca pe jos...azi asa am lasat-o cateva minute,apoi s-a calmat si sa vedeti ce frumos se joaca fetita mea singurica...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 5070 01 apr 2011 00:27:25
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 6519 31 ian 2011 00:53:14
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 7331 19 dec 2010 18:29:54

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole