forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

aycha 12 oct 2011 19:50:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815817)
Multumesc pentru complimente.:x:-*:-*:-*..Ma faci sa ma simt atat de bine..Stii pana acum nimeni nu mi`a facut atatea complimente si nu m-a facut sa ma simt atat de apreciata.Pe bune, multumesc inca o data.:-*>:D<>:D<.Inseamna mult pentru mine...:)
Si eu sunt singura la parinti, asa ca daca vrei poti fii surioara mea mai mica aici pe site:-*Cine stie poate intr-o zi ne vom cunoaste personal.;;)>:D<De unde esti?

Sunt de prin vest,de la ardeleni:))))
Chiar vreau sa ne numin surioare,mi-e atat de drag de tine.Crede-ma ca sunt sincera cand iti fac complimente.Urasc sa fiu lingusitoare sau persoanele "pupincuriste".Eu sunt genul de persoana rece si respingatoare.Cu putine persoane ma port asa,rar fac complimente.Dar tu si Gina m-ati cucerit :))>:D<>:D<.

Lasa ca nu mai e mult pana terminam liceul si suntem majore.In caz ca raman in romania la facultate(visul meu e sa merg in Anglia) merg la Timisoara ,acolo mergi tu?

just21 12 oct 2011 20:05:36

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815829)
Sunt de prin vest,de la ardeleni:))))
Chiar vreau sa ne numin surioare,mi-e atat de drag de tine.Crede-ma ca sunt sincera cand iti fac complimente.Urasc sa fiu lingusitoare sau persoanele "pupincuriste".Eu sunt genul de persoana rece si respingatoare.Cu putine persoane ma port asa,rar fac complimente.Dar tu si Gina m-ati cucerit :))>:D<>:D<.

Lasa ca nu mai e mult pana terminam liceul si suntem majore.In caz ca raman in romania la facultate(visul meu e sa merg in Anglia) merg la Timisoara ,acolo mergi tu?

In vestul tarii stai??unde??doar si eu in vest stau:)):)):))..Normal ca ne numim surioare.:-*:-*.Da in Timisoara merg anul viitor.Indiferent de ce facultate aleg.Iti doresc mult succes sa intri unde iti doresti tu,chiar in Anglia.Sunt sigura ca vei reusi pentru ca iti doresti cu adevarat.:-*

aycha 12 oct 2011 20:08:39

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815843)
In vestul tarii stai??unde??doar si eu in vest stau:)):)):))..Normal ca ne numim surioare.:-*:-*.Da in Timisoara merg anul viitor.Indiferent de ce facultate aleg.Iti doresc mult succes sa intri unde iti doresti tu,chiar in Anglia.Sunt sigura ca vei reusi pentru ca iti doresti cu adevarat.:-*

Stau in jud.Hunedoara ,tu?
Si iti multumesc de sprijin>:D<!

just21 12 oct 2011 20:18:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815845)
Stau in jud.Hunedoara ,tu?
Si iti multumesc de sprijin>:D<!

Satu-mare.In nord-vest mai exact.:DCu mare placere te sprijin!>:D<

aycha 12 oct 2011 20:36:20

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Eu ma simt asa de rau:(...cand ma voi face bine?:((,vreau sa ma apuc din nou de sport,ca stand acasa si mancand intr-una am impresia ca ma ingras:-s:-sma simt vinovata ca de o sapt nu am mai facut sport,nu vreau sa pun pe mine!!! (nici nu indraznesc sa ma cantaresc)

just21 12 oct 2011 20:57:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815864)
Eu ma simt asa de rau:(...cand ma voi face bine?:((,vreau sa ma apuc din nou de sport,ca stand acasa si mancand intr-una am impresia ca ma ingras:-s:-sma simt vinovata ca de o sapt nu am mai facut sport,nu vreau sa pun pe mine!!! (nici nu indraznesc sa ma cantaresc)

Calma, relaxeaza-te..Nu se va pune pe tine.Acum ca esti racita corpul isi i-a doar cat are nevoie pentru a face fata luptei interne.Ideea ca acum vei pune pe tine din lipsa sportului e doar in constientul tau, fiind foarte obisnuita sa arzi tot ce consumai iinainte.Gandeste pozitiv.Nu te-ai iingrasat deloc.SI nici nu lasa ca acest gand sa te macine.Eu am trait cu aceasta idee mult timp si am ajuns intr-o depresie, ca uram tot ce tinea de mancare, ma uram pe mine si chiar am avut tendinta sa neglijez scoala.Dar la prima greseala de la sc am realizat ca nu e bine ceva cu mine.Asa sunt si eu..dar incerc sa ma calmez si sa imi spun ca nu ma pot ingrasa asa din nimic.:-*Nu te mai stresa.Gandeste-te la altceva, incearca sa ai alta ocupatie.:*Nu vreau sa te simti complexata din cauza asta..Poate ajunge sa te afecteze foarte mult..:-<iar tu trebuie sa zambesti la varsta ta sa fii fericita si lipsita de astfel de griji.Trebuie sa te bucuri de tot ce iti ofera varsta pe care o ai..Stiu ca suna ciudat pt ca suntem apropiate de varsta,dar cand ma gandesc in trecut la cat de multe am renuntat si cat de multe restrictii mi-am impus ma doare putin.Nu regret pentru ca mi-am schimbat viata, dar mereu va exista pt mine intrebarea :"Cum era daca eram si eu la fel ca celelalte fete?"..

just21 12 oct 2011 21:09:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Scuze daca te-am plicitisit..Sunt mai melancolica din fire..:D

aycha 12 oct 2011 21:10:04

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815886)
Calma, relaxeaza-te..Nu se va pune pe tine.Acum ca esti racita corpul isi i-a doar cat are nevoie pentru a face fata luptei interne.Ideea ca acum vei pune pe tine din lipsa sportului e doar in constientul tau, fiind foarte obisnuita sa arzi tot ce consumai iinainte.Gandeste pozitiv.Nu te-ai iingrasat deloc.SI nici nu lasa ca acest gand sa te macine.Eu am trait cu aceasta idee mult timp si am ajuns intr-o depresie, ca uram tot ce tinea de mancare, ma uram pe mine si chiar am avut tendinta sa neglijez scoala.Dar la prima greseala de la sc am realizat ca nu e bine ceva cu mine.Asa sunt si eu..dar incerc sa ma calmez si sa imi spun ca nu ma pot ingrasa asa din nimic.:-*Nu te mai stresa.Gandeste-te la altceva, incearca sa ai alta ocupatie.:*Nu vreau sa te simti complexata din cauza asta..Poate ajunge sa te afecteze foarte mult..:-<

Deja ma preocupa prea mult treaba asta:-l....Am ajuns sa ma masor de vreo 10 ori pe zi!!!Si ma enerveaza ca uneori cand imi masor coapsele arata ba 52cm,ba 53....ori nu masor eu bine,ori nu stiu.ca ma enervez tare mult:|..e aiurea totul.Mai nou ii intreb non-stop pe ai mei: ti se pare ca m-am ingrasat????? ,iar taicameo iar se enerveaza : "mai fata tu esti bolnava cu capu!!!!",oare totul e in mintea mea?sper...

aycha 12 oct 2011 21:12:03

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 815902)
Scuze daca te-am plicitisit..Sunt mai melancolica din fire..:D

Suri vrei bataie?Cum sa ma plictisesti?Esti prea ca mine ca sa pot spune asa ceva...si nu imi pari melancolica.Mai degraba eu devin plicisitoare facand din totul o tragedie:-l

just21 12 oct 2011 21:38:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 815904)
Deja ma preocupa prea mult treaba asta:-l....Am ajuns sa ma masor de vreo 10 ori pe zi!!!Si ma enerveaza ca uneori cand imi masor coapsele arata ba 52cm,ba 53....ori nu masor eu bine,ori nu stiu.ca ma enervez tare mult:|..e aiurea totul.Mai nou ii intreb non-stop pe ai mei: ti se pare ca m-am ingrasat????? ,iar taicameo iar se enerveaza : "mai fata tu esti bolnava cu capu!!!!",oare totul e in mintea mea?sper...

E mai greu pana se obisnuieste creierul cu schimbarea...S-a petrecut in cateva luni aceasta schimbare brusca a ta.Deci eu zic sa ai rabdare.SI sa accepti ca esti slaba si nu te mai ingrasi.AI reusit sa scapi de ce aveai mai mult de scapat.Acum urmeaza perioada de acomodare.Da-ti tie un timp si de aseamenea si creierului tau sa te accepte asa noua scu esti acum.:-*Crede-ma pe cuvant, vei vedea cat de bine iti va fii..Poti sa incerci pt o scurta perioada de timp.Experimentea-za doar si vezi daca are efect!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:16:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO