Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #2371 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:04:58
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Gandire pozitiva Ane ,nu faci nimic daca esti negativista ,te cred ca nu mai poti ,dar de aceea noi suntem aici sa te incurajam HAI ANE!!!
... merg acum la pedalat. o sa vin sa raportez cat am realizat.
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2372 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:07:11
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

... merg acum la pedalat. o sa vin sa raportez cat am realizat.
Si eu merg pe bici cu Razvan in carca , ca de obicei. Spor
Anes, am pus poze cu mine si Razvi pe bici.
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2373 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:11:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

meniul meu,fetele:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Cappuccino clasic cu frisca, 200ml - 192 calorii, 3.2 proteine, 14.8 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 15:42
Cod la gratar, 230g - 396 calorii, 48.5 proteine, 20.9 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ulei masline extravirgin, Picasol, 20ml - 180 calorii, 0 proteine, 20 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Usturoi, crud, 6g - 9 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.1 fibre, 1 sodiu, 0.1 zahar
Vin rosu de masa, 200ml - 170 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.2 carbohidrati, 0 fibre, 8 sodiu, 1.2 zahar
Gustare 2, ora 17:44
Nuci braziliene, 15g - 99 calorii, 2.1 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Cina, ora 21:03
Andiva (cicoare), frunze, crude, 200g - 46 calorii, 3.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 8 fibre, 90 sodiu, 1.4 zahar
Supa de linte rosie, 450ml - 201 calorii, 10.8 proteine, 4.1 grasimi, 0 colesterol, 31.5 carbohidrati, 8.1 fibre, 354.2 sodiu, 2.3 zahar
Mar Copt a la Meri, 200g - 158 calorii, 3.8 proteine, 6.2 grasimi, 0 colesterol, 23.8 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 20.4 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1451 calorii, 72.4 proteine, (mult)76.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)85.9 carbohidrati, 19.9 fibre, 453.2 sodiu, 25.7 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1413 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1413 calorii

Sportul inca trebuie sa-l fac,cu vreo ora inainte de cinaInseara asta incerc zumba,sa vedeti ce se lasa cu rasete
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2374 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:16:23
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
... merg acum la pedalat. o sa vin sa raportez cat am realizat.
Bravooooooooooooooooooooo! Asa te vreau
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2375 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:16:34
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Ce mult ma bucur pt tine ca esti fericita,va iubiti,va intelegeti si imediat va venii si minunea cea mica.....
Doamne ajuta sa fim sanatosi! Si toata lumea sa fie si sa se inteleaga!

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
DANUTA,te pup iubia ,pe tine si pe ANDREIUTAO saptamna cat mai usoara iti doresc!NOAPTE BUNA ![/COLOR]
Pupacim si noi pe voi!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Dragele mele,mi-a fost dor de voi,azi mi-am impus sa intru pe forum,am ajuns la servici ,nici haina de pe mine n-am dat-o jos si am intrat sa va dau vesti . Am fost f.f.f. racita(eu care ma laudam caci cu atatea citrice nu se prinde de mine raceala).Nu mai am timp la servici sa intru,iar de-acasa nu mai apuc,ai mei au blocat ambele calculatoare.
Desi tin ziua de fructe in continuare,am crescut la kg. Azi dimineata nu mi-a venit sa cred cand cantarul afisa frumoasa valoare de 56.4,dar am sibagat in mine tot ce s-a putut. Trebuie sa revin la monti daca vreau rezultate. Voi sunteti bine toate?
Bine ca ti-a trecut raceala, si la mine la birou am tot timpul pe cineva racit, sper sa nu se ia de mine. Noi suntem super bine si super ocupati

[QUOTE=Kamyy;581477][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=purple]A sunat sotul la medic si analizele mi-au iesit bune...adica toate sunt in valorile normale...yupyyy......
Ma bucur ca totul e bine

Citat:
Anterior postat de leutz Vezi mesajul
Salutare...
Luna asta plina o avea ceva influente asupra noastra? N-am putut sa dorm deloc...cah!
Hai ca intru mai pe seara sa vad ce mai faceti!
Nici eu nu am dormit aproape deloc noaptea trecuta

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Danuta,ce frumos cand e asa armonie in familieBine ca ai reusit sa lenevesti,ca ai avut o saptamana obositoare.Pup si pt Andreea cea cumintica si activa!
Sper sa fie si la voi la fel cat mai curand Si saptamana asta e la fel Te pupacim si noi

Sunt obosita,am mers f mult pe jos,de la 9 pana la 1..da a fost super
Eu uitasem ca tre sa semnez o data la 6 luni ceva ,un fel de somaj,numa ca nu iau un leuOricum,e util,si expira azi ultima zi..asa ca am luat autobuzul cu amica mea si am mers cam o ora,pe urma am coborat,am mers pe jos alta ora pana la birourile respective,noroc ca nu era coada asa ca am scapat repede,si am profitat ca eram intr-un oras mare si plin de viata..langa mare,vremea superba..ne-am plimbat indelung,am luat md la o cafenea renumita,eu un cappuccino si ea corn cu nuttella si cafea,pe urma ..la cutreierat magazinele
Mi-am luat un tus de ochi,un ruj,imbracaminte pt nepotzel(din nou,am zis ca nu mai iau dar am gasit niste lucrusoare frantusesti la oferta superbuna,gecute care costau 50 de euro acum am dat 10 euro,si o camasa cu 29 euro acuma 5 euro..si f f frumoase,nu am rezistat.).Pe urma am luat un ceai de capsuni si zmeura,care miroase de numa..plus un borcan cu gem de cirese,dietetic,adica cu fructoza..Pt mine nimic,mai am vreo 30 de euro de cheltuit miercuri la targ,tre sa mai iau si la cele 2 nepotele cate ceva..Ma uitam acuma ca se umple o valiza numa cu lucrusoarele lor..Pe urma am ras mult,vorbit mult,pierdut 2 autobuzeNe-am distrat,am venit acasa la 2,am preparat niste cicoare cu peste pt al meu,am mancat si eu tot peste,dar cu usturoiAzi sta la distanta
Am baut un pahar de vin si acuma o sa intru un pic pe mess sa vad ce noutati sunt ..
Va pupicesc pe toate!!1
Ce zi frumoasa ai avut, imi inchipui ce hainute frumoase ai cumparat


Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Eu am dormit un pic la pranz ca azi-dimineata la 5 Teddy meu vomita si nu prea am mai dormit.Nu stiu ce-a avut ,acum e bine,se joaca cu bidonul gol de detergentil plimba prin toata curtea.Am pus si eu cateva poze noi,va invit sa le vedeti cand aveti timp.Acum ma pun sa calc cateva.Pup fete frumoase
Scump mic, il pup sa ii treaca, jucaus zglobiu!

[QUOTE=Kamyy;582054]Am sosit si noi in casa...am fost dupa Darius,apoi am mai stat pe afara,am lasat-o pe Sorana pe jos si alerga dupa porumbei...si asa radea...
Printesa mica, superb!

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Servus fetelor !
Am venit de la scoala. Am avut doua lucrari azi. Am facut toate subiectele. Am scapat.......pe azi. Maine mai am una si miercuri una. Saptamana viitoare avem 3. Asa e la scoala , nu ?
Pup toate fetele.
Bravo Felicia, iti tin pumnii si maine si poimaine!

Eu am dormit putin asta noapte, la 14 mi-am luat bilet de voie de la birou si am mers la dr de familie. M-a masurat si i-am aratat pozele. S-a bucurat mult si a zis ca are nasucul carn. Oare cu cine seamana La 16,00 eram acasa, am sters praful pe unde am putut, am facut piftie si mi-am facut manichiura. Chiar acum urmeaza sa ma dau cu lac si sa citesc legat de o fisa a postului. Va pup si va doresc noapte buna!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2376 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:17:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 18:20
Iaurt Activia cu capsuni, Danone, 125g - 118 calorii, 4.4 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 16 carbohidrati, 2.5 fibre, 125 sodiu, 0 zahar
Tarate de grau, 10g - 25 calorii, 1.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 0.2 sodiu, 0.1 zahar
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pere, 200g - 116 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 31 carbohidrati, 6.2 fibre, 0 sodiu, 19.6 zahar
Gustare 1, ora 18:22
Latte macchiato, Nescafe, 25g - 116 calorii, 5.5 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 75 sodiu, 11.1 zahar
Prânz, ora 18:22
Piept de curcan, AH, 150g - 150 calorii, 30 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 1140 sodiu, 1.5 zahar
Salata de legume - Jolye79, 200g - 135 calorii, 5 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 28.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Dressing cu iaurt (Ramo), 100g - 140 calorii, 2.8 proteine, 12.4 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, 200 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 18:25
Prune uscate, 30g - 72 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 11.4 zahar
Ceai cu lapte integral, 250g - 27 calorii, 3 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 3.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 18:29
Salata de legume, Anita, 150g - 56 calorii, 4.7 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 8.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ton in apa, Coop, 150g - 156 calorii, 36.8 proteine, 1.1 grasimi, 6 colesterol, 0 carbohidrati, 0.2 fibre, 600 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 18:26
Latte macchiato, Nescafe, 25g - 116 calorii, 5.5 proteine, 5.4 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 75 sodiu, 11.1 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1227 calorii, (mult)100.8 proteine, (mic)33.7 grasimi, 6 colesterol, 143 carbohidrati, 16.9 fibre, 2215.2 sodiu, (mult)54.8 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Mers nordic, normal, 90min - 599 calorii
Metabolism bazal - 1437 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2036 calorii
Wow,meniu perfect...la mine am depasit grasimile,dar sunt multumita ca sunt delea sanatoase,din peste,ulei crud si nuciFelicitari pt asa meniu
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Emy pt tine in special am pus meniul.....
Ms,dar uite ca-ti face si tie bine la moral,ca te-ai ales cu laude
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Si eu am pus poze .
Fug si la tine,ce crezi
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul


nu stiu cand Manu, ca ma chinui de 1 an si se pare ca nu-s destul de consecventa


asa o fi? parca nici nu-mi vine sa cred c-oi mai fi vrodat' multumita de mine


ratacita si racita ... ei ma las, iote ca nu m-am lasat de un an tot nu ma las si tot nu am ajuns sa fiu in graficul de mi l-am propus.
am obosit Vidia, de toate ... mi-e cam mult deja

ma indoiesc ca o sa mai fiu asa de prezenta ca pe vremuri pe aici, ca nu mai am timp si deja sunt prea multe fete ... dar mai trag cu ochiul pe la voi dragele mele prietene!

Nu-i bai,Anes,intri cand poti,pe noi aci ne gasestiAi grija ,incepe treptat sportul,ca esti inca in refacere..si lasa gandurile negative,ca nu aduc nimic bun!Rochita cu maci te asteapta si eu stiu ca in august o sa fii o minunatie in ea!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
... merg acum la pedalat. o sa vin sa raportez cat am realizat.
Sa ai spor,uite ca mi-ati facut si mie pofta,tu si Feli
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Si eu merg pe bici cu Razvan in carca , ca de obicei. Spor
Anes, am pus poze cu mine si Razvi pe bici.
Sa ai spor,ma duc sa vad pozele si ma iau si eu de zumbaSau ea de mine...
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2377 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:17:58
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Sportul inca trebuie sa-l fac,cu vreo ora inainte de cinaInseara asta incerc zumba,sa vedeti ce se lasa cu rasete[/SIZE][/COLOR][/FONT]
Sa ai spor, vei reusi!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2378 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:20:36
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Ma apuc si eu de sport ,ca dimi nu am apucat sa fac
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2379 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:32:23
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

este epidemie de sport in casuta !!!!!!!!!
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2380 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 20:56:54
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Fetele,am facut doar 1 mila..se vede ca azi am fortat cam mult genunchiul,am mers chiar f mult.Buna si aia..de maine,dimi fac abdomenele si zumba,si las walkingul pt seara
Ma dus sa adaug la meniu si20 minute walking plus mersul pe jos..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
30 ani, 40 ani, alimentatie, diete, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 6119 16 feb 2011 00:46:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole