Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #8131 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 13:09:29
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata am si mancat...am si terminat curatenia...muncesc de la 10.30...of...mi-a trebuit si mansarda...cred ca sunt masochista!
Pipote nu am mancat de mult...mie imi place fff mult tocanita de pipote si inimi cu mamaliguta...o nebunie...numai ca numai mie imi place...ai mei sunt tare fitzosi...
Pup, o dupa-amiaza frumoasa!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui losefat:
david (28 ian 2013), Kamyy (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), myha (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8132 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 13:12:03
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

fetele,ne vedem dupa pranz,ma duc sa vad ce combin ,pofta buna si voua!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (28 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8133 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 13:32:53
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

... buna slabutele...am dormit pana aproape de ora 11...
...acum am pizza cu ton la cuptor,va astept!
Anes,multa sanatate si sa o tina multi ani Dumnezeu in viata pe maicuta ta...sa ne bucuram cat mai mult de statul de copii..
Emy ,La multi ani si pt.nepotica ta,sa creasca mare,sanatoasa si inteleapta...(sper sa nu uit de ziua surorei tale)
..va ziceam zilele trecute ca am inceput trat.naturist pt.probleme fiecaruia din casa...i-am bagat pe toti la tratament.....la fata au inceput sa se vada rezultate,stiti voi acneea ei juvenila...i-am luat acneeon,drojdie(pastile)acid hialuronic si crema spirulina...Doamne ajuta sa fie bine...
Coco(Irina),ma bucur ca ai revenit in casuta noastra...
... las deschis si mai dau o geana...
va pe toate(nu va enumar sa nu uit pe vreuna)sanatate multa si spor la treaba...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui angela av:
anes (26 ian 2013), david (28 ian 2013), incognito (26 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), rainbow (26 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), sherpika (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013)
  #8134 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 13:49:27
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

buna,fetelor
eu si sotul suntem inzapeziti la tara ,copii la Is ...am vb cu sora mea sa se duca sa vada ce fac

maine tb sa culegem ciuperci ..valul 2 ...cred ca am ceva de treaba

si>
un we minunat
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
david (28 ian 2013), floricica0vesela (26 ian 2013), incognito (26 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), myha (26 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), sherpika (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8135 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 14:10:59
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

emy,pofta buna
anes,la multi ani mamei tale
ema,manu,miha,angy,spor la treburi
clau,ai grija
irina,te asteptam cu drag in casuta la noi
roxy,rozy
eu am calcat ceva haine ...acum stau putin cu voi si cred ca ma bag in patieri am tras tare si am terminat treburile ..am taiat 7 cocosierau prea multicuratenie prin casa ,bucatarieoffff...nu se mai termina
si azi ar tb sa-i vin de hac unei tigai si cuptorului dar mai vedem
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
anes (26 ian 2013), david (28 ian 2013), incognito (26 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), rainbow (26 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013)
  #8136 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 14:32:09
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Te pup Roxy...o dupa amiaza placuta iti doresc.....
Am lenevit ieri seara.. multumesc. Deci si tu te apuci de curs? Succes Kam!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Aici sunt Kamy...mancare,curatenie,haine spalat impacheta...l-am imbaiat pe Pupu ce numai Manu sa-l imbaieze pe Tedy...acum sta ca un batranel in bucatarie are scaunul lui cu un covoras pe el si doarme langa calorifer...Kamy nu-ti recomandat ...tu iei tratament pt.subtierea sangelui,pt.diluare,gincobiloba mareste viteza de circulatie a sangelui...si nu e de glumit..si eu am vrut sa iau dar mi-e teama ,e fff buna dar cu doua taisuri...si in nici un caz nu e recomandata celor cu tensiune si eu in ultimul timp din cauza stresului simt ca mi se zburleste parul pe spate...apoi cunosc o femeie ce din cauza plantei i-a iesit pete pe maini...
... poate intru mai pe seara,dupa mesajul postat de Coco mi-e si teama sa va raspund pe sarite sa nu se supere vreuna...intelegere,atat vreau...imi sunteti dragi cu toatele,dar chiar nu pot sa raspund la toate,va citesc aproape in fiecare zi dar raspund doar cand reusesc si de multe ori am patit de am sarit mesaje sau am omis sa raspund vreuneia si nu din rea intentie sau poate au fost dati cand chiar am considerat ca e mai bine sa stau deoparte...si cu asta am inchis subiectul...Coco oricand doresti esti binevenita in casuta noastra (asta in ce ma priveste)tu esti cea care decizi...
Angi weekend fain.
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Dragele mele
Am iesit si dusa ...
la spital am fost pentru tomograf (asa ii zice in romana la TAC, nu?) la ureche. sa vedem daca e totul ok dupa cat am tras cu ea.
apoi cand am rezultatul, ma duc cu el la orl sa vedem si urechea cum este
am iesit ca sa am timp sa imi bag si motorina, sa nu raman la noapte pe drum
va pup
Andra cum fu aseara? Ai stat mult? Sper sa ai rezultate bune la TAc ul ala.. si f bine ca te-ai odihnit ..Weekend linistit.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
...in seara aceasta am musafiri ...asa ca nu mai intru,,
Andra te mai supara si acum urechea?
Roxy , si eu toata sapt.am zis ca fac pizza cu ton,nu am facut nici acum...poate maine...
Pizza...pe bune daca nu comand azi..ieri am scapatSa aveti pofta.
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
....gata pizza fetelor si bineinteles aml gatat si eu 120 de grame...ma consolez cu gabdul ca a fost pana in ora 18
Sa iti fe de bine Miha.
Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, fetelor,

Va multumesc pentru gandurile voastre. Nu m-am suparat, am fost doar trista. E un grup tare dragut aici si eu am simtit ca sunt ignorata. Emi, multumesc muuuuult de tot pentru reteta.

Nu am vrut sa fiu factor de stres. Pozele sunt ale tale? Reteta e cea testata de mami tau, da? sau e de pe net?

Maine fac placinta de branza si cartofi la cuptor, rasfat culinar

Va sarut, un weekend de vis!

Weekend fain Irina.. ce planuri ai pt azi?
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Declar 30 min cu Billyin sfarsit am reusit sa-mi dezmortesc oaseleAsa ca ,am trei zile de sport pe saptamana asta,dar degeaba,ca abateri am avut nenumarateCocoplacinta cu branzaam un an de cand n-am mai mancat.Ce bine arata tickerul tau
Bravo pt sport Manu. Te mai doare capul?
Citat:
Anterior postat de mariana34 Vezi mesajul
Fetelor, in sfarsit am recuperat peste 20 de pagini, printre alte treburi, asa ca va scriu pe fuga, ca trebuie sa vina al meu sot si pe urma gata, imi ia laptopul, sa vad, daca mai reusesc sa intru de pe calculator.
Am lipsit 2 zile, dar mi-ati lipsit voi, mai mult decat as fi crezut.
Nici macar meniul nu l-am calculat, ca m-am suparat pe cantar, dar rusii au intarziat si iarasi vina o dau pe ei
Va pup pe toate, sa aveti un weekend deosebit, asa cum va doriti!
Nu ai pofte cand vin rusii? Da scriu fetele de ne ametesc.. si eu a lipsit si o sa mai lipsesc ..
Weekend fain Mariana.
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


Nu ştiu dacă e OK la probleme cu tensiunea, dar ştiu că ajută mult circulaţia periferică. Dacă mai ai probleme legate de sânge, bine e să vorbeşti cu doctorul. Altfel, ştiu că fac bine, mama e hipotensivă şi cu probleme de circulaţie periferică şi au ajutat-o. Dar consultă medicul, e cel mai sigur.
Cum te mai simti Zoe? Tot in patut?
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna la fete

cum sunteti azi?

v-am citit, dar zau ca si eu sunt ca o baba, nu prea stiu pe ce lume sunt.

am remarcat ca pe Fulguta nu am citit-o azi.

Manu, ma bucur ca esti mai bine. si Kamy la fel

Anes, inca nu am reusit sa te sun, dar incerc imediat, daca nu ma iau cu alta treaba

Emy, fa greva fara pizza o luna

Eu am 5 zile de monti, inca merg bine, dar ma doare capul, probabil de la glicemia scazuta

azi m-am cantarit, aveam 67 kg, dar asta dupa ce am mancat de pranz si baut cafea

oricum, nu ma stresez inca

am facut azi radiografie la dinti, maine merg sa scot o masea, sa fac detartraj si periaj, la cluj.
am si program cu colegii de facultate, si cu niste prieteni, desi o sa fiu ametita de la anestezie

Deci ai scazut la cantar?AI zilele pline de treaba..si timpul trece asa repede..Daca luam lecitita pt toate oare ne fac reducere??Weekend fain
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Hello Irinuca...asa te vreau sa iti revii...esti acasa aici in casuta noastra...uneori vesele, alteori triste sau bolnavioare...suntem aici sa ne sustinem, incurajam reciproc!
Si pe mine Emy ma omoara cu mancarile ei...plus ca toata ziua ne pove cum ii face ea pizza sotului...uf...sa tot salivam la gandul ca e deli...cum zice Enya ...bine ca nu miros pozele din laptop...doamne ce chin ar fi
Placinta cu branza si cartofi...ups...ce bine suna...
Weekend frumos si tie!


Na asta e buna...acum tu incepi cu pizza...of, ma omorati...
Sa iti fie de bine!

Daaa exact...asa se procedeaza...


Manu...tu esti de groaza...cata seriozitate!
Si eu am facut bici eliptica 40 min...
Si am si mancat frumos azi...exceptand un covrig cald de dimi
Pup!


Buna Mariana...un weekend frumos si tie!
Ema bravo pt sport. Nu-i asa ca ne omoara fetele cu pizza?? Si eu cum m-am transformat intr-o mare pofticioasa.. Weekend fain.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Ciao fetele ...
Ce mai faceti? Cum o duceti? A inceput wk, deja ma simt mai bine
Vad ca s-a remediat defectiunea de aseara ... Ms Vadmin!
Coco pai cum poti spune asa ceva? E loc pt toata lumea!
Angi eu vreau sa dorm!!!!!!
Ema, Zoe e o faina, faina! ... Si mai ai si la mine un CD ... Apropo' parca noi trebea sa ne vedem? sau si asta ai uitat? Ne vedem cand vine si Flori la TM?
Kamy ma bucur ca Sorana e mai bine
Emy, am citit undeva ca daca nu avm reguli, oamenii in general, nu ne simtim in siguranta. La copii e mai acuta aceasta necesitate, ei avad o mai mare nevoie de sentimentul de siguranta. ... V-am mai povestit ca noi aveam loc de dat cu c...rul , in mijlocul covorului rotund din living si acolo ii ajutam si eu: "oricine are dreptul sa fie nervos, dar doar in acel loc si aolo te ajut si eu!" De obicei uitau de criza ... Eu zic sa mergem impreuna sa descoperim pericolele din Australia, azi m-as pune pe avion ... Deci pe Crina am gasit-o nici nu mai stiu pe unde si am convins-o sa vina aici , heheheeeee cat a trecut de atunci!
Manu ai incercat aspirina, ceva paracetamol sinus? ... O masca de gaze, sigur nu ajunge nimik pana la nas
Oh Myha nu-ti poti imagina cat de bine inteleg povestea cu inamicul nr. 1 Felicitari pt kg!
asa e Zoe ti se anuleaza coneciul medical sau poate ti se ridica statuie?
Mariana un wk fain si tie!
Floricico noi incepem sa ne organizam pt venirea ta! Avem si noi pretext sa ne vedem

maiculita da' ce limbarnita avusarati azi! echivaleaza cu juma de ora de sport
Sper sa reusiti sa va vedeti sapt viitoare. Baga o repriza d somn di dupa masa daca tot ai timp Pup weekend linistit
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,iubitele
fetele,da am dormit nu glumala 6 m-am trezit..la noapte nu mai dau vina pe moare
de atunci am urmarit 2 emisiuni la italieni(una cu niste americani xxl,care slabesc pe saptamana cca 9 kile) si una master chef america..aam spart seminte in timpul asta
de nins mai nige cate-un fulg,e zapada asa cam de 3-4 degete..oricum mai ninge pana luni.
asa arata meniul meu de azi..
ma duc sa vad ce ati mai taifasuit
Si mie imi plac semintele, am avut o perioada de pauza, dar m-am intors la ele de vreo 2 luni
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

vaiii,ce bun..de cand vreau si eu..uite azi am mancat opeste afumat,da nu e aCELASI LUCRU cu un crap frumos la cuptor..tu ce peste ai facut?
cred ca s-a luat de la mine..ai dormit?

Imi dau seama,stiu cum e cu megamesajele,odata am trantit laptopul si nu l-am mai deschis pana a 2 zi
Hai lasa harakiri-ul ca tu numai citesti pe aici,eu trebuie sa fac din 2 in 2 zile
Sper ca ai scapat fara pizza
weekend frumos Roxy drag!

mama,ce-mi placeau si mie in Ita pizzele cu ton sau diverse fructe de mare..noi traiam intr-o localitate de mare,iti dai seama ca erau f proaspete,pescuite dimineata
gata,nu mai vreau sa aud de pizza
Sa stii ca asa imi venea si mie sa-l trantesc cat colo...
Am scapat fara pizza aseara , dar azi
Inca nu mi-am facut tema, n-am nici un chef
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara scumpele,v-am citit si acum ma bag la patut
.Noapte buna fete dragi .
Fulgu , multa sanatate ingerasului..si tu, dca ti-a zis sa o lasi moale cu aparatele, astae , asculta Ce doar tie iti placea zumba. Iar ai avut zi plina..
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Va pup, dragele mele!
Am avut cateva zile foarte pline, abia acum am reusit si eu sa intru si sa vad ce ati mai facut. Abia astept sa dorm, ca nu mai pot!

Aveti grija de voi, sa fiti sanatoase si sper sa ne citim maine mai mult.

Va imbratisez cu drag! Nopate buna, somnic usor!
Weekend linistit si baga somn, daca cere organismul, stie el ce stie
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Neata fetelor!
Anes, parca avem program tras la indigo azi, aspirat, facut mancare.....
La noi ninge si viscoleste...baarrrr, frig.....nu mai vine primavara o data
Azi gatesc sarmalute in foi de vita si varza si friptura de iepuras....dar pana se tremina cafeluta stau cu voi
Ce-mi place friptura de iepure..bun.
SI eu am baga smotru..abia am terminat..si acum repede sa va scriu pana vine al meu de la schi..
Ma cearta cand stau cu voi prea mult..zice ca imi pierd timpul.. dar ce stie el?
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
Neaţa, fetelor!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Neata buna fetelor
\ e foarte adevarat ca m-am trezit, e foarte adevarat ca si acum casc, dar fetelor am o zi in care trebe doar sa gatesc, sa trag o tura de aspirat. Nu trebe sa ies afara pe usa, nu trebe sa merg nicaieri (cel putin nu am in plan asa ceva pana la ora asta), daca ma ia somnul, pe cuvant ca ma bag inapoi in pat. Si in plus cand m-am trezit, se lumina deja afara. E altceva!!!!!
\ si cafelute
Zoe, Anne o zi faina
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
BUNA DIMINEATA FETELOR
eu ma bag in pat inapoi ca MU MAI POT DE SPATE deci nu mai pot luni tre sa vina rusii cu medicamentele alea inainte luam altele dar astea sunt mult mai puternice aseara m-a luat ameteala nu mai trecea m-am pus in pat si 5 min am adormitaproape instantaneu
Nasol cu rusii..stai cuminte azi
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Neata feteleeee!!!!!!!!
Neata Rozi...am zis ca ma uit la poze..dar nu am apucat.. Eu eram slaba in gradi.. Numai dupa 30 m-am balsoitWeekend fain
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dimi dragele mele,
lenesc asa cum imi place mie...imi savurez cafeluta facuta de domnul sot......am sarit md...dar na, c'est la vie...am treaba...curatenie...musai sa aspir..ma apuca groaza ca nu imi vine deloc sa ma apuc
Of...si eu...si imi e asa de lene..nu ma pot mobiliza...mai zac pana la 11 si apoi ma bag fortat la aspirat!
Neata Rozelu !
si tu la smotru?? sper ca ai terminat pana acum
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata scumpele mele ,weekend placut alaturi de cei dragi voua !
O sa mai incerc sa intru daca nu se incarca greu !
Deci al tau inca se resimte..f bine ca doarme.
Si tu bine faci ca ai si lenevesti.. ca nu poti fi in riza tot timpul. Pup
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
Fulguuuuu, am căutat reţetă de creveţi cu smântână şi am dat de reţeta ta, teroristo
Clar trebuie s-o fac
Pofta mare daca faci..eu nu ma omor dupa creveti..si peste in general
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul


ema eu nu am menstruatie(decat f rar)dar simtomele le am la timp
aha, acum am inteles, daca sunt simptome..e nasol
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
eu vreau sa incerc sa le fac un cremsnit
ehe..o idee buna ,pt sapt viitoare.
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
spor la treaba fetelor si treceti si pe la mine cu aspiratul ca fiemea in loc sa pape pufuleti ia pisat si a imprastiat in toata casa apoi s-a imbracat a urcat pe sanie si a plecat la sanius cu tata
hai ca vin rapid ..
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Fetelor trebe sa fac un tiramisu pt maine. E ziua mamei mele si m-a rugat sa-i fac ...
Doamne da-mi putere sa ma limitez la o felie!
La multi ani mamemi si multa sanatate!!
Acum asta e, te scarifici, papi si tu putin..
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Acum sa intru si eu la curatenie,masina deja spala.Fugusor ,ai salata de creveti la retete?Am si eu o punga in congelator si nu stiu cum sa-i fac .Doar ptr mine ,ca ai mei nu pun guraZoe,tu ziceai ceva de o reteta de creveti.dar cu maionezamerge ptr noi,,slabutele,,?
Si tu curatenie?
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Gata,inainte sa ies,am dat o fuga in albumul Fulgutei cu salateam ocolit frumusel dulciurileSimpla dar buna.Asa ca pranzul meu va fi,creveti cu usturoi.
Pofta mare
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna iubitele,am recuperat,gata,se vede ca azi cam toate aveti treaba,numa eu lenevesc
Ranze se zice la Braila la pipote
Roxu iubit,te pup cu drag,sa ai parte de un weekend frumos,si bafta cu lucrarea aia pt acasa!

Un weekend minunat tuturor!
Faci tort deci, bine ca nu faci iar pizza
Mie nu-mi plac pipotele..
Multumesc.. sa vad daca ma apuc de ea..
ce fain ca citesti..si mai lenevesti si tu.. doar e sambata nu?Pup
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Azi mi-a facut o bucurie cantarul,am vazut 67mai precis 67.7..dar am vazut in afarsit saptele ala..so..functioneaza zeama de varza,cu tot cu pizza
maine am un hop..ziua de nastere a nepoatei(azi e nascuta de fapt) si a surorii mele(e pe 30) dar fac petrecerea maine..
Cadourile le-am luat deja..
stiu ca de obicei face pulpe la cuptor cu cartofi si salata de varza,ordefuri variate,am de unde alege..problema e dulcele..tort de cioco..si alcoalelesper sa nu fac prea mari ravagii,sa-mi fie bucuria scurta..luni vreau o scadere cat de mica la cantar..
ehe.. e de bine.. inainte cu monty atunci..
La multi ani nepoatei si sorei tale!!!
E nasol cu mesele in timpul dietei... Cand am slabit data trecuta..nu prea mai ieseam din casa ..si nici la intalniri cu gasca..toti mai un pah de vin, mai o saratica..si eu apa , cafea..nu prea era funny nici pt ei nici pt mine.
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Gata am si mancat...am si terminat curatenia...muncesc de la 10.30...of...mi-a trebuit si mansarda...cred ca sunt masochista!
Pipote nu am mancat de mult...mie imi place fff mult tocanita de pipote si inimi cu mamaliguta...o nebunie...numai ca numai mie imi place...ai mei sunt tare fitzosi...
Pup, o dupa-amiaza frumoasa!
Odihna atunci.. Ma gandeam eu ca ai terminat.
Eu il astept sa vina , sa papam de pranz..imi cam chioraie matele ..
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
fetele,ne vedem dupa pranz,ma duc sa vad ce combin ,pofta buna si voua!
Pofta mare
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... buna slabutele...am dormit pana aproape de ora 11...
...acum am pizza cu ton la cuptor,va astept!
..va ziceam zilele trecute ca am inceput trat.naturist pt.probleme fiecaruia din casa...i-am bagat pe toti la tratament.....la fata au inceput sa se vada rezultate,stiti voi acneea ei juvenila...i-am luat acneeon,drojdie(pastile)acid hialuronic si crema spirulina...Doamne ajuta sa fie bine...
Pofta mare la pizza. NU stiu cum intelesesem eu ca ai facut aseara..
Succes cu naturistele..
Incepsi eu iar argila de luni..
Pup
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
buna,fetelor
eu si sotul suntem inzapeziti la tara ,copii la Is ...am vb cu sora mea sa se duca sa vada ce fac

maine tb sa culegem ciuperci ..valul 2 ...cred ca am ceva de treaba
un we minunat
Ei tu ai un weekend plin .. spor la treburi Lacra..
Asa mult a nins la voi?

Va pup fetele, ies, sa pun masa ... tot sper sa apara odata, ca mi-e foame..nu cred ca mai intru azi..asa ca va pup pe toate, weekend frumos.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui incognito:
anes (26 ian 2013), david (28 ian 2013), Kamyy (26 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), mariana34 (28 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), sherpika (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8137 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 14:50:23
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

... Roxy ,crezi ca m-am atins de pizza nici daca ma bati nu vreau acum,poate dupa masa,o incalzesc la microunde...am facut in tava mare de la aragaz si e aragaz din cel mare...am baut ceai de soc si mai beau cu lamaie...o cafea,suc de mere,papa ardei kapia,carnat de casa,cas,salata vinete(cate putin din fiecare)...am facut o ciorba de varza dulce cu coaste de porc neafumate,fac niste snitele din cotlet cu ardei copt si legume la tigaie,daca vrea cineva...eu chiar nu poftesc la nimic...as face ciocolata de casa(inca putin si expira laptele praf)...cine s-o manace?...poate fac sapt.viitoare si le dau la copii pe stada...o sa-i fac sotului lapte cu gris si sirop de cirese...mai am spanac ,asta cred ca manac dupa masa,cu iaurt...nu stiu ce am dr sapt.aceasta aproape in fiecare zi am mancat spanac,cum se termina faceam altul...
... cred ca o savarina as manca si eu...dar pana le fac imi piere pofta...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (28 ian 2013), incognito (28 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8138 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 14:53:25
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Pup fetele frumoase si dragi!

O zi minunata va doresc, cu sporuri si odihna in egala masura

Am dormit si eu ca omul 10 ore Am fost la piata si m-am intors, am papat ceva si acum trec la smotru, aspirat, curatat si alte alea, apoi la bucatarie, ca iar e sexy frigiderul meu Si nu de alta, iar saptamana viitoare ajung in creierii noptii si sufletul timp de gatit. Astazi am hotarat sa ma o zi fara carne, doar ceva branzica si poate o salata cu ton mai pe seara. Ma gandesc sa imi limitez consumul de carne la 3 portii pe saptamana, in rest doar lactate, oua, peste si o zi numai cu fructe si legume, probabil sambata, caci in rest am program plin la serviciu si nu cred ca rezist. Doamne ajuta, vad eu ce o sa mai fac

Va pupez si mai trag cu ochiul pe la voi cand am putin timp
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
david (28 ian 2013), incognito (28 ian 2013), Kamyy (26 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), losefat (26 ian 2013), manumanuela (26 ian 2013), mariana34 (28 ian 2013), rozica1965 (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013), Zoe (26 ian 2013)
  #8139 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 15:03:27
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Gata am si mancat...am si terminat curatenia...muncesc de la 10.30...of...mi-a trebuit si mansarda...cred ca sunt masochista!
Pipote nu am mancat de mult...mie imi place fff mult tocanita de pipote si inimi cu mamaliguta...o nebunie...numai ca numai mie imi place...ai mei sunt tare fitzosi...
Pup, o dupa-amiaza frumoasa!
ca bine zici ema merge si asa mult mai bi e ca la ciorba dar eu voiam zeama
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
emy,pofta buna
anes,la multi ani mamei tale
ema,manu,miha,angy,spor la treburi
clau,ai grija
irina,te asteptam cu drag in casuta la noi
roxy,rozy
eu am calcat ceva haine ...acum stau putin cu voi si cred ca ma bag in patieri am tras tare si am terminat treburile ..am taiat 7 cocosierau prea multicuratenie prin casa ,bucatarieoffff...nu se mai termina
si azi ar tb sa-i vin de hac unei tigai si cuptorului dar mai vedem
iti urez o recolta bogata draga
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Am lenevit ieri seara.. multumesc. Deci si tu te apuci de curs? Succes Kam!

Angi weekend fain.

Andra cum fu aseara? Ai stat mult? Sper sa ai rezultate bune la TAc ul ala.. si f bine ca te-ai odihnit ..Weekend linistit.

Pizza...pe bune daca nu comand azi..ieri am scapatSa aveti pofta.

Sa iti fe de bine Miha.

Weekend fain Irina.. ce planuri ai pt azi?

Bravo pt sport Manu. Te mai doare capul?

Nu ai pofte cand vin rusii? Da scriu fetele de ne ametesc.. si eu a lipsit si o sa mai lipsesc ..
Weekend fain Mariana.

Cum te mai simti Zoe? Tot in patut?

Deci ai scazut la cantar?AI zilele pline de treaba..si timpul trece asa repede..Daca luam lecitita pt toate oare ne fac reducere??Weekend fain

Ema bravo pt sport. Nu-i asa ca ne omoara fetele cu pizza?? Si eu cum m-am transformat intr-o mare pofticioasa.. Weekend fain.

Sper sa reusiti sa va vedeti sapt viitoare. Baga o repriza d somn di dupa masa daca tot ai timp Pup weekend linistit

Si mie imi plac semintele, am avut o perioada de pauza, dar m-am intors la ele de vreo 2 luni

Sa stii ca asa imi venea si mie sa-l trantesc cat colo...
Am scapat fara pizza aseara , dar azi
Inca nu mi-am facut tema, n-am nici un chef

Fulgu , multa sanatate ingerasului..si tu, dca ti-a zis sa o lasi moale cu aparatele, astae , asculta Ce doar tie iti placea zumba. Iar ai avut zi plina..

Weekend linistit si baga somn, daca cere organismul, stie el ce stie

Ce-mi place friptura de iepure..bun.
SI eu am baga smotru..abia am terminat..si acum repede sa va scriu pana vine al meu de la schi..
Ma cearta cand stau cu voi prea mult..zice ca imi pierd timpul.. dar ce stie el?



Zoe, Anne o zi faina

Nasol cu rusii..stai cuminte azi

Neata Rozi...am zis ca ma uit la poze..dar nu am apucat.. Eu eram slaba in gradi.. Numai dupa 30 m-am balsoitWeekend fain

si tu la smotru?? sper ca ai terminat pana acum

Deci al tau inca se resimte..f bine ca doarme.
Si tu bine faci ca ai si lenevesti.. ca nu poti fi in riza tot timpul. Pup

Pofta mare daca faci..eu nu ma omor dupa creveti..si peste in general

aha, acum am inteles, daca sunt simptome..e nasol

ehe..o idee buna ,pt sapt viitoare.

hai ca vin rapid ..

La multi ani mamemi si multa sanatate!!
Acum asta e, te scarifici, papi si tu putin..

Si tu curatenie?

Pofta mare

Faci tort deci, bine ca nu faci iar pizza
Mie nu-mi plac pipotele..
Multumesc.. sa vad daca ma apuc de ea..
ce fain ca citesti..si mai lenevesti si tu.. doar e sambata nu?Pup

ehe.. e de bine.. inainte cu monty atunci..
La multi ani nepoatei si sorei tale!!!
E nasol cu mesele in timpul dietei... Cand am slabit data trecuta..nu prea mai ieseam din casa ..si nici la intalniri cu gasca..toti mai un pah de vin, mai o saratica..si eu apa , cafea..nu prea era funny nici pt ei nici pt mine.

Odihna atunci.. Ma gandeam eu ca ai terminat.
Eu il astept sa vina , sa papam de pranz..imi cam chioraie matele ..

Pofta mare

Pofta mare la pizza. NU stiu cum intelesesem eu ca ai facut aseara..
Succes cu naturistele..
Incepsi eu iar argila de luni..
Pup

Ei tu ai un weekend plin .. spor la treburi Lacra..
Asa mult a nins la voi?

Va pup fetele, ies, sa pun masa ... tot sper sa apara odata, ca mi-e foame..nu cred ca mai intru azi..asa ca va pup pe toate, weekend frumos.
ei asta e sper sa treaca de luni
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... Roxy ,crezi ca m-am atins de pizza nici daca ma bati nu vreau acum,poate dupa masa,o incalzesc la microunde...am facut in tava mare de la aragaz si e aragaz din cel mare...am baut ceai de soc si mai beau cu lamaie...o cafea,suc de mere,papa ardei kapia,carnat de casa,cas,salata vinete(cate putin din fiecare)...am facut o ciorba de varza dulce cu coaste de porc neafumate,fac niste snitele din cotlet cu ardei copt si legume la tigaie,daca vrea cineva...eu chiar nu poftesc la nimic...as face ciocolata de casa(inca putin si expira laptele praf)...cine s-o manace?...poate fac sapt.viitoare si le dau la copii pe stada...o sa-i fac sotului lapte cu gris si sirop de cirese...mai am spanac ,asta cred ca manac dupa masa,cu iaurt...nu stiu ce am dr sapt.aceasta aproape in fiecare zi am mancat spanac,cum se termina faceam altul...
... cred ca o savarina as manca si eu...dar pana le fac imi piere pofta...
savarina
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
david (28 ian 2013), incognito (28 ian 2013), lacra81 (26 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013)
  #8140 (permalink)  
Vechi 26 ian 2013, 15:09:31
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Azi mi-a facut o bucurie cantarul,am vazut 67mai precis 67.7..dar am vazut in afarsit saptele ala..so..functioneaza zeama de varza,cu tot cu pizza
maine am un hop..ziua de nastere a nepoatei(azi e nascuta de fapt) si a surorii mele(e pe 30) dar fac petrecerea maine..
Cadourile le-am luat deja..
stiu ca de obicei face pulpe la cuptor cu cartofi si salata de varza,ordefuri variate,am de unde alege..problema e dulcele..tort de cioco..si alcoalelesper sa nu fac prea mari ravagii,sa-mi fie bucuria scurta..luni vreau o scadere cat de mica la cantar..
LA MULTI ANI sarbatoritelor tale!!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
david (28 ian 2013), VentoFreddo (26 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole