Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între d4ny29 şi rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între d4ny29 şi rodica2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 11 la 16 din 16
  1. d4ny29
    01 sep 2012 09:46:31 - permalink
    d4ny29
    Din cate stiu avem acceasi varsta -45.De aceea imi permit sa te trag de urechi cand meriti...si cand vad ca ai dat jos 30 de kg. nu pot sa te las ....Hai. mobilizarea!
  2. rodica2010
    01 sep 2012 00:51:31 - permalink
    rodica2010
    Acum am vazut ca te cheama Diana! Pt. mine, e cel mai frumos nume din lume! Si pe fata mea o cheama la fel.
  3. rodica2010
    01 sep 2012 00:48:44 - permalink
    rodica2010
    Ai dreptate,pui mic!(iti spun asa pt. ca nu stiu cum te cheama. ) Ma uit cum eram,dar ma supar ca nu mai am aceeasi vointa ca atunci.Ii am pe ai mei care sunt niste pofticiosi,nu ca eu n-as fi!,si-ti dai seama,cand unul dintre noi zice: "as mancaaaa....X chestie",cum imediat restul aproba si de aici...sa te tii!
    E bine daca sotul tau se pricepe la gatit.Al meu se pricepe doar la omlete si gratare.
    Chestia cu hainele si eu o faceam,dar cand ma bucuram ca fluturau toate pe langa mine.Acum,ce sa-ti spun?Cred ca mi-ar fi de folos cineva care sa ma sustina in revenirea pe linia de plutire.Pe aici,la slabute,nu am mai intrat o buna bucata de timp si cand am revenit,am constatat(poate mi s-a parut!) ca parca eram in plus.
    Ma bucur ca nu ma lasi deloc si ca-mi aduci aminte ca TREBUIE sa-mi revin cat mai repede.Multa ambitie si tie!
    Te pupicesc si-ti multumesc mult ca-mi esti aproape.
  4. d4ny29
    29 aug 2012 09:22:19 - permalink
    d4ny29
    Hai-hai,ia uita-te pe pozele din 2010 -nu le-ai pus pe frigider?
    Daca te face sa te simti mai bine,afla ca eu ieri dupa amiaza am mancat o portie dubla de musaca(nu fac f. des,si ieri a gatit sotul meu_se intampla f.rar- si 3-TREI- bucati mari de tarta cu prune.Insa azi vreau sa am grija mare,si diseara voi merge la sala.
    Si mai afla ca ,drept impuls , am imbracat o pereche de blugi pe care nu i-am mai scos de vreo 2 ani(macar) pt ca nu ma m-ai incapeau(un mic secret: ii tineam la indemana,si ii probam din cand in cand:am mai facut lucrul acesta dupa ce am nascut,si cred ca functioneaza- )).
    Trebuie avut grija in perioada in care nu suntem f. mobilizate ca acul cantarului sa nu urce,nu neaparat sa scada.Am notat pe tiker 64,dar a fost ceva timp de cand incepusem sala si stadionul,asa ca cred ca au fost macar vreo 4 pana cand am avut curaj sa ma urc pe cantar.
    Aminteste-ti cum erai in 2010-atat fizic cat si psihic si ...DA_I INAINTE !!!!
    Nu scapi, data viitoare te trag de urechi!!!
  5. rodica2010
    28 aug 2012 23:56:35 - permalink
    rodica2010
    Iti multumesc mult pt.cuvintele frumoase,chiar daca acum nu le merit.Da,ai citit bine.Nu le merit! M-am lasat pe tanjala si am mai pus ceva-ceva inapoi.Cred ca D-zeu mi te-a trimis!Chiar azi am plans pt. ca nu mai am ambitie sa-mi duc la bun sfarsit visul.Nici nu stii ce dush rece mi-ai facut cu aceste randuri!Promit ca de maine o sa-mi incep cu maxima seriozitate treaba.
    Un cuvant de incurajare? "SE POATE!" Trebuie doar sa crezi in tine si sa nu te abati de la drumul tau.
    Iti multumesc inca o data pt. ca ai scris aceste randuri!
    Multa ambitie,si SIGUR ne vom mai intalni!
  6. d4ny29
    27 aug 2012 12:28:14 - permalink
    d4ny29
    Buna Rodica,ti-am rasfoit albumele....Ce pot sa spun? Esti dovada clara ca kg.in minus = ani in minus.Felicitari!!!! In pozele recente nu as crede ca esti aceeasi persoana ca in cele din din 2010.
    E o realizare imensa.Tu si Rozica sunteti personificari ale ambitiei.Cand mi se face foame am sa ma uit la voi!
    E grea luprta cu kg. Si mai ales MENTINEREA ... Iti doresc sa fie cat mai usoara!
    Si la fel,te sfatuiesc,tine prima si ultima poza aproape: chiar pe frigider....
    Felicitari inca o data si toata admiratia .
    Noi toate cele care ne-am adunat in grupul slabutelor stim cat e de greu... de aceea orice incurajare si orice cuvant spus din suflet conteaza .
    Te mai vizitez si astept sa vad poze noi.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole