Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între grasuta1961 şi rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între grasuta1961 şi rodica2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 21 la 30 din 124
  1. grasuta1961
    24 nov 2010 08:48:34 - permalink
    grasuta1961
    buna Rodicuta !!!!

    Numele tau imi aduce aminte de cea mai buna prietena a mea ,inainte de-a ma casatori.Cu cea din copilarie am vorbit la telefon anul asta ,dupa 29 de ani.Cu Rodica,de fapt cum ii spuneam eu Rodicuta n-am mai vazuto de 22 de ani.Ne-am casatorit in orase diferite si uite asa ne-am lasat duse de val si n-am mai comunicat.Acum sa-ti spun despre mine ca n-am mai trecut pe aici pt. ca am avut foarte muklta treaba si n-am tinut deloc dieta.Sincer am lasat asta pe ultimul loc.fetita trebuie sa mearga la un concurs la mate si lucrez cu ea zilnic si plus de asta vine si teza .Mai am si nitica treaba legata de firma si parca m-as apuca de ceva lucru la domiciuliu si nu stiu ce sa fac.Tu in mod sigur o sa ajungi de Revelion sub 70 kg. Eu doar sub 80 kg
  2. rodica2010
    23 nov 2010 20:45:37 - permalink
    rodica2010
    Ce faci Grasutule?Am facut o boacana acum,cat mine de mare! Mi s-a facut pofta de gogosi si mi-am facut cateva. Am gasit reteta pe net,dar n-au iesit asa grozave.Eee,macar mi-am facut pofta!Tu cu ce te lauzi?Sper ca tu ai fost mai cuminte decat mine.Pana la Revelion oricum voi avea sub 70kg.,sper! Daca nu mi s-o face iar de gogosi!
  3. rodica2010
    22 nov 2010 11:26:52 - permalink
    rodica2010
    Merci Grasutule! Si tu la fel!
  4. grasuta1961
    22 nov 2010 09:24:22 - permalink
    grasuta1961
    Buna !!!

    sa ai o saptamana cat mai frumoasa si cu rezultate cat mai bune.!!
  5. rodica2010
    20 nov 2010 09:16:03 - permalink
    rodica2010
    N-ar fi rau.Asa poate tii in frau mai bine toate poftele.Un weekend minunat iti doresc si tie.
  6. grasuta1961
    19 nov 2010 22:24:29 - permalink
    grasuta1961
    felicitari !!!!!
    eu sunt tot grasuta !!
    maine merg la capitala si sigur o sa mananc de toate pt. toti.
    poate ar trebui sa-mi fac si eu un jurnal unde sa scriu toate pacatele de peste zi\
    un week-end cat mai placut
  7. rodica2010
    19 nov 2010 11:30:57 - permalink
    rodica2010
    Merci,Grasutule! Azi am avut 70,9.Fata Crissei e mai mare,dar a avut probleme cu amigdalele de cand se stie si acum a operat-o.E in recuperare acum si se simte mai bine.Combinatii poate e mult spus,dar am redus portiile si evit anumite mancaruri care stiu ca ingrasa.Le fac,dar mai rar.Dimineata mananc mereu cereale integrale cu lapte de soia,la pranz-ciorba(supa)de legume+1 felie paine de secara si 2-3 linguri felul doi(mancare de fasole verde,mazare,spanac,etc,fara rantash!)Cina-1 felie de paine cu tofu,pate de post,vinete,etc.Gustari-fructe,nuci,alune,seminte,eugenia,etcLa pranz mai poate face si salate de legume,plus ca acum,in postul Craciunului,sunt multe dezlegari la peste.Deci,multe posibilitati de meniuri.La mine in jurnal gasesti meniul de fiecare zi.
  8. grasuta1961
    18 nov 2010 18:42:08 - permalink
    grasuta1961
    Felicitari Rodicuta !!!!! esti o invingatoare!! 71 kg e super.!!! sa stii ca nu stiu cine e Criss.. asa ca nu stiu ce a patit fetita ei.A mea nu mai are temperatura insa antibioticul trebuie sa-l ia 7 zile.Tu cum faci combinatiile in timpul postului de nu te ingrasi??? Cumnata mea dupa fiecare post imi spune ca se ingrasa cate 3 kg.Spune-mi cum faci tu sa-i spun si ei.
  9. rodica2010
    18 nov 2010 18:02:34 - permalink
    rodica2010
    Ma bucur sa aud ca e bine.E bine ca s-a recuperat asa repede.Ai vazut fata Crissei ce a patit de la amigdale!Slava Domnului ca e bine acum!Daca nu poti sa tii post,aia e.Decat sa tii si sa te gandesti la "dulce",mai bine lipsa.Eu,da,tin post de cativa ani si o fac pt.ca asa simt eu.Eu in timpul postului scap de3 kg/luna garantat.Inainte ma ingrasam,insa acum stiu cum sa combin si ce sa mananc si totul e ok.Am ajuns deja la 71,3kg.Pana la Revelion precis voi avea sub 70.Iti doresc si tie sa ajungi la greutatea dorita in cel mai scurt timp.
  10. grasuta1961
    18 nov 2010 15:24:53 - permalink
    grasuta1961
    Buna Rodica !!!

    Sa stii ca puiul meu e bine.Azi deja sa hotarat sa mearga la scoala.A stat numai ieri acasa.E o luptatoare.Mi-a spus azi cand sa trezit"draga sa stii ca mi-am luat temperatura si am 36 si eu azi merg la scoala ca ma simt bine.Sa stii ca nu ma las eu atat de usor doborata de niste amigdalite"Imi venea sa plang si pentru prima data mi-am dat seama cat de ambitioasa si puternica e.Sa stii ca sosetele cu otet sau spirt n-au efect la ea.N-au avut nici cand era mica.Scumpa tii post??? Uite ca eu nu tin post de mancare.O sa tin si eu miercurea si vinerea.De slabit nu cred c-am mai slabit.Am inceput iar masajul zilnic si ce-o sa mai incerc e ca in fiecare miercuri si vineri sa mananc legume si fructe,E si post si e si o dieta timp de 2 zile.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole