Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între grasuta1961 şi rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între grasuta1961 şi rodica2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 31 la 40 din 124
  1. rodica2010
    17 nov 2010 13:03:49 - permalink
    rodica2010
    Imi pare rau sa aud ca e puiul bolnavior.Sa stea acasa pana se face bine!Pune-i niste sosete cu otet in picioare pt.scaderea febrei si da-i lamaie cu miere pt.gat.Sa bea lichide multe,sucuri de citrice si sa manance supa.Mi-e mila de ea,saracuta!In privinta ta,ce sa mai zic?Asa patesc si eu daca mananc ceva prajit.Eu am avut si hepatita!Pe 15 sep. incepeam cls.a-11-a si pe 14 m-am internat.Am ramas cu ceva probleme si eu,pt.ca nu am tinut deloc regim dupa externare.Teribilism de copil tembel! Ia niste colebil si triferment.Pe mine ma mai ajuta.Sanatate multa si aveti grija de voi.
  2. grasuta1961
    17 nov 2010 09:04:31 - permalink
    grasuta1961
    Buna Rodica !!!

    Ce mai faci scumpa ??? Ai inceput serviciul?? Eu azi aveam tot 78 kg.Ma cantaresc iar luni ca sa incep de lunea.Ma simt cam obosita si cred ca mi-am dat fierea peste cap.Am fost duminica la o petrecere si am mancat ceva prajit,eu care n-am mai mancat demult asa ceva.uite ca organismul se invata sa respinga tot ce-i nesanatos.Fetita mea e bolnavioara.Mi-a facut temperatura si n-a plecat de la scoala ieri .Sta acolo mititica ,spune sa nu piarda ce le preda.Azi o tin acasa ,chiar daca nu vrea ca inca are stari febrile.Are rosu in gat.Cu toata vremea asta calda vad ca virozele isi fac de cap.Tie cum iti mai este???Eu ma simt obosita n-am dormit toata noaptea,am stat s-o pazesc sa nu o ia razna temperatura.Hai ca te pupicesc si-ti doresc servici usor !!!
  3. rodica2010
    13 nov 2010 13:07:23 - permalink
    rodica2010
    Eu nu folosesc deloc creme,din cauza asta am si intrebat-o.Am doar un gel de dus anticelulitic de la Herbagen.Are niste granule de ceara in el si simt ca face bine pielii.Dar nici pe-asta nu-l folosesc tot mereu. Din cate am citit pe aici,cica e bine sa n-o combini cu alte creme,dar mai bine intreaba pe cineva mai avizat.De zat citise si fata mea si a si facut.A zis ca e super bun.Eu nu prea am zat ca nu beau cafea.Al meu mai bea din an in Paste.Nu cred ca va fi un capat de lume cu cativa pufuleti mancati,dar incearca sa fie mai rar.Cantarul ce-a zis?La mine a ramas pe loc azi.Maine precis va fi mai putin.Sper ca si al tau sa-ti arate mai putin.
  4. grasuta1961
    13 nov 2010 10:24:48 - permalink
    grasuta1961
    Buna Rodicuta !!!

    Ce faci scumpete??? Eu sunt bine ,insa iti fac o marturisire,aseara am trisat ,am mancat pufuleti sarati.Ma simt vinovata insa n-o sa se mai intample.Am mers super cu dieta si a X a zi am dat-o in bara.Insa asta e zic punct si de la capat.Tie cum iti merge ??? Am aruncat un ochi la ceea ce ti-a spus Iulia cu zatul de cafea si cu uleiul de masline.Folosesti crema anticelulita??? Uite ca eu am insa seara dupa dus am cam uitat s-o mai folosesc.Sincer trebuie sa ma dau cu atatea creme dupa dus ca uneori uit de ea.Si apoi cum s-o dau inainte sau dupa crema de corp???
  5. rodica2010
    12 nov 2010 10:39:31 - permalink
    rodica2010
    Iubire,azi am 72,1kg.!!!!! Cred ca daca vrem,putem.Glumesc! Saptamana trecuta am fost cuminte si ai vazut ce am patit.Tot tin sa cred ca e cum vrea Dumnezeu.Asa ca,cu Dumnezeu inainte!
  6. grasuta1961
    11 nov 2010 20:15:28 - permalink
    grasuta1961
    Rodicuta pai sigur o sa ai pana de Revelion mai putin de 70 kg.Tu efectiv poti ajunge la 65 kg fara probleme.Am vazut ca ai 72,600 kg.Deci 7,600 kg pana de Revelion mi se pare usor de dat jos.Daca tu ai da jos ~ 8 kg,pai si eu as putea sa ajung la 70kg.Waw cw fain ar fi.
    Mult,mult succes !!!!

  7. rodica2010
    11 nov 2010 16:08:23 - permalink
    rodica2010
    Ma cantaresc zilnic pt.ca asa m-am invatat si asa mi se pare ca tin totul sub control.Sa porti sanatoasa hainuca,iar la anul s-o dai alteia mai plinuta!Eu vreau sa dau cat mai multe kg.jos,daca s-ar putea.Dar m-as multumi si sa ajung la 70kg.Dar sigur vor fi mai putin de atat,nu crezi?Doamne, de cati ani n-am mai avut greutatea asta!!!!Hai,ca daca ne mobilizam,vom reusi!
  8. grasuta1961
    11 nov 2010 14:28:16 - permalink
    grasuta1961
    Scumpa tu te cantaresti zilnic??? Eu nu.Ma cantaresc la saptamana.
    Felicitari pentru kg pierdute.!!!! Eu nu cred ca pot sa ajung pana la Revelion la 70 kg.Azi mi-am cumparat o haina matlasata de iarna pana la genunchi si sincer imi place tare mult cum imi vine chiar daca e culoare deschisa.O voi folosi la munte in februarie cand o sa mergem.Tu la cate kg vrei sa ajungi pana la Revelion???
  9. rodica2010
    11 nov 2010 11:09:14 - permalink
    rodica2010
    Nu am inceput.Cred ca de luni.Astept tel.de la ei.Contractul l-am semnat cu ei,dar mai stii?Eu am dat jos 1,600kg in 3 zile.Azi am mai scapat de 100g. Nu e mult,dar decat deloc...Sa speram ca ne vom atinge telul pana la sarbatori.
  10. grasuta1961
    11 nov 2010 09:52:24 - permalink
    grasuta1961
    Scumpa mea imi pare rau ca ai avut o saptamana groaznica,saptamana trecuta.La mine a fost super saptamana trecuta.Am dat jos 4 kg.De la 82 kg la 78 kg.Saptamana asta n-am cum sa mai dau tot atat jos ,insa cum am spus daca dau jos 1,500 kg ,eu sunt super multumita.In ce priveste dieta cred ca deja m-am obisnuit sa mananc doar de 3 ori pe zi si vad ca-mi este bine.Tot ce ma bucur e ca nu mai poftesc la paine.Uneori mai simt foame seara insa m-am obisnuit sa nu mai mananc nimic dupa cina ci doar sa beau apa plata.Tu ai inceput serviciul???
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole