Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2911 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:00:42
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Cum putem inlocui cafeaua?

Este dimineata. Primul gand pe care il ai in minte este aroma unei cafele fierbinti care sa te ajute sa-ti incepi cu adevarat ziua. Consumul de cafea prezinta avantaje dar in acelasi timp si dezavantaje.



Este dimineata. Primul gand pe care il ai in minte este aroma unei cafele fierbinti care sa te ajute sa-ti incepi cu adevarat ziua. Consumul de cafea prezinta avantaje dar in acelasi timp si dezavantaje. Devii depedenta de acest "drog" si ai impresia ca fara o cafea sau chiar mai multe nu-ti poti desfasura activitatea cum ar trebui. Ai avut tentative de a renunta la cafea dar rezultatul nu a fost cel dorit. Tot ce ai obtinut au fost niste dureri groaznice de cap si o stare de somnolenta continua.

Nu trebuie neaparat sa se renunte la cafea, exista si alte bauturi cu efecte similare. S-au facut variate combinatii pentru a se incerca inlocuirea cafelei. Astfel, in prezent, exista nenumarate produse ce pot fi consumate in locul cafelei.


Cicoarea


Cicoarea are un gust asemanator cu cel al cafelei. Da rezultate excelente si nu are efecte negative. Este excelenta in cazul activitatiilor intelectuale intense, ajuta la tranzitul intestinal si ofera energie (indeparteaza starile de somnolenta, astenie). Contine fier, magneziu, fosfor, calciu si foarte multe vitamine. Cicoarea este recunoscuta si pentru proprietatile sale de a creste secretia biliara precum si pentru calitatile sale diuretice.

Se gaseste prajita, rasnita si cu diferite arome.


Ceaiuri

Ceaiul negru are la baza compozitiei tot cofeina, insa in cantitati reduse si in combinatii cu alte substante sanatoase. Ofera organismului stari asemanatoare date si de cafea, doar ca de scurta durata.

Ceaiul verde da rezultate mult mai notabile decat ceaiul negru. Acesta are prorpietati vindecatoare ce nu ar trebui trecute cu vederea. Ajuta la scaderea colesterolului, are capacitatea de a bloca unele celule canceroase si este utilizat si in cazul in care se doreste reducerea greutatii.


Cafeaua Oshawa

Un inlocuitor natural care este produs pe baza de: orez, cicoare, naut; este utilizat in momentele in care ai nevoie de energie sau esti intr-o perioada stresanta, cu o activitatea intelectuala ridicata sau ai dureri de cap.


Nu renunta brusc la consumul de cafea. Indicat ar fi ca initial sa reduci consumul zilnic de cafea. Dupa ce ce faci, acest pas evita sa consumi in fiecare zi, o zi bea un inlocuitor al cafelei, o zi cafea si tot asa pana cand numarul de zile in care consumi cofeina sa scada.

Un suc proaspat de fructe baut dimineata sau o ciocolata calda pot inlocui in timp dependenta de cafea.

Daca stii sa controlezi cantitatea de cafea consumata si nu faci excese, cafeaua chiar nu este nociva pentru organismul tau.
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2912 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:02:24
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Daca iti cere, bea mai bine un ceai verde
Nuuuuuuuuu nu mai vreau ceai verde ! Nu mai intra,am baut 5 ani .Apa la greu o sa bag ! Mai fac o pauza la ceaiuri ,ordin de la nutritionista ! Nu este bine nici prea multe ,pot sa fac alergie ! Am mai patit-o ca am prostul obicei sa le fac foarte tari ! Asa ca fac cure de 2 saptamai sau 1 luna,depinde de ceai si pauza 10 zile ! De ieri a inceput prima zi de pauza si cred ca de aceea am atentat la cafea !
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Acum descarc cateva poze din mobil si le voi incarca si aici...
Astept pozele iubita .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2913 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:03:29
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fete dragi ,revin din nou spasita ,cu kg. in plus si cu promisiunea ca de azi sa nu mai calc stramb,pt. cine ma mai crede. Cand calc stramb asa vinovata ma simt ,si asa multumita sunt cand ma tin de treaba.
Buna Aly,eu am convingerea ca de azi o sa fii ok,te simt mai hotarata !
Citat:
Anterior postat de delya db Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor! Sa aveti o zi buna, mai buna ca cea de ieri!
Buna Delya ,si tu sa ai o zi speciala !!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele mele dragi a venit si randul meu sa zic ca am calcat stramb,adica de ieri m-am apucat de cafea ! Din cauza stresului din ultimul timp ,ieri am simtit nevoia sa beau si am baut 1 ceasca ! Sper sa reusesc sa nu mai beau deloc de azi,mai rau este ca inainte eu beam fara cofeina si ieri am baut direct nes ! Nu ma simt rau...dar imi pare rau ca am cedat ,asa ca imi dau pantalonii jos si astept bataita la .Merg sa citesc ce ati facut ieri ca poate raman iar fara net si aman sportul un pic !
Buna dimiFulga draga!!!Ce e cu tine ,acum punem noi taurul pe tine !!
Sa nu devina obisnuinta
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Neata fete dragi si cuminti! A venit randul meu sa fac cafeaua si ceaiul si sa va astept!
Neata Dana ,multumesc pentru ceai!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi ! Ce dor mi-a fost de voi cu toate ca am intrat ieri dimineata un pic ! Eu ma apuc de sport repede si pe urma o sa incerc sa stau cu voi daca nu mai apare ceva !
O zi superba va doresc ! Daca tin bine minte azi este miercuri si este zi de fructe ! Cine tine ? Bafta la toate fetele !

Multumesc pentru fructe sunt bune ,acum merg sa-mi fac ceiut verde.Am o prietena care impreuna cu sotul ei au plecat in interes de serviciu in China si era plinuta ,85 de kg la 168 cm imaltime ,au stat 3 luni ,abia sa-u intors .Acolo au baut doar ceai de iasomie si a slabit de a ajuns la 52 cand a venit ieri la mine sa nu o mai recunosc ,arata super .O sa incerc si sa beau si eu,ceaiurile se gasesc la plafar
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2914 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:05:01
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Dana iti multumesc pentru sugestii dar la mine merge , deloc si atat !
Am baut un timp si din cereale....fetele stiu,dar daca nu este cafea,mai bine deloc sau apa ! In casutele vechi le zapaceam pe fete cu postari din astea ! Inca o data iti multumesc,gestul conteaza ! Si suc de fructe natural beau in fiecare zi !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2915 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:05:20
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi!!!Ce fac fetele frumoase ?Eu am zi de fructe ,deja mananc un grepfuit,un kiwi si o para.Cine mai tine zi de fructe?Bafta !!!!!!!!!!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus !
Vidia sa ai o zi frumoasa!
Dana , sigur o sa fie bine la lucrare
Aly , Anes, Fulguta, sa stiti ca si eu mai calc alaturi, dar suntem oameni, nu roboti.
important este sa nu uitam ce avem de realizat
fetelor, sa aveti o zi frumoasa!
eu vreau sa tin zi de fructe .
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
[COLOR="Navy"]
....Sa ai pofta, eu o tin !
....
pofta buna la fructe!!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2916 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:12:24
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata fetele ca florile ... mai bine zis ca fructele azi, nu? parca-i miercuri azi. eu nu am cum sa tin zi de fructe nici azi. imi sunt mult prea agitate zilele. m-oi linisti eu ... si atunci sa ma vedeti!
Fulgule ce faci?!?!?!? te cantearsti zilnic?!??!??? !
Buna Anes ! Conteaza sa papi corect si atat
Da Anes din pacate ma cantaresc o data la 2 zile ordin de la nutritionista ,m-a certat rau de tot ca mananc haotic si foarte putin si vrea sa-mi monitorizeze greutatea timp de 2 saptamani sa vada care este cauza de slabesc si nu mai pot urca la 48 kg ! Ma simt prea slabita la kg astea si la fata arat ca ...m-am tras la fata..oasele se vad peste tot ,cred ca slabesc in centimetri mai mult decat la cantar .Astept vesti de la ea in fiecare zi si eu spun tot ce mananc si la ce ore sa-si de-a seama ! Dar este stresul ,eu stiu sigur !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2917 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:16:54
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Buna Anes ! Conteaza sa papi corect si atat
Da Anes din pacate ma cantaresc o data la 2 zile ordin de la nutritionista ,m-a certat rau de tot ca mananc haotic si foarte putin si vrea sa-mi monitorizeze greutatea timp de 2 saptamani sa vada care este cauza de slabesc si nu mai pot urca la 48 kg ! Ma simt prea slabita la kg astea si la fata arat ca ...m-am tras la fata..oasele se vad peste tot ,cred ca slabesc in centimetri mai mult decat la cantar .Astept vesti de la ea in fiecare zi si eu spun tot ce mananc si la ce ore sa-si de-a seama ! Dar este stresul ,eu stiu sigur !
hai muta-te la mine!!!! sa mananc eu ce ai manca tu si tu ce as manca eu. ce zici?! asa, zic eu, ar fi bine pt amandoua!!!!
pai te miri ca slabesti????? la cat mananci si la cat te agiti?!??!? da-mi adresa nutritionistei ca-i zic io de ce slabesti
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2918 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:17:10
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimiFulga draga!!!Ce e cu tine ,acum punem noi taurul pe tine !!
Sa nu devina obisnuinta
Multumesc pentru fructe sunt bune ,acum merg sa-mi fac ceiut verde.Am o prietena care impreuna cu sotul ei au plecat in interes de serviciu in China si era plinuta ,85 de kg la 168 cm imaltime ,au stat 3 luni ,abia sa-u intors .Acolo au baut doar ceai de iasomie si a slabit de a ajuns la 52 cand a venit ieri la mine sa nu o mai recunosc ,arata super .O sa incerc si sa beau si eu,ceaiurile se gasesc la plafar
Stii ce ,mai bine pun singura taurul pe mine ! Ca vaca nu prea ma sperie ! Aveam un taur nebun in casutele vechi si vrajitoare de le speriam pe fete ! Cred ca mai bine ma sperii singura ! La cat de ambitioasa sunt eu si cum ma cunosc nu o sa devina obisnuinta ,dar am spus ce am facut !
Sa stii ca de ceai de iasomie nu stiam ca slabeste ! Poate o fi fost si ce au papat pe acolo !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2919 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:17:37
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus !
Vidia sa ai o zi frumoasa!
Dana , sigur o sa fie bine la lucrare
Aly , Anes, Fulguta, sa stiti ca si eu mai calc alaturi, dar suntem oameni, nu roboti.Si eu am calcat ieri pe alaturi ,stiam ca o sa vina prietena mea si am facut tiramisu si am papat si eu un pic ,dar gata a trecut .
important este sa nu uitam ce avem de realizat
fetelor, sa aveti o zi frumoasa!
eu vreau sa tin zi de fructe .
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna Felicia ! Si tu sa ai o zi plina de realizari si sa duci ziua de fructe pana la capat ! Ai dreptate suntem oamenidar trebuie sa ne atingem scopul !

Buna Vidia ,ce bine ma simt ca ai spus fetele frumoase .Sa ai pofta, eu o tin ! Suntem frumoase !!!!!!Eu stiu ca ai un complex cu nasul tau ,din punctul meu de vedere arati foarte bine ,sa stii ca si eu ma plang de nasul meu si mie mi se pare prea mare si toata lumea i-mi spune ca vad eu rau ,e posibil fiindca port ochelari

Sunt la fel Dana .glumeata...dar ca pap mai putin si am fost suparata ca nu am avut net,cu restul problemelor sunt obisnuita !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
pofta buna la fructe!!
Multumesc Anes,ma simt bine cand mananc doar fructe
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2920 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 07:18:51
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


sa vada care este cauza de slabesc si nu mai pot urca la 48 kg ! Ma simt prea slabita la kg astea si la fata arat ca ...m-am tras la fata..oasele se vad peste tot ,cred ca slabesc in centimetri mai mult decat la cantar .Astept vesti de la ea in fiecare zi si eu spun tot ce mananc si la ce ore sa-si de-a seama ! Dar este stresul ,eu stiu sigur !
ahaaaaaaaaa., vezi, ti-am zis eu ca esti prea slaba. poate nu as realiza lucrul acesta daca nu as avea un model ca tine langa mine.(nepoata mea).
asa se simte si ea.
Ai grija de tine
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole