Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Adina

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1021 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 06:45:13
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Buna!Astept sa imi spui cum a fost azi la scoala!O seara placuta!
Btw, imi place semnatura ta
  #1022 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 08:18:23
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul


Btw, imi place semnatura ta
Stiam eu!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1023 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 08:21:56
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Buna Alex
Vai, multumesc ca ai trecut si pe la mine cu sfaturi Chiar am nevoie acum de ele De cat timp esti la clasa la care esti acum? La tine cum e la scoala?
O sa incerc astazi sa vad daca reusesc sa vorbesc mai mult cu colegii desi pana acum nu am schimbat nicio vorba cu nimeni.Asta e..
Cu dieta cum mai merge?


Hey scumpa
Ieri a fost destul de ok la scoala; mi-au placut ora de mate si de logica foarte mult datorita profilor In schimb am aflat ca voi da teste peste 2 sapt la toate materiile si sunt deja cam stresata din cauza asta Mi-e tare frica sa nu cumva sa ii dezamagesc pe ai mei Inca nu am vorbit cu colegii..Parca incepem sa ne distantam din ce in ce mai mult.Eu raman in clasa si toti se duc pe afara sa se prosteasca.Eu nu merg pe acolo fiindca sunt foarte multi si e aglomerat.Ma pierd printre ei ce sa mai
Tu ce mai faci? Cum merge cu mentinerea?
Mornin'.Din cate vad situatia ta la scoala e la fel cu colegii..de ce nu te bagi in vorba cu ei?Crezi ca vor rade de tine?Eu zic sa incerci..ca nu omori pe nimeni.
Si de testele alea stiam si eu de la stiri.Faceti recapitulare acum din materia trecuta si dati teste din ea,nu?Si la sfarsitul anului dati teste iar din materia care o veti face si se dau iar teste...e absurd!Nu stiu cat vor conta la medie.dar materia trecuta nu se va potrivi cu cea actuala..si va fi o harababura!In fine,nu stiu din sursa sigura.
Eu..sunt ok.La fel cum ma stii.Nimic nou..totul vechi!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1024 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 14:11:26
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Buna Alex
Vai, multumesc ca ai trecut si pe la mine cu sfaturi Chiar am nevoie acum de ele De cat timp esti la clasa la care esti acum? La tine cum e la scoala?
O sa incerc astazi sa vad daca reusesc sa vorbesc mai mult cu colegii desi pana acum nu am schimbat nicio vorba cu nimeni.Asta e..
Cu dieta cum mai merge?

Hey scumpa
Ieri a fost destul de ok la scoala; mi-au placut ora de mate si de logica foarte mult datorita profilor In schimb am aflat ca voi da teste peste 2 sapt la toate materiile si sunt deja cam stresata din cauza asta Mi-e tare frica sa nu cumva sa ii dezamagesc pe ai mei Inca nu am vorbit cu colegii..Parca incepem sa ne distantam din ce in ce mai mult.Eu raman in clasa si toti se duc pe afara sa se prosteasca.Eu nu merg pe acolo fiindca sunt foarte multi si e aglomerat.Ma pierd printre ei ce sa mai
Tu ce mai faci? Cum merge cu mentinerea?
Eu sunt aici dintr-a 9 sem 2Si m-am priins cam prin a10 cum sa ma integrez.Nu trebuie sa-ti fie rusine de nimic , trebuie sa vorbesti , sa faci uneori "misto" de situatii , si sa observi langa cine ai putea sta mai bine..darr vezi si cine e mai "smeker" in clasa, e bine sa te intelegi si cu acela..nu numai cu fetele din micile grupulete.+baieti!!
Nu sta fara sa vorbesti!!baga-te in seama dar parerea mea fara a fi prea..nu stiu..iti dau un exemplu(am o colega , nimeni n-o suporta ca vine si mananca de-a cacaoo!! doamnesi cere la fiecare orice lucru)Fa glume , vorbeste cu toti din clasa pana-ti gasesti prieteni.
Chestiile cu testele nu te speria , si eu dau teste la unele obicte(ministerul) darr eu am dat in a 9 (date de profii de atunci) ca sa vada la ce nivel suntem si bla bla.NU SE PUN IN CATALOG!nici astea \ ce sunt acum cerute de minister nici cele pe care le dau profii ca sa va vada..asa ca n-ai cum sa-i dezamagesti pe ai tai.
Am vazut ca se prostesc..eh , trebuie sa te adaptezi situatiei..si aici zic asta in sensu de a sta si a glumi , a ii vedea ce fac si tot asa..

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Vai slabutelor, chiar mi-e dor de voi
Heiiaici suntem.Pacat ca nu ne intalnim decat seara si asta uneoriAm vrut sa-ti las mesaj dimineata da intarziasem.

apropo , cu dieta sunt asa si asa..in dubii ..n-am idee ce sa fac
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #1025 (permalink)  
Vechi 15 sep 2011, 08:53:29
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

neatza ADina, am observat ca in ultimul timp nu o duci prea ok...nu-ti mai face probleme in legatura cu colegii de clasa, pt ca esti mult mai superioara lor...pana la urma se vor linisti lucrurile in timp, ai sa vezi...esti un model pt noi toate...si atunci niste amarati de colegi iti dau bataie de cap?...nu toate lucrurile se pot rezolva dintr-o data, vezi-tu tu de treburile tale si mergi inainte cu capul sus...cum iti mai merge dieta?te astept scumpo si pe la mine, mi s-a facut dor de tine, hai si ajuta-ma la combinatii, ca in ultimul timp fac niste combinatii care nu stiu daca sunt cele mai potrivite, de ex. branza cu fructe sau carne cu fructe...stiu ca fructele sunt pt gustari, insa eu le-am mancat impreuna...trebuie sa porti uniforma la scoala?in caz ca da, pune-ti tu amprenta pe ea, adauga-i un detaliu care sa o faca mai speciala...in caz ca nu, oooo la cat de bine banuiesc ca arati, cred ca sti tu cel mai bine ce ar trebui sa poti sa fi sexy....si fii mandra pt ceea ce esti si pt ceea ce ai reusit!!!
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1026 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 08:43:21
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Gata ne-ai parasit?
vad ca esti on , mai intra si p-aici
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #1027 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 08:51:54
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul


Stiam eu!
Da, imi place si citatul de Voltaire Of, de ce nu mi l-am amintit pentru ora de franceza? Dadeam si eu bine in fata profei
Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul


Mornin'.Din cate vad situatia ta la scoala e la fel cu colegii..de ce nu te bagi in vorba cu ei?Crezi ca vor rade de tine?Eu zic sa incerci..ca nu omori pe nimeni.
Si de testele alea stiam si eu de la stiri.Faceti recapitulare acum din materia trecuta si dati teste din ea,nu?Si la sfarsitul anului dati teste iar din materia care o veti face si se dau iar teste...e absurd!Nu stiu cat vor conta la medie.dar materia trecuta nu se va potrivi cu cea actuala..si va fi o harababura!In fine,nu stiu din sursa sigura.
Eu..sunt ok.La fel cum ma stii.Nimic nou..totul vechi!
Buna scumpa!
Situatia a ramas aceeasi doar ca acum mai schimbam din cand in cand comentarii.In orice caz, deja ma considera proasta si ciudata clasei fiindca la fizica am gresit ceva si toti au inceput sa rada de mine si sa imi dezaprobe modul de rezolvare ( era mai lung si complicat ce-i drept dar nu incorect) In fine, ma obisnuiesc cu ei pe zi ce trece si macar nu ma mai dor chestiile astea asa de tare.So, nu te ingrijora ca trec eu si peste asta
Dap, esti informata bine Notele de la teste nu se trec in catalog, sunt confidentiale doar ca se face o situatie per total a clasei dupa ele.Deh, nu stiau si astia cum sa ne mai complice sistemul
Cu mentinerea cum mai e?
Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Eu sunt aici dintr-a 9 sem 2Si m-am priins cam prin a10 cum sa ma integrez.Nu trebuie sa-ti fie rusine de nimic , trebuie sa vorbesti , sa faci uneori "misto" de situatii , si sa observi langa cine ai putea sta mai bine..darr vezi si cine e mai "smeker" in clasa, e bine sa te intelegi si cu acela..nu numai cu fetele din micile grupulete.+baieti!!
Nu sta fara sa vorbesti!!baga-te in seama dar parerea mea fara a fi prea..nu stiu..iti dau un exemplu(am o colega , nimeni n-o suporta ca vine si mananca de-a cacaoo!! doamnesi cere la fiecare orice lucru)Fa glume , vorbeste cu toti din clasa pana-ti gasesti prieteni.
Chestiile cu testele nu te speria , si eu dau teste la unele obicte(ministerul) darr eu am dat in a 9 (date de profii de atunci) ca sa vada la ce nivel suntem si bla bla.NU SE PUN IN CATALOG!nici astea \ ce sunt acum cerute de minister nici cele pe care le dau profii ca sa va vada..asa ca n-ai cum sa-i dezamagesti pe ai tai.
Am vazut ca se prostesc..eh , trebuie sa te adaptezi situatiei..si aici zic asta in sensu de a sta si a glumi , a ii vedea ce fac si tot asa..

Multumesc pentru sfaturi Alex Incerc si eu sa ma schimb Mult succes cu testele alea ca am auzit ca dai si tu.Asta iti mai trebuia si tie intr-a 12a
Heiiaici suntem.Pacat ca nu ne intalnim decat seara si asta uneoriAm vrut sa-ti las mesaj dimineata da intarziasem.

apropo , cu dieta sunt asa si asa..in dubii ..n-am idee ce sa fac
Mi-e asa de dor sa stau sa vorbesc cu vooiii In final cum a ramas cu dieta?Citisem ceva ca te-ai apuca din nou de SB, am inteles eu bine?
Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
neatza ADina, am observat ca in ultimul timp nu o duci prea ok...nu-ti mai face probleme in legatura cu colegii de clasa, pt ca esti mult mai superioara lor...pana la urma se vor linisti lucrurile in timp, ai sa vezi...esti un model pt noi toate...si atunci niste amarati de colegi iti dau bataie de cap?...nu toate lucrurile se pot rezolva dintr-o data, vezi-tu tu de treburile tale si mergi inainte cu capul sus...cum iti mai merge dieta?te astept scumpo si pe la mine, mi s-a facut dor de tine, hai si ajuta-ma la combinatii, ca in ultimul timp fac niste combinatii care nu stiu daca sunt cele mai potrivite, de ex. branza cu fructe sau carne cu fructe...stiu ca fructele sunt pt gustari, insa eu le-am mancat impreuna...trebuie sa porti uniforma la scoala?in caz ca da, pune-ti tu amprenta pe ea, adauga-i un detaliu care sa o faca mai speciala...in caz ca nu, oooo la cat de bine banuiesc ca arati, cred ca sti tu cel mai bine ce ar trebui sa poti sa fi sexy....si fii mandra pt ceea ce esti si pt ceea ce ai reusit!!!
Buna Ioana
Imi cer scuze ca nu am mai trecut pe la tine prin jurnal dar nu am mai avut timp Te ajut cu mare placere.Fructele se pastreaza pentru gustari intr-adevar si nu se combina cu nimic altceva ( decat citricele se pot combina intre ele ).In general fereste de combinatia de proteine ( carne) + carbohidrati rai ( paine, paste) dar si de cea de grasimi+ proteine ( cum ar fi branza cu carne) fiindca am inteles ca nici aceea nu ar fi tocmai indicata in procesul de slabire.Incearca sa mananci fripturile cu o salata de legume iar branzica cu oua, salate, etc.Daca mai ai alte intrebari sunt bucuroasa sa te ajut
Nu pot spune ca am uniforma doar ca de la 1 octombrie va trebui sa purtam camasa albastra/ alba cu cravata rosie cu initiala liceului imprimata pe ea.Da, o s-o personalizez eu ca nu imi place sa mi se impuna cu ce sa ma imbrac
Multumesc pentru sfaturi si pentru complimente
Dieta merge destul de bine, cresc caloriile de zor fiindca momentan inca slabesc.

Ultima dată editat de Adina14; 17 sep 2011 at 08:54:10.
  #1028 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 09:01:04
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Salut!
Am trecut sa te salut si sa iti urez sa ai un weekend fantastic!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1029 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 09:05:51
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Salut!
Am trecut sa te salut si sa iti urez sa ai un weekend fantastic!
Multumesc frumos Jen Sa ai o zi cat se poate de frumoasa si tu
  #1030 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 09:11:10
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adina

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Da, imi place si citatul de Voltaire Of, de ce nu mi l-am amintit pentru ora de franceza? Dadeam si eu bine in fata profei

Buna scumpa!
Situatia a ramas aceeasi doar ca acum mai schimbam din cand in cand comentarii.In orice caz, deja ma considera proasta si ciudata clasei fiindca la fizica am gresit ceva si toti au inceput sa rada de mine si sa imi dezaprobe modul de rezolvare ( era mai lung si complicat ce-i drept dar nu incorect) In fine, ma obisnuiesc cu ei pe zi ce trece si macar nu ma mai dor chestiile astea asa de tare.So, nu te ingrijora ca trec eu si peste asta
Dap, esti informata bine Notele de la teste nu se trec in catalog, sunt confidentiale doar ca se face o situatie per total a clasei dupa ele.Deh, nu stiau si astia cum sa ne mai complice sistemul
Cu mentinerea cum mai e?

Mi-e asa de dor sa stau sa vorbesc cu vooiii In final cum a ramas cu dieta?Citisem ceva ca te-ai apuca din nou de SB, am inteles eu bine?


Buna Ioana
Imi cer scuze ca nu am mai trecut pe la tine prin jurnal dar nu am mai avut timp Te ajut cu mare placere.Fructele se pastreaza pentru gustari intr-adevar si nu se combina cu nimic altceva ( decat citricele se pot combina intre ele ).In general fereste de combinatia de proteine ( carne) + carbohidrati rai ( paine, paste) dar si de cea de grasimi+ proteine ( cum ar fi branza cu carne) fiindca am inteles ca nici aceea nu ar fi tocmai indicata in procesul de slabire.Incearca sa mananci fripturile cu o salata de legume iar branzica cu oua, salate, etc.Daca mai ai alte intrebari sunt bucuroasa sa te ajut
Nu pot spune ca am uniforma doar ca de la 1 octombrie va trebui sa purtam camasa albastra/ alba cu cravata rosie cu initiala liceului imprimata pe ea.Da, o s-o personalizez eu ca nu imi place sa mi se impuna cu ce sa ma imbrac
Multumesc pentru sfaturi si pentru complimente
Dieta merge destul de bine, cresc caloriile de zor fiindca momentan inca slabesc.
neaztza mersi de raspuns, chiar imi era dor de tine...asta stiam si eu ca nu e buna combinatia de proteine cu carbohidranti...insa nu stiam ca nu se combina carnea cu branza, eu acum vreau sa introduc in meniu mai multe proteine si nu stiu la care masa la se introduc ca dimineata mananc lactate cu paine wassa, pranz carne, si seara fructe...stiu ca mananc putin seara, insa vreau sa consum atunci ceva usor digerabil...si acum nu stiu unde sa introduc proteinele, ca prin urmare dimineata nu pot pt ca am lactate...atunci sa maresc portia de carne de la pranz, sau sa introduc la masa de seara o bucata de sunca de pui sau ou? nu imi plac legumele in combinatie cu carnea decat maxim una, legumele pot manca mai multe dar singure...nu prea as introduce proteine seara ca nu imi place sa ma simt satula atunci...scuze pt bombardarea cu informatii...insa vreau sa imi extrag sugestii din cat mai multe parti pot, ca apoi sa imi pot pune in aplicare planul de introducere a caloriilor...plus ca am mai si inceput sa stangnez...deci trebuie facut ceva...mersi
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, alimentatie, dieta hipocalorica, greutate, hip-hop abs, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole