forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Mika (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1096)

mika_me 04 oct 2009 14:54:53

Re: buna
 
Citat:

Anterior postat de mada (Post 37893)
ce fercite sinteti ca puteti slabii repede!;;)

ei, primele kg nu egrasime pura..am observats eu asta..asa ca mai am de astepta, pana or sa cada hainele de pe mine, in special pantalonii:)

ancutza 04 oct 2009 15:56:21

Re: Jurnal Mika
 
buna:*
pai sunt tare curioasa sa stiu in kt timp ai slb si cum?:D

mika_me 04 oct 2009 16:29:48

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de ancutza (Post 37899)
buna:*
pai sunt tare curioasa sa stiu in kt timp ai slb si cum?:D

hey..in pirmul rand, bunvenit pe forum si la mine in jurnal;)..si scuze pentru intarzierea cu care iti raspund;)
am slabit aceste 4 kg cam in 5 saptamai si un pic.cum?pai am numarat calorii, la orice, am papat si am incercat sa pap pana in 1500 de calorii pe zi..m-ua ajuta tfoarte mult tickerul si calculatorul de aici de pe site..
in al2lea rand, m-am apucat sa fac sport..in primele 2 saptamani am facut si dimineata si seara tae bo cate 45 de minute, infoliata si cu trening pe deasupra...transpiram, deci eliminam apa si toxine...apoi, am inceput sa fac doar o data pe zi, cand aveam timp si asa fac si acum, de cand a inceput facultatea..si ma infoliez doar cand am chef sau imi amintesc:D
am mancat mancaruile mele preferate, dar inainte de asta am stat si le-am calculat caloriile, ca sa stiu cat pot manca...am renuntat la paine, dulciuri, sucuri cidulate..de cand am inceput, doar 1-2 ori cred ca am baut cola, dar light sau 0..iar saptamana asta am papat si dulciuri:">..deci stiu ca vreo luna nu mai pun gura pe nimic dulce.
rezultate uimitoare nu sunt adica mie cantarul i arat 4 kg in plus, dara inca nu simt sa fie hainele vai cine stie largi sau ceva de genu..in cm am slabit destul de putin..dar nu ma descurajez..e un proces care cere foate multa rabdare..e prima data cand am slabit asa mult...si asta ma impulsioneaza..pentru ca vreau sa slabsc si sa nu ma mai ingras.
daca te mai intereseaza ceva, intreaba-ma;)

ancutza 04 oct 2009 17:10:12

Re: Jurnal Mika
 
ms mult:Dimi dorec si eu nespus de mult sa slabesc...si faza-i k tin si eu
si nu mananc...si dupa ma descurajez:(...nu reusesc nicidecum...vreau sa slb si eu .nu in putin timp...sa stiu sigur ca slabesc sanatos si nu ma mai ingras.n-ai ramas ku celulita,vergeturi?:D

mika_me 04 oct 2009 17:20:37

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de ancutza (Post 37907)
ms mult:Dimi dorec si eu nespus de mult sa slabesc...si faza-i k tin si eu
si nu mananc...si dupa ma descurajez:(...nu reusesc nicidecum...vreau sa slb si eu .nu in putin timp...sa stiu sigur ca slabesc sanatos si nu ma mai ingras.n-ai ramas ku celulita,vergeturi?:D

nu-s ipocrita sa nu recunosc...am celulita..si faza e ca altceva in afara de masaj sau o liposuctie, n-ai ce-i face...,ma masez singura, tot cand sunt "in the mood"...si am si vergeturi, astea le am de mul timp..de cand faceam gimnastica...de la slabiri sau ingrasari bruste..asta e....sincera sa fiu, fac tot ce pot...in limita timpului disponibil..nu voi transforma asta in obsesie..nu sti in cat timp m-am ingrasat atat, dar oricum, destul de mult, si nu pot avea pretentia sa pot slabi in timp scurt...rabdare!..am momente cand ma mai hotarasc sa fiu rastica...uite, voiam sa ma apuc de disociata, de maine, dar nu pot..am si-as un program cam aiurea, nu imi pot permite sa pap numai cartofi fierti, mai ales cand nu sutn acsa jumate de zi ce fac?
fa ca si mine..desi pentru inaltimea ta ai nevoie de vreo 55-56 kg...si la greutatea pe care o ai acum, esti absolut normala:)..fa miscare..30 de minute pe zi..cauta filmulete in retea sau chiar google..si fa cardio..si papa peste 1000 de calorii, dar nu 2000:d..o sa slabesti incet..dar macar ai garantia ca slabesti sanatos;)

meapasarica 04 oct 2009 17:47:28

Re: Jurnal Mika
 
salut Mika!

Am vazut ca ai pus la calorii Orez cu curry...cum il faci ca sunt curioasa si eu;;)

mika_me 04 oct 2009 18:00:17

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 37912)
salut Mika!

Am vazut ca ai pus la calorii Orez cu curry...cum il faci ca sunt curioasa si eu;;)


:)..nu e greu deloc..hai ca il postez acum la retete:D

meapasarica 04 oct 2009 18:04:54

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 37914)
:)..nu e greu deloc..hai ca il postez acum la retete:D

sarumana:-*

mika_me 04 oct 2009 18:14:49

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 37915)
sarumana:-*

gata e postata reeta..sper sa iit placa, in cazul in care te hotarasti sa o incerci;)

oaname 05 oct 2009 07:34:40

Re: Jurnal Mika
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 37854)
stai sa iteleg, tu ieri ai papat numai 500 de calorii?
pana la urma ce fel de disociata tii?

sorry ca nu am raspuns.alaltaieri da am mancat in jur de 500 de klorii si stiu ca nu este bine.de asta ieri am crescut pana la 1000 .am mancat de ex 2 feliute mici de cascaval care aveau destule calorii.am baut si lapte.am baut ceai cu miere de albine si ea avand calorii.stiu ca nu e bine asa putin si de asta mai cresc nitel ca sa iasa o treaba buna.:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:49:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO