Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #221 (permalink)  
Vechi 26 iul 2019, 20:49:13
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Neata!

Sa stii ca daca am intrat in hora asta a slabitului si ma tin pe pozitii, I'm here for the long haul..sau cum se zice Deci voi fi pe aici cu o vorba buna si sprijin moral. De multe ori exista o competitie absurda intre femei (culmea tot din cauza barbatilor), dar e cea mai mare tampenie. Ar trebui sa ne sprijinim unele.pe altele, caci o femeie nu poate fi inteleasa 100% decat de catre o alta femeie. Si totusi unele ajung sa strice relatii, casnicii, sa calce pe cadavre, deseori strict din orgoliu sau din orice alte motive, mai putin din iubire.

Lumea asta a luat o razna. Nu zic ca pe vremuri era mai bine, ca se mergea si pe atunci la extrema, in sensul ca te luai, eventual faceai si cativa copii si apoi, indiferent de cum decurgea casnicia sau cum se schimbau unul sau altul dintre soti (alcoolism, violenta fizica/verbala,etc) ramaneai legat in casnicia aia, ca "nu se cadea sa te desparti", era sfarsitul lumii.

Acum, suntem in extrema cealalta. Nimeni nu mai e dispus sa faca niciun efort. Oamenii se indragostesc azi, si maine se termina dragostea. Poate se casatoresc prea repede, nu din motive solide si la primul hop, pac, se despart. Aproape ca si a pierdut adevarata insemnatate termenul asta de "casatorie". Dupa care mai vin unii si spun ca de fapt.omul nu e facut sa fie monogam, ci caracteristica i este poligamia...cautand sa justifice astfel "indiscretiile" amoroase. Bla, bla, bla. Asa ne mai place sa sustinem ca suntem fiinte superioare, ca putem controla instinctul animalic, dar cand ne convine, tare ne mai place sa ne punem.pe aceeasi pozitie ca si restul animalelor. Well, isn't this pathetic?!!!

Dincolo de instinct primar, dincolo de indragosteala si limba scoasa dupa sexul opus (sau nu, in functie de preferinta), trebuie sa stea respectul. Respectul pentru cel/cea de langa noi. Nu neg ca poate pe unii ii trazneste iubirea cand se asteapta mai putin (chiar fiind intr o relatie), dar si acolo, o iubire noua nu se strecoara in sufletul cuiva, daca nu are niste lipsuri.

Avem prostul obicei de a arunca imediat vina asupra celuilalt. Daca ceva nu merge bine, daca ceva ne face nefericiti, rar, foarte rar ne gandim mai intai la ce nu facem noi bine. Nu, instant incepem sa analizam partenerul/partenera si daca vrem sa justificam dorinta de a ne face bagajul si de a pleca, eventual cu constiinta aparent impacata, imediat incepem sa vedem defectele: s a ingrasat, a devenit mai cicalitor(oare), s a plafonat in pat (nu mai face niciun efort), nu mai are ochi decat pentru copii, e mai focusat(a) pe job decat pe familie, etc, etc, etc. Pentru ca nu i asa, ce om normal la cap poate crede ca e vina lui, cand el se simte nefericit, nu?!?! Clar, trebuie sa fie vina celuilalt. Amuzant e ca, de cele mai multe ori e fix invers: vina apartine celui care vrea sa se care din acea relatie/casnicie.

Vaileiii, iar am scris un roman.

Bai, eu zic asa. Am facut primul.pas. Am recunoscut ca am scapat haturile si ne am ingrasat. Da, suntem grase. Dar partea buna e ca grasimea nu e ireversibila si deja ne am.pus pe treaba. Rezultatele se vad.

Evident, dincolo de ce vedem.in oglinda, ce poate fi mai motivant decat admiratia celui care ne iubeste si pe care l iubim?!! Dar asta nu trebuie sa fie definitoriu.

Din pacate, tinere vesnic nu putem fi, dar putem fi tonice si frumoase multi ani de acum incolo. Asa ca nu ne ramane decat sa muncim sa ajungem cea mai buna versiune a noastra si automat, vom incepe sa vedem viata cu alti ochi!

Zi frumoasa si spor la slabit!!!
Buna Mika,
Karma... are ea grija de noi toti.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
mika_me (26 iul 2019)
  #222 (permalink)  
Vechi 26 iul 2019, 21:04:46
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Mic dejun
2x Weetabix cu lapte; cottage cheese cu xylitol; zmeura + xylitol
Pranz
linte tarka dal cu 80g orez brun integral;
Cina
2x oua posate cu sparanghel; zmeura + xylitol

Somn usor vai e weekend ce bine, nu mai am energie de nimic, ma duc direct in pat
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
Zoe (27 iul 2019)
  #223 (permalink)  
Vechi 27 iul 2019, 10:58:16
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.741
Aprecieri acordate: 11.153
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Zoe... ce sa mai zic… tare sunt satula de barbatii de genul asta, asta asa ca sa fi politicoasa. Niste mizerabili gretosi.
viața e așa cum e, oamenii sunt așa cum sunt.
important e să avem grijă de noi
hai, odihnește-te, că e weekend
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Rallara (28 iul 2019)
  #224 (permalink)  
Vechi 28 iul 2019, 23:17:05
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Seara buna fetele,

Sambata
Mic dejun
omleta cu salata;
Pranz
file somon cu spanac si creme fraiche; boabe soia uscate; briosa nuci SB
Cina
salata ton; mango + agave + iaurt + mure

Jillian Michaels no more trouble zones
Yoga


Azi duminica
Mic dejun
omleta cu salata; briosa nuci SB
Pranz
feta + rosii + avocado; cottage cheese cu xylitol; boabe soia uscate
Cina
file somon cu spanac si creme fraiche; mango + agave + iaurt + mure


Maine e ziua de cantar... nu ma simt mai usoara de cum am fost acum 2 saptamani dar vedem maine.

Somn usor fetelor
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
nikytour (29 iul 2019)
  #225 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 10:10:53
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Buna dimineata!!!

O saptamana usoara si spor in toate!
Asteptam vestile cele bune. Imposibil sa nu fi scazut macar un pic!

Dar tu de masurat, te masori? Ca poti sa stagnezi la cantar si totusi sa scazi in cm..
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #226 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 11:11:38
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna dimineata!!!

O saptamana usoara si spor in toate!
Asteptam vestile cele bune. Imposibil sa nu fi scazut macar un pic!

Dar tu de masurat, te masori? Ca poti sa stagnezi la cantar si totusi sa scazi in cm..
Neataa
Sa stii ca chiar la asta ma gandeam. Tot vreau sa imi iau un metru pt ca sa ma masor, sa tot fie de vreo 2 saptamani! Neaparat e pe lista.
Si vesti bune, -1.3kg As fi vrut eu -2kg ca pana acum, dar ma asteptam la mai putin pentru ca na, de acum incolo incepe lupta. Sau mai bine zis de la 85 in jos probabil.
Te pup, sper ca ai scazut si tu!! Cand e ziua ta de cantar?/cat de des te cantaresti?
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #227 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 11:33:04
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Fetelor au mai trecut 2 saptamani, si lunea viitoare sunt de doua luni la dieta, uau cum a trecut timpul. Nu imi vine sa cred nici acum ce usoara a fost biruinta, ptiu ptiu sa nu ma deochi, tot asa sa fie si mai departe!! Fara pofte si cu motivatia la cote maxime

Rezultatul acestor 2 sapt. e -1.3kg. De la 88.5kg la 87.2kg
Cum am mai zis, pana acum am scazut -2kg/2 sapt. Dar nu ma supar deloc de rezultat, ba din contra. Abia nu mi se lasa pielea

Am citit multe joi si vineri saptamana trecuta despre sport si ce exercitii mi-ar fi recomandabile mie tinand cont de forma corpului meu - clepsidra/para si nu e de bine ca nu am facut exercitiile corespunzatoare toata viata mea se pare, ce soc am avut nici nu va pot explica. Daca voi avea rezultate diferite, am sa va zic, dar presupun ca e de asteptat pana prin aprilie anul viitor. Oricum, promit ca nu uit sa va povestesc despre asta daca ce am citit se dovedeste sa functioneze si o sa va recomand 2 carti.

Asa ca de saptamana asta fac 10.000pasi/zi si adaug yoga miercuri.
Pana acum faceam 3.000pasi/zi si sport Jillian Michaels/Billy Blanks marti si sambata.
M-am trezit la 5.30 azi dimineata sa imi fac pasii pt.30min. Mai adaug 30min in timpul pauzei de masa, plus dus-intors pana la statia bus. Ar trebui sa fie cam destul, dar daca nu am 10.000 o sa mai ma plimb si seara dupa ce vin de la servici.

Ei si cam astea sunt schimbarile.
De simtit ma simt extraordinar, am pofta de viata , ma simt mai puternica fizic si cu mult mai multa energie de cat am avut acum aprox. 2 luni.

Abia asteeept sa vad la cantar 79kg... vai de mine asa astept sa schimb prefixul mama mama Mai am umpic de lucru totusi, un 8kg, dar da Doamne tot asa sa o tin si o sa ajung si acolo in vreo 2 luni jumate, prin Septembrie sper.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
Laura (29 iul 2019), niculina04 (29 iul 2019)
  #228 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 14:19:10
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Fetelor au mai trecut 2 saptamani, si lunea viitoare sunt de doua luni la dieta, uau cum a trecut timpul. Nu imi vine sa cred nici acum ce usoara a fost biruinta, ptiu ptiu sa nu ma deochi, tot asa sa fie si mai departe!! Fara pofte si cu motivatia la cote maxime

Rezultatul acestor 2 sapt. e -1.3kg. De la 88.5kg la 87.2kg
Cum am mai zis, pana acum am scazut -2kg/2 sapt. Dar nu ma supar deloc de rezultat, ba din contra. Abia nu mi se lasa pielea

Am citit multe joi si vineri saptamana trecuta despre sport si ce exercitii mi-ar fi recomandabile mie tinand cont de forma corpului meu - clepsidra/para si nu e de bine ca nu am facut exercitiile corespunzatoare toata viata mea se pare, ce soc am avut nici nu va pot explica. Daca voi avea rezultate diferite, am sa va zic, dar presupun ca e de asteptat pana prin aprilie anul viitor. Oricum, promit ca nu uit sa va povestesc despre asta daca ce am citit se dovedeste sa functioneze si o sa va recomand 2 carti.

Asa ca de saptamana asta fac 10.000pasi/zi si adaug yoga miercuri.
Pana acum faceam 3.000pasi/zi si sport Jillian Michaels/Billy Blanks marti si sambata.
M-am trezit la 5.30 azi dimineata sa imi fac pasii pt.30min. Mai adaug 30min in timpul pauzei de masa, plus dus-intors pana la statia bus. Ar trebui sa fie cam destul, dar daca nu am 10.000 o sa mai ma plimb si seara dupa ce vin de la servici.

Ei si cam astea sunt schimbarile.
De simtit ma simt extraordinar, am pofta de viata , ma simt mai puternica fizic si cu mult mai multa energie de cat am avut acum aprox. 2 luni.

Abia asteeept sa vad la cantar 79kg... vai de mine asa astept sa schimb prefixul mama mama Mai am umpic de lucru totusi, un 8kg, dar da Doamne tot asa sa o tin si o sa ajung si acolo in vreo 2 luni jumate, prin Septembrie sper.
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Neataa
Sa stii ca chiar la asta ma gandeam. Tot vreau sa imi iau un metru pt ca sa ma masor, sa tot fie de vreo 2 saptamani! Neaparat e pe lista.
Si vesti bune, -1.3kg As fi vrut eu -2kg ca pana acum, dar ma asteptam la mai putin pentru ca na, de acum incolo incepe lupta. Sau mai bine zis de la 85 in jos probabil.
Te pup, sper ca ai scazut si tu!! Cand e ziua ta de cantar?/cat de des te cantaresti?
Felicitaaaaaaaaaaaaari!!

Sa stii ca te invidiez un pic pentru greutatea cu 8 in fata....dar oi ajunge si eu acolo, in curand Cat mai curand sper

Eu nu m am.mai cantarit Minune!
N aveam o zi de cantar. Ma cantaream.aproape zilnic, pana am inceput sa vad aceeasi greutate zile la rand si m am.cam.lecuit ...deocamdata. Cred ca o sa ma cantaresc miercuri dimineata sau joi dimineata. Sa vedem ce mi mai arata nataraul asta de cantar

Spor sa ai in tot ce ti ai propus si zi frumoasa!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
Rallara (29 iul 2019)
  #229 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 16:09:23
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul




Felicitaaaaaaaaaaaaari!!

Sa stii ca te invidiez un pic pentru greutatea cu 8 in fata....dar oi ajunge si eu acolo, in curand Cat mai curand sper

Eu nu m am.mai cantarit Minune!
N aveam o zi de cantar. Ma cantaream.aproape zilnic, pana am inceput sa vad aceeasi greutate zile la rand si m am.cam.lecuit ...deocamdata. Cred ca o sa ma cantaresc miercuri dimineata sau joi dimineata. Sa vedem ce mi mai arata nataraul asta de cantar

Spor sa ai in tot ce ti ai propus si zi frumoasa!!
Multuuuu
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #230 (permalink)  
Vechi 29 iul 2019, 22:20:53
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Prezenta la raport

Mic dejun
15g ovaz cu iaurt 0% grasime si fructe padure; cottage cheese cu xylitol; boabe soia uscate
Pranz
piept pui cu salata varza;
Cina
ciorba vacuta; briosa nuci SB; mango + agave + iaurt + mure

10.000 pasi

Somn usor
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
lidiuta (30 iul 2019)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, etapa, jurnal, jurnale, noua, rallara, sanatos, slabit, vietii


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-) Madalina Nenciu Arhiva jurnale slabit 40 19 iun 2017 09:16:11
Jurnal Rallara 2 Rallara Arhiva jurnale slabit 23 04 mai 2017 10:32:19
Jurnal Rallara Rallara Arhiva jurnale slabit 6842 15 oct 2014 21:12:27
Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii Niculae Roxana Arhiva jurnale slabit 4343 04 feb 2013 09:00:49
Jurnal amatm - Incepe o noua etapa in viata mea amatm Arhiva jurnale slabit 31 01 aug 2011 16:14:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole