Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit Alina ( Soggy) - raw veganism.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 10:45:08
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Smile Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de elena malinas Vezi mesajul
buna alinutelor eu sunt elena nu ma-i alaptez de 4 zile ce dieta imi dati.va rog mentionez fetita mea are 2ani jumate.va pup pe toate astept raspuns
chiar asa Felicitari!....eu nu am reusit sa alaptez decat 3 luni . asta e au fost niste probleme.
In ceea ce priveste dieta sunt sigura ca sunt aici fete cu mult mai multa experieta de cat mine si te pot ajuta cu mare drag.
Eu pot doar sa vb din experienta mea. Am incercat sa combin mai multe diete....oarecum dupa nevoile mele.
Mananc in jur de 1200 calorii avand grija sa adaug alimente sanatoase; aici ma mai ghidez dupa dieta pe grupe sanguine. Eu sunt a2 si am voie multe sucuri de legume, fructe (facute in casa ), cereale integrale, paine prajita integrala, legume, fructe.... si am mai incercat sa adopt si din principiile lui Monti.
Daca vrei mai discutam si putem impartasi si alte exp
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #32 (permalink)  
Vechi 08 iun 2011, 19:19:23
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Post Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Ma intorc aici ( cu placere trebuie sa recunosc) stiind ca imi pot dezlega gandurile si de asemenea ca imi pot ridica nivelul motivatiei. Recunosc astazi nu am avut o motivatie foarte buna ( am fost cu moralul la pamant), dar cu toate acestea am reusit sa nu ma abat de la dieta.
La 15.30 am decis sa meditez pentru cateva minute si acum pot spune ca ma simt mult mai bine.Mult mai linistitita si cu mai multa rabdare. Cu mai multa incredere ca peste cateva luni voi avea silueta pe care mi-o doresc si ca ma voi mentine. Nu cunosc exact mecanismul dar am observat ca ma ajuta cele cateva minute de meditatie. Ultima oara cand am fost la psiholog mi-a spus ca imi va da un CD cu mai multe tehnici de meditatie. Abia astept.. Cert e ca ma ajuta nu numai in privinta dietei.
Astazi pana dupa amiaza ma incerca o dorinta imensa de a merge la frigider. Am mancat doar iaurt light cu ovaz.
Am reusit sa reduc mierea din cafea la o lingurita. La fel am procedat si cu cafeaua. Simt insa, in anumite perioade ale zilei, ca ma deranjeaza inima.Asta banuiesc ca e de la ceaiul verde. Daca mai persista il voi reduce.
Aseara si astazi am citit din cartea lui monti, descarcata de la una dintre slabute. Destul de interesant. Aduce o seama de completari fata de cea pe care o citisem eu.Aici recunoasete ca valoarea energetica a alimentelor are relevanta in dieta de zi cu zi sau de slabire.Si acum voi recunoaste ca .......mi-am facut de cap cu o bucata de ciocolata. Spun asta si inchid. Sper sa nu se supere nimeni pe mine
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #33 (permalink)  
Vechi 09 iun 2011, 07:51:20
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Smile Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Buna dimineata tuturor!
Este cu adevarat o dimineata frumoasa. Nu prea stiu ce voi face astazi. Probabil voi gati ceva pentru sotul meu, Voi sta cu Darius si cam atat.
M-am trezit la 8 si parca imi mai venea sa dorm....spre rusinea mea. Nici acum nu ma simt prea in forma, astept sa beau cafeaua.....pup
big for all!!
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #34 (permalink)  
Vechi 09 iun 2011, 14:28:20
vio30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

nu e o rusine ca ai mancat o bucata de CIOCO!a fost doar una!incearca sa iti iei intotdeaua ciocolata amaruie cu continut de cacao de peste 70%. eu iau kandia75%cacao.mai sunt si de la haidi,tare bune,dar un pic mai scumpe.eu consum zilnic 2-3 cubulete,ca gustare de dupa amiaza.a si inca ceva:nu te gandi ca esti la cura!gandeste-te ca asa trebuie sa te hranesti,ca sa fii sanatoasa!trebuie sa gandesti cd vezi ceva ce ai pofta:asta imi face f .rau:ma ingrasa!stii ce mi se intampla mie?nu calc stramb,nici sa ma pici cu ceara!....in ceea ce priveste alimentatia!cd.m-am decis ca trebuie.....trebuie ...si gata!in schimb nu ma pot urni din loc sa fac ..miscare,sport,ceva!eu si umblu,toata ziua,si cd fac o ora pauza,ca acum,pai e pauza!si uite asa....FIECARE CU DEFECTELE LUI!
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #35 (permalink)  
Vechi 10 iun 2011, 09:09:36
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de vio30 Vezi mesajul
nu e o rusine ca ai mancat o bucata de CIOCO!a fost doar una!incearca sa iti iei intotdeaua ciocolata amaruie cu continut de cacao de peste 70%. eu iau kandia75%cacao.mai sunt si de la haidi,tare bune,dar un pic mai scumpe.eu consum zilnic 2-3 cubulete,ca gustare de dupa amiaza.a si inca ceva:nu te gandi ca esti la cura!gandeste-te ca asa trebuie sa te hranesti,ca sa fii sanatoasa!trebuie sa gandesti cd vezi ceva ce ai pofta:asta imi face f .rau:ma ingrasa!stii ce mi se intampla mie?nu calc stramb,nici sa ma pici cu ceara!....in ceea ce priveste alimentatia!cd.m-am decis ca trebuie.....trebuie ...si gata!in schimb nu ma pot urni din loc sa fac ..miscare,sport,ceva!eu si umblu,toata ziua,si cd fac o ora pauza,ca acum,pai e pauza!si uite asa....FIECARE CU DEFECTELE LUI!
ai dreptate. esti o draguta. uneori mi-e f greu si m-am saturat sa o tot iau de la capat. de asta incerc sa adopt principiile lui monti. te pup si chiar sper sa reusesc de data asta
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #36 (permalink)  
Vechi 11 iun 2011, 08:50:26
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Buna dimineata!
Revin in casuta mea cu Darius cel galagios care aproape ca nu se mai poate opri din tipat si "cantat". Este foarte vioi de dimineata.
Sper sa ma lase sa scriu macar putin pe aici.
M-am cantarit de dimineata. Am mentionat cred mai sus ca ma cantaresc zilnic. Sunt tot 78 de kilograme. Sunt tot o balena cu fundul imens. Asa-mi doresc macar sa ajung la greutatea de dinainte de sarcina. Daca ar disparea kg peste noapte as fi in stare sa pun pomelnice la nu stiu cate biserici. Vb prostii.
adevarul e ca sunt disperata.
Disperata ca s-ar putea sa nu mai scap de kilogramele astea.
Disperata ca s-ar putea sa ma obisnuiesc cu ele si chiar sa mi se para ok sa raman la greutatea asta. Si cine stie poate sa mai pun ceva kgCe e de facut oare? M-am saturat sa tot astept sa se intample ceva, dar nici nu stiu ce as putea face. Astazi dimineata nu am mancat nimic. Nici nu aveam chef, nici nu vroiam. o sa-mi vina oricum pofta de mancare mai tarziu. Atunci e pb.. Darius plange
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #37 (permalink)  
Vechi 11 iun 2011, 09:20:42
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Vad ca unele fete chiar slabesc pe aici. Ma bucur pentru ele. Parca as vrea sa intru in pielea lor, sa ma bucur si eu macar pentru cateva secunde. Va felicit fetelor. Aveti vointa si rabdare Ma bucur pentru voi.
Sa o tineti tot asa. Cu siguranta sunteti un exemplu. Si sunt sigura ca asa "de voie de nevoie" va trebui sa fac si eu ceva in privinta siluetei mele...
Nu prea imi dau seama de ce vad lucrurile asa in gri in ceea ce ma priveste. Sau mai bine spus in ceea ce priveste silueta mea. Probabil pentru ca sunt asa multe kilograme de dat jos.. Ce e de facut? ce e de facut Alina? Ma intreb si.....atatBeau apa
E ciudat. Imi privesc viata in oglinda si sunt atatea lucruri minunate pe care le-am obtinut, unele cu greu, si totusi kg acestea greoaie sunt din ce in ce mai multe.
De ce oare? Safie pentru ca le-am ignorat? Foarte probabil Ma amageam singura ca nu sunt asa multe. Nu si acum . alina sunt peste 20 de kilograme in plus fata de greutatea ta ideala. Multe. Esti ca un balon umplut cu grasime. trebuie sa continui sa tii dieta. Altfel......vei arata ingrozitor in continuare si in plus s-ar putea sa mai ai probleme de sanatate.
Regret acum toate imprudentele culinare. Nu-mi iau apararea singura, dar ce e ra sa fac. Traiam intr-o inconstienta crasa. Bine macar ca m-am trezit cat de cat. Arat ingrozitor. Sunt grasa. Nu vreau sa ma mai amagesc. Trebuie sa tin dieta
Te pup Alina! Esti o dulce! Esti o dulce pentru ca stii sa faci diferenta ,macar in scris, intre adevar si minciuna.
Va pup pe toate fetele de aici care traiesc in aceiasi situatie. Aveti rabdare. ....Si tratati problema cu realism. Stiu ca nu sunt in masura sa dau sfaturi. Dar cred ca , mai degraba, acesta e un mod de a merge mai departe si de a face distinctia in continuare intre ce este de facut si ce nu este indicat.
Bigfor all!!!!
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #38 (permalink)  
Vechi 11 iun 2011, 10:21:24
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Mai usurel cu autocritica si pesimismul, nu fac bine intr-un regim de slabire. Tine dieta cu bucurie, fa sport cu si mai multa bucurie si cu singuranta vor fugi si kilogramele. De ce nu postezi aici ce mananci zilnic? Cu orele de masa, cu gramaj aproximativ. Hai ca se poate, sunt alte slabute care au slabit si peste 50 de kg, deci nu sunt chiar asa de multe 20.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #39 (permalink)  
Vechi 11 iun 2011, 10:43:07
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Vad ca unele fete chiar slabesc pe aici. Ma bucur pentru ele. Parca as vrea sa intru in pielea lor, sa ma bucur si eu macar pentru cateva secunde. Va felicit fetelor. Aveti vointa si rabdare Ma bucur pentru voi.
Sa o tineti tot asa. Cu siguranta sunteti un exemplu. Si sunt sigura ca asa "de voie de nevoie" va trebui sa fac si eu ceva in privinta siluetei mele...
Nu prea imi dau seama de ce vad lucrurile asa in gri in ceea ce ma priveste. Sau mai bine spus in ceea ce priveste silueta mea. Probabil pentru ca sunt asa multe kilograme de dat jos.. Ce e de facut? ce e de facut Alina? Ma intreb si.....atatBeau apa
E ciudat. Imi privesc viata in oglinda si sunt atatea lucruri minunate pe care le-am obtinut, unele cu greu, si totusi kg acestea greoaie sunt din ce in ce mai multe.
De ce oare? Safie pentru ca le-am ignorat? Foarte probabil Ma amageam singura ca nu sunt asa multe. Nu si acum . alina sunt peste 20 de kilograme in plus fata de greutatea ta ideala. Multe. Esti ca un balon umplut cu grasime. trebuie sa continui sa tii dieta. Altfel......vei arata ingrozitor in continuare si in plus s-ar putea sa mai ai probleme de sanatate.
Regret acum toate imprudentele culinare. Nu-mi iau apararea singura, dar ce e ra sa fac. Traiam intr-o inconstienta crasa. Bine macar ca m-am trezit cat de cat. Arat ingrozitor. Sunt grasa. Nu vreau sa ma mai amagesc. Trebuie sa tin dieta
Te pup Alina! Esti o dulce! Esti o dulce pentru ca stii sa faci diferenta ,macar in scris, intre adevar si minciuna.
Va pup pe toate fetele de aici care traiesc in aceiasi situatie. Aveti rabdare. ....Si tratati problema cu realism. Stiu ca nu sunt in masura sa dau sfaturi. Dar cred ca , mai degraba, acesta e un mod de a merge mai departe si de a face distinctia in continuare intre ce este de facut si ce nu este indicat.
Bigfor all!!!!
Neata Alina.
Citind mesajul tau mi-au trecut o mie si una de ganduri, dar constant ca la final ti-ai raspuns singura, dar tu nu aplici? RABDARE ALINA! Nu putem slabi peste noapte, surplusul nu l-ai acumulat peste noapte. Asa ca R A B D A R E!
Si te sfatuiesc sa lasi cantarul ala deoparte, alege o zi pe sapt in care vrei sa te cantaresti, e cel mai bine.
Incearca sa-ti scrii meniul aici si lasa cantarul deoparte, sa stii ca-s cu ochii pe tine.
Hai ca poti!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #40 (permalink)  
Vechi 11 iun 2011, 14:33:43
vio30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Thumbs up Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!

hei alina,prea esti pesimista,revono-ti in fire!!!!!esti ok!ai doar 78kg,nu 100 kg!o sa slabesti,vei vedea,nu te-ai ingrasat peste noapte,ca sa obtii silueta mult visata,tot peste noapte!uite mai vb noi,peste 6 luni......sunt sigura ca atunci,o sa fii asa cum iti doresti!!!dar trebuie sa ai fff multa....AMBITIE!ALTFEL NU VEI REUSI NIMIC!UITE ITI DAU 2 EXEMPLE:AM O COLEGA CARE ACUM 4 ANI,AVEAM ACEASI GREUTATE ,67KG.EA ACUM ARE 54 KG!DECI SE POATE ,DC AI AMBITIE!SI ITI MAI DAU UN EXEMPLU:AM PE CINEVA APROPIAT,CARE ACUM 6ANI ,AVEA 57 KG!STII CATE ARE EA ACUM?92 KG!PT CA NU ARE AMBITIE,DELOC!CONSUMA KG INTREGI DE DULCIURI!IA ATITUDINE!NU AI O GREUTATE EXAGERATA!ACUM E MOMENTUL SA FACI CEVA IN BINE,NU IN RAU!SA NE AUZIM ,CU BINE CA IN NICI UN AN,VOM AVEA VREO 60 KG,NU 100!TE PUP,SI FRUNTEA SUS!!!RAZBIM NOI,.....IMPREUNA!!!!!!!!!!!!
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alina, calorii, dieta, jurnal, jurnale, mamici, raw, sanatos, slabesc, slabit, soggy, veganism


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos lady alina Arhiva jurnale slabit 845 07 iul 2013 09:23:31
Jurnal Alina ali_lumi Arhiva jurnale slabit 5207 08 mai 2012 12:08:58
Jurnal Elena - Raw food CarausuElena Arhiva jurnale slabit 21 29 mai 2011 11:25:53
Jurnal Alina Mihaela alydily21 Arhiva jurnale slabit 2 01 apr 2011 08:04:58
Jurnal alina-drumul spre corpul ideal alinush Vl Arhiva jurnale slabit 36 03 sep 2010 22:39:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole