Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #151 (permalink)  
Vechi 30 mai 2013, 17:18:57
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Mai devreme de felicitam, dar acum imi pare rau dar trebuie sa te si cert (te rog sa nu te superi pe mine). Chiar daca mama ta nu a apucat sa faca mancare (supa care trebuie), te rog eu nu mai manca supa la plic (tu ai citit pe ea ce contine ). Mai bine pui tu la fiert cateva legume o sa iti dau un exemplu doar (morcov, telina sau/si radacina de patrunjel, ceapa, ardei,dovlecel (sau ce legume iti plac) , si rosii mai multe daca sunt crude si mai bine (dar merge si din conserva), si cand au fiert toate legumele (le tai mai amarunt, si cam in 20 minute cel mult sunt gata), le pasezi cu blendarul doar pe ele si adaugi putin cate putin din apa in care au fiert pana ajungi la consistenta dorita si o condimentezi dupa gust cu piper, sare (vezi sa nu exagerezi cu ea), verdeata ierburi aromatice naturale. Pupici! Sti ca eu nu te cert cand nu e cazul !
Ei dar chiar nu ma deranjeaza ca ma certi, e chiar bine Sincera sa fiu nu am citit niciodata ce contine o supa la plic dar acum ca m-ai avertizat clar ca nu o sa o mai mananc. Nu stiam cum sa fac ciorba asa ca am zis sa nu ma bag. Dar cu siguranta data viitoare o sa iti urmez sfatul :*
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Youlightupmyworld:
Anne10 (30 mai 2013)
  #152 (permalink)  
Vechi 30 mai 2013, 18:09:12
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Citat:
Anterior postat de Youlightupmyworld Vezi mesajul

Ei dar chiar nu ma deranjeaza ca ma certi, e chiar bine Sincera sa fiu nu am citit niciodata ce contine o supa la plic dar acum ca m-ai avertizat clar ca nu o sa o mai mananc. Nu stiam cum sa fac ciorba asa ca am zis sa nu ma bag. Dar cu siguranta data viitoare o sa iti urmez sfatul :*
Imi cam pica netul de la vremea asta (of de o luna decand sunt in Franta mai mult a fost ploaie, bine recunosc ca am prins si cateva zile frumoase). Iti dau un sfat de acum inainte citeste etichetele la tot ce papi (sau vrei sa papi). Eu chiar daca nu cumpar (sa nu cosum, incaz ca este in casa) tot citesc eticheta (de curioasa, sa vad cate prosti intra intr-un aliment). Tu nu te duci cu ai tai la cumparaturi? (sau da). Eu de exemplu, ma uit vineri seara ce am prin camara, frigider si vad ce lipseste (sau ma gandesc la ce as manca saptamana care vine)- si incerc sa imi fac o lista cu tot ce am nevoie (care sa-mi ajunga macar o saptamana- exceptie produsele care nu tin, si trebuie cumparate mai des), si sambata imi fac provizi (precum o furnicuta harnicuta ). Incearca si tu sa te uiti dinaite pe programul lui Carmen Bruma, ce ar trebui sa cosumi (daca vrei sa te ti cat de cat de programul ei),ca sa iti poti face o lista de piata (asa nu mai risti sa nu ai vrun aliment in casa).
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #153 (permalink)  
Vechi 30 mai 2013, 18:47:40
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Imi cam pica netul de la vremea asta (of de o luna decand sunt in Franta mai mult a fost ploaie, bine recunosc ca am prins si cateva zile frumoase). Iti dau un sfat de acum inainte citeste etichetele la tot ce papi (sau vrei sa papi). Eu chiar daca nu cumpar (sa nu cosum, incaz ca este in casa) tot citesc eticheta (de curioasa, sa vad cate prosti intra intr-un aliment). Tu nu te duci cu ai tai la cumparaturi? (sau da). Eu de exemplu, ma uit vineri seara ce am prin camara, frigider si vad ce lipseste (sau ma gandesc la ce as manca saptamana care vine)- si incerc sa imi fac o lista cu tot ce am nevoie (care sa-mi ajunga macar o saptamana- exceptie produsele care nu tin, si trebuie cumparate mai des), si sambata imi fac provizi (precum o furnicuta harnicuta ). Incearca si tu sa te uiti dinaite pe programul lui Carmen Bruma, ce ar trebui sa cosumi (daca vrei sa te ti cat de cat de programul ei),ca sa iti poti face o lista de piata (asa nu mai risti sa nu ai vrun aliment in casa).
Pai asa am facut dar sambata nu am gasit fulgi de secara si a zis mami ca ajunge ea sa cumpere...oricum pentru saptamana viitoare o sa incerc sa iau totul. Am zis sa incerc dieta ca are meniurile calumea, si chiar daca mai schimb alimentele macar nu mai mananc intre mese si chestii de genul. Plus ca ma lasa sa ma si rasfat, de ex: in a 3-a saptamana am la 2 gustari popcorn si in saptamana a 4-a la masa de pranz de duminica pot manca orice (junk food, fast food,orice) orice numai sa fie in cantitate limitata + un desert.
Orice ar fi nu vreau sa ma mai las, ca mi-am si achizitionat recent o rochie lunga, mov superba pentru o nunta de la inceputul lui septembrie si desi imi vine, in fata se vede burtica asa ca vreau neaparat sa o dau jos ca sa arat bine la nunta
Si aici azi a plouat, chiar a fost furtuna, dar lasa ca vine el soarele
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #154 (permalink)  
Vechi 31 mai 2013, 15:21:09
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Saptamana 1. Ziua 5 din regimul lui Carmen Bruma
Tot meniul inclusiv cu g2 si cina.
(negru=meniu normal ; rosu=ce mananc; verde= GRESEALA MAJORA )

Md: un pumn de arpacas sau grau fiert cu 2 lingurinte de miere -> 2+1/2 lingurite fulgi de ovaz fierti cu 1 lingurita de miere
G1:Salata de legume cu miez de nuca si 2 felii de paine integrala -> am facut schimb cu G2 deci 100 g iaurt grecesc
Pranz: 6 linguri de mancare de fasole cu salata de varza murata -> 6 linguri mancare de fasole cu jumatate de felie de paine integrala si 1 felie jumate de branza slaba de vaci
G2: iaurt(100g) -> o sa mananc G1 dar cu o singura felie de paine integrala
Cina: peste la cuptor cu legume -> midii cu sos de usturoi sau o conserva de ton cu lamaie si o felie de paine, ma hotarasc pe moment
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #155 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 09:09:59
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Draga jurnalule,

Astazi este proba de foc. De ce? Pentru ca mergem sa mancam la bunicamea si pentru ca al meu bunic de luni vrea sa se apuce de un regim a hotarat ca azi sa isi satisfaca toate poftele. Cu ce? Cu ciorba de burta si piftie (pref. mele). Aseara, cand mami s-a apucat sa faca piftia pentru ei, m-a intrebat daca o sa mananc si eu. I-am zis ca nu si raspunsul ei a fost "hai ma putin ca nu are nimic...". Desi s-a straduit ca zilele astea sa nu mai aduca in casa tot felul de mancaruri uneori parca nu ma sustine deloc. I-am zis ca nu ma motiveaza si ca desi stie ca sunt pofticioasa continua sa cumpere "lucruri interzise", dar nimic. Nu sunt suparata pe ea, ca si ea, la randul ei este o mare mancacioasa dar inca are mai putine kg ca mine asa ca nu are dreptul
Deci, cum spuneam, astazi o sa incerc sa ma abtin. Cu supa o duc usor, ca bunica mi-a facut si de zarzavat pentru mine si ca felul 2 piept de pui cu salata, dar piftiiiaaaa...
Aseara incercam sa ma imbarbatez si chetii, incercam sa imi spun ca ma enerveaza atunci cand ma urc pe cantar si vad kg in plus si ca am rezistat fara dulce pana acum, pot sa renunt si la o amarata de piftie. Inainte sa ma apuc sa scriu aici ma gandeam ca 2 furculie nu fac nimanui rau, dar daca totusi mananc 2 furculite, acele 2 se poate sa se transforme in 8 si atunci chiar e o problema. Sper sa nu renunt si sper sa imi demonstrez mie ca pot sa rezist la o amarata de piftie pe care o sa o pot manca dupa ce termin perioada de dieta.
Deci piftie sau un corp mai frumos? Clar a doua varianta.
Revin deseara cu meniul
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #156 (permalink)  
Vechi 01 iun 2013, 15:25:01
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Jurnalule,
Am revenit si spre uimirea mea piftia si ciorba de burta au ramas neatinse. In schimb a venit billi (billi = menstruatia, ca asa il numim eu si prietenele mele ) si cand vine billi singurul lucru rau care ma pune sa il fac este sa mananc ciocolata sau ceva dulce, asa ca azi am papat, dupa 5 zile fara nimic dulce, 2 prajiturele cam de max 2 cm fiecare. BAD Chiar nu m-am putut abtine, am incercat sa ma motivez sa imi zic 1 milion de lucrui dar nimic...tot am cedat. Iar maine am aflat ca o sa am o onomastica in familie - partea buna este ca vor fi legume si carne pe gratar, partea proasta = tortul unde imi promit de astazi ca mai mult de 3 lingurite nu voi manca si ca sa compensez o sa imi pun fundul la lucru pe bicileta 20-30 de minute.

Saptamana 1. Ziua 6 din regimul lui Carmen Bruma - personalizat putin
Tot meniul inclusiv cu g2 si cina.
(negru=meniu normal ; rosu=ce mananc; verde= GRESEALA MAJORA )

Md:iaurt cu 4-5 linguri de fulgi de ovaz si 2 lingurite de seminte de in + 2-3 caise uscate -> Iaurt cu 1 lingura fulgi de ovaz si 1 lingurita de seminte de in
G1: 15 migdale
Pranz: supa de legume, piept de curcan si salata de legume proaspete -> supa de legume, piept de pui si salata de legume proaspete + 2 prajiturele
G2: salata de varza alba -> 1 banana sau o portocala
Cina: peste la gratar cu legume fierte -> peste la gratar cu salata de morcovi cruzi
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #157 (permalink)  
Vechi 03 iun 2013, 15:41:30
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit

Draga jurnalule,
Ziua de ieri a fost un esec total si chiar nu vreau sa ma mai gandesc la asta. Cu toate ca ieri nu m-am simtit bine si am mancat total pe langa regim, am zis sa nu renunt si sa continui cu mancatul sanatos , pentru ca incerc sa privesc aceasta dieta ca un stil de viata. Deci:

Md: 2 oua ochiuri in apa cu salata de rosii cu 10-15 masline si patrunjel -> 2 oua ochiuri in apa cu salata de rosii
G1: un grapefruit -> imi luasem o banana la scoala insa nu m-am simtit bine din cauza lui billi si nu am papat-o. Am ajuns acasa mai devreme si am mancat 12 migdale ca am zis ca nu sar cu totul peste gustare
Pranz: orez integral cu legume pregatite la abur sau fierte -> 4 linguri de lemn de orez integral cu salata de rosii si 1 ardei
G2: iaurt -> 1/2 grapefruit
Cina: peste la cuptor si salata verde -> o sa mananc file de cod in Dry Cooker si salata verde

Pentru ca in weekend am dat iama in dulce dupa o saptamana in care am rezistat am zis sa imi permit totusi in weekend 1 prajiturica mica sau 2 patratele de ciocolata neagra e.t.c totul pana in ora 15-16 maxim ca sa nu mai am scapari maxime.
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #158 (permalink)  
Vechi 03 iun 2013, 15:51:31
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Heiii,nu te mai tortura!Daca vrei sa-ti spun un "secret"si eu am fost ieri pe langa dieta.
Doar ieri,ca de azi am inceput ce am lasat...sport,mancare conform.Daca esti ok toata saptamana meriti si putin rasfat,nu?
Sa ai o saptamana ok!!!
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #159 (permalink)  
Vechi 03 iun 2013, 16:00:25
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Citat:
Anterior postat de otiliaa Vezi mesajul
Heiii,nu te mai tortura!Daca vrei sa-ti spun un "secret"si eu am fost ieri pe langa dieta.
Doar ieri,ca de azi am inceput ce am lasat...sport,mancare conform.Daca esti ok toata saptamana meriti si putin rasfat,nu?
Sa ai o saptamana ok!!!
O sa incerc o saptamana buna si tie
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #160 (permalink)  
Vechi 05 iun 2013, 18:18:26
Youlightupmyworld's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: Orice se potriveste :))
Date: 165cm, 85.7kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Draga jurnalule,

Nu stiu de ce, nu stiu daca era doar in capul meu dar simteam ca dieta lui carmen bruma nu mi se potriveste deloc, asa ca, ghici ce, am renuntat! Pentru a 1000 oara. Dar nu am renuntat de tot pentru ca gasit dieta South Beach si m-am apucat de ea. Mi se pare mai pentru mine, mai ales ca ma lasa sa mananc si odata pe zi ceva dulce, fara zahar, in limita a 75kcal (nu a fost cazul si azi). M-a atras si faptul ca dai jos in special din burta, care pe langa alte parti ale corpului este cea mai pronuntata la mine.
Deci: Ziua 1 de SB
Md: 1 felie de ardei cu 2 feliute de branza de vaca si 2 feli de sunca de pui (ca un sandvich)
G1: 15 migdale
Pranz: 3 copanele de pui fara piele in dry cooker 1 ardei si 1 felie jumate de branza de vaca
Cina: 2 pastravi cat palma in dry cooker cu putin ulei (nu este interzis) si branza de vaca

Am decis sa modific intr-un final la sticker pentru ca in ultima perioada nu am crescut mai mult de 85.7 maxim asa ca o sa pun aceasta greutate lasandu-mi o marja de oscilatie pe care sper sa nu "o folosesc". Am gasit si Skinny Beach programul de exercitii pe care o sa ma apuc sa il fac dupa ce termin cu examenul la engleza ca acum sunt destul de stresata si nu prea am timp.
Cam asta e tot, revin maine cu meniul.
__________________
Jurnalul meu
Youlightupmyworld, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1889 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1372 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, inceput, jurnal, jurnale, nou, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal andreutza georgiana - Un nou inceput andreutza georgiana Arhiva jurnale slabit 38 03 feb 2013 08:02:34
Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput myr3lush Arhiva jurnale slabit 95 12 apr 2012 19:32:32
Jurnal maddy - un nou inceput maddy95 Arhiva jurnale slabit 74 24 aug 2011 22:34:42
Jurnal Dydee: Un nou inceput,un alt deznodamant! Trebuie sa pot! Dydee21 Arhiva jurnale slabit 19 26 mai 2011 17:21:13
Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou anca ank love Arhiva jurnale slabit 88 11 oct 2010 09:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole