Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal steffany

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 10 apr 2011, 17:40:50
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Citat:
Anterior postat de steffany Vezi mesajul

buna ale ba da sunt aici. am pus ieri meniul de pe o zi in care in sfarsit am reusit sa ma incadrez si eu si sa pap ok, e pus mai jos. dieta incepe sa mearga acum sunt umpic stresata ca am inceput iara lucru si la lucru mi-e mai greu sa ma abtin tentatiei dar am 2 zile care le-am rezistat eroic pentru ca bucatarii fac niste mancaruri bune de numa da nesanatoase dar nu am gustat nimic interzis. vreau sa-mi fac un meniu al meu cum multe feluri de mancare gatite care le pot papa si sa le combin pe zile in functie de carbo si proteine dar ast imi ia umpic de timp . cand am sa-l am gata am sa-l pun in jurnal daca cineva vrea sa se inspire. eu mai mult intru pe la voi prin casaute si va citesc ca-mi place tare mult ce scrieti iar ziarul slabutelor imi place la nebunie. daca gasesc si eu ceva interesant am sa-l postez daca vreti. iar sport fac dar in weekend nu fac

Stef, nu trebuie sa te gandesti ca un lucru e interzis ! Trebuie sa te gandesti ca acel lucru nu iti face nimic bun, si daca mai are zi zahar in el, iti creeaza si dependenta!

Ma bucur ca nu te-ai atins de mancarurile aiurea! E un inceput ff bun! Si eu vreau sa imi fac o lista cu retetele mele preferate si am inceput astazi cu micul dejun, dar m-am impotmoli, ca nu am idei deloc! Poate putem sa ne ajutam!

Despre meniul tau am sa iti zic cate ceva :
1.Dimineatza daca vrei un mic dejun care sa te ajute pt toata ziua, te sfatuiesc sa incerci sa mananci un iaurt degresat + cereale, sau o omleta ( eu o fac la aburi cu ceapa si condimente), sau branzica cu legume! Dar mai mult axeaza-te pe cereale si paine neagra, ca sa iti aduci aportul de glucide, si sa iti dea energie!
2.Eu zic sa renunti la orice fel de chiftelutze sau ciorba de perisoare deoarece sunt cam indigeste si nici nu te ajuta cu slabitul! Mai ales daca le-ai prajit! Sunt retete de piftelutze, care nu combin carnea cu ou sau alte chestii, si le poti face la aburi! Ca gustare poti manca un fruct, un iaurt, niste alune sau mgdale sau seminte etc.
3.Imi plac legumele de la pranz si daca iti plac pastele iti recomand doar spaghetele, si fierbe-le doar 5 min!Le poti combina si cu un suc de rosii si niste ciuperci! Buuuun!
4.Daca ai fi citit in Ziar, ai fi vazut ca la cina ai asociat muulte alimente care de obicei se mananca singure! De ex oul il puteai asocia cu un ton si o salata mare! Sau o salatat mare cu un ou si branza pe deasupra!
5.Imi place gustarea de seara! Eu imi mai fac un mar la aburi cu scortisoara! Sau la cuptor 20 de min! Iese suuper!

Sper sa iti fie de folos!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #82 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 06:34:37
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Buna dimineatza! Sa ai o saptamana minunata!

Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #83 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 08:51:35
steffany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2011
Locaţie: cluj-napoca / jaca, Spania
Vârsta: 39
Date: 164cm, 59.9kg
Mesaje: 1.443
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul



Stef, nu trebuie sa te gandesti ca un lucru e interzis ! Trebuie sa te gandesti ca acel lucru nu iti face nimic bun, si daca mai are zi zahar in el, iti creeaza si dependenta!

Ma bucur ca nu te-ai atins de mancarurile aiurea! E un inceput ff bun! Si eu vreau sa imi fac o lista cu retetele mele preferate si am inceput astazi cu micul dejun, dar m-am impotmoli, ca nu am idei deloc! Poate putem sa ne ajutam!

Despre meniul tau am sa iti zic cate ceva :
1.Dimineatza daca vrei un mic dejun care sa te ajute pt toata ziua, te sfatuiesc sa incerci sa mananci un iaurt degresat + cereale, sau o omleta ( eu o fac la aburi cu ceapa si condimente), sau branzica cu legume! Dar mai mult axeaza-te pe cereale si paine neagra, ca sa iti aduci aportul de glucide, si sa iti dea energie!
2.Eu zic sa renunti la orice fel de chiftelutze sau ciorba de perisoare deoarece sunt cam indigeste si nici nu te ajuta cu slabitul! Mai ales daca le-ai prajit! Sunt retete de piftelutze, care nu combin carnea cu ou sau alte chestii, si le poti face la aburi! Ca gustare poti manca un fruct, un iaurt, niste alune sau mgdale sau seminte etc.
3.Imi plac legumele de la pranz si daca iti plac pastele iti recomand doar spaghetele, si fierbe-le doar 5 min!Le poti combina si cu un suc de rosii si niste ciuperci! Buuuun!
4.Daca ai fi citit in Ziar, ai fi vazut ca la cina ai asociat muulte alimente care de obicei se mananca singure! De ex oul il puteai asocia cu un ton si o salata mare! Sau o salatat mare cu un ou si branza pe deasupra!
5.Imi place gustarea de seara! Eu imi mai fac un mar la aburi cu scortisoara! Sau la cuptor 20 de min! Iese suuper!

Sper sa iti fie de folos!
neata ale iti multumesc frumos ca ti-ai facut timp sa-mi citesti meniul si sa-mi dai cateva sfaturi orice sfat imi e de mult ajutor pentru ca altfel nu putem invata. chiftelute am facut pentru iubitelul meu si nu ma pot abtine sa nu gust
__________________

jurnal steffany
dupa ploaie tot timpul iasa soarele
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...fany-8700.html

steffany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1747 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1230 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #84 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 14:19:49
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Buna Steff!
Gata, mi-am rezolvat problemele tehniceDeci pot intra si eu normal ca tot omul
Ai inceput serviciul?? Am vazut ca ai scris ca umbli acolo numai prin tentatii...Incetul cu incetul ceea ce acum te ispiteste, peste ceva timp si cu putina vointa te va lasa rece.. Incearca sa te gandesti cat noroc ai pentru faptul ca ai un loc de munca stabil, si cat de bine e ca ai vointa necesara sa treci peste "pacatelele" alea de mancaruri care le pregatesc bucatarii de acolo

Citat:
Anterior postat de steffany Vezi mesajul
buna eve ma bucur ca ti-ai facut timp sa treci si pe la mine. cum merge detoxifierea? dieta mea merge foarte incet da avanseaza iar cantarul sa horatat sa ma sprijine ca scade cateva grame pe saptamana da macar scade nu urca. cu sportul o duc destul de bine acum sa vedem....
Detoxifierea mea sa zicem ca ia sfarsit astazi, desi de sambata am inceput sa reintroduc putina carnita, azi vreau sa introduc niste branzica, si am primit si o ciocolata neagra din romania cu merisoareSi dat fiind faptul ca saptamana trecuta am tinut totul ca la carte, poate azi imi permit sa imi satisfac si acest mic capriciu
Am slabit cam 1kg, dar nu ma bazez pe asta, pentru ca, cu siguranta cand o sa imi reintroduc alimentele din nou, voi mai pune ceva pe mine Dar ca motivatie e bine si asta
Nu are nimic daca scazi incet din greutate. Eu cred ca e mai bine. Asa corpul are timp sa se obinuiasca putin cate putin cu o greutate mai mica, si atunci cand iti vei atinge scopul, ii va fi mai usor sa se mentina si sa se stabilizeze la greutatea dorita
Ai o zi fixa de cantar??
Eu am vinerea...abea astept sa vina sa vad cu ce mai mai surprinde cantarul asta..
Te pup dulce, dulce de tot!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #85 (permalink)  
Vechi 11 apr 2011, 14:20:35
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Ahh, si ma tot tineam sa te intreb ceva... Unde vine Jaca?
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #86 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 06:45:07
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Buna dimineatza!

Sa ai o zi frumoasa!

Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #87 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 13:02:32
steffany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2011
Locaţie: cluj-napoca / jaca, Spania
Vârsta: 39
Date: 164cm, 59.9kg
Mesaje: 1.443
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Steff!
Gata, mi-am rezolvat problemele tehniceDeci pot intra si eu normal ca tot omul
Ai inceput serviciul?? Am vazut ca ai scris ca umbli acolo numai prin tentatii...Incetul cu incetul ceea ce acum te ispiteste, peste ceva timp si cu putina vointa te va lasa rece.. Incearca sa te gandesti cat noroc ai pentru faptul ca ai un loc de munca stabil, si cat de bine e ca ai vointa necesara sa treci peste "pacatelele" alea de mancaruri care le pregatesc bucatarii de acolo


Detoxifierea mea sa zicem ca ia sfarsit astazi, desi de sambata am inceput sa reintroduc putina carnita, azi vreau sa introduc niste branzica, si am primit si o ciocolata neagra din romania cu merisoareSi dat fiind faptul ca saptamana trecuta am tinut totul ca la carte, poate azi imi permit sa imi satisfac si acest mic capriciu
Am slabit cam 1kg, dar nu ma bazez pe asta, pentru ca, cu siguranta cand o sa imi reintroduc alimentele din nou, voi mai pune ceva pe mine Dar ca motivatie e bine si asta
Nu are nimic daca scazi incet din greutate. Eu cred ca e mai bine. Asa corpul are timp sa se obinuiasca putin cate putin cu o greutate mai mica, si atunci cand iti vei atinge scopul, ii va fi mai usor sa se mentina si sa se stabilizeze la greutatea dorita
Ai o zi fixa de cantar??
Eu am vinerea...abea astept sa vina sa vad cu ce mai mai surprinde cantarul asta..
Te pup dulce, dulce de tot!
buna draga eve ce faci? eu bine . da am inceput lucrul, lucrez de 3 ani intr-un hotel de aici din jaca , care e in huesca , aragon, la 30 de km de granita cu franta . e o statiune montana . e un orasel micut, frumos si scump de numa dar imi place aici. in toerie lucrez in hotel tot anul dar cu concedii de 3 - 4 luni pe an, platite mai putin dar platite. nu ma pot plange ca ne merge bine doamne-ti multam. in privinta tentatiilor sunt foarte mandra de mine pentru ca am 3 zile deja in care nu m-am atins de nimic . imagineaza-ti ca sunt ospatara in restaurant si am acces la orice fel de mancare din pacate. uite asa am ajuns anul trecut de la 62 la 69 pentru ca in fiecare zi 2 cartofi pai , 2 gratarute, 2 ochiuri , prajituri si uite asa. dar ieri mi-am dus de la amiaz cand am intrat cina, mi-am dus supica de salata facuta de mine si uite asa nu am mancat nici macar nu am gustat nici un cartof prajit si nimic pentru ca sunt constienta ca daca iau unul am picat iar... dar nu am gustat nimic asa ca pot zice ca avansez destul de bine. cu sportul saptamana asta chiar nu cred ca am timp
__________________

jurnal steffany
dupa ploaie tot timpul iasa soarele
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...fany-8700.html

steffany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1747 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1230 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #88 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:58:42
steffany's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2011
Locaţie: cluj-napoca / jaca, Spania
Vârsta: 39
Date: 164cm, 59.9kg
Mesaje: 1.443
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Buna dimineatza!

Sa ai o zi frumoasa!

neata draga ale ma bucur ca nu iti pierzi obiceiul sa vi sa ma vizitezi din pacate saptamana asta sunt foarte ocupata si am putin timp pentru mine dar intru cate putin in fiecare zi sa va citesc. ai grija de tine
__________________

jurnal steffany
dupa ploaie tot timpul iasa soarele
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...fany-8700.html

steffany, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1747 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1230 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #89 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 16:11:16
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Citat:
Anterior postat de steffany Vezi mesajul
buna draga eve ce faci? eu bine . da am inceput lucrul, lucrez de 3 ani intr-un hotel de aici din jaca , care e in huesca , aragon, la 30 de km de granita cu franta . e o statiune montana . e un orasel micut, frumos si scump de numa dar imi place aici. in toerie lucrez in hotel tot anul dar cu concedii de 3 - 4 luni pe an, platite mai putin dar platite. nu ma pot plange ca ne merge bine doamne-ti multam. in privinta tentatiilor sunt foarte mandra de mine pentru ca am 3 zile deja in care nu m-am atins de nimic . imagineaza-ti ca sunt ospatara in restaurant si am acces la orice fel de mancare din pacate. uite asa am ajuns anul trecut de la 62 la 69 pentru ca in fiecare zi 2 cartofi pai , 2 gratarute, 2 ochiuri , prajituri si uite asa. dar ieri mi-am dus de la amiaz cand am intrat cina, mi-am dus supica de salata facuta de mine si uite asa nu am mancat nici macar nu am gustat nici un cartof prajit si nimic pentru ca sunt constienta ca daca iau unul am picat iar... dar nu am gustat nimic asa ca pot zice ca avansez destul de bine. cu sportul saptamana asta chiar nu cred ca am timp
Buna Steffy!
Ahh, am inteles. Imi suna mie Jaca de undeva, dar nu stiam unde s-o situez Daca spui ca e frumos, poate o sa vin si eu odata sa vizitez pe acolo
Lasa, e bine ca ai de munca. Uite cata lume se chinuie sa gaseasca chiar si un loc de munca prost platit, dar degeaba...
Te felicit pentru ca reusesti sa faci fata tentatiilor!!! E greu cand te misti numai printre bunatati, dar trebuie sa ne gandim ca acele bunatati nu sunt benefice nici organismului nici siluetei noastre, si atunci se mai usureaza "povara" asta..
Sunt fete care pot gusta un singur cartof prajit, asa de pofta, sau o singura lingurita dintr-o prajitura, sau din orice fel de mancare, insa eu tot ca tine sunt. Daca apuc sa iau prima inghititura, nu pot sti care va fi si ultimaAsa ca mai bine stau si eu in banca meaSau cand mi-e pofta tare tare de ceva, ma pun sa rontai un morvoc, ca de la atata mestecat imi trece pofta de tot
Nu-i nimic daca nu ai timp, ca ospatara presupun ca esti intr-o continua miscare. E un fel de sport si asta pentru cand nu ai timp de altceva
Te pup, iti doresc servici usor, si putine putine putine tentatii Sau macar sa iti fie usor sa nu le bagi in seama
Ai grija de tine, te pup
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #90 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 06:33:05
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal steffany

Neatza Steff!



Cum merge cu tentatiile?
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, cantar, jurnal, kilograme, sanatos, slaba, slabit, stil de viata


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole