Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 09:24:39
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Buna draga Vio!

Bine ai venit, de data asta iti garantez ca o sa reusesti. Am avut si eu greutate de 3 cifre la inceputul anului asta, si acum m-am departat binisor de ea si nu vreau sa o mai vad niciodata.

Nu e niciodata prea tarziu sa slabesti si sa te simti bine in pielea ta, frumoasa si ingrijita. Dar trebuie sa fii dispusa sa iti acorzi timpul si atentia necesare pentru a putea avea grija de tine.

Important e sa iti alegi o dieta care sa ti se potriveasca. Poti incepe prin a rari cat mai mult posibil fainoasele, cartofii, grasimile, sucurile carbogazoase si dulciurile. Nu sa RENUNTI la ele, ci doar sa le raresti cat poti tu de mult. Si sa fii mandra de tine de fiecare data cand reusesti sa te abtii.

O sa vezi ca motivatia o sa devina mai puternica o data ce o sa vezi kg disparand ca prin minune si o sa iti doresti din ce in ce mai mult de la tine. O sa fii si mai optimista. Incearca sa mananci 5-6 mese pe zi, la intervale de 2-3 ore intre ele, sa nu apuce sa ti se faca foame. Incearca sa faci si un pic de miscare - orice - poate sa mergi pe jos de la munca acasa? Pentru inceput. Si pe parcurs o sa poti sa faci din ce in ce mai multe, fara sa te doara spatele.

Si incearca sa te gandesti ca vrei sa ajungi mai intai... sub 100, apoi sub 90. Nu te gandi ca tu ar trebui sa ai 60 de kg, pentru ca te apuca plansul pana acolo. Gandeste-te la distante mici de parcurs, si lupta o sa fie mai usor de dus! Te imbratisez si sunt alaturi de tine, la fel ca multe alte slabute! Sa ne spui cum merge traba!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 18:06:01
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Soseste marea provocare!!!!!!!

Mai am o zi...parca incepe un mare examen..... palnul meu de atac este sportul iar la capitolul mancare ,dupa cum spuneam nu mananc mult dar cam dezorganizat si mai ales multe fainoase .Imi propun sa mananc sanatos am gradina mea de legume si livada mea, am multe produse de tara ,dar...exista un mare ...dar....trebuie sa renunt la painea care am constatat eu ca ma ingrasa cel mai tare . Painea pe care o asociez cu orice....La dulciuri ,sucuri, alcool nu-mi fac probleme nu ma deranjeaza lipsa lor dar cedez in fata gogosilor,covrigeilor si a painii proaspete pe care le prepar celor din casa si parca ar fi nedrept sa -i privez la fel si de multe alte bunatati de care mi se face pofta cand ma gandesc numai,dar poate ca in momentele cand voi incepe si voi avea alaturi pe voi <<slabutele>> motivatia si ambitia vor depasi mofturile .Am mai slabit in 2008,chiar frumos ,satisfactia a fost imensa dar a durat pana am ajuns din nou la serviciu unde am fost corupta de ,,gospodinele''mele colege ce veneau zilnic cu tot felul de bunatati de la care am uitat ca ,,pofta de moment satisfacuta in cateva minute poate sa doara atunci cand te privesti in oglinda peste un an '', de exemplu ...Deci imi readuc bicicleta statica pentru a pedala dimineata de la 5 la 6, innainte de merge la serviciu,apoi seara voi alerga cel putin o ora si spre culcare voi pedala iarasi 30 de minute ,voi incerca sa -mi dedic maxim 3 ore exercitii si sport ,voi incerca zic, deoarece mai sunt si treburile de toamna ,pe care tot noi le facem si care nu le voi include la programul meu de slabit,dar care imi vor lua din timpul dinafara serviciului. Am si doua perechi de gantere de 2 si 1 kg,pentru care am luat deja cateva date si feluri de exercitii .Deocamdata o sa renunt la paine, o a consum 2 litri de apa cu lamaie pana la ora 10 dimineata si o sa incerc cu sportul si exercitiile care le-am cules si care par a fi potrivite deocamdata pentru greutatea mea.As folosi cu placere si o bicicleta de teren dar mie frica sa nu o stric deocamdata ,pare nu a fi rezistenta pentru mine....
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 19:51:28
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Soseste marea provocare!!!!!!!

Nu trebuie sa renunti de tot la paine. Toate mai mancam o felie doua din cand in cand. si se poate slabi si asa. Daca tot iti faci singura paine, fa-ti-o din cereale integrale, din spelta...nu ma pricep, ca nu le am cu bucataria(inca) dar gasesti pe aici pe la fete retete de paini sanatoase.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 07:09:37
teo23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2010
Locaţie: alba, Romania
Vârsta: 37
Dieta: dieta keto
Date: 168cm, 114kg
Mesaje: 343
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Hai Vio ca o sa reusim, si eu am ajuns cu vointa si increderea la pamant, dar mi-am revenit si am inceput din nou lupta, impreuna o sa reusim, te astept si la mine in jurnal si haide sa demonstram ca putem
teo23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2280 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1763 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 13:52:07
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul
vio, bine ai venit printre noi>:d<>:d<>:d<>:d<
sigur ca ai sanse, ai toate sansele din lume sa reusesti, in primul rand gandeste pozitiv si pe urma fa-ti un plan de atac, fixeaza-ti un target......de ex sa ajungi la 100 de kg pan' la revelion
hai, ca o sa fie bine ai sa vezi......curaj
=d>[quote]
Citat:
sunt impresionata de evolutia ta,se poate deci?sunt prea indrazneata sa stiu si eu care a fost ,,tactica,, ta? Sincer am mult de lucru,mai navighez pe calc. Dar nu pot sa invat toti pasii de a intra pe fiecare rubrica,,,,fur din timp si deja ma doare dupa cap,,,vreau sa stiu concret cum ai slabit ,azi e prima zi ,sunt obosita si gata sa cedez,ma doare deja stomacul,cred ca e pe fond de stres la serviciu ,caldura si ,,,,pofta de ceva bun.iarta-ma daca te supar. Felicitari si ........sa nu mai pui nici un gram la loc)hai pa,pa![/quot
e]
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 14:21:44
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Voi avea destul curaj,ambitie si oare ce sa mai am pentru a incepe aceasta schimbare in viata mea?Am 39 de ani si arat de 45 ,kilogramele,,foarte ''in plus ma deformeaza ,ma imbatranesc si chiar ma doare foarte tare spatele la orice efort facut in casa sau la treburile zilnice din gospodarie....La serviciu arat cel mai rau deoarece chiar daca sunt mai grase decat mine nu se consuma ,nu le pasa si -si poarta cu mandrie greutatea dar eu imi iau o pozitie cu povara in spatele meu si ies in evidenta cu toate defectele mele .Am mai dat jos acum cativa ani in jur de 30 kg pe parcursul a 12 luni ,mi-a fost greu dar acum nu mai pot,simt ca nu am rabdarea de a vedea macar un kg dat jos . Acum mai duc si greutatea fierii scoase ,ficatul ma supara mereu iar eu ma ingras vazand cu ochii,chiar daca nu am pus gura pe grasimi si nici exces de dulciuri sau sucuri nu am facut....CRED CA ASTEPT O MINUNE IN VIATA MEA,CRED CA AS DORI CA JOI DIMINEATA SA MA UIT IN OGLINDA SI SA-MI SPUN E AZI VEI FI ALT OM,VEI LUPTA SA DUCI O VIATA SANATOASA ,VEI FACE SPORT ,VEI GANDI POZITIV ,VEI SLABI.Sa va mai spun ceva aveam cateva persoane ,,idolii''mei si anume :ANCA PAEGHEL,MONICA TATOIU,TEO TRANDAFIR ,le urmam intru-catva exemplul lor de viata dar toate au avut mai mult sau mai putin esecuri care m-au demoralizat total ,nu mai am curaj sa lupt ,Ce zicet mai am vre-o speranta sau sa o las balta .....?
Salutare!!!!
Bine ai venit!!!
Sunt sigura ca poti sa repeti figura de acum cativa ani ! ai facut primul pas in momentul in care ai ales Slabute.ro!!!
Eu zic ca speranta moare ultima !
Incearca si vei vedea ca ai sa reusesti!!!
Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Multumesc din suflet pentru toate mesajele de sustinere si bine v-am gasit.nustiu daca mi se pare sau incepe sa se infiripe in mine un fel de curaj , vointa ,indemn.....sa ne ajute dumnezeu sa ajungem la idealul nostru....
Iti doresc multa bafta!!!
Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Mai am o zi...parca incepe un mare examen..... palnul meu de atac este sportul iar la capitolul mancare ,dupa cum spuneam nu mananc mult dar cam dezorganizat si mai ales multe fainoase .Imi propun sa mananc sanatos am gradina mea de legume si livada mea, am multe produse de tara ,dar...exista un mare ...dar....trebuie sa renunt la painea care am constatat eu ca ma ingrasa cel mai tare . Painea pe care o asociez cu orice....La dulciuri ,sucuri, alcool nu-mi fac probleme nu ma deranjeaza lipsa lor dar cedez in fata gogosilor,covrigeilor si a painii proaspete pe care le prepar celor din casa si parca ar fi nedrept sa -i privez la fel si de multe alte bunatati de care mi se face pofta cand ma gandesc numai,dar poate ca in momentele cand voi incepe si voi avea alaturi pe voi <<slabutele>> motivatia si ambitia vor depasi mofturile .Am mai slabit in 2008,chiar frumos ,satisfactia a fost imensa dar a durat pana am ajuns din nou la serviciu unde am fost corupta de ,,gospodinele''mele colege ce veneau zilnic cu tot felul de bunatati de la care am uitat ca ,,pofta de moment satisfacuta in cateva minute poate sa doara atunci cand te privesti in oglinda peste un an '', de exemplu ...Deci imi readuc bicicleta statica pentru a pedala dimineata de la 5 la 6, innainte de merge la serviciu,apoi seara voi alerga cel putin o ora si spre culcare voi pedala iarasi 30 de minute ,voi incerca sa -mi dedic maxim 3 ore exercitii si sport ,voi incerca zic, deoarece mai sunt si treburile de toamna ,pe care tot noi le facem si care nu le voi include la programul meu de slabit,dar care imi vor lua din timpul dinafara serviciului. Am si doua perechi de gantere de 2 si 1 kg,pentru care am luat deja cateva date si feluri de exercitii .Deocamdata o sa renunt la paine, o a consum 2 litri de apa cu lamaie pana la ora 10 dimineata si o sa incerc cu sportul si exercitiile care le-am cules si care par a fi potrivite deocamdata pentru greutatea mea.As folosi cu placere si o bicicleta de teren dar mie frica sa nu o stric deocamdata ,pare nu a fi rezistenta pentru mine....
Sportul e super ok! Cu ajutorul lui sigur vei reusi sa ajungi la greutatea dorita!!!
Sa nu renunti de tot la paine,doar incearca sa reduci cantitatea si daca se poate sa folosesti faina integrala!!!
Multa bafta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 22:03:31
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Au trecut 2 zile ,nu ma simt prea rau dar imi face cu ochiul mancarea celorlalti.e bine macar ca nu am renuntat dintr-o data la cele nepermise ci m-am pregatit de mai multe zile in urma.ma simt vinovata ca nu am facut destul sport dar am muncit din greu la gradina,pana acum.nustiu cum sa fac cu masurarea pierderii in greutate ,ma cantaresc in fiecare dimineata sau mai bine o data pe saptamana?imi raspund tot eu ,zicandu-mi ca e mai bine la saptamana ca data trecuta ma descurajam cand intr-o dimineata mi se parea ca am mai pus in loc sa dau jos si mai, mai sa dau la abandon.in legatura cu apa ,mi se pare cam mult cat mi se propune..eu credeam ca -mie destul doi litri pe care ii beam cu placere dar vad ca trebuie mai mult ,ce sa fac primesc cu placere propunerea....hai succes fetelor si noapte buna!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 22:14:07
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Au trecut 2 zile ,nu ma simt prea rau dar imi face cu ochiul mancarea celorlalti.e bine macar ca nu am renuntat dintr-o data la cele nepermise ci m-am pregatit de mai multe zile in urma.ma simt vinovata ca nu am facut destul sport dar am muncit din greu la gradina,pana acum.nustiu cum sa fac cu masurarea pierderii in greutate ,ma cantaresc in fiecare dimineata sau mai bine o data pe saptamana?imi raspund tot eu ,zicandu-mi ca e mai bine la saptamana ca data trecuta ma descurajam cand intr-o dimineata mi se parea ca am mai pus in loc sa dau jos si mai, mai sa dau la abandon.in legatura cu apa ,mi se pare cam mult cat mi se propune..eu credeam ca -mie destul doi litri pe care ii beam cu placere dar vad ca trebuie mai mult ,ce sa fac primesc cu placere propunerea....hai succes fetelor si noapte buna!
In legatura cu apa - incearca sa mai bei un pahar sau o jumatate de litru, ca e nevoie de ajustare. Sau stai cu sticla langa tine si o sa ajungi la vreo 3 litri, care ar trebui sa fie o cantitate normala la greutatea actuala.

Indicat e sa te gandesti o data pe saptamana, pentru ca exista fluctuatii firesti de la o zi la alta si cel mai bine e la o saptamana sa te cantaresti,mai ales daca zlnic te demoralizeaza. Eu am perioade in care ma cantaresc mai des, perioade in care ma cantaresc mai rar. La inceputul dietei e tentant sa te cantaresti des, ceea ce e de inteles. Important e sa nu te demoralizezi, sau, daca te demoralizezi, sa dai iama in frigider pentru consolare. Vii si plangi la noi, da? Noapte buna si spor in continuare!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 22:18:42
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Au trecut 2 zile ,nu ma simt prea rau dar imi face cu ochiul mancarea celorlalti.e bine macar ca nu am renuntat dintr-o data la cele nepermise ci m-am pregatit de mai multe zile in urma.ma simt vinovata ca nu am facut destul sport dar am muncit din greu la gradina,pana acum.nustiu cum sa fac cu masurarea pierderii in greutate ,ma cantaresc in fiecare dimineata sau mai bine o data pe saptamana?imi raspund tot eu ,zicandu-mi ca e mai bine la saptamana ca data trecuta ma descurajam cand intr-o dimineata mi se parea ca am mai pus in loc sa dau jos si mai, mai sa dau la abandon.in legatura cu apa ,mi se pare cam mult cat mi se propune..eu credeam ca -mie destul doi litri pe care ii beam cu placere dar vad ca trebuie mai mult ,ce sa fac primesc cu placere propunerea....hai succes fetelor si noapte buna!
Eu zic sa te cantaresti saptamanal ,zilnic nu e bine(iti spun din experienta proprie),apar modificari zilnic ,in sus sau jos,si iti va veni sa dai cu el de la etaj!!!
noapte buna!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 03 sep 2011, 11:04:29
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Ce este interesant ca desi e numai a treia zi (si cred ca e de la apa ) dimineata nu ma mai trezesc umflata la fata,aveam niste ochi!!!Constat ca si data trecuta ca am acumulat multa apa in organism,pe care e de inteles sa o elimit tot cu mai multa apa,tactica mea este ca e cel mai bine de baut in prima parte a zilei ,de regula pana in 11 sa fie deja eliminata la baie!!
azi deja am baut un litru jumate pana in 10 si mai las de consum pana dupa masa tot atat,voi mai mari cantitatea pe parcursul perioadei.Azi am facut dulceata de soc si am,, gustat'' putin dar voi avea mult de lucru prin curte si sper sa se ..ducaaaa..acum fac sucul de rosii si acesta stiu ca ajuta la diete asa ca voi servi la gustarea 2 si la 3 acum cat e proaspat. Va multumesc fetelor pentru sustinere si sper sa nu devin o plangacioasa .P.S.Am tras cu coada ochiului totusi la cantar dimineata si cred ca s-a departat putin indicatorul dar asta ramane intre noi ,acum stiu sa nu ma mai bucur innainte,totul depinde si de cum imi vor veni hainele de iarna si toamna trecuta ,cantarul mai da eroare cateodata .......
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
1, 30, 40, ani, calorii, cu, dieta, incepand, jurnal, jurnale, sanatos, septembrie, slabesc, slabit, vio, vreau


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Madalinutza - Vreau sa slabesc Madalinutza Arhiva jurnale slabit 2 07 iul 2011 16:20:36
Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea CaSy Arhiva jurnale slabit 42 25 dec 2010 17:11:55
Vreau sa imbrac ce haine imi plac... deci trebuie sa slabesc!!!! Jurnal Aancutyzkaa ancutzyka Arhiva jurnale slabit 67 07 oct 2010 21:47:37
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21
jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D anca90 Arhiva jurnale slabit 5 17 iul 2009 15:43:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole