Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Nou început. De data asta, până la capăt!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 10 apr 2017, 20:04:17
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Fete dragi,

Am venit și eu cu meniul pe ziua de azi. Poate părea cam aiurea, dar eu sunt mulțumită. Am mâine un examen destul de greuț, iar deobicei pe fond de stres mănânc...de 10 ori cât scrie mai jos. În plus, cum am mai zis, sunt într-o perioadă de acomodare. Am traversat câteva luni haotice, ba de mâncat compulsiv până la supra-saturare, ba de săptămâni hipocalorice. Încerc acum să mă iau ușor, să nu fac treceri bruște. O voi lua mai tare după vacanța de Paște.
Oricum, ținând cont că ultimele 3-4 kilograme le-am pus în mai puțin de o lună, cu episoade de mâncat compulsiv, cantități imense de carbohidrați, e posibil să pierd în greutate și în primele 2 săptămâni de acomodare, mâncând normal.
Dacă nu..asta e, voi pierde începând de atunci. Principalul obiectiv e să dezvolt o relație mai sănătoasă cu mâncarea, cu mine însumi, să îmi pun ordine în viață. Asta include și răbdare. Include și să mă accept așa cum sunt, chiar dacă după Paște tot cât ușa o să arăt când mă uit în oglindă. Asta e, tot eu sunt, cu bune și cu rele. Și nu vreau o schimbare doar de exterior, vreau mai mult.
Am învățat pe pielea mea că marile schimbări încep cu gânduri pozitive, încep când te iubești și te accepți așa cum ești. Personal, cu cât încep o dietă mai înverșunată împotriva propriei persoane, cu atât clachez mai repede. (cred că am ținut vreo 7-8 diete diferite în ultimul an, poate o să mai povestesc câte una când am timp, să mai râdem și noi pe aici).

Meniu 10.04.2014 :

Mic dejun: un bol de fulgi de ovăz pregătiți simplu, cu apă (08.00)
Gustare: un grepfruit (11.00)
Gustare: o turtă simplă (din făină albă) cu o cafea mare (13.00)
Prânz: legume gătite la aburi (păstăi, varză de Bruxelles), carne de pui gătită la aburi, salată verde, roșii cherri (16.00)
Cină: o sana 3.5%grăsime (330g), un măr, 40g ciocolată neagră 85% (20.20, imediat după sală - dar e ok ca număr de ore înainte de culcare, că mai am de repetat pe mâine și probabil mă culc mult după miezul nopții)

Plus 45 de minute de mișcare, intensitate scăzută - medie.

O seară frumoasă tuturor!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
butterfly30 (10 apr 2017), lidiuta (11 apr 2017)
  #22 (permalink)  
Vechi 10 apr 2017, 21:13:27
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Cu pasi mici si hotarati vei ajunge iti doresti!!! You don t have to rush it....you can t rush perfection!!!

Toodles!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (11 apr 2017)
  #23 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 17:28:42
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Cu pasi mici si hotarati vei ajunge iti doresti!!! You don t have to rush it....you can t rush perfection!!!

Toodles!!
Mulțumesc din suflet pentru încurajare!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 17:35:01
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Meniu 11.04.2017

Mic dejun: o lingură de fulgi de ovăz, cu apă (nod în gât, înainte de examen)
Prânz: turtă de făină albă, cu măsline, iaurt de băut (490g, 2%) și o banană, semințe de floarea soarelui
Cină: salată verde, roșii, măsline, ardei gras, brânză feta, crutoane și o lingură de iaurt cu busuioc pe pos de dressing

Și poate fac și niște sport diseară, am dormit puțin noaptea trecută și încă sunt în dubii dacă am energie sau nu.

Noaptea asta am călcat strâmb puțin, m-a lovit oboseala cruntă și foamea pe la 2 dimineața, am papat o conserva mica de mazăre și 40g ciocolată neagră 85%. (cam multă ciocolată pe ziua de ieri). Mm, asta e încă o dovadă că pentru rezultate de durată trebuie să îmi fac puțină ordine în viață, să am un program mai organizat. Lucrez la asta
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
nikytour (11 apr 2017)
  #25 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 18:29:24
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Meniu 11.04.2017

Mic dejun: o lingură de fulgi de ovăz, cu apă (nod în gât, înainte de examen)
Prânz: turtă de făină albă, cu măsline, iaurt de băut (490g, 2%) și o banană, semințe de floarea soarelui
Cină: salată verde, roșii, măsline, ardei gras, brânză feta, crutoane și o lingură de iaurt cu busuioc pe pos de dressing

Și poate fac și niște sport diseară, am dormit puțin noaptea trecută și încă sunt în dubii dacă am energie sau nu.

Noaptea asta am călcat strâmb puțin, m-a lovit oboseala cruntă și foamea pe la 2 dimineața, am papat o conserva mica de mazăre și 40g ciocolată neagră 85%. (cam multă ciocolată pe ziua de ieri). Mm, asta e încă o dovadă că pentru rezultate de durată trebuie să îmi fac puțină ordine în viață, să am un program mai organizat. Lucrez la asta
Heiii...o sa vezi ca pe masura ce trece timpul vor fi din ce in ce mai putine scapari..

Daca apuci si 10-25 minute de sport...e perfect!! Baby steps, dupa cum am mai zis!!

__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (11 apr 2017)
  #26 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 19:39:44
nikytour's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 167cm, 105.9kg
Mesaje: 1.944
Aprecieri acordate: 4.256
Am fost apreciat(a) de 2.817 ori in 1.699 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Meniu 11.04.2017

Mic dejun: o lingură de fulgi de ovăz, cu apă (nod în gât, înainte de examen)
Prânz: turtă de făină albă, cu măsline, iaurt de băut (490g, 2%) și o banană, semințe de floarea soarelui
Cină: salată verde, roșii, măsline, ardei gras, brânză feta, crutoane și o lingură de iaurt cu busuioc pe pos de dressing

Și poate fac și niște sport diseară, am dormit puțin noaptea trecută și încă sunt în dubii dacă am energie sau nu.

Noaptea asta am călcat strâmb puțin, m-a lovit oboseala cruntă și foamea pe la 2 dimineața, am papat o conserva mica de mazăre și 40g ciocolată neagră 85%. (cam multă ciocolată pe ziua de ieri). Mm, asta e încă o dovadă că pentru rezultate de durată trebuie să îmi fac puțină ordine în viață, să am un program mai organizat. Lucrez la asta
si eu cand sunt stresata/obosita simt nevoia sa mananc sau chiar nevoia de dulce desi nu sunt mare amatoare(sper norocul meu). mereu am in greanta gustari de aprox 100kcal compuse din aprox 20gr de caju/migdale/ciocolata min 80%. am sesizat ca ciocolata imi da cea mai multa energie si ma relaxeaza cel mai mult...mentionez ca am munca de teren asa ca nu am timp sa manac cum trebuie si gutarile de genul asta ma ajuta f mult
nikytour, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui nikytour:
curly.light (11 apr 2017)
  #27 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 21:37:21
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Heiii...o sa vezi ca pe masura ce trece timpul vor fi din ce in ce mai putine scapari..

Daca apuci si 10-25 minute de sport...e perfect!! Baby steps, dupa cum am mai zis!!

Mereu cu gândurile bune și pozitive!! Mulțumesc că mă ajuți să îmi mențin moralul sus! De fapt, nu am mai ajuns la sport, am dormit tun vreo 2 ore am dormit sub 3 ore noaptea trecută, eram epuizată.

Citat:
Anterior postat de nikytour Vezi mesajul
si eu cand sunt stresata/obosita simt nevoia sa mananc sau chiar nevoia de dulce desi nu sunt mare amatoare(sper norocul meu). mereu am in greanta gustari de aprox 100kcal compuse din aprox 20gr de caju/migdale/ciocolata min 80%. am sesizat ca ciocolata imi da cea mai multa energie si ma relaxeaza cel mai mult...mentionez ca am munca de teren asa ca nu am timp sa manac cum trebuie si gutarile de genul asta ma ajuta f mult
Da, trebuie să îmi fac și eu un plan pentru zilele stresante și dificile. Adevărul e că mereu când am reușit să slăbesc, asta se întâmpla vara, în vacanțe, când aveam toată ziua timp să mă preocup de mine, să merg la sală, sa citesc articole pe tema asta... Dar de acum, am realizat că nu mai vin vremuri așa senine . Trebuie să mă obișnuiesc să integrez dieta în programul meu, nu să aștept să îmi aliniez toată viața după dietă. Asta nu mai are șanse să se întâmple prea curând.
M-am mai gândit și eu să îmi iau migdale/ morcovi la facultate, dar problema e că atunci când dorm puțin mi-e o foame îngrozitoare și poftesc mulți, mulți carbohidrați . Dar măcar azi nu am mai avut episoade de mâncat compulsiv, e bine!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 11 apr 2017, 22:15:13
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Mereu cu gândurile bune și pozitive!! Mulțumesc că mă ajuți să îmi mențin moralul sus! De fapt, nu am mai ajuns la sport, am dormit tun vreo 2 ore am dormit sub 3 ore noaptea trecută, eram epuizată.



Da, trebuie să îmi fac și eu un plan pentru zilele stresante și dificile. Adevărul e că mereu când am reușit să slăbesc, asta se întâmpla vara, în vacanțe, când aveam toată ziua timp să mă preocup de mine, să merg la sală, sa citesc articole pe tema asta... Dar de acum, am realizat că nu mai vin vremuri așa senine . Trebuie să mă obișnuiesc să integrez dieta în programul meu, nu să aștept să îmi aliniez toată viața după dietă. Asta nu mai are șanse să se întâmple prea curând.
M-am mai gândit și eu să îmi iau migdale/ morcovi la facultate, dar problema e că atunci când dorm puțin mi-e o foame îngrozitoare și poftesc mulți, mulți carbohidrați . Dar măcar azi nu am mai avut episoade de mâncat compulsiv, e bine!
Pai, pentru ce ne am adunat aici?!?! Sa ne motivam reciproc...sa ne sprijinim una pe cealalta...asa ca voi avea mereu ceva pozitiv de spus...Poate parea nesemnificativ...dar undeva acolo...o vorba buna...o incurajare...se "lipeste" si poate face minuni...

Nu e tragedie ca n ai facut sport...ba chiar e perfect ca te ai odihnit...somnul are un rol ff important...un general..E mana cereasca pentru organism...N au intrat zilele in sac...ai timp pentru sport!

Si da...ai spus ff bine...dieta nu trebuie sa ne dicteze viata..trebuie sa faca parte din ea...dar nu sa o carmuiasca...Evident...asta nu o face mai putin prioritara...dar prin comparatie cu alte situatii din viata, dieta chiar poate fi adaptata la cotidian
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (12 apr 2017)
  #29 (permalink)  
Vechi 15 apr 2017, 09:45:41
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Mi-e mai greu zilele astea să mă țin de treabă, sunt venită acasă pentru sărbători și..se știe. E greu Chiar și când nu eram îngrijorată de greutate simțeam că acasă mănânc dublu.

Oricum, am încercat să limitez abaterile, doar am gustat ceva dulce o dată, și în rest încerc să fiu cumpătată. Mă tentează când mă întorc la programul normal, să cer și părerea unui nutriționist. Așa, fără un plan, sunt foaarte părtinitoare cu mine.
Îmi aduc aminte de o frază citită în urmă cu câțiva ani.. Nu, nu se îngrașă nimeni de la o pătrățică de ciocolată, dar nici nu va slăbi.

Profit de ocazie să vă urez tuturor sărbători cu pace și lumină, alături de cei dragi . Să ne relaxăm cu toții și să ne adunăm puterile pentru ce urmează
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
lidiuta (15 apr 2017)
  #30 (permalink)  
Vechi 15 apr 2017, 18:44:27
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Sarbatori frumoase, cu bucurii si lumina, draga mea!O sa ne revenim dupa Pasti, n/avem incotro! Pana atunci sa ne bucuram de tot ce inseamna invierea lui Hristos!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
curly.light (16 apr 2017)
 

Informatii despre slabit
asta, calorii, capat, data, dieta, inceput, jurnale, nou, pana, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi! alexandra123 Arhiva jurnale slabit 250 27 ian 2015 22:57:34
Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!! ancutzyka Arhiva jurnale slabit 14 05 mai 2013 06:49:06
Jurnal Helen - de data asta pot!!! Helen Arhiva jurnale slabit 36 02 sep 2011 10:06:11
de data asta nu renunt:) Alecsa Arhiva jurnale slabit 29 30 dec 2009 19:47:25
trebuie de data asta:) alinush Arhiva jurnale slabit 25 11 nov 2009 13:40:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole