Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #961 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 21:41:43
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

si in sfarsit postez si meniul here it comes:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:45
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 50g - 201 calorii, 4.9 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 35.7 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Zuzu, 250ml - 111 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:45
Ciorba de perisoare, 250g - 270 calorii, 16 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata orientala, by Sunshine, 200g - 216 calorii, 6.4 proteine, 10.6 grasimi, 142.2 colesterol, 24.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:55
Mere, 240g - 125 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 33.6 carbohidrati, 4.8 fibre, 0 sodiu, 24 zahar

Cina, ora 19:00
Baton Fibrobar-R, Redis, 60g - 170 calorii, 9 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 24 carbohidrati, 14 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1093 calorii, (mic)44.3 proteine, (mult)39.6 grasimi, 142.2 colesterol, 131.9 carbohidrati, 21.8 fibre, 0 sodiu, 24 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1581 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1581 calorii
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #962 (permalink)  
Vechi 06 oct 2010, 09:53:37
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
zi de rahat....fetelor vreau sa va spun ca mi s-a furat portofelul cu toate actele si cu toti ce 6 milioane in el...de aici din camin mi s-a furat,din camera.si s-a intamplat aseara doar ca am realizat asta azidiminata cand am vrut sa iau portofelul sa il pun geanta sa plec la cursuri.sunt in stare de soc....am plans azidimineata de m-am rupt,asa ma manifest la tensiune am fumat o gramada,am chemat politia,am dat declaratie,au facut proces verbal bla bla.o gramada de chestii si au mai facut si politisitii si aadminu caminului misto de mine ca sunt iresponsabila etc,ma simt oribil azi.mai si ploua si am fost pana acum in oras pe ploaie sa blochez carduri si sa ma interesez la facultate ce sa fac pt legitimatie si carnet de student....nu mai am ce sa zic...plus ca aseara au venit unii aici in camin,ei stau in caminul vecin..si aveau o punguta cu nu stiu ce iarba pt tigari...eu v-am spus ca aici inebunesc
in rest...toate bune,dar ce mai e bun?am luat md de dimineata la 6 jum,gustare nema pt ca am fost pe drumuri si acum iau pranzul....

vai scumpa,imi pare teribil de rau sa aud ce ti- s-a intamplat!...pai la politie sper ca ai si precizat in declaratie ca o colega de camera a venit cu respectivii baieti,sa ii ia si ei declaratie cum se numesc respectivii etc...pt ca e aproape sigur ca ei sunt...tu la ce etaj stai?pt ca eu am stat pe vara anului trecut intr-un camin din regie pt vreo 2 saptamani..si in timp ce eram mai multi pe hol si vorbam in acele cateva ore,au disparut 4 laptopuri din camere,dar au fost furate de muncitorii care lucrau pe acolo probabil,pt ca erau schele pe camin...de acum ai grija cand pleci din camera sa-ti incui dulapul in care iti tii lucurile mai de valoare si eventual si laptopul..si daca ai incredere in colegele de camera il poti ascunde si sub perna,eu asa faceamdesi la mine in camin plecam si cu zilele din camera,lasam camera descuiata si nu se intampla nimic,dar ne cunosteam toti intre noi...
chiar imi pare f rau,...stiu cum e oarecum..mie mi s-au furat toate lucrurile de pe plaja intr-o vara..am plecat in costum de baie din mamaia pana la mine acasaplus ca acolo aveam haine abia cumparate si inca vreo 2 mil pt alte chestii pe care aveam de gand sa le iau..colegei de camera i s-au furat toate in autobuz si tot asa..traim in romania..trebuie sa fim precauti..dar acum e prea tarziu pt teorii de genul,asa ca tot ce iti doresc e sa iti recuperezi macar actele,pt ca de la bani ti-ai luat la revedere din pacate...
pai sa-ti aduci plita pt ca e f greu sa te descurci altfel..ti-as spune sa-ti cumperi una dintr-un magazin ceva ca e vreo 300 de mii una mai ieftina,dar avand in vedere cele intamplate iti doresc sa ai de la cine sa te imprumuti sa te duci acasa,ca sa ti-o aduci
macar dieta merge bine..lasa..o sa treaca si asta si candva vei zambi cand te gandesti la asta..iti spun din proprie experienta
te pup si sper sa ne citim in seara asta,sa ne tii la curent cu ce ai mai facut,daca ai rezolvat ceva...
pupici tiza mea scumpa
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #963 (permalink)  
Vechi 06 oct 2010, 18:42:38
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
vai scumpa,imi pare teribil de rau sa aud ce ti- s-a intamplat!...pai la politie sper ca ai si precizat in declaratie ca o colega de camera a venit cu respectivii baieti,sa ii ia si ei declaratie cum se numesc respectivii etc...pt ca e aproape sigur ca ei sunt...tu la ce etaj stai?pt ca eu am stat pe vara anului trecut intr-un camin din regie pt vreo 2 saptamani..si in timp ce eram mai multi pe hol si vorbam in acele cateva ore,au disparut 4 laptopuri din camere,dar au fost furate de muncitorii care lucrau pe acolo probabil,pt ca erau schele pe camin...de acum ai grija cand pleci din camera sa-ti incui dulapul in care iti tii lucurile mai de valoare si eventual si laptopul..si daca ai incredere in colegele de camera il poti ascunde si sub perna,eu asa faceamdesi la mine in camin plecam si cu zilele din camera,lasam camera descuiata si nu se intampla nimic,dar ne cunosteam toti intre noi...
chiar imi pare f rau,...stiu cum e oarecum..mie mi s-au furat toate lucrurile de pe plaja intr-o vara..am plecat in costum de baie din mamaia pana la mine acasaplus ca acolo aveam haine abia cumparate si inca vreo 2 mil pt alte chestii pe care aveam de gand sa le iau..colegei de camera i s-au furat toate in autobuz si tot asa..traim in romania..trebuie sa fim precauti..dar acum e prea tarziu pt teorii de genul,asa ca tot ce iti doresc e sa iti recuperezi macar actele,pt ca de la bani ti-ai luat la revedere din pacate...
pai sa-ti aduci plita pt ca e f greu sa te descurci altfel..ti-as spune sa-ti cumperi una dintr-un magazin ceva ca e vreo 300 de mii una mai ieftina,dar avand in vedere cele intamplate iti doresc sa ai de la cine sa te imprumuti sa te duci acasa,ca sa ti-o aduci
macar dieta merge bine..lasa..o sa treaca si asta si candva vei zambi cand te gandesti la asta..iti spun din proprie experienta
te pup si sper sa ne citim in seara asta,sa ne tii la curent cu ce ai mai facut,daca ai rezolvat ceva...
pupici tiza mea scumpa
multumesc Dienush!:* de recuperat nu am mai recuperat nimic...niciun act,maine merg sa le declar furate,in presa si merg sa fac poze pt noul carnet de student si legitimatie.o sa dau si pt alea ceva bani o sa aduc un resou si o sa cumpar si un abaratp de gatit pe aburi de la tefalcu banii am rezolvat ca mi-au trimis parintii bani din nou.saracii...luna asta mi-au trimis 400 de euro cu tot cu astia pe care mi i-au trimis acum.imi pare rau pt ca stiu cat muncesc acum nici nu stiu unde sa imi tin portofelul ca degeaba il pun in dulap ca nu avem cheite pt ele.o sa schimb butucul dulapului sa am cheie.momentan l-am pus intr-un buzunar in dosul gentii shhh nuu stiu cine a fost,nu vreaus a acuz pe nimeni.

azi am fost la cursuri,am facut,am avut doar doua.dupa cursuri am venit in camin dar am stat in jur de o ora aici ca m-am intalnit cu sora mea in oras,a venit pe aici,pacat ca nu a ramas ca are scoala maine.am fost la cumparaturi.mult spus cumparaturi,a trebuit sa merg sa imi iau ceva de incaltat ca in balerini nu mai suport din cauza frigului mi-am luat o pereche de cizmute dragute,pe placul meu,cu putine zorzoane ca nu imi prea plac alea impopotonateam cumparat umbrela ca nici d-aia nu aveam,mi-au furat banii si nici hartie igienica nu aveamam luat si de-aiapapucei de casa pufosi,sunt frumusei,au model frumusel,parca sunt crosetati ce mi-am mai luat o ciorbita de vacuta fara E-uri si alte prostii,niste rosii si castraveti o painica de secara,am gasit si cu mai multe cereale si seminte dar avea si alte ingrediente cu nume ciudate si nu am luat.si cred ca asta e tot

voi ce ati mai facut?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #964 (permalink)  
Vechi 06 oct 2010, 23:07:29
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

meniul e asta:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:30
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 40g - 161 calorii, 3.9 proteine, 3.3 grasimi, 0 colesterol, 28.6 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Zuzu, 250ml - 111 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:30
Baton Fibrobar-R, Redis, 60g - 170 calorii, 9 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 24 carbohidrati, 14 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:30
Nectarine, 129g - 57 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 13.7 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 10.2 zahar

Cina, ora 19:30
Ciorba de vacuta, Scandia Traditii, 350g - 249 calorii, 1.8 proteine, 13.3 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 120g - 18 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 2 zahar
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 775 calorii, (mic)25.4 proteine, (mult)28.9 grasimi, 0 colesterol, (mult)99 carbohidrati, 19.4 fibre, 2.5 sodiu, 13.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1581 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1581 calorii


nu pot mai mult!!am fost plina dupa ce am mancat astea,dar asa cum am zis am zile cand mananc si mai mult nu cantitativ ci caloric

noutati: maine ma mut in alt camin,un pic mai bun decat asta dar tot cu baie comuna.ne-au gasit cei de la admin loc pt ca urmeaza sa faca din camera in care stau acum o camera de baieti si tre sa plecam:d e binisor,decat aici mai bine acolo
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 06 oct 2010 at 23:09:50.
  #965 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 07:53:50
pamy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 41
Date: 173cm, 92.8kg
Mesaje: 3.741
Aprecieri acordate: 47
Am fost apreciat(a) de 98 ori in 74 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna,
adica ramai in acelasi complex? sa rezolvi problema dulapului macar sa ai putina siguranta.
Raceala ti-a trecut macar? Vad ca mananci destul de putin. Sa nu iti inv organismul prost
  #966 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 15:13:52
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de pamy Vezi mesajul
Buna,
adica ramai in acelasi complex? sa rezolvi problema dulapului macar sa ai putina siguranta.
Raceala ti-a trecut macar? Vad ca mananci destul de putin. Sa nu iti inv organismul prost
o sa stau in caminul 1 la Agronomie,vroiau sa ma mute in 2 dar nu vreau acolo,asa ca nu au avut decat sa ma puna in caminul 1.raceala mi-a trecut,mai sunt doar foooarte putin ragusita dar in rest..sunt bine
cu mancarea...uite,azi cred ca la finalul zilei o sa am ceva mai multe calorii pentru ca am mancat mancare cu ceva mai multe calorii.dar sunt satula diupa ce mananc,nu ma infometez,nu e vb de asa ceva.sper sa nu ma invat asa,cu putin peste 700 de calorii.dar nu cred ca ma invat prost pt ca nu tot timpul mananc asa.incerc sa mananc sanatos.de fapt mananc sanatos,la inceput incercam,m-am obinsuit total cu stilul asta de viata


am fost sa imi refac carnetul de student si legitimatia,dupa ce am dat anuntul la ziar si dupa ce am facut poze dar au zis secretarele ca trebuie sa ma duc dupa 15 noiembrie ca nu stiu sigur daca au destule pt cei de anul 1.si eu pana atunci ce fac?ce fac ca nu am adeverinte pt abonamente la RAT...si imi trebuie si in alte locuri carnetul si legitimatia...e aiurea.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #967 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 18:33:04
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

meniul meu pt ziua de azi
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Musli cu 30% fructe, SanoVita, 40g - 161 calorii, 3.9 proteine, 3.3 grasimi, 0 colesterol, 28.6 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Zuzu, 250ml - 111 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:00
Ciorba de vacuta, Scandia Traditii, 250g - 178 calorii, 1.3 proteine, 9.5 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zahar
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Zacusca de vinete, Olympia, 150g - 165 calorii, 3 proteine, 10.5 grasimi, 0 colesterol, 14.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 18:30
Mar Starkinson, 230g - 109 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 27.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea fara cofeina, Inka, 12g - 45 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zahar brut 100% natural, SanoVita, 2g - 9 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:29
Baton Fibrobar-R, Redis, 60g - 170 calorii, 9 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 24 carbohidrati, 14 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt dietetic de baut 0.1%, Zuzu, 250g - 78 calorii, 8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1043 calorii, (mic)35.6 proteine, (mult)35.7 grasimi, 0 colesterol, (mult)144.2 carbohidrati, 16.8 fibre, 2.5 sodiu, 2.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1581 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1581 calorii
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #968 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 18:43:31
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

am vrut sa mananc ceva mai multe calorii decat ieri(un pic peste 700) si acum sunt prea plina...nu ma simt bine.simt nevoia sa dau tot afara
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #969 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 19:26:44
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

buna:*:*:*
ma bucur tare mult ca ai reusit sa te muti:X la alt camin:X
cat despre meniul tau imi place ma bucur ca nu mananci prostii:X
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #970 (permalink)  
Vechi 07 oct 2010, 20:02:43
Florea Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2010
Locaţie: Cugir/Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 174cm, 66kg
Mesaje: 897
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Ma bucur si eu ca ai reusit sa schimbi caminul...si ca te redresezi cu mancarea...incearca sa mananci destul dpdv caloric pt ca o sa fii si mai ocupata acum...cu scoala si tot...
__________________
Jurnal Flower-drumul catre blugi largi
Ask not for a lighter burden, but broader shoulders.
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole