Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Stefanai XTR - o mamica fericita

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 21:36:35
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Stefanai XTR - o mamica fericita

Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
  #2 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 21:41:11
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
Felicitari pentru casuta, draga Stefania!
Sa iti traiasca minunea de baietel!Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratamentul sunt increzatoare ca va fi bine!
Sa ai spor si succes in drumul ales impotriva kilogramelor in plus!
Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 22:12:36
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
salutare!
bine te-am gasit in casuta ta!
felicitari pt minunea de baietel! am vazut poze!
si eu am avut ceva probleme la primul copil , am scapat de bubite si piele uscata cu bai cu apa de tarate (fierbeam apa cu tarate ,o strecuram si apoi ii faceam baie in apa respectiva)si sapun cu extract de galbenele de la Klorane!
speram sa treaca repede!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 22:44:41
sophia80's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Sport, sport, sport
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 578
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 90 ori in 41 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

buna Stefania, bine te-am gasit
ti-am lasat un comment si la album, dar iti scriu si aici...
incearca si cu Aderma Exomega de care ti-am zis eu, poate scapa saracutul de el de bubitele alea.

si cu bepanthen crema poti sa ii dai pe la gat, subrat, dupa urechiuse daca are.
al meu pitic facea dermatita de la apa calda direct de la robinet si de cand am inceput sa ii fierb apa pentru baita si sa ii dau cu aderma exomega nu am mai avut niciun fel de probleme
daca si tu ii faci baita cu apa de la robinet, incearca sa fierbi apa inainte si o racesti cu apa plata, sau pui in sticle apa fiarta si racita.


cu talusul.... multi bebelusi se nasc asa din cauza ca nu au spatiu suficient in burtica.
si David are talus valgus, poate ti-au zis de la spital ca trebuie sa ii faci niste exercitii speciale la laba piciorului zilnic si in momentul in care o sa poarte incaltaminte, sa il tii in casa cu pantofiorii inversati in picioare
sau sa ii cumperi incaltaminte cu talonet

pupici, sa treaca bubitele la puisor cat mai repede
__________________

Supermommy de David & Alex!



YOUR WORKOUT IS MY INSANITY WARM UP
sophia80, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sophia80, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2199 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1682 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 21:33:02
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Felicitari pentru casuta, draga Stefania!
Sa iti traiasca minunea de baietel!Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratamentul sunt increzatoare ca va fi bine!
Sa ai spor si succes in drumul ales impotriva kilogramelor in plus!
Te pup!
Multumesc mult Happy girl!
Sunt sigura ca toate se vor rezolva cu ajutorul lui Dumnezeu.
si eu imi doresc sa scap de surplusul de kilograme si sa nu ma mai intorc la ele (poate doar in caz de o noua sarcina).
Si eu te pup.

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

salutare!
bine te-am gasit in casuta ta!
felicitari pt minunea de baietel! am vazut poze!
si eu am avut ceva probleme la primul copil , am scapat de bubite si piele uscata cu bai cu apa de tarate (fierbeam apa cu tarate ,o strecuram si apoi ii faceam baie in apa respectiva)si sapun cu extract de galbenele de la Klorane!
speram sa treaca repede!
Sa stii ca si eu il spal tot cu apa de tarate , dar nu il dau si cu sapun de la klorane deoarece am luat de la Topfer niste tarate la care nu este indicata folosirea in acelasi timp cu sapunul.
De cand il spal cu tarate au inceput sa mai dispara bubele.

Citat:
Anterior postat de sophia80 Vezi mesajul
buna Stefania, bine te-am gasit
ti-am lasat un comment si la album, dar iti scriu si aici...
incearca si cu Aderma Exomega de care ti-am zis eu, poate scapa saracutul de el de bubitele alea.

si cu bepanthen crema poti sa ii dai pe la gat, subrat, dupa urechiuse daca are.
al meu pitic facea dermatita de la apa calda direct de la robinet si de cand am inceput sa ii fierb apa pentru baita si sa ii dau cu aderma exomega nu am mai avut niciun fel de probleme
daca si tu ii faci baita cu apa de la robinet, incearca sa fierbi apa inainte si o racesti cu apa plata, sau pui in sticle apa fiarta si racita.


cu talusul.... multi bebelusi se nasc asa din cauza ca nu au spatiu suficient in burtica.
si David are talus valgus, poate ti-au zis de la spital ca trebuie sa ii faci niste exercitii speciale la laba piciorului zilnic si in momentul in care o sa poarte incaltaminte, sa il tii in casa cu pantofiorii inversati in picioare
sau sa ii cumperi incaltaminte cu talonet

pupici, sa treaca bubitele la puisor cat mai repede
Multumesc Sphy pentru coment, le-am vazut si am raspuns.
Si eu fac masaj special la picoare, in plus i-am pus si niste atele gipsate, iar cand va incepe sa mearga o sa-i dau incalrati cu talonet (mi-au adus veri mei din SUA 1 pereche si imi vor mai trimite).
Pupici si tie si lui David
  #6 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 21:39:15
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Buna seara dragele mele!
Azi am avut o zi plina.
Pentru ca pe 3 iunie este botezul lui bebe mami lui s-a dus sa se vopseasca (e o culoare aproape de cea naturala), apoi a mers sa ia fursecurile si saratelele pentru oaspeti, apoi a dat o tura prin Mall sa se uite de o cutie mai speciala si la final a mers si la restaurant sa puna la punct ultimele detalii, iar in aproape toate plimbarile astea l-a luat si pe bebe.
La restaurant nu l-am mai luat si pe cel mic deoarece era dupa baie, asa ca l-am lasat cu mama mea.
Tinand cont de toate plimabrile de azi meniul meu a fost:
3 cani de ceai pentru lactatie (just in case)
2 felii de branza proaspata putin sarata
1 portie supa de pasare
3 fursecuri
2 iaurturi
1 piept de pasre la gratar
si muuuulta apa (cel putin 2 litri)
Toata mancarea asta s-a intins pe toata ziua, iar mama mea a inceput sa-mi spuna ca o sa ajung sa ma urc intr-un pelin cu barda la baru si cred ca are dreptate deoarece azi incepusara sa alunece panlatonii de pe mine (pantaloni care inainte de sarcina stateau bine.
Cam asta am facut eu azi, iar maine este atelier de creatie (ma apuc sa fac decoratiunile pentru mese).
Va pup!
Cu drag,
Stefania
  #7 (permalink)  
Vechi 30 mai 2012, 09:47:19
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna seara dragele mele!
Azi am avut o zi plina.
Pentru ca pe 3 iunie este botezul lui bebe mami lui s-a dus sa se vopseasca (e o culoare aproape de cea naturala), apoi a mers sa ia fursecurile si saratelele pentru oaspeti, apoi a dat o tura prin Mall sa se uite de o cutie mai speciala si la final a mers si la restaurant sa puna la punct ultimele detalii, iar in aproape toate plimbarile astea l-a luat si pe bebe.
La restaurant nu l-am mai luat si pe cel mic deoarece era dupa baie, asa ca l-am lasat cu mama mea.
Tinand cont de toate plimabrile de azi meniul meu a fost:
3 cani de ceai pentru lactatie (just in case)
2 felii de branza proaspata putin sarata
1 portie supa de pasare
3 fursecuri
2 iaurturi
1 piept de pasre la gratar
si muuuulta apa (cel putin 2 litri)
Toata mancarea asta s-a intins pe toata ziua, iar mama mea a inceput sa-mi spuna ca o sa ajung sa ma urc intr-un pelin cu barda la baru si cred ca are dreptate deoarece azi incepusara sa alunece panlatonii de pe mine (pantaloni care inainte de sarcina stateau bine.
Cam asta am facut eu azi, iar maine este atelier de creatie (ma apuc sa fac decoratiunile pentru mese).
Va pup!
Cu drag,
Stefania
Bun gasit in casuta ta cea noua!Iti intorc vizitele cu drag!
Mama,mama ce de activitati!Va iesi totul perfect cu atata organizare si atentie!
Lasa ca nu o sa iti prinda rau sa fi mai slabuta,mai ales pe cand va trebui sa il mai porti si pe bebe in brate...
Spor la lucrul manual!Te pup!Va pupam!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #8 (permalink)  
Vechi 30 mai 2012, 17:59:17
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Bun gasit in casuta ta cea noua!Iti intorc vizitele cu drag!
Mama,mama ce de activitati!Va iesi totul perfect cu atata organizare si atentie!
Lasa ca nu o sa iti prinda rau sa fi mai slabuta,mai ales pe cand va trebui sa il mai porti si pe bebe in brate...
Spor la lucrul manual!Te pup!Va pupam!
Multumesc de vizita Andrada!
Nici eu nu cred ca imi fac rau plimbarile si miscarea, chiar imi este dor sa fac si mai multa miscare sa imi tonific iarasi corpul.
Si tie spor la citit si memorat!
Pup!
  #9 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 02:17:10
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Sunt super fericita si obosita!
Pe 3 iunie 2012 a fost botezul baiatului meu, care se numeste Stefan, iar totul a iesit foarte bine. Toata lumea a fost foarte multumita si de muzica si de mancare si de tot ce s-a intamplat, iar eu am dansat pana am facut basici in talpa.
Am pus poze cu decoratiunile pe care le-am pregatit pentru botez, iar abia peste 3 saptamani o sa primesc si pozele de la botez.
  #10 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 19:12:26
souvenir1976's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 154cm, 56.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
Salutare din nou! Sa nu ma intrebi cat mi-a luat sa caut jurnalul tau! ... dar l-am gasit! Iti doresc succes!
souvenir1976, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1362 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 845 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fericita, jurnale, mamica, mamici, sanatos, slabit, stefanai, xtr

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal proaspata mamica - damianroxana damianroxana Arhiva jurnale slabit 10 02 mai 2012 12:12:15
Ce m-a facut fericita astazi mishutza Motivatie 47 11 aug 2011 15:57:55
Sfaturi pentru proaspata mamica Gaby ioanta Dupa sarcina 11 15 apr 2011 18:07:08
Jurnal de mamica Alessia alessia87 Arhiva jurnale slabit 13 25 ian 2011 15:05:06
Sunt fericita.... Am slabit gabrryela "Am slabit..." - Povesti de succes 9 17 mai 2010 19:31:33

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole