forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

UluceanuAnaMaria 21 mai 2010 20:25:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna seara, slabutelor! Am venit cu meniul de azi.. :) Daca va uitati pe el si sesizati nereguli va rog spuneti-mi :) Orice sfat e bine venit daca e din partea voastra >:D<

Ah.. si da! Stiu c-am exagerat cu carbo si poate si cu grasimile.. care sunt din cauza untului pe care l-am papat cu mamaliguta azi dimi :x Si a 2 tablete de ciocolata.. papata dimineata (a fost asa bunaaaaa 8->)

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 23:29
Mamaliga din malai Riva, 100g - 110 calorii, 3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 24 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Smantana 15% Gospodar, Napolact, 30g - 48 calorii, 0.8 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Unt, 14g - 101 calorii, 0.1 proteine, 11.4 grasimi, 30.1 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 80.6 sodiu, 0 zahar
Ciocolata cu lapte din Alpi si pasta de alune, aerata, Milka Luflee, 28.5g - 156 calorii, 2.2 proteine, 9.7 grasimi, 0 colesterol, 15 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 14.5 zahar

Gustare 1, ora 01:07
Miere, 6.5g - 20 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.3 sodiu, 5.3 zahar
Ceai negru, 150ml - 2 calorii, 0 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4.5 sodiu, 0 zahar
Seminte de floarea soarelui, 10g - 57 calorii, 2.3 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Corn Flakes, Stilla Natura, 40g - 148 calorii, 2.8 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 33 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 23:26
Castraveti in otet, 50g - 6 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 50g - 14 calorii, 0.6 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata de paste cu pui si legume by Ali_lumi, 100g - 87 calorii, 9.2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 01:08
Mar verde, 150g - 77 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 19.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Inghetata fructe de padure, Nestea, Nestle, 56g - 53 calorii, 0.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 12.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 01:10
Castraveti in otet, 30g - 4 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata de paste cu pui si legume by Ali_lumi, 70g - 61 calorii, 6.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 7.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 40g - 11 calorii, 0.5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 01:12
Portocale, 150g - 71 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 14.1 zahar
Iaurt Nutriday 0% grasime, Danone, 140g - 42 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Corn Flakes, Stilla Natura, 50g - 185 calorii, 3.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 41.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Icre, 20g - 41 calorii, 5.7 proteine, 1.6 grasimi, 95.8 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 23.4 sodiu, 0 zahar
Toast graham, Real, 9g - 22 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.1 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1316 calorii, (mic)45.3 proteine, 38.5 grasimi, 125.9 colesterol, (mult)205.6 carbohidrati, 8.3 fibre, 108.8 sodiu, 34.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Tae-Bo, 35min - 313 calorii
Metabolism bazal - 1396 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1709 calorii


Va pup, sa aveti o seara frumoasa! >:D<

UluceanuAnaMaria 21 mai 2010 20:31:12

Re: ma apuc sa slabesc incet si sigur
 
Citat:

Anterior postat de yany (Post 195891)
Buna ma numesc Ioana ,am 25 de ani si cantaresc 55 de kg (bine k nu mai am 62kg aratam oribil) , imi dorec sa ajunng inapoi la greutatea mea de 45kg . dieta meu e sa slabesc incet si sigur,,,.,..planul pe care il voi tine e: - sa manac la ore fixe din 3 in 3 ore ( eu voi manaca in functie de programul pe care in la la servici ora 9 -12 - 15-18 este ultima masa) - dimineata ora 9: un ceai verde cu 2 felii de margarina /unt cu dulceata ; la ora 12 un fruct ; la ora 15 in fiecare zi voi incerca sa mananc cate ceva diferit de ex: luni lenteha (linte), marti peste la gratar,miercuri legume la plancea, joi supa de legume (in genul micoleta luciu ), vineri salata de cruditati, ... iar la ora 18 salata de frunte sau chiar fructe simple ,ori salata de legume (daca la ora 15 am salata de cruditati seara servesc fructe ) - sa beau cel putin 2 litri de apa pe zi -am sa incerc ca in fiecare seara sa fac 1 ora de jogging. De luni 24 mai incepem dieta.

Buna, Ioana! Bine ai venit pe forumul slabutelor! :) Planul tau suna bine, cu exceptia unui mic amanunt.. daca nu ma insel ai cam putine calorii.. Cred ca-n jur de 600-700, in orice caz nu mai mult de 800 ceea ce e raaaau, rau de tot. Sunt sigura ca alte slabute mai pricepute ca mine te vor "lua la rost" dar o fac cu buna intentie deci sa nu te superi pe ele >:D<

Iti urez bafta in continuare!

adinutze 21 mai 2010 22:35:34

Re: ma apuc sa slabesc incet si sigur
 
buna.
eu nu tin nici o dieta pentru ca nu ma pot tine de reguli, nu ma pot infrana de la dulciurile facute in casa. bine zicea cineva: vrei sa slabesti: nu mananci. eu sunt pe ideea de-a manca selectiv. adica fara fast food, carne grasa, dulciuri de cumparat, bauturi carbogazoase samd.
in schimb beau zilnic ceai verde iar atunci cand consider ca am pacatuit cu vreo masa beau o halba de Sveltaflor de la Fares. este un ceai.
ce mananc&beau eu: pui mult - facut in toate felurile, peste, tarta facuta de mine & alte prajituri cu fructe si ceai verde.
nu reusesc sa mananc prea mult pentru ca lucrez pana aproape de 17.00 uneori dupa 18.00.
in urma despartirii de logodnicul meu, acum un an, am slabit aproape 4 kg; aveam 54-55kg. si pt ca lucrul acesta s-a intamplat asa de usor am hotarat sa ma mentin, ba mai mult, dupa nunta din 29 mai cu noul meu logodnic, sa mai scad pana la 47 kg de la 50-51 kg (variez aproape zilnic cu 0,50 sau chiar 1 kg) doar ca sa vad cum e sa fi o fata slaba pe plaja. asta ca un ultim orgoliu feminin. de ce nu?!

andra_aly 21 mai 2010 23:32:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna adinutze si bine ai venit printre noi:) aia care spui tu este o dieta sanatoasa. cea mai buna, dupa parerea mea. e un stil de viata. bravo>:D< ai sa vezi ca o sa slabesti si asa. doar vorba ta, a slabi nu inseamna doar a nu manca. se poate slabi si mancand cate putin din toate. :) numai sa nu exagerezi binenteles:)
mai ai putin pana devii miresica;;) pentru tine@};-@};-@};-
mult succes >:D< suntem alaturi de tine

alexya 22 mai 2010 08:10:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetele. ce parere aveti de electrostimulare plus combinat de un tunel cu raze infrarosii? am auzit ca dau rezultate frumoase, mai ales completate de o dieta.

crisaxy 22 mai 2010 08:12:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna.Dupa ce am nascut am ramas cu cateva kg de care nu pot scapa usor.Inainte aveam 55,9 kg iar dupa ce am nascut am ramas cu 63.:((Acum am reusit sa ajung la 59,4 :)dar nu ma dau batuta.vreau sa ajung din nou la kg care le aveam si apoi sa mai scad 3.:D

Red_Rose 22 mai 2010 08:36:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de crisaxy (Post 196230)
Buna.Dupa ce am nascut am ramas cu cateva kg de care nu pot scapa usor.Inainte aveam 55,9 kg iar dupa ce am nascut am ramas cu 63.:((Acum am reusit sa ajung la 59,4 :)dar nu ma dau batuta.vreau sa ajung din nou la kg care le aveam si apoi sa mai scad 3.:D

Salut.Bine ai venit.Pai incepe o alimentatie sanatoasa si vei scadea si astea kg si alea 3 in plus :D
Eu azi la MD am papat:juma de conserva de ton in ulei(uleiul l-am scurs pe jumate),o bucata de tofu,2 rosii si un castravete.
la gustare voi minca niste seminte ca mi-e tare pofta.
La pranz face mama o salata a zis ca de ciuperci,conopida si inca nush ce acolo si cred ca o omleta cu tofu.
La cina o sa pap peste mintai fiert cu ceva salata iarasi.
Nu pot minca absolut nimic fara salata,parca simt nevoia sa am o salatica pe linga peste,carne,omleta mereu ;)) sper ca e de bine asta.

miro 22 mai 2010 09:52:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza! Eu am inceput dieta acum 2 saptamani si precum ma asteptam n-am reusit s-o tin atat de strict pe cat imi doream. Am avut o gramada de sarbatoriti in perioada asta- anclusiv ziua fetitei mele pe 20 - asa ca am mai baut bere sau vin, am papat cateva praji si o felie de tort insa in rest nu m-am atins de nimic dulce sau care sa nu respecte dieta. O alta greseala este ca nu am putut respecta nr de mese dar am inceput sa pap cate ceva dimineata (un iaurt de obicei) chestie pe care nu o faceam inainte, pranzul il iau pe la 16:00 iar cina pe la 20:00 cand ajung acasa. Cu toate astea, vestea buna este ca AM SLABIT 3 KG in astea 2 saptamani!!! O sa incerc s-o tin tot asa macar si bafta multa la toate slabutele! Apropo', eu la o masa nu combin mai mult de 2 alimente. De ex.: pui la gratar (fara pielita :() cu salata de vinete sau ou fiert cu salata de ciuperci marinate etc.

andra_aly 22 mai 2010 09:56:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna miro>:D< esti o norocoasa;;) cu toate ca te-ai dat si la bunatati, ai avut rezultate frumoase in astea 2 saptamani.bravo[*76*]
dar de acum incolo sa fi mai severa cu tine, ai sa vezi ce rezultate frumoase o sa ai:D
mult succes:)

UluceanuAnaMaria 22 mai 2010 10:39:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neata, slabutelor! Si bine ati venit >:D< Eu in dimineata asta am facut putina gimnastica (nu atat cat imi doream pentru ca mi-a fost lene :">) si am mancat o portocala, un bol de cereale si un pahar cu iaurt de baut cu putina grasime. Ma simt grozav :D Cred ca voi face o plimbare in parc azi :x

Voi? Ce planuri aveti? >:D<

anhelyto 22 mai 2010 12:03:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
slabuta poti sa ma ajuti si pe mine cu niste informatii despre faza 2 din sb?

Slabuta 22 mai 2010 12:15:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 196524)
slabuta poti sa ma ajuti si pe mine cu niste informatii despre faza 2 din sb?

Vrei o lista cu alimentele care pot fi mancate? :)

anhelyto 22 mai 2010 12:16:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 196357)
Neata, slabutelor! Si bine ati venit >:D< Eu in dimineata asta am facut putina gimnastica (nu atat cat imi doream pentru ca mi-a fost lene :">) si am mancat o portocala, un bol de cereale si un pahar cu iaurt de baut cu putina grasime. Ma simt grozav :D Cred ca voi face o plimbare in parc azi :x

Voi? Ce planuri aveti? >:D<

BUna....inca o ora de munca , pranz , poate o ora de somnic...niste sport si nu mai stiu...cred ca am sa imi si gatesc ceva azi....;;)
tu ce mai ai de gand sa faci azi?

anhelyto 22 mai 2010 12:18:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 196537)

Vrei o lista cu alimentele care pot fi mancate? :)

pai ca sa nu te chinui cu lista as dori un link care sa ma indrume spre mai multe detalii...:D
m-am ratacit pe site...numai unde un trebuie am umblat de dimineatza....
tu ce faci? cum merge sb 2?
ca tre sa trec si eu pe acolo :D

Slabuta 22 mai 2010 12:26:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 196542)
pai ca sa nu te chinui cu lista as dori un link care sa ma indrume spre mai multe detalii...:D
m-am ratacit pe site...numai unde un trebuie am umblat de dimineatza....
tu ce faci? cum merge sb 2?
ca tre sa trec si eu pe acolo :D

Uite aici e lista cu alimente faza II, cred ca o sa fac subiecte separate ca sa fie gasit rapid :) http://forum.slabute.ro/dieta-south-...tml#post196553

Eu doar ieri am pacatuit cu paine, in rest ma descurc bine:)

anhelyto 22 mai 2010 12:33:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 196555)

Uite aici e lista cu alimente faza II, cred ca o sa fac subiecte separate ca sa fie gasit rapid :) http://forum.slabute.ro/dieta-south-...tml#post196553

Eu doar ieri am pacatuit cu paine, in rest ma descurc bine:)

uite ma uitam acum pe meniu si am o intrebare: eu de cand cu sb-ul beau cam 2 cani de lapte pe zi si mananc si 2 iaurturi mari cam asa...sau unu mare si unu mic...depinde ce gasesc la magazinul de langa munca...crezi ca am cam exagerat cu aceste alimente?
a si mai mananc si multe oua...dimineata cand intru pe la 11 12 la munca imi fac cate o omleta cu branza si ceva sunculita sau daca intru dimineatza imi iau 2 oua la mine si le firb...e ok asa?

Slabuta 22 mai 2010 13:11:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 196567)
uite ma uitam acum pe meniu si am o intrebare: eu de cand cu sb-ul beau cam 2 cani de lapte pe zi si mananc si 2 iaurturi mari cam asa...sau unu mare si unu mic...depinde ce gasesc la magazinul de langa munca...crezi ca am cam exagerat cu aceste alimente?
a si mai mananc si multe oua...dimineata cand intru pe la 11 12 la munca imi fac cate o omleta cu branza si ceva sunculita sau daca intru dimineatza imi iau 2 oua la mine si le firb...e ok asa?

Pai eu am vazut ca in lista la categoria lactate, e trecut doar 2 cani de lapte sau iaurt. Adica 2 cani cu unul din aceste alimente, eu asa inteleg :)

Chiar zilnic mananci oua?
Nu-i chiar bine.

Uite un sfat, si eu pap oua de la o vreme, dar ca sa nu imi fac rau, separ albusul de galbenus, si imi fac omlete doar din albus. E mai sanatos asa, si ai proteina fara grasimi.

eirene21 22 mai 2010 13:32:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabuta,

La mine trece in tabel aceleasi masuri si la kilograme 59.50
Ca stiu ca trebuia de ieri sa ne masuram si sa ne cantarim.

Saptamana viitoare sper sa ma rezultate pozitive...ca ma apuc de Zumba.:D

Slabuta 22 mai 2010 13:33:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 196654)
Slabuta,

La mine trece in tabel aceleasi masuri si la kilograme 59.50
Ca stiu ca trebuia de ieri sa ne masuram si sa ne cantarim.

Saptamana viitoare sper sa ma rezultate pozitive...ca ma apuc de Zumba.:D

Da, tocmai m-am apucat sa completez tabelul :)

eirene21 22 mai 2010 13:37:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 196655)


Da, tocmai m-am apucat sa completez tabelul :)



Multumesc.

adinutze 22 mai 2010 13:49:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 196133)
Buna adinutze si bine ai venit printre noi:) aia care spui tu este o dieta sanatoasa. cea mai buna, dupa parerea mea. e un stil de viata. bravo>:D< ai sa vezi ca o sa slabesti si asa. doar vorba ta, a slabi nu inseamna doar a nu manca. se poate slabi si mancand cate putin din toate. :) numai sa nu exagerezi binenteles:)
mai ai putin pana devii miresica;;) pentru tine@};-@};-@};-
mult succes >:D< suntem alaturi de tine

multumesc.
inca o chestie: pt ca ma ingras si slabesc repede apare celulita. acum incerc un produs *** - Gel anticelulitic Termoactiv cu Ginkgo Biloba si plante cu efect incalzitor. a costat pana in 20 ron. are un miros puternic dar mi-a fost recomandat de cineva care l-a incercat. am apucat sa ma dau de 2 ori cu el asa ca o sa va tin la curent cat de eficient sau nu, este.
:)

anhelyto 22 mai 2010 14:01:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 196613)


Pai eu am vazut ca in lista la categoria lactate, e trecut doar 2 cani de lapte sau iaurt. Adica 2 cani cu unul din aceste alimente, eu asa inteleg :)

Chiar zilnic mananci oua?
Nu-i chiar bine.

Uite un sfat, si eu pap oua de la o vreme, dar ca sa nu imi fac rau, separ albusul de galbenus, si imi fac omlete doar din albus. E mai sanatos asa, si ai proteina fara grasimi.

nu mananc oua in feicare zi....sa zic asa de 3 ori pe saptamana.....:D momentan sunt ok nu am nimic de la ele...#:-s

lavydor 22 mai 2010 21:13:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Slabutelor cu vechime, o intrebare am si eu: mai toata viata o sa stau cu cantarul cand imi fac de papica ?...uneori mi se pare obositor...si cand ma mai lasa bateriile la el intru in panica.Sa ma obisnuiesc din ochi la portii?

Adella 22 mai 2010 21:22:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 197054)
Slabutelor cu vechime, o intrebare am si eu: mai toata viata o sa stau cu cantarul cand imi fac de papica ?...uneori mi se pare obositor...si cand ma mai lasa bateriile la el intru in panica.Sa ma obisnuiesc din ochi la portii?

:)O sa vezi ca te vei obisnui si fara ..eu folosesc cantarul acum doar pentru retete:) ..mi-am format ochiul cat de cat:)dar cu exercitiu inainte:)pana devii stapana pe situatie:)

lavydor 22 mai 2010 21:39:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 197067)
:)O sa vezi ca te vei obisnui si fara ..eu folosesc cantarul acum doar pentru retete:) ..mi-am format ochiul cat de cat:)dar cu exercitiu inainte:)pana devii stapana pe situatie:)

De asta si intreb ca mi-am format ochiul si sa nu mai stau cu socotitul zilnic, cu adunari si scaderi pe caiet..mancand din ochi...portiile...caci nu cred sa ma scap din mana si sa fac vreun salt mare ca nr de calorii!

Adella 22 mai 2010 21:42:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 197096)
De asta si intreb ca mi-am format ochiul si sa nu mai stau cu socotitul zilnic, cu adunari si scaderi pe caiet..mancand din ochi...portiile...caci nu cred sa ma scap din mana si sa fac vreun salt mare ca nr de calorii!

Tu oricum nu prea trebuie sa-ti faci mari probleme:)Mananca fara sa calculezi si vezi dupa o saptamana care sunt rezultatele:)nici sa te ingrasi nici sa slabesti:)

lavydor 22 mai 2010 21:48:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 197106)
Tu oricum nu prea trebuie sa-ti faci mari probleme:)Mananca fara sa calculezi si vezi dupa o saptamana care sunt rezultatele:)nici sa te ingrasi nici sa slabesti:)

Da, asa este, mai ales ca sunt de fapt la mentinere, mi se pare o povara sa pun mancarea pe cantar si i-am tampit pe toti din casa cu aspectul asta. Asa ca l-am desfiintat si am fericit pe toti ai mei:x:x

UluceanuAnaMaria 22 mai 2010 22:41:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 196538)
BUna....inca o ora de munca , pranz , poate o ora de somnic...niste sport si nu mai stiu...cred ca am sa imi si gatesc ceva azi....;;)
tu ce mai ai de gand sa faci azi?

Buna seara, slabutelor! Azi a fost zi de relaxare, ca sa zic asa.. Mi-am facut o baita luuunga si fierbinte, m-am epilat, m-am pensat, m-am cremuit, toate cele :D
Sport nu prea am facut azi decat cateva abdomene.. Si am mai si mancat un covrig jumate :"> Dar azi n-am reusit sa mananc nimic noaptea si ma simt tare de mandra de mine. Oare chiar iti poti educa stomacul si poftele? De la o vreme, par sa le fac fata (mai ales poftelor) din ce in ce mai bine.

Urasc vremea asta.. Vreau sa fie cald si frumos. Anul trecut pe vremea asta mergeam la strand :(

Noapte buna va doresc >:D<

LicuriciColorat 23 mai 2010 11:04:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 197175)
Buna seara, slabutelor! Azi a fost zi de relaxare, ca sa zic asa.. Mi-am facut o baita luuunga si fierbinte, m-am epilat, m-am pensat, m-am cremuit, toate cele :D
Sport nu prea am facut azi decat cateva abdomene.. Si am mai si mancat un covrig jumate :"> Dar azi n-am reusit sa mananc nimic noaptea si ma simt tare de mandra de mine. Oare chiar iti poti educa stomacul si poftele? De la o vreme, par sa le fac fata (mai ales poftelor) din ce in ce mai bine.

Urasc vremea asta.. Vreau sa fie cald si frumos. Anul trecut pe vremea asta mergeam la strand :(

Noapte buna va doresc >:D<

hello Ana
da iti poti autoeduca poftele,doar daca vrei si cu multa ambitie si convingere
si eu am reusit,e mai greu cand gust un pic de dulce,si dupaia iara ii zic nu mai.... dar asta e se obisnuieste:)))
oricum poftele is pofte,defapt nici nu prea ar trebui sa existe,dar nah...omu cica are'pofte':))),nu-i bai faci azi mai mult sport:D

si eu urasc vremea asta,vorba ta anul trecut eram bronzata deja:(((

UluceanuAnaMaria 23 mai 2010 13:08:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 197353)
hello Ana
da iti poti autoeduca poftele,doar daca vrei si cu multa ambitie si convingere
si eu am reusit,e mai greu cand gust un pic de dulce,si dupaia iara ii zic nu mai.... dar asta e se obisnuieste:)))
oricum poftele is pofte,defapt nici nu prea ar trebui sa existe,dar nah...omu cica are'pofte':))),nu-i bai faci azi mai mult sport:D

si eu urasc vremea asta,vorba ta anul trecut eram bronzata deja:(((

Neata! :D Azi vreau sa fac mult mult sport. Poate putin tae-bo si diseara niste abdomene. Sunt plinaaa de energie, in ciuda vremii de-afara :( Cica maine-ar fi soare.. :-<

Ah, btw, azi m-am cantarit nu am mai putut rabda :"> Si... nu a fost o mare surpriza sa aflu ca de fapt am slabit doar 400 grame :( Deci momentan ma aflu la 59.5 kg... Grr.. ma simt asa nervoasa si suparata pe mine.. Daca eram mai atenta la ce mancam poate as fi avut mai putin x-(

Va pup :-*

LicuriciColorat 23 mai 2010 13:11:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 197490)
Neata! :D Azi vreau sa fac mult mult sport. Poate putin tae-bo si diseara niste abdomene. Sunt plinaaa de energie, in ciuda vremii de-afara :( Cica maine-ar fi soare.. :-<

Ah, btw, azi m-am cantarit nu am mai putut rabda :"> Si... nu a fost o mare surpriza sa aflu ca de fapt am slabit doar 400 grame :( Deci momentan ma aflu la 59.5 kg... Grr.. ma simt asa nervoasa si suparata pe mine.. Daca eram mai atenta la ce mancam poate as fi avut mai putin x-(

Va pup :-*

hey nu fii suparata
e bine ca ai dat 400gr,putea fi mai rau adica sa fie + sau deloc,asa e pe minus
bucura-te pt fiecare suta de grame data jos
sport tra sa facem:x
mai ales ca e duminica,timp liber avem,deci profitam:x
apoi atunci te ambitionezi si altata data ai mai mare grija :)
stai linistita ca o sa fie bine:*

UluceanuAnaMaria 23 mai 2010 15:14:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 197496)
hey nu fii suparata
e bine ca ai dat 400gr,putea fi mai rau adica sa fie + sau deloc,asa e pe minus
bucura-te pt fiecare suta de grame data jos
sport tra sa facem:x
mai ales ca e duminica,timp liber avem,deci profitam:x
apoi atunci te ambitionezi si altata data ai mai mare grija :)
stai linistita ca o sa fie bine:*

Multumesc frumos pentru incurajari :-* Intotdeauna ma simt mai bine cand imi spune cineva ca se poate, treci peste, n-are importanta c-ai dat cu batu-n balta.. :)

Apropo de sport.. am facut 45 de min de Tae bo Cardio si-am crezut ca mor. Am transpirat cum nu transpir in plin soare in mijlocul lui iulie :| Dar a fost :x Wow. Ma gandesc sa fac de 2 ori pe saptamana cardio, pentru ca mi se pare destul de dificil si nu as face fata la mai multe ore pe sapt... Trebuie sa mentionez ca mi-a venit chiar putin rau (doar o ameteala usoara) dupa ora aia de tae-bo.. Dar nu m-am speriat, probabil e din cauza respiratiei (am probleme cu nasul, nu pot inhala indeajuns de mult aer.. ).

Acum pap niste supica cu o salata foarte frumoasa :x foarte colorata... Eu ma ghidez dupa principiul "Cu cat e mai colorata, cu atat e mai sanatoasa". Bine, aici nu e vorba de colorantii artificiali, in niciun caz :)) Poate-am sa pun niste poze cu salatica mai tarziu. Mi-a fost asa drag de ea ca nu am putut sa rezist sa nu o trag in poza :D

LicuriciColorat 23 mai 2010 15:17:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 197600)
Multumesc frumos pentru incurajari :-* Intotdeauna ma simt mai bine cand imi spune cineva ca se poate, treci peste, n-are importanta c-ai dat cu batu-n balta.. :)

Apropo de sport.. am facut 45 de min de Tae bo Cardio si-am crezut ca mor. Am transpirat cum nu transpir in plin soare in mijlocul lui iulie :| Dar a fost :x Wow. Ma gandesc sa fac de 2 ori pe saptamana cardio, pentru ca mi se pare destul de dificil si nu as face fata la mai multe ore pe sapt... Trebuie sa mentionez ca mi-a venit chiar putin rau (doar o ameteala usoara) dupa ora aia de tae-bo.. Dar nu m-am speriat, probabil e din cauza respiratiei (am probleme cu nasul, nu pot inhala indeajuns de mult aer.. ).

Acum pap niste supica cu o salata foarte frumoasa :x foarte colorata... Eu ma ghidez dupa principiul "Cu cat e mai colorata, cu atat e mai sanatoasa". Bine, aici nu e vorba de colorantii artificiali, in niciun caz :)) Poate-am sa pun niste poze cu salatica mai tarziu. Mi-a fost asa drag de ea ca nu am putut sa rezist sa nu o trag in poza :D

hey:)
cu multa placere
bravo pt sport>:D<
eu zic ca ar trebui so iei mai incet,de exp 25min la inceput de 3 ori pe saptamana(eu asa am inceput si mi sa parut oki,acum fac de 4 ori pe sapt cate jumate de ora)
sigur ca se poate,o sa reusesti mai ales ca papi colorat si faci sport,secretul unei dieta asta e;)

dorina21 23 mai 2010 18:30:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna slabutelor
am vazut k multe din voi faceti tae-bo,am inceput sa fac si eu de vreo 4zile.fac zilnic cate 15-20min uneori chear 30-40min depinde cat timp am.nu credeam k exista vreun sport sa in placa atat de mult.nu imi place k transpir chear dupa primele 5min dar in rest e ok.sper sa reusesc sa ma tin sa fac zilnic...va pup si spor la slabit
am uitat voiam sa va intreb ce credeti despre eurovita ceai verde eu una uneori ma simt slabita as incerca niste vitamine dar nu prea stiu de care sa incerc.voi ce parere aveti?

lavydor 23 mai 2010 18:43:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 197770)
buna slabutelor
am vazut k multe din voi faceti tae-bo,am inceput sa fac si eu de vreo 4zile.fac zilnic cate 15-20min uneori chear 30-40min depinde cat timp am.nu credeam k exista vreun sport sa in placa atat de mult.nu imi place k transpir chear dupa primele 5min dar in rest e ok.sper sa reusesc sa ma tin sa fac zilnic...va pup si spor la slabit
am uitat voiam sa va intreb ce credeti despre eurovita ceai verde eu una uneori ma simt slabita as incerca niste vitamine dar nu prea stiu de care sa incerc.voi ce parere aveti?

Buna Dorina21, ma bucur ca iti place tae-bo, si eu sunt innebunita dupa el...chiar daca nu e o miscare plina de gratie;;) si asta e si ideea sa si transpiri, sa elimini toxine...etc.Eu daca ma plictisesc o zi (ca fac sport zilnic) il inlocuiesc cu bicicleta prin oras.De vitamine nu sunt in masura sa te sfatuiesc ca nu am luat si nu sunt fff informata, ceea ce stiu e ca un min de 1000 - 1200 kcal trebuie sa le mananci zilnic, si daca iti iese socoteala, nu stiu de la ce esti slabita. Slabutele cu vechime vor veni cu sfaturi cat de curand. kisses!;;)

UluceanuAnaMaria 23 mai 2010 21:10:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 197770)
buna slabutelor
am vazut k multe din voi faceti tae-bo,am inceput sa fac si eu de vreo 4zile.fac zilnic cate 15-20min uneori chear 30-40min depinde cat timp am.nu credeam k exista vreun sport sa in placa atat de mult.nu imi place k transpir chear dupa primele 5min dar in rest e ok.sper sa reusesc sa ma tin sa fac zilnic...va pup si spor la slabit
am uitat voiam sa va intreb ce credeti despre eurovita ceai verde eu una uneori ma simt slabita as incerca niste vitamine dar nu prea stiu de care sa incerc.voi ce parere aveti?

Buna , Dorina! Ma bucur ca-ti place tae-bo, si eu sunt innebunita dupa clipurile lui Billy Blanks si sunt intr-adevar eficiente. De fapt, mi-ai facut pofta de niste tae-bo :D Spor in continuare :-*

UluceanuAnaMaria 23 mai 2010 23:22:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor, ma gandesc sa ma apuc de un regin low-carb. Din cate am inteles si citit, e cea mai eficienta si e si sanatoasa. Imi pare destul de ok, cu exceptia faptului ca nu prea ai voie asa mult la fructe..

Ce ziceti? Merita incercata? La voi (cele care au incercat-o) a avut rezultate?

O seara frumoasa :-*

anqutz 24 mai 2010 00:08:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 198086)
Fetelor, ma gandesc sa ma apuc de un regin low-carb. Din cate am inteles si citit, e cea mai eficienta si e si sanatoasa. Imi pare destul de ok, cu exceptia faptului ca nu prea ai voie asa mult la fructe..

Ce ziceti? Merita incercata? La voi (cele care au incercat-o) a avut rezultate?

O seara frumoasa :-*

Sie u sunt pro low carb. Si oricum, si intr-o dieta sanatoasa trebuie limitat nr de fructe mancat si nici nu trebuie sa le mananci dupa masa, ci trebuie sa fie la distanta de 2 ore de mese. Cate fructe poti sa mananci la o gustare?

Eu am tinut numai low carb si a avut rezultate, dar, din pacate, trebuie sa ai grija cu carbo dupa ce termini cu ea. In primul rand cum ii reintorduci in dieta, ca sa nu iei la loc kg.

UluceanuAnaMaria 24 mai 2010 10:14:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 198118)
Sie u sunt pro low carb. Si oricum, si intr-o dieta sanatoasa trebuie limitat nr de fructe mancat si nici nu trebuie sa le mananci dupa masa, ci trebuie sa fie la distanta de 2 ore de mese. Cate fructe poti sa mananci la o gustare?

Eu am tinut numai low carb si a avut rezultate, dar, din pacate, trebuie sa ai grija cu carbo dupa ce termini cu ea. In primul rand cum ii reintorduci in dieta, ca sa nu iei la loc kg.

Neata! Am decis sa ma tin de low carb. Pare ideala.

O intrebare: La semnatura iti calculezi tu minutele de sport sau scrii undeva si ti le calculeaza calculatorul? :-?

yany 24 mai 2010 10:15:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna slabutelor ! ma nunumesc ioana am 25 de ani si greutatea mea este 55kg ,iar dorinta mea e ca sa ajung la 45 de kg impreuna cu voi...


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:30:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO