forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

andra_aly 30 aug 2010 11:18:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307441)
Hai ca poate nu o fi asa de grav, a scris asta ieri la 12, poate a mai mancat ceva de atunci. Poate... Sanatos nu e in nici un caz. :(

Ai dreptate. m-am mai linistit#:-s dar stiu ca mananca cam putin. :-s asa ca o asteptam cu tot raportul;)

IxXi28 30 aug 2010 19:31:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 307414)
Neata fetelor! Ma pot lauda cu 1,3 kg slabite in prima sapt de cand am reluat dieta. :) Multicel, dar asa e la inceput. :P

Felicitari....si eu cred ca am intrat in perioada de stagnare. De cateva saptamani nu am mai dat niciun gram jos....sper sa reusesc sa scap de ele...:-s Ca nu mai sunt chiar asa de multe ...:-s

sunshine 30 aug 2010 19:58:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 308058)
Felicitari....si eu cred ca am intrat in perioada de stagnare. De cateva saptamani nu am mai dat niciun gram jos....sper sa reusesc sa scap de ele...:-s Ca nu mai sunt chiar asa de multe ...:-s

Incearca sa schimbi un pic sportul. Sau sa nu mai faci deloc sport vreo 3 4 zile, si apoi incepi in forta. Poate treci peste

anqutz 31 aug 2010 00:04:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 308058)
Felicitari....si eu cred ca am intrat in perioada de stagnare. De cateva saptamani nu am mai dat niciun gram jos....sper sa reusesc sa scap de ele...:-s Ca nu mai sunt chiar asa de multe ...:-s

Merci! :) Treci repede peste stagnare daca iti pacalesti organismul. Ori schimbi dieta, ori mananci alt nr de punce in fiecare zi (vad ca tii WW), ori schimbi sportul sau mai adaugi minute, in functie de cat ai facut pana atunci.

Oana16 31 aug 2010 08:25:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nu am mancat doar atat,pot zice ca am mai trisat si`n loc de 49 am 50 de kg:([pt. Andra_aly.

sunshine 31 aug 2010 08:59:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 308549)
Nu am mancat doar atat,pot zice ca am mai trisat si`n loc de 49 am 50 de kg:([pt. Andra_aly.

Pai cam asta se intampla cand ai variatiile astea de la o extrema la alta. Adica mananci putin o perioada, corpul se obisnuieste asa, incetineste arderile, cu cat mananci mai putin, cu atat mai putine calorii arzi, iar apoi cand mananaci mai mult, el tine minte ca trebuie sa consume putin, iar "excesul" de calorii il depune.

blonditza 31 aug 2010 09:23:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salutare gagici, cum merge dieta?
vroiam sa va zic celor care ati inceput sa stagnati sa incercati sa ardeti mai multe calorii decat consumati, asta implica sport de cel putin 3 ori pe saptamana, in rest miscare multa si mancare multa dar slaba din punct de vedere caloric :D
eu de ieri m-am apucat de kangoo jumps,este suuuuuper misto, ne distram si in acelasi timp lucram toate grupele musculare;;)

Oana16 31 aug 2010 11:02:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 308598)

Pai cam asta se intampla cand ai variatiile astea de la o extrema la alta. Adica mananci putin o perioada, corpul se obisnuieste asa, incetineste arderile, cu cat mananci mai putin, cu atat mai putine calorii arzi, iar apoi cand mananaci mai mult, el tine minte ca trebuie sa consume putin, iar "excesul" de calorii il depune.

'

Uite azi de exemplu am mancat dimineata un iaurt,acum la 12 pap 250 g de branza de vaca degresata ,pe la 1 fac ora de aerobic,si diseara vad eu ce mai mananca ceva usor,o salata sau niste pepene....

sunshine 31 aug 2010 11:04:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 308806)
'

Uite azi de exemplu am mancat dimineata un iaurt,acum la 12 pap 250 g de branza de vaca degresata ,pe la 1 fac ora de aerobic,si diseara vad eu ce mai mananca ceva usor,o salata sau niste pepene....

Tot este extraordina de putin. De ce nu iti calculezi meniul la calculator sa te convingi? Intelegi ca trebuie sa aduni minim 1000 cal?

madalina93 31 aug 2010 11:05:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor !
Eu am 60 momentan...
TINTA E DE 5-10 KILOGRAME !
M-as multumi cu 2-3 in 2 saptamani pana incepe scoala !
Am nevoie de ajutor urgent ,cine ma ajuta?

sunshine 31 aug 2010 11:18:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de madalina93 (Post 308815)
Buna fetelor !
Eu am 60 momentan...
TINTA E DE 5-10 KILOGRAME !
M-as multumi cu 2-3 in 2 saptamani pana incepe scoala !
Am nevoie de ajutor urgent ,cine ma ajuta?

La ce ai nevoie urgent de ajutor?:) Cu ce?

Ralu C 31 aug 2010 11:43:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor.. ce mai faceti?..eu de o saptamna si jumatate n-am mai dat nici un gram jos..am citit ce ati scris voi ca sa pacalim putin organismul...sper sa reusesc..intr-o privinta sunt multumita..in concediu n-am adaugat nici un gram :D...va pup

Oana16 31 aug 2010 11:51:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pt Sunshine.

Pai mi-am calculat ca am vazut caloriile pe ambalaj,la iaurt era 50 kal[iaurt dietetic 0,1%grasime-100 g aprox],si la branzica avea 250 g [o,2%grasime] 180 kal/250 g. In total 230 cal pana acum

Insa eu nu prea mananc mult,in general nu mananc mult,uneori mancam and imi aminteam,si de 2 luni incoace mi-am facut program.

Scz dar iar am apasat gresit ....in loc de citat am pus nota.. ;))

Oana16 31 aug 2010 11:53:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de madalina93 (Post 308815)
Buna fetelor !
Eu am 60 momentan...
TINTA E DE 5-10 KILOGRAME !
M-as multumi cu 2-3 in 2 saptamani pana incepe scoala !
Am nevoie de ajutor urgent ,cine ma ajuta?

Pai daca vrei sa slabesti sa stii ca nu e recomandat 5-10 kg in 2 saptamani,trebuia sa te gandesti dinainte sa slabesti nu sa lasi la final.

Astea 10 kg le poti da jos sanatos prin sport si o alimentatie sanatoasa in vreo 3 luni de zile.

Sportul te poate ajuta extraordina de bine mai ales aerobic-ul,transpiri si slabesti.:DBine ai venit in gasca >:D<>:D<

sunshine 31 aug 2010 12:16:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 308926)
Pt Sunshine.

Pai mi-am calculat ca am vazut caloriile pe ambalaj,la iaurt era 50 kal[iaurt dietetic 0,1%grasime-100 g aprox],si la branzica avea 250 g [o,2%grasime] 180 kal/250 g. In total 230 cal pana acum

Insa eu nu prea mananc mult,in general nu mananc mult,uneori mancam and imi aminteam,si de 2 luni incoace mi-am facut program.

Scz dar iar am apasat gresit ....in loc de citat am pus nota.. ;))

Si ce mai vrei tu sa adaugi la cina, nu face nici 500 in total.Faci cum crezi , eu si celelalte slabute ti am explicat ca nu este bine. Ma opresc aici

IxXi28 31 aug 2010 12:23:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc pentru sfaturi. O sa incerc sa mai adaug 5-10 minute la sport si sa mananc mai putine calorii....:)

IxXi28 31 aug 2010 12:26:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de madalina93 (Post 308815)
Buna fetelor !
Eu am 60 momentan...
TINTA E DE 5-10 KILOGRAME !
M-as multumi cu 2-3 in 2 saptamani pana incepe scoala !
Am nevoie de ajutor urgent ,cine ma ajuta?

Vad ca majoritatea adolescentelor vor sa impresioneze printre colegi..:)) (si eu fac parte din grup)...pai oricum in 2 saptamani poti sa slabesti 2 kg...cel mai bine ar fi sa nu te apuci de o dieta drastica...pentru ca inca esti in crestere. Stabileste-ti o tinta fixa, mananca 1200 de cal pe zi si multe legume si fructe, bea multa apa (asta ar trebui sa fac si eu) si fa 20 de minute de sport zilnic...eu cam asa fac in fiecare zi. Daca nu macar de 2 ori pe saptamana. :D Iti recomand WW...e o dieta foarte prietenoasa.

IxXi28 31 aug 2010 12:28:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 308926)
Pt Sunshine.

Pai mi-am calculat ca am vazut caloriile pe ambalaj,la iaurt era 50 kal[iaurt dietetic 0,1%grasime-100 g aprox],si la branzica avea 250 g [o,2%grasime] 180 kal/250 g. In total 230 cal pana acum

Insa eu nu prea mananc mult,in general nu mananc mult,uneori mancam and imi aminteam,si de 2 luni incoace mi-am facut program.

Scz dar iar am apasat gresit ....in loc de citat am pus nota.. ;))


Oana...cum poti sa rezisti mancand asa de putin? :| O sa iti dai metabolismul peste cap...ai grija..

Renne 31 aug 2010 12:33:03

un sfat?
 
buna slabutelor. sunt noua pe aici si abia incep a descifra site'ul. am aproape 14 ani( pe 7 sept e ziua mea:x ) si vreau sa imi fac singura un cadou: vreau sa devin si eu o slabuta. am in jur de 1,68 m si 55-56 kg(cantarul meu are toane...). vreau sa ajung la 52 de kilograme, daca se poate mai putin nu ma deranjeaza :D...

mai e putin pana incepe scoala si as vrea sa va cer un sfat. credeti ca pot slabi 3 kilograme in aceste 2 saptamani ramase? eu nu cred ca m'as forta dar poate e nesanatos. ce credeti? de mancat mananc sanatos, fara zahar, paine sau stiti si voi,fara alimentele malefice... beau apa multa. si va mai intreb cv: abdomele ajuta sa scap de colacei? sau ce sport e cel mai indicat?

multumesc anticipat:x

IxXi28 31 aug 2010 12:45:59

Re: un sfat?
 
Citat:

Anterior postat de Renee (Post 309005)
buna slabutelor. sunt noua pe aici si abia incep a descifra site'ul. am aproape 14 ani( pe 7 sept e ziua mea:x ) si vreau sa imi fac singura un cadou: vreau sa devin si eu o slabuta. am in jur de 1,68 m si 55-56 kg(cantarul meu are toane...). vreau sa ajung la 52 de kilograme, daca se poate mai putin nu ma deranjeaza :D...

mai e putin pana incepe scoala si as vrea sa va cer un sfat. credeti ca pot slabi 3 kilograme in aceste 2 saptamani ramase? eu nu cred ca m'as forta dar poate e nesanatos. ce credeti? de mancat mananc sanatos, fara zahar, paine sau stiti si voi,fara alimentele malefice... beau apa multa. si va mai intreb cv: abdomele ajuta sa scap de colacei? sau ce sport e cel mai indicat?

multumesc anticipat:x

Bine ai venit Renee, pai eu zic ca ai inceput bine pentru moment. Cum i-am spus si Madalinei..cam aceleasi sfaturi le am si pentru tine. Orice sport este oricum binevenit...poti sa faci aerobic, zumba....pentru colacei este bun si taebo. :) Ai de ales dintr-o gama destul de variata zic eu. Poti sa intri la sectiunea sport si sa iti alegi cam ce iti place.

Oana16 31 aug 2010 13:02:51

Re: un sfat?
 
Tocmai am terminat sa fac ora de aerobic :) sunt praf...

Oana16 31 aug 2010 13:04:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 308972)

Si ce mai vrei tu sa adaugi la cina, nu face nici 500 in total.Faci cum crezi , eu si celelalte slabute ti am explicat ca nu este bine. Ma opresc aici

Pai diseara voi manca ciroba de legume si o salata[la ora 6], si la ora 4 ca o gustare mananc o felie de pepene.

Voi manca mai mult promit,doar ca imi este frica sa nu pun pe mine daca voi manca mult.... Cu greu am reusit sa dau jos....:(

Oana16 31 aug 2010 13:05:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de IxXi28 (Post 308997)
Oana...cum poti sa rezisti mancand asa de putin? :| O sa iti dai metabolismul peste cap...ai grija..

Voi incerca sa mananc mai mult,desi cred ca va fi ...eu nu mananc in general mult ,dar ma voi stradui sa ajung cele 1200 kal..

anymaryia 31 aug 2010 13:14:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hey fetelor va cer un sfat....eu cam stagnez:-/fac mult sport cate 1h si jum-2 h pe zi,dar il fac tot acelasi si mananc cam la fel si la aceleasi ore de cam 2 sapt,sa fie din cauza asta,,,,sa inlocuiesc masa de seara cu cea de dim,dati=mi un sfat plzzz:D

IxXi28 31 aug 2010 13:16:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 309050)
Voi incerca sa mananc mai mult,desi cred ca va fi ...eu nu mananc in general mult ,dar ma voi stradui sa ajung cele 1200 kal..

iti inteleg ingrijorarea. Stiu cum e sa fi disperat sa slabesti si cand reusesti sa iti fie teama sa nu cumva sa pui la loc. Da ce faci tu nu e bine. Nu trebuie sa te infometezi! Eu am inceput de la 64 de kg. Eram un mic pepenas. Dar am luat-o usor. In primul rand in momentul ala am slabit cu 1500 de calorii pe zi. Imagineaza-ti ce iti faci tu cu nici 500 de cal pe care le mananci. Daca vei manca 1000 de calorii pe zi nu te vei ingrasa...ci vei slabi in continuare intr-un mod sanatos. Ai grija de tine si nu face prostii. Sanatatea e pe primul plan.

Oana16 31 aug 2010 13:21:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc pt sfat. [lxXi28]

Oana16 31 aug 2010 13:23:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 309062)
hey fetelor va cer un sfat....eu cam stagnez:-/fac mult sport cate 1h si jum-2 h pe zi,dar il fac tot acelasi si mananc cam la fel si la aceleasi ore de cam 2 sapt,sa fie din cauza asta,,,,sa inlocuiesc masa de seara cu cea de dim,dati=mi un sfat plzzz:D

Eu zic ca seara sa mananci ceva mai usor o salata de legume ,sau de fructe un iaurt..ce-ti place tie.

Eu fac 1 ora /1 ora jumate aerobic /zi depinde de dispozitie.

anymaryia 31 aug 2010 13:27:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Pai mananc ceva usor...de obicei un mar si un castravete:Diar in rest dim salata de legume,la amiaza la fel si seara mar si castravete sau morcov:D

blonditza 31 aug 2010 14:24:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor,am o intrebare, de ce salata maxi cu pui de la mcdonalds are asa multe calorii?inteleg ca dressingul de branza sa fie bogat caloric dar salata???ca doar in ea gasesti rosii,varza alba si rosie, salata iceberg, morcovi, niste crutoane amarate si un pic de carne de pui care ok...e in ulei prajita...dar salata aia ?????

anqutz 31 aug 2010 14:27:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 309155)
fetelor,am o intrebare, de ce salata maxi cu pui de la mcdonalds are asa multe calorii?inteleg ca dressingul de branza sa fie bogat caloric dar salata???ca doar in ea gasesti rosii,varza alba si rosie, salata iceberg, morcovi, niste crutoane amarate si un pic de carne de pui care ok...e in ulei prajita...dar salata aia ?????

Pai carnea are atatea kcal. Cel putin vreo 300.

blonditza 31 aug 2010 14:35:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
of of, am infulecat azi o salata cu dressing...nu regret dar nu ma asteptam ca salata si dressingul sa-mi "arunce" din start 500 kcal in burtica :)) am completat cu branza de vaci cu marar care si aia ma termina cu nervii ca are multe calorii si in rest o sa mai pap fructe pe ziua de azi#:-s

anqutz 31 aug 2010 14:48:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 309166)
of of, am infulecat azi o salata cu dressing...nu regret dar nu ma asteptam ca salata si dressingul sa-mi "arunce" din start 500 kcal in burtica :)) am completat cu branza de vaci cu marar care si aia ma termina cu nervii ca are multe calorii si in rest o sa mai pap fructe pe ziua de azi#:-s

Data viitoare sa eviti fast-foodul. :P Branza cu marar poti s-o faci cu branza degresata de vaci si sa aiba ft putine kcal.

blonditza 31 aug 2010 15:04:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da, o sa imi cumpar branza dietetica, asta era a copilasului hi hi....si am luat-o cu 27% grasime ca e mai buna pt cei mici :">

blonditza 31 aug 2010 16:33:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor, ma ingrozeeeesc !!!! am citit ceva despre produsele mcdonalds care efectiv m-a scarbit !!!! nu mai mananc in viata mea de la mcdonalds !!!!!!!! pffff
am voie sa editez aici postarea aceea?????sa nu fac vreo gafa cumva
isuseeeeeee si cand ma gandesc cati copii mananca acolo !!!!!!!!!!!

anqutz 31 aug 2010 16:35:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 309348)
fetelor, ma ingrozeeeesc !!!! am citit ceva despre produsele mcdonalds care efectiv m-a scarbit !!!! nu mai mananc in viata mea de la mcdonalds !!!!!!!! pffff
am voie sa editez aici postarea aceea?????sa nu fac vreo gafa cumva
isuseeeeeee si cand ma gandesc cati copii mananca acolo !!!!!!!!!!!

E si pe forum un articol de genul. Asa am facut si eu ca si tine, am citit si mi s-a taiat definitiv de Mc. :-&

http://forum.slabute.ro/fast-food/de...nalds-827.html

sunshine 31 aug 2010 16:44:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Renee (Post 309005)
buna slabutelor. sunt noua pe aici si abia incep a descifra site'ul. am aproape 14 ani( pe 7 sept e ziua mea:x ) si vreau sa imi fac singura un cadou: vreau sa devin si eu o slabuta. am in jur de 1,68 m si 55-56 kg(cantarul meu are toane...). vreau sa ajung la 52 de kilograme, daca se poate mai putin nu ma deranjeaza :D...

mai e putin pana incepe scoala si as vrea sa va cer un sfat. credeti ca pot slabi 3 kilograme in aceste 2 saptamani ramase? eu nu cred ca m'as forta dar poate e nesanatos. ce credeti? de mancat mananc sanatos, fara zahar, paine sau stiti si voi,fara alimentele malefice... beau apa multa. si va mai intreb cv: abdomele ajuta sa scap de colacei? sau ce sport e cel mai indicat?

multumesc anticipat:x

Bine ai venit:) Kilogramele raportate la varsta si inaltimea ta sunt ok. Nu mai trebuie sa slabesti. Dietele sunt pt persoanele peste 18 ani! La varsta asta risti sa ti dai metabolismul peste cap si cand ajungi la 18 ani chiar sa ai probleme cu greutatea din cauze dietelor tinute la varsta pe care o ai acum. Acum te dezvolti si la cat de active sunteti voi fetelor acum, crede ma ca nici nu e nevoie de dieta. Profita din plin de cele 2 ore de sport de la scoala


Cel mai bun cadou pe care ti l ai putea face este sa te inscrii la niste cursuri de dansuri ceva. Sau volei.. o activitate care iti place tie.
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 309155)
fetelor,am o intrebare, de ce salata maxi cu pui de la mcdonalds are asa multe calorii?inteleg ca dressingul de branza sa fie bogat caloric dar salata???ca doar in ea gasesti rosii,varza alba si rosie, salata iceberg, morcovi, niste crutoane amarate si un pic de carne de pui care ok...e in ulei prajita...dar salata aia ?????

Pt ca acea carne de pui este prajita :D si sosul la fel este gras.
Ca un pont cand esti obligata sa mananci de acolo cere salata de cruditati sau ton, sau cu branza si sos caesar. Are cele mai putine calorii :D

blonditza 31 aug 2010 16:45:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 309355)
E si pe forum un articol de genul. Asa am facut si eu ca si tine, am citit si mi s-a taiat definitiv de Mc. :-&

http://forum.slabute.ro/fast-food/de...nalds-827.html

eu am avut ghinionul sa aflu abia acuma cum sta treaba cu mcdonalds....of, crede-ma, mi s-a facut rau....ca eu mancasem azi nenorocita aia de salatax-(

blonditza 31 aug 2010 16:47:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
apropo....articolul e chiar acelasi postat de tine.

blonditza 31 aug 2010 16:49:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 309365)

Bine ai venit:) Kilogramele raportate la varsta si inaltimea ta sunt ok. Nu mai trebuie sa slabesti. Dietele sunt pt persoanele peste 18 ani! La varsta asta risti sa ti dai metabolismul peste cap si cand ajungi la 18 ani chiar sa ai probleme cu greutatea din cauze dietelor tinute la varsta pe care o ai acum. Acum te dezvolti si la cat de active sunteti voi fetelor acum, crede ma ca nici nu e nevoie de dieta. Profita din plin de cele 2 ore de sport de la scoala


Cel mai bun cadou pe care ti l ai putea face este sa te inscrii la niste cursuri de dansuri ceva. Sau volei.. o activitate care iti place tie.

Pt ca acea carne de pui este prajita :D si sosul la fel este gras.
Ca un pont cand esti obligata sa mananci de acolo cere salata de cruditati sau ton, sau cu branza si sos caesar. Are cele mai putine calorii :D

crede-ma sunshine.....NU VOI MAI MANCA DE LA MCDONALD !!! BLEEEACHx-(x-(x-(x-(x-(

anqutz 31 aug 2010 16:50:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eram sigura, de aceea ti-am dat linkul. Daca era ceva nou, atunci merita pus. :) Eu mancam frecvent la Mc inainte, deci nu mi-a picat chiar bine. Ei merg pe principiul nimic nu se arunca, ceea ce e ft scarbos. Si ma gandeam ca macar cartofii aia sunt cat de cat ok, dar de unde, nici macar nu-s cartofi ci doar o paste. Sa manance cine vrea, mai bine ies in oras, mananc o salata si beau o limonada si dau de 2 ori, dar macar stiu ca nu am mancat toate resturile cu monoglutamat de sodiu prin ele.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:10:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO