Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sunt o cauza pierduta

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 18:01:32
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Buna ! Ma bucur ca te ai apucat de treaba si sper sa ne dai vesti bune in curand !
multumesc pentru urari :*:*:* sper si eu sa resusesc sa ma tin de regim ...sa nu clachez eroic dupa doua zile sa ma indop cu tot ce prind. . .sper sa ajute sper sa fiu la fel de optimistaa ca si pana acuma :*
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #32 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 22:28:43
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
multumesc pentru urari :*:*:* sper si eu sa resusesc sa ma tin de regim ...sa nu clachez eroic dupa doua zile sa ma indop cu tot ce prind. . .sper sa ajute sper sa fiu la fel de optimistaa ca si pana acuma :*

Eu cand vreau ceva dulce ...mananc un mar sau beau o cana de ceai si ma simt mai bine ,din cand in cand ...mai gust si ceva dulce (cand ma duc in vizita ).Acasa la mine dulce ...inseamna fructe (mere ,pere ,nectarine,etc...) si asta pentru ca eu ador fructele !
Bafta cu noul tau regim si nu uita ca daca iti doresti cu adevarat poti trece peste orice ,,obstacol,, .Pup
__________________
Una din cele mai mari slabiciuni ale omenirii este frecventa cu care se foloseste cuvantul ,,imposibil,, .Napoleon Hill

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...te-2612-6.html
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #33 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 19:22:02
dark's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Dieta personalizata
Date: 159cm, 64kg
Mesaje: 77
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
EEi bine fetelor,cum ati citit si in mesajul meu anterios, ..m-am apucat de treabaa,,
Dieta disociata(nu stiu inca exact in ce contine ,dar o sa va tin la curent,daca cineva e interesat) , sala de 2 ori pe saptamana ..
Si ,cel mai important pentru mine,motivatie!!
Intotdeauna am vrit sa slabesc,dar simt acum caa pot sa fac asta si sunt atat de fericiita am o stare de spirit foarte buna. . . Poate ma ajuta si soarele asta simpatic care a inceput sa treaca pe la noi ,ce ziceti ??
Dar inca as avea nevoie de un grup de slabute care sa ma traga de manecuta ,in caz ca nu o sa fiu mereu la fel de optimista multumesc tuturor celor care m-au incurajat ,va datorez aproximativ 99% la suta dn optimismul meu:X restul il las soarelui :X mie nimic, pentru ca eu eram cea care rununtasem la lupta ,tineti minte? Acum nu-mi vine sa cred ca eram eu aia
multumeesc Sper sa am putere sa merg mai departe
m-am uitat prin jurnalul tau si am realizat ca ne asemanam ff mult
nu am inteles ff bn ce dieta tii? disociata?? ce ai papat azi spre exemplu?te pop
dark, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 745 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #34 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 19:47:28
AndreeaOana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Roman, Romania
Vârsta: 30
Date: 178cm, 71.5kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
buna multumesc ca mi-ai raspuns si tu la strigatul de ajutor e tot greu sa ma apuc de dieta , dar faptul ca nu sunt singura fata cu aceeasi problema parca imi mai ridica putin moralul
Vad ca avem cam aceeasi varsta probabil suntem amandoua in clasa a X-a ,nu ?
Ei bine,eu consider ca la varsta mea cea mai mare problemaa iin schimbarea stiluilui de viata e sa ii fac pe parintii mei sa ma ajute .A fost o lupta lungaa
Dar, eu am reusit sa incep dietaa :X
ei bine ,nu chiar
incep de mainee
dar chiar o incep
am vorbit cu mama ,si a fost de acord sa tinem o saptamana, amandoua( si ea are probleme cu kilogramele) un regim disociat. Ei bine,sunt siguraa ca nu ma va lasa sa il tin foarte strict - norme de sanataate pt copii si bla bla. .dar cred ca e un inceput si sunt super entuziasmata caa oncep in sfarsit dietaa..:X:X:X
incepe de "maine" de ani de zile)

si m-am apucat de salaa.. Bine, acum e perioada tezelor ,si nu am fosrte mult timp da in ultimele 3 saptamani am mers de cate 2 ori . La mine sala consta in 90min de antrenament intens,de la dansuri ,intinderi ,steppere ,body-combat ,si multe alte lucruri ..depinde de zi. Mie imi place foarte mult sa merg,serios. Am fost la mai multe sali ,pana am gasit-o pe asta,dar simt ca mi se potriveste.Abia astept sa merg si nici nu simt cand trecee .
Problema cu sala e ca,intarindu-mi muchii , nu dau jos kg. Dar am deja blugi care stau mai larg pe mine, pantaloni ma mici care parca-parca incep sa imi vina..a.a.a...
desi cantarul nu pare de acor cu mine
daar
sa fie oaare? ) nu aveti idee de cand astept astaaa:X:X:X
AndreeaOana, ce-ar fi sa ne punem amandoua pe treabaa:->?eu sunt abia la inceput:d ,ca si tine
spooor:*:*:*:*:*:*
Da si eu sunt in clasa a Xa;si scuze ca nu am raspuns mai devreme dar am invatat o gramada pentru teze...si daca zilele astea am invatat am zis ca nu pot tine si am mancat numai prostii.Ar fi interesant sa tinem amandoua odata( eu ma apuc de maine de dieta fara carbohidrati) si ar fi super daca fiecare am scrie meniurile si ce sport a facut...
Eu cu mama nu am probleme desi nu e de acord sa exclud de tot painea.
Spor la slabit.Te astept la raport cat mai curand!
__________________
Andreea Oana
AndreeaOana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #35 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 20:15:40
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Question Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Eu cand vreau ceva dulce ...mananc un mar sau beau o cana de ceai si ma simt mai bine ,din cand in cand ...mai gust si ceva dulce (cand ma duc in vizita ).Acasa la mine dulce ...inseamna fructe (mere ,pere ,nectarine,etc...) si asta pentru ca eu ador fructele !
Bafta cu noul tau regim si nu uita ca daca iti doresti cu adevarat poti trece peste orice ,,obstacol,, .Pup
astazi a fost o zi lunga.
Cu adevarat lunga
am respectat regimul ,in afara de o miica scapare.
Am papat dimineata un mar,in pauza mare 15 migdale, la amiaza gratar cu legume si seara putina carnita fiarta cu putina varza. am murit de poftaa de ceva dulcee...
desi nu aveam motiv
azi ,la scoala, a fost ziuaa unei colege..si mi-am adus aminnte abia dupa ce am papat ciocolaticaa..de faptul ca eu sunt la DIETA!
Nu eraa mare..
daar.regretee...cu carul
multumesc
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #36 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 20:22:08
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de AndreeaOana Vezi mesajul
Da si eu sunt in clasa a Xa;si scuze ca nu am raspuns mai devreme dar am invatat o gramada pentru teze...si daca zilele astea am invatat am zis ca nu pot tine si am mancat numai prostii.Ar fi interesant sa tinem amandoua odata( eu ma apuc de maine de dieta fara carbohidrati) si ar fi super daca fiecare am scrie meniurile si ce sport a facut...
Eu cu mama nu am probleme desi nu e de acord sa exclud de tot painea.
Spor la slabit.Te astept la raport cat mai curand!
Eii bine,uite-ma la raport:->
eu inca am teze ,dar profilul la care sunt mise potriveste ca o manusa si invatatul pentru teze nu prea imi aduce mult efort suplimentar Mai am 2 teze inca:->
Eu astazi m-am apucaat! odata cu mama:->
Dimineataa am papat un mar,la amiaza gratar cu legume si seara putina carnita fiarta cu putina varza. Gustari: vreo 10 migdale la scoala, seara un morcov crud. Apaa...vreo 3 litri ,asa beau eu deobicei :-D
Am avut azi niste meditatii ( ma pregatesc pt un examen de atestat de limba) si nu am mai putut sa merg si la sala ( am mers la ore direct de la scoala...daca mergeam de la ore la salaa...adormeam pe acolo)
Dar de maine ma duc:-> oricum ,un pic de gimnastica am mai facut pe acasa
Ma simt foarte bine dupa prima zi ...chit ca am papat din greseala o ciocolatica (erra ziua unei colege) ...era micuta,si cand am avut-o in manaa , puur si simplu am uitat ca eram la dieta compensam mainee ,acum nu mai pot intoarce timpul .
Am fost ingrozitor de ocupata azi (teste..ore..teme) asa ca..nici nu am avut timp sa mi se faca foame Ma simt binee..si abia astept ziua de maine
De data astaa cu mai multa atentie la ce mananc,fara esecuri
si poate cu salaa ,daca o sa ajung
daca nu ,ne chinuim un pic cu gimnastica de acasa buna si aia
La tine cum merge?:*:*:*:*:*:*
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #37 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 20:42:00
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Eii bine,uite-ma la raport:->
eu inca am teze ,dar profilul la care sunt mise potriveste ca o manusa si invatatul pentru teze nu prea imi aduce mult efort suplimentar Mai am 2 teze inca:->
Eu astazi m-am apucaat! odata cu mama:->
Dimineataa am papat un mar,la amiaza gratar cu legume si seara putina carnita fiarta cu putina varza. Gustari: vreo 10 migdale la scoala, seara un morcov crud. Apaa...vreo 3 litri ,asa beau eu deobicei :-D
Am avut azi niste meditatii ( ma pregatesc pt un examen de atestat de limba) si nu am mai putut sa merg si la sala ( am mers la ore direct de la scoala...daca mergeam de la ore la salaa...adormeam pe acolo)
Dar de maine ma duc:-> oricum ,un pic de gimnastica am mai facut pe acasa
Ma simt foarte bine dupa prima zi ...chit ca am papat din greseala o ciocolatica (erra ziua unei colege) ...era micuta,si cand am avut-o in manaa , puur si simplu am uitat ca eram la dieta compensam mainee ,acum nu mai pot intoarce timpul .
Am fost ingrozitor de ocupata azi (teste..ore..teme) asa ca..nici nu am avut timp sa mi se faca foame Ma simt binee..si abia astept ziua de maine
De data astaa cu mai multa atentie la ce mananc,fara esecuri
si poate cu salaa ,daca o sa ajung
daca nu ,ne chinuim un pic cu gimnastica de acasa buna si aia
La tine cum merge?:*:*:*:*:*:*
Bafta la teze si mult noroc cu dieta
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #38 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 20:53:39
AndreeaOana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Roman, Romania
Vârsta: 30
Date: 178cm, 71.5kg
Mesaje: 33
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Eii bine,uite-ma la raport:->
eu inca am teze ,dar profilul la care sunt mise potriveste ca o manusa si invatatul pentru teze nu prea imi aduce mult efort suplimentar Mai am 2 teze inca:->
Eu astazi m-am apucaat! odata cu mama:->
Dimineataa am papat un mar,la amiaza gratar cu legume si seara putina carnita fiarta cu putina varza. Gustari: vreo 10 migdale la scoala, seara un morcov crud. Apaa...vreo 3 litri ,asa beau eu deobicei :-D
Am avut azi niste meditatii ( ma pregatesc pt un examen de atestat de limba) si nu am mai putut sa merg si la sala ( am mers la ore direct de la scoala...daca mergeam de la ore la salaa...adormeam pe acolo)
Dar de maine ma duc:-> oricum ,un pic de gimnastica am mai facut pe acasa
Ma simt foarte bine dupa prima zi ...chit ca am papat din greseala o ciocolatica (erra ziua unei colege) ...era micuta,si cand am avut-o in manaa , puur si simplu am uitat ca eram la dieta compensam mainee ,acum nu mai pot intoarce timpul .
Am fost ingrozitor de ocupata azi (teste..ore..teme) asa ca..nici nu am avut timp sa mi se faca foame Ma simt binee..si abia astept ziua de maine
De data astaa cu mai multa atentie la ce mananc,fara esecuri
si poate cu salaa ,daca o sa ajung
daca nu ,ne chinuim un pic cu gimnastica de acasa buna si aia
La tine cum merge?:*:*:*:*:*:*
Pai eu ti-am zis ca ma apuc de maine.
Eu acum am terminat de invatat pt teza la bio de maine.Si eu mai am tot 2..Dar la ce profil esti?
__________________
Andreea Oana
AndreeaOana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #39 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 16:11:17
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de dark Vezi mesajul
m-am uitat prin jurnalul tau si am realizat ca ne asemanam ff mult
nu am inteles ff bn ce dieta tii? disociata?? ce ai papat azi spre exemplu?te pop
Buna scuze ca nu am raspuns de ieri la mesaj ,dar nu l-am vazut
nu as putea exact sa-ti spun ce dieta tin e dintr-o carte, si anume din cea scrisa de doamna doctor Gabriela Man. E cea care face reclama la un tip nou de faina, "slabesti mancand" , in caz ca ai auzit de ea
Am vrut sa tin o dieta maai stricta,dar mama a avut alta parere
Eu ce sa zic ,sunt fericita ca m-a lasat sa o tin si pe asta:-> nu doar atat ,o tine si ea cu mine. Asta face lucrurile mult mai usoare.:X
ieri am scris ce am papat
azi dimineata am papat un mar, la amiaza un iaurt degresat(250 ml) ,2 pere si cateva bucatele de grepfruit . Acum astept masa de searaa,carnita de vita la gratar cu cateva legume. Gustari: la scoala 10 migdale si un pic de nuca,acasa un morcov crud.
E destul de mult, daar....mai bine de cat mancam eu deobicei si sper sa conteze asta . . dulciuri deloc( doar ieri am facut o mica gresealaa, dar azi am reusit sa ma abtin :-X) ... a fost , iar,greu la scoala,sa-mi aduc aminte de fiecare data cand vreo colega ma servea cu cevaa...sa spun nu. Dar am reusit:-X
Pentru ca mi-era pofta de ceva dulce ,am baut un ceai in care am pus un pic de fructoza in carte spunea ca am voie:->
e o vreme cam urata afara,asa ca iar nu pot sa ma duc la sala.oricum sunt obosita,si am poimaine o teza
multumesc mult pt raspuns vad ca suntem de-o varsta:-> tot in clasa a10-a ? spune-mi mai multe lucruri despre tine te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #40 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 16:12:58
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Talking Re: Sunt o cauza pierduta

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Bafta la teze si mult noroc cu dieta
multumeesc
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
ajutor, corp, dieta, infometare, kilograme, motivatie, sanatos, slabire rapida, slabit, sport, stil de viata, sustinere, vreau sa slabesc


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Eu sunt Mishutza,tu? mishutza Discutii off-topic 29 15 oct 2011 23:09:58
Sunt hotarata sa slabesc ioana_50 Jurnale slabit peste 50 ani 14 13 nov 2010 12:19:54
Din ce cauza v-ati ingrasat? Sand Pregatirea pentru slabire 39 25 iun 2010 22:21:26
Sunt fericita.... Am slabit gabrryela "Am slabit..." - Povesti de succes 9 17 mai 2010 19:31:33
Buna ziua sunt Ioana! Ioana Inainte de sarcina 17 29 mar 2009 17:08:19

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole