Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sa vorbim despre dieta ketogenica

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #51 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 05:46:43
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de butterfly86 Vezi mesajul
Buna. De vreo zece zile am inceput si eu o dieta cu spor si drag
Eu tin atkins dar in unele zile trec pe grasimi multe deci sa zicem ca uneori sunt si pe keto mai mult. Oricum carbohidratii sunt undeva very low, pe la 15 cam asa deocamdata. Iar cu proteinele nu exagerez, mai mult de 2g/kg corp/zi nu mananc.
Oricum, m-am documentat ceva si eu n-as recomanda incarcarea celor care nu sunt in mod clar in cetoza- la unii dureaza si o luna. Si in niciun caz nu as recomanda incarcarea mai des de o data la 2 saptamani pentru cei care nu fac un antrenament intensiv la sala (adica eu de exemplu).
Ca efecte: -se slabeste intr-adevar (in 10 zile 4,5 kg in cazul meu- dar am si de unde, cei care au mai multe kg in plus slabesc mai repede initial)
-nivelul de energie e ridicat - dorm doar 6-7 ore si ma simt foarte bine
-pofta de mancare a scazut considerabil

Avand in vedere ca din a 3a saptamana de atkino-keto vreau sa introduc alunele/migdalele crude in dieta, si am citit diverse pareri pro si contra carbs din alune, am si eu o intrebare: voi numarati carbohidratii din alune/migdale sau nu ?
Oricum ma gandesc ca nu as manca mai mult de 50 de grame pe zi, deci m-as incadra in limita de carbs permisa, atat la atkins cat si la keto... dar intreb asa ca idee in caz ca dau iama in alunele de padure
eu imi calculez toate alimentele, inclusiv carnea ( are si ea carbo). de obicei imi fac meniul in ziua precedenta si stiu dinainte ce mananc , cat mananc sa ma incadrez. iar pt, poftele dintre mese am tot timpul un ou fiert in frigider ( ajuta mult, mai ales daca iti impui ca e singura pofta pe care ti-o permiti---dupa 3-4 zile nu mai vrei sa vezi oul )
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
  #52 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 11:10:21
butterfly86's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 175cm, 87kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

da, stiu cum e cu ouale fierte
dar la alune citisem pe undeva ca au multe fibre, si de asta carbs din ele nu se pun... nu de alta, dar sunt bune tare, si la 100 de grame au deja vreo 16-17g carbs stiu ca baietii care tin keto au alune/migdale la gustari, dar nu stiu daca se calculeaza carbohidratii din ele sau nu.. o sa ma limitez la 50 de grame atunci, ca abia astept sa trec pe rontait alune la gustari
butterfly86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #53 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 11:15:15
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de butterfly86 Vezi mesajul
da, stiu cum e cu ouale fierte
dar la alune citisem pe undeva ca au multe fibre, si de asta carbs din ele nu se pun... nu de alta, dar sunt bune tare, si la 100 de grame au deja vreo 16-17g carbs stiu ca baietii care tin keto au alune/migdale la gustari, dar nu stiu daca se calculeaza carbohidratii din ele sau nu.. o sa ma limitez la 50 de grame atunci, ca abia astept sa trec pe rontait alune la gustari
se calculeaza. carbo e carbo, indiferent din ce provin
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
  #54 (permalink)  
Vechi 12 aug 2011, 05:13:50
Precup Razvan's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 aug 2011
Locaţie: Lipova, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Keto
Date: 188cm, 102kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de butterfly86 Vezi mesajul
Buna. De vreo zece zile am inceput si eu o dieta cu spor si drag
Eu tin atkins dar in unele zile trec pe grasimi multe deci sa zicem ca uneori sunt si pe keto mai mult. Oricum carbohidratii sunt undeva very low, pe la 15 cam asa deocamdata. Iar cu proteinele nu exagerez, mai mult de 2g/kg corp/zi nu mananc.
Oricum, m-am documentat ceva si eu n-as recomanda incarcarea celor care nu sunt in mod clar in cetoza- la unii dureaza si o luna. Si in niciun caz nu as recomanda incarcarea mai des de o data la 2 saptamani pentru cei care nu fac un antrenament intensiv la sala (adica eu de exemplu).
Ca efecte: -se slabeste intr-adevar (in 10 zile 4,5 kg in cazul meu- dar am si de unde, cei care au mai multe kg in plus slabesc mai repede initial)
-nivelul de energie e ridicat - dorm doar 6-7 ore si ma simt foarte bine
-pofta de mancare a scazut considerabil

Avand in vedere ca din a 3a saptamana de atkino-keto vreau sa introduc alunele/migdalele crude in dieta, si am citit diverse pareri pro si contra carbs din alune, am si eu o intrebare: voi numarati carbohidratii din alune/migdale sau nu ?
Oricum ma gandesc ca nu as manca mai mult de 50 de grame pe zi, deci m-as incadra in limita de carbs permisa, atat la atkins cat si la keto... dar intreb asa ca idee in caz ca dau iama in alunele de padure

raspund la intrebarea ta : tooate alimentele se calculeazaa !!!

GRESEALA: nu ai cum sa fi pe atkins-keto ... niciodata nai sa intri pe keto direct din atkins si invers ... tine una si buna ...!!!
GRESEALA: oriunde citesti: blog, carti, internet ..SPUNE CLAR: 2 zile incarcare ..ai nevoie de carbs , energie si multe altele cu care te incarci in astea doua zile ..

ASTA RECOMAND EU ..!!
__________________
Life is not a race, but a journey to be savored each step of the way
Precup Razvan, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 3150 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2633 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1601 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #55 (permalink)  
Vechi 12 aug 2011, 07:38:33
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de Precup Razvan Vezi mesajul
raspund la intrebarea ta : tooate alimentele se calculeazaa !!!

GRESEALA: nu ai cum sa fi pe atkins-keto ... niciodata nai sa intri pe keto direct din atkins si invers ... tine una si buna ...!!!
GRESEALA: oriunde citesti: blog, carti, internet ..SPUNE CLAR: 2 zile incarcare ..ai nevoie de carbs , energie si multe altele cu care te incarci in astea doua zile ..

ASTA RECOMAND EU ..!!
atkins-keto, eu credeam ca se refera la prima faza a dietei atkins , perioada in care incepe cetoza
un mare like pt. comentariul tau!

p.s. la atkins nu se tine zi de incarcare, nu?
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
  #56 (permalink)  
Vechi 13 aug 2011, 06:10:46
butterfly86's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 175cm, 87kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Da, eu tin doar prima faza din Atkins, adica asa am inceput. In inductie se declanseaza perioada de cetoza, si Atkins e tot o dieta care are la baza procesul de cetoza.
Vreau sa tin inductia - cu 20grame carbs/zi o perioada mai lunga, si oricum nu inteleg de ce in loc sa mi se raspunda la intrebare sunt criticata aiurea.
Intre Atkins si keto nu se face o diferenta clara oricum, pur si simplu intr-o zi daca mananci multe grasimi ajungi sa tii o zi de keto - la asta m-am referit.

Intrebarea mea era: carbs din alune se numara sau nu ? Ca am vazut pe un forum dedicat culturismului ca ei nu ii numarau. Informatia imi era necesara pentru oricare din diete in orice caz. Oricum, am cautat pe diverse siteuri si m-am lamurit, n-o sa ii numar.

Iar cu incarcarea, imi mentin parerea. Pana nu esti in cetoza clar nu se recomanda. In plus, depinde de scopul dietei. O persoana mai sedentara care tine keto (sunt multi care cred ca tin Atkins si consuma 20g carbs, proteine 40% si grasime 55% din dieta, pentru ca in Atkins ai voie si grasimi multe-deci exact keto) si are sa zicem 120 de kg, intra oricum mai greu in cetoza, iar perioadele de incarcare i-ar incetini oricum slabirea.
Am vazut forumuri unde se recomanda incarcarea dupa o luna, si unii tipii care discutau erau culturisti, altii antrenori de fitness.
Recomand oricum ketosticks (Ketodiabur se numesc in Ro) pentru cei care nu simt cand intra in cetoza.

In Atkins nu se recomanda incarcarea pentru ca din saptamana 3 de regim (2 saptamani e Inductia) se creste treptat cantitatea de carbohidrati, in fiecare saptamana. La keto nu se intampla asta, de unde si diferenta.

PS: Mi-am luat cartile care descriu atkins si keto, deci stiu foarte bine care cum e Keto e pur si simplu prima faza din Atkins(Inductia). Daca veti citi cartile cu atentie- pe amandoua, veti ajunge la aceeasi concluzie. Nu inseamna ca daca nu inghiti 50ml de ulei pe zi nu tii keto, poti sa-ti iei grasimile dintr-o gramada de surse.
O zi buna.
butterfly86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #57 (permalink)  
Vechi 13 aug 2011, 07:02:15
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de butterfly86 Vezi mesajul
Da, eu tin doar prima faza din Atkins, adica asa am inceput. In inductie se declanseaza perioada de cetoza, si Atkins e tot o dieta care are la baza procesul de cetoza.
Vreau sa tin inductia - cu 20grame carbs/zi o perioada mai lunga, si oricum nu inteleg de ce in loc sa mi se raspunda la intrebare sunt criticata aiurea.
Intre Atkins si keto nu se face o diferenta clara oricum, pur si simplu intr-o zi daca mananci multe grasimi ajungi sa tii o zi de keto - la asta m-am referit.

Intrebarea mea era: carbs din alune se numara sau nu ? Ca am vazut pe un forum dedicat culturismului ca ei nu ii numarau. Informatia imi era necesara pentru oricare din diete in orice caz. Oricum, am cautat pe diverse siteuri si m-am lamurit, n-o sa ii numar.

Iar cu incarcarea, imi mentin parerea. Pana nu esti in cetoza clar nu se recomanda. In plus, depinde de scopul dietei. O persoana mai sedentara care tine keto (sunt multi care cred ca tin Atkins si consuma 20g carbs, proteine 40% si grasime 55% din dieta, pentru ca in Atkins ai voie si grasimi multe-deci exact keto) si are sa zicem 120 de kg, intra oricum mai greu in cetoza, iar perioadele de incarcare i-ar incetini oricum slabirea.
Am vazut forumuri unde se recomanda incarcarea dupa o luna, si unii tipii care discutau erau culturisti, altii antrenori de fitness.
Recomand oricum ketosticks (Ketodiabur se numesc in Ro) pentru cei care nu simt cand intra in cetoza.

In Atkins nu se recomanda incarcarea pentru ca din saptamana 3 de regim (2 saptamani e Inductia) se creste treptat cantitatea de carbohidrati, in fiecare saptamana. La keto nu se intampla asta, de unde si diferenta.

PS: Mi-am luat cartile care descriu atkins si keto, deci stiu foarte bine care cum e Keto e pur si simplu prima faza din Atkins(Inductia). Daca veti citi cartile cu atentie- pe amandoua, veti ajunge la aceeasi concluzie. Nu inseamna ca daca nu inghiti 50ml de ulei pe zi nu tii keto, poti sa-ti iei grasimile dintr-o gramada de surse.
O zi buna.
raspuns clar : da, se numara.
eu am intrat in cetoza dupa 3 zile de inductie. bun, in prima saptamana am mancat exclusiv carne.
faza a doua am tastat-o incet dupa 3-4 sapt. de inductie. sunt inca in ea, dar am zile in care mai mananc dupa princioiile inductiei. singura problema cu care lupt in zilele alea sunt caloriile. ca ma chinui sa ating norma minima de 1100-1200.
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
  #58 (permalink)  
Vechi 13 aug 2011, 07:06:30
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de butterfly86 Vezi mesajul
Da, eu tin doar prima faza din Atkins, adica asa am inceput. In inductie se declanseaza perioada de cetoza, si Atkins e tot o dieta care are la baza procesul de cetoza.
Vreau sa tin inductia - cu 20grame carbs/zi o perioada mai lunga, si oricum nu inteleg de ce in loc sa mi se raspunda la intrebare sunt criticata aiurea.
Intre Atkins si keto nu se face o diferenta clara oricum, pur si simplu intr-o zi daca mananci multe grasimi ajungi sa tii o zi de keto - la asta m-am referit.

Intrebarea mea era: carbs din alune se numara sau nu ? Ca am vazut pe un forum dedicat culturismului ca ei nu ii numarau. Informatia imi era necesara pentru oricare din diete in orice caz. Oricum, am cautat pe diverse siteuri si m-am lamurit, n-o sa ii numar.

Iar cu incarcarea, imi mentin parerea. Pana nu esti in cetoza clar nu se recomanda. In plus, depinde de scopul dietei. O persoana mai sedentara care tine keto (sunt multi care cred ca tin Atkins si consuma 20g carbs, proteine 40% si grasime 55% din dieta, pentru ca in Atkins ai voie si grasimi multe-deci exact keto) si are sa zicem 120 de kg, intra oricum mai greu in cetoza, iar perioadele de incarcare i-ar incetini oricum slabirea.
Am vazut forumuri unde se recomanda incarcarea dupa o luna, si unii tipii care discutau erau culturisti, altii antrenori de fitness.
Recomand oricum ketosticks (Ketodiabur se numesc in Ro) pentru cei care nu simt cand intra in cetoza.

In Atkins nu se recomanda incarcarea pentru ca din saptamana 3 de regim (2 saptamani e Inductia) se creste treptat cantitatea de carbohidrati, in fiecare saptamana. La keto nu se intampla asta, de unde si diferenta.

PS: Mi-am luat cartile care descriu atkins si keto, deci stiu foarte bine care cum e Keto e pur si simplu prima faza din Atkins(Inductia). Daca veti citi cartile cu atentie- pe amandoua, veti ajunge la aceeasi concluzie. Nu inseamna ca daca nu inghiti 50ml de ulei pe zi nu tii keto, poti sa-ti iei grasimile dintr-o gramada de surse.
O zi buna.
raspuns clar : da, se numara.
eu am intrat in cetoza dupa 3 zile de inductie. bun, in prima saptamana am mancat exclusiv carne.
faza a doua am tastat-o incet dupa 3-4 sapt. de inductie. sunt inca in ea, dar am zile in care mai mananc dupa princioiile inductiei. singura problema cu care lupt in zilele alea sunt caloriile. ca ma chinui sa ating norma minima de 1100-1200.
p.s. inseamna ca nu era eronata parerea mea : inductia e partea keto a atkinsului
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
  #59 (permalink)  
Vechi 11 oct 2011, 20:33:49
specchio's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Milano, Italia
Dieta: low carb
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Petru cine ar mai putea fi curios...unul din secretele dietei ketogenice pentru a functiona in mod optim este ca la fiecare masa grasimile sa fie cam cu 30% mai multe decat proteinele. Foarte importanta este sursa grasimilor ... Incarcarea o faci atunci cand simti si ar fi bine sa folosim carbo din surse cu eliberare lenta si de calitate (adica legume , fructe de padure si nu ciocolata,biscuiti)

@Blum: Mancand doar carne ai tinut o dieta hiperproteica care este distrugatoare pentru rinichi
specchio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1506 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 989 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #60 (permalink)  
Vechi 11 oct 2011, 21:18:43
blum's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de specchio Vezi mesajul
Petru cine ar mai putea fi curios...unul din secretele dietei ketogenice pentru a functiona in mod optim este ca la fiecare masa grasimile sa fie cam cu 30% mai multe decat proteinele. Foarte importanta este sursa grasimilor ... Incarcarea o faci atunci cand simti si ar fi bine sa folosim carbo din surse cu eliberare lenta si de calitate (adica legume , fructe de padure si nu ciocolata,biscuiti)

@Blum: Mancand doar carne ai tinut o dieta hiperproteica care este distrugatoare pentru rinichi
la mine arata cam asa meniul la data respectiva: 60% proteine, 30% grasimi , iar restul umplutura cu balarii intre timp mananc mai echilibrat.asta inseamna ca am urcat consumul de carbohidrati, iar la grasimi si proteine s-a schimbat procentuajul (cam 50-50....mai mult sau mai putin)
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta keto, dieta low carb, diete low-carb, keto, proteine

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sa vorbim despre cardio mishutza Tae-bo&Aerobic 67 06 nov 2011 23:02:08
Despre Dieta "Gesta" Slabuta Dieta Rapida 1 10 nov 2010 14:29:13
La sueta...despre dieta erato Arhiva jurnale slabit 382 27 apr 2010 11:50:33
Despre Dieta Okinawa Slabuta Detoxifiere 0 11 mar 2009 14:18:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole