Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dermatita atopica - ajutor!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 18:14:17
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Da am obsercat si eu ca la mare trece. Si apa sarata si soarele vindeca. Dar dupa aia incep iar . Abia astept sa vina vara sa ajung si eu pe plaja. Numai ca trebuie sa stau destul de mult ca am pielea alba si ma ard repede daca nu dau cu spf mare.
Acum parca observ o imbunatatire de la cremele astea. Am zone unde aproape e pielea normala.
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 09:05:47
siu's Avatar
siu siu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: O LUNA FARA DULCIURI
Date: 170cm, 85kg
Mesaje: 223
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

pai cred ca aici gresesti ,trebuie sa faci un efort sa te trezesti ---------- cand rasare soarele tu trebuie sa fi deja pe plaja ca sa prinda si pielea ta ultravioletele stiu ca pare greu in concediu trezirea de la 5 ,dar ajuta mult si cred ca expunerea dupa12 nu m-ai e buna pentru persoanele cu prob .
siu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2117 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1600 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1343 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 09:06:41
siu's Avatar
siu siu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: O LUNA FARA DULCIURI
Date: 170cm, 85kg
Mesaje: 223
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

incearca vara asta
siu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2117 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1600 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1343 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 14:27:03
vampiruta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: disociat
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Buna
Fetita mea are dermatita atopica, ea are acum 18 luni dar i-a aparut pe la 2-3 luni. Cumnata mea are si ea dermatita atopica netratata din copilarie ca "are fata asa de la laptele gras"...anyway asa a ramas cu piele aspra si rosie in obraji(puncte mici unu langa altul).
Am fost cu pitica la n medici care mi-au dat care mai de care 15 mii de creme pana la urma am ajuns la Nedelcu. Asa am aflat ca multe din cremele cu care i-am dat erau pt adulti si culmea exista varianta pentru bebelusi dar idiotii nu stiau. Intradevar boala merge mana in mana cu alergiile si cu astmul. Mi-a dat bineinteles cum da la toata lumea cremele lui miraculoase dar mi-a dat si varianta mai ieftina. Am folosit cremele lui pana i-a trecut apoi am continuat cu Uriage 1-er Milk si Apa Termala, am avut si tratament medicamentos Zyrtec, Advantan, Calciu..... si regim de viata: fara conserve de peste, mezeluri, praf, vopsea, benzina, hainele spalate cu detergenti speciali, fara balsam de rufe si clatite de 2 ori. Mi-a zis ca la prima raceala musai tratata f bine ca poate face foarte usor astm si cand mai creste sa-i facem testele la alergii ca era prea mica si nu o putea intepa. In toamna a facut Weezing (premergator astmului) Am mers la alergolog, i-am facut niste teste dar la sange nu in manute ca e mica si au iesit toate alergiile negative. Mi s-a spus ca astea la sange nu sunt foarte relevante si desi erau negative a fost tratata cu Singulair........si a avut efect. Neaparat sa o bronzam ca ii face bine la piele.
I-am povestit de cumnata mea si l-am intrebat ce se intampla daca Anei nu-i trece pana la maturitate ca eu nu vreau sa fie mereu rosie in obraji: cand se face mare poate face tratament hormonal, daca nu merge nici asa bagam laser pt petele rosii de pe fata si corpul ramane cu hidratare si atat.
Pana in iarna fetita mea a fost ok dar cum a venit frigul cum a reaparut pe fata, i-am dat iar tratament si nimic.....daca se incalzeste ii trece daca se raceste iar apare. Acum am facut rost de un ceai din Olanda cica acolo cu ceaiul asta se trateaza, se si bea se si spala corpul......sa vedem daca o sa aiba efect.
Cum spuneai si tu concluziile sunt: incercam asa daca nu merge incercam asa.....si tot asa.
Tie cum ti-au iesit testele la alergeni? Ai si alte complicatii inafara de dermatita atopica?...ma refer la astm
vampiruta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1215 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -334 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 14:54:04
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

La adulti e foarte rara boala - 2% din populatia planetei. Sunt eu mai norocoasa. Deci sunt sanse destul de mici sa aiba o recidiva la maturitate.
Astm nu am. Alergii am la lana, fructe rosii - in special cele de padure, oua (defapt la albumina), la pufuletii de salcam primavara (simt ca ma sufoc), ciocolata si am observat ca si carnea de pui face cam rau.
Nedelcu pe mine m-a dezamagit foarte tare. El vroia sa ma trateze cu anticonceptionale . Oricum diagnostic clar de dermatita atopica nu mi-a pus. Am scris mai in urma ce am patit cu el. + ca vorbea cu tata (care are si el o facultate de medicina si chiar un doctorat in bacteriologie) ca si cu un zidar. Cremele lui nu sunt cu nimic mai bune fata de alte dermatocosmetice de pe piata.
Advantan si inca o crema ( nu mai stiu cum se chema) mi-a dat alta desteapta de doctorita. Impreuna cu Medrol si Telfast care au avut un efect miraculos: mi s-au jupuit alunite si mi-au ramas gaurele in piele in locul lor. Tratament hormonal un mare NU. Efectele secundare sunt groaznice ( afecteaza si psihicul, mai ales la un copil in crestere). Ajunsesem sa plang si la reclame la TV. Dereglarile pe care le ofera depasesc orice beneficiu.
Temperaturile extreme afecteaza intr-adevar. La mine recidiva s-a instalat iarna.
Dermatita atopica nu se vindeca orice ai face, dar se poate tine sub control si pielea sa nu mai fie rosie si sa fie hidratata, sa arate normal.
Soarele e bun, dar in anumite limite. In sensul ca vindeca temporar.
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 23:39:55
vio's Avatar
vio vio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 67
Date: 157cm, 80kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Draga mea Oita, e bine ca esti macar vesela....dematita asta atopica e o mare ********...nu stiu daca ce ti spun eu te va ajuta, dar sigur merita incercat. Eu am avut rezultate spectaculoase la o micoza plantara veche de 15 ani, cu OSTEOCICATRAT, care este extract de tataneasa cu rostopasca (sper ca-mi amintesc bine...) dar este de uz veterinar...ceea ce conteaza mai putin.
Mai folosesc MIBAZON - o crema emulsie, care are 3 antibiotice, tot de la farmacia veterinara si extraordinarul PROPODERM - crema cu propolis,uz uman, extraordinara...o folosesc tot timpul pentru nepotul meu de 3 ani, cand se zgarie, juleste, etc. Spala-te cu apa bicarbonatata (1 l apa cu 1 lingurita bicarbonat de sodiu alimentar, se amesteca bine, se lasa la decantat si se foloseste doar apa clara, bicarbonatul ramane la fundul vasului), stai sa te usuci si incearca cu crema Osteocicatrat...nu ai ce sa pierzi...Sa-ti ajute Dumnezeu! Cand faci tratamentul asta, repeta tot timpul: Cu crema asta o sa-mi treaca....o sa-ti convingi subconstientul si gata..te vindeci!
Nu incerca nimic din toate astea (poate doar apa), daca ai rani deschise !!! Un alt remediu senzational, chiar pe rani, este ceaiul de pelin folosit rece la spalat...Tine-ma la curent, daca vrei, desigur....Numai bine! Vio
vio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1548 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1031 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 257 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 08 mar 2010, 23:53:51
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Iti multumesc pentru sfaturi dar din pacate pielea atopica necesita o ingrijire cu totul diferita. Este o boala congenitala, nu o infectie.

Mibazon am acasa - este grasa contine lanolina si vaselina care astupa porii, total contraindicat pielii atopice. Ideea e sa respire pielea cat mai bine si porii inflamati sunt o mare problema pentru atopici. Plus ca este antibiotic si aplicarea lui mai mult de 7-10 zile dauneaza filmului hidrolipidic al pielii, si asa mentinut cu greu.

Apa+bicarbonat nu am folosit pentru corp, dar pentru fata da si usuca prea rau pentru mine.
O sa il intreb pe tata de Osteocicatrat si o sa il pun sa imi aduca macar un prospect.
Asta cu autosugestia asa e, dar eu nu am deloc incredere in remedii naturiste, ceaiuri etc deci nu am cum sa ma conving.

Multumesc oricum ca ai trecut pe aici si te-a interesat problema mea
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 07:22:24
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
La adulti e foarte rara boala - 2% din populatia planetei. Sunt eu mai norocoasa. Deci sunt sanse destul de mici sa aiba o recidiva la maturitate.
Astm nu am. Alergii am la lana, fructe rosii - in special cele de padure, oua (defapt la albumina), la pufuletii de salcam primavara (simt ca ma sufoc), ciocolata si am observat ca si carnea de pui face cam rau.
Nedelcu pe mine m-a dezamagit foarte tare. El vroia sa ma trateze cu anticonceptionale . Oricum diagnostic clar de dermatita atopica nu mi-a pus. Am scris mai in urma ce am patit cu el. + ca vorbea cu tata (care are si el o facultate de medicina si chiar un doctorat in bacteriologie) ca si cu un zidar. Cremele lui nu sunt cu nimic mai bune fata de alte dermatocosmetice de pe piata.
Advantan si inca o crema ( nu mai stiu cum se chema) mi-a dat alta desteapta de doctorita. Impreuna cu Medrol si Telfast care au avut un efect miraculos: mi s-au jupuit alunite si mi-au ramas gaurele in piele in locul lor. Tratament hormonal un mare NU. Efectele secundare sunt groaznice ( afecteaza si psihicul, mai ales la un copil in crestere). Ajunsesem sa plang si la reclame la TV. Dereglarile pe care le ofera depasesc orice beneficiu.
Temperaturile extreme afecteaza intr-adevar. La mine recidiva s-a instalat iarna.
Dermatita atopica nu se vindeca orice ai face, dar se poate tine sub control si pielea sa nu mai fie rosie si sa fie hidratata, sa arate normal.
Soarele e bun, dar in anumite limite. In sensul ca vindeca temporar.
Ti.am marit acolo cateva cuvinte....esti sigura ca nu ai un inceput de astm,sau macar alergie la polenul de plopi?Pentru ca la mine asa am descoperit ca am astm.In perioada pufului de plopi aveam impesia ca am un pumn de puf de ala in gat,si tuseam pana imi ieasea ochii din cap,ma sufocam si dura ceva timp pana imi reveenam.Trebuia sa merg pe strada doar cu gura inchisa ca era si mai groaznic de vorbeam.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 07:58:06
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Nu cred ca am Nu am wheezing (suflu pulmonar), mi-am facut radiografii si am plamanii normali, dureri in piept nu am si nici istoric de astm in familie. In timpul efortului sustinut sunt ok, nu am probleme cu respiratia. Doar pufuletii aia sunt enervanti. Acum imi dau seama ca am gresit si sunt de plop, nu de salcam. Am in spatele blocului cativa si cand e sezonul, inchid toate geamurile sa nu intre in casa si cand ies afara tin un servetel sau ceva la nas si gura ca simt ca ii am in gat, tot asa ca tine.
Am si animale, si am avut de mica si nu am avut niciodata vreo reactie alergica la parul lor.
Inceput de astm are monsieur al meu si am cu ce compara.
Acum asta imi mai lipsea si stiu ca se poate face la orice varsta, desi la multi incepe in copilarie, si chiar citisem acum cateva saptamani ca atunci cand se mai amelioreaza dermatita se poate instala astmul si stau asa cu teama si m-am saturat de bolile astea nenorocite. Eu nu am fost niciodata un copil bolnavicios, si racelile la mine sunt extrem de rare, dar cand ma imbolnavesc o fac ca la carte
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 10:28:15
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Nu cred ca am Nu am wheezing (suflu pulmonar), mi-am facut radiografii si am plamanii normali, dureri in piept nu am si nici istoric de astm in familie. In timpul efortului sustinut sunt ok, nu am probleme cu respiratia. Doar pufuletii aia sunt enervanti. Acum imi dau seama ca am gresit si sunt de plop, nu de salcam. Am in spatele blocului cativa si cand e sezonul, inchid toate geamurile sa nu intre in casa si cand ies afara tin un servetel sau ceva la nas si gura ca simt ca ii am in gat, tot asa ca tine.
Am si animale, si am avut de mica si nu am avut niciodata vreo reactie alergica la parul lor.
Inceput de astm are monsieur al meu si am cu ce compara.
Acum asta imi mai lipsea si stiu ca se poate face la orice varsta, desi la multi incepe in copilarie, si chiar citisem acum cateva saptamani ca atunci cand se mai amelioreaza dermatita se poate instala astmul si stau asa cu teama si m-am saturat de bolile astea nenorocite. Eu nu am fost niciodata un copil bolnavicios, si racelile la mine sunt extrem de rare, dar cand ma imbolnavesc o fac ca la carte
La primul medic la care am fost ca nu puteam sa respir in perioada polenului mi-a spus ca sunt alergica si imi pregatea o injectie cu cortizon.Am refuzat si am mers la altul.Sotul meu e alergic insa la polenul de la plopi,si manifestarilesunt altele.Stranuta cate 15 minute cand iese din casa,ii curg ochii,se inroseste.Eu nu aveam nici una din manifestarile astea,doar ca nu puteam respira.Parca aveam ceva in gat.
Nici eu nu am suieratul decat cand e extrem de cald.Atunci mor de ras,ca nu imi poate dormi barbatul.Spune ca parca suflu intr-o sticla.Si sa stii ca nici nu imi dadeam seama ca nu respir bine si in rest pana nu am folosit prima oara sprayul si am vazut cum e sa tragi aer sa ti se duca in tot plamanul.
La sport rezist si eu extrem de bine.Si sa stii ca astmul nu e musai sa inceapa din copilarie.Eu am fost total ok pana sa ma mut aici.La 3 ani au inceput alergiile si astmul.Si nu e doar cazul meu.
Dar daca medicii spun ca esti ok la plamani atunci nu ai ce face decat sa ii crezi si sa te bucuri ca nu ai si astm.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
ajutor, corp, dermatita, ingrijire corp, piele


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Atentionari legate de cazuri de infometare in forum ianna Anorexie 50 26 apr 2012 17:45:49
Am nevoie de ajutor moral epinty Motivatie 25 16 iul 2010 17:19:27
laptele-ajutor in slabire mishutza Pregatirea pentru slabire 39 23 apr 2010 15:19:15
Ajutor!!! Mananc mult, toata ziua... mihaa Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 13 31 ian 2010 17:59:24
Ajutor in bucatarie :)) Slabuta Video-uri haioase 4 15 oct 2009 19:52:55

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole