Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4721 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 20:37:26
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
eu stiam ca trebuie sa ii curat gurita cu glicerina boraxata..dar sincer uit sa ii dau si picaturile de vigantol
si am vorbit cu o dr stomatolog...ca vreau sa imi tratez o masea...si m-a intrebat daca i-au dat dintii lui mihaita...si daca se mai trezeste noaptea...si mi-a zis ca el se trezeste de sete nu de foame si sa ii dau ceai de plante fara zahar...si treptat sa il inlocuiesc cu apa
mi-a zis ca dupa ce ii dau dintii sa il curat in fiecare seara dupa ultima masa..apoi numai apa
si mi-a mai zis sa nu ii dau biberon cu suc..de ex la pranz si sa adoarma cu suc in gura..sau ceai cu zahar..ca nu e sanatos pt dinti
apoi da sunt atatea lucruri de facut si de dat lui bebe ca uneori si eu mai uit.... una alta...
probabil ca se trezeste de sete mihaita.. daca bea din biberon poti sa incerci cu ceai..
dar al meu nu vrea nici cum nici apa nici ceai ..(... bea tzitzi de sete) da nici cum... ce metode mai sunt? biberon, cana cu cioc, lingurita???? ce mai este??
refuza pur si simplu biberonul...si nu pot sa-i dau altceva noaptea decat tzitzi.. cu suzeta nu adoarme inapoi. acuma am facut ceva pauza poate a uitat ca nu-i bun biberonul si o sa incerc iar...
nu vrea nici lapte de la mine cu biberonul si am incercat cand ii era foame foame..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4722 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 21:12:00
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si legat de suzeta eu nu i-am dat-o pana acum...dar ma gandesc ca o sa ii dea dintii si suzeta il mai calmeaza...voi ce ziceti sa i-o mai dau?sau cand il intarc...
Răspuns cu citat
  #4723 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 21:32:52
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

La multi ani, pentru Carina si Mihaita!!!
Chiar ca a trecut timpul repede!

Cu Glicerina boroxata se curata gurita daca e albicioasa, altfel nu se da copilului.
Nici eu nu am curatat dintisorii, o sa intreb si eu pediatrul sa vad ce spune.

Raisa a facut niste bubite mici mici pe piele, care se simt si cu mana, sa fie oare de la antibiotic?
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4724 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 21:34:55
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Doruta, ii mai poti da cu seringa, eu insa spun ca cel mai bine e cu lingurita.
Nici raisa nu vrea cu biberonul sau cu cana care are acel mustuc de silicon. Eu i-am mai dat si cu canita, uneori bea alteori nu.
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4725 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 21:55:45
aleka008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Dorutza stai linistita ca nici eu nu am curatat-o in gurita...am dat-o de cateva ori cu glicerina boraxata pe limbuta si de cateva ori i-am sters cu tifon limbuta ( era alba,incarcata)

Oricum daca te linisteste...sa stii ca pe vremea noastra, cand eram mici, nu statea nimeni sa ne curete in gurita...in cel mai bun caz pe la 3-6 ani incepeam sa ne spalam pe dinti. Deci nu e asa grav, daca nu l-ai curatat pana acum
Mama noastra ne curata mereu cand eram copii, cand era Ilinca bebe mereu imi spunea sa o curat cu glicerina boraxata. Si pediatrul mi-a zis sa-i dau din cand in cand in gurita. Daca nu a facut afte nu e problema dar acum cu dintisorii e bine sa il speli. Ne-am comandat si noi degetar de silicon, incepem de saptamana viitore.

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si legat de suzeta eu nu i-am dat-o pana acum...dar ma gandesc ca o sa ii dea dintii si suzeta il mai calmeaza...voi ce ziceti sa i-o mai dau?sau cand il intarc...
Daca nu i-ai dat-o pana acum nu cred ca e nevoie sa i-o dai acum. Eu i-am dat-o de la 2 saptamani de cand au aparut colicii iart acum i-o dau numai la somn. S-a obisnuit asa de tare incat nu o ia somnul daca nu o are. O sa vedem cand o sa i-o scot.
Răspuns cu citat
  #4726 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 22:30:38
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si legat de suzeta eu nu i-am dat-o pana acum...dar ma gandesc ca o sa ii dea dintii si suzeta il mai calmeaza...voi ce ziceti sa i-o mai dau?sau cand il intarc...
n-are rost sa i-o mai dai daca nu i-ai dat-o pana acuma..
eu i-am dat-o de la 4 luni. atunci a acceptat-o doar.
cand vrei sa-l intarci?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4727 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 22:33:51
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

l-am facut cu degetarul ala de silicon in gurita.. mama ce i-a placut a stat asa de cuminte nici macar nu m-a muscat...
am mai incercat acuma seara sa-i dau apa cu biberonul.. a baut 10 ml in 10 min..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4728 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 23:16:18
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Mama noastra ne curata mereu cand eram copii, cand era Ilinca bebe mereu imi spunea sa o curat cu glicerina boraxata. Si pediatrul mi-a zis sa-i dau din cand in cand in gurita. Daca nu a facut afte nu e problema dar acum cu dintisorii e bine sa il speli. Ne-am comandat si noi degetar de silicon, incepem de saptamana viitore.
Noi nu avem inca dintisori si nici nu se vad ca ar iesi
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4729 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 10:22:56
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ce fac fetele....

eu am cam fost absenta, la noi a fost vreme buna si atunci ies de 2 ori afara. tavi se terzeste pe la 6-7 i dau de papa, pregatesc pe sabi de gradi pap, beau cafa si adoarme tavi. Fac teraba prin casa, pun la spalat, papa si pe la 11 jumate -12 iesim afara 1h.

Venim in casa, il pregatesc de nani, pap eu, termin ce nu am reusit tot de dimi si pe la 3 iesim iar dupa sabi la gradi.

Dupa ce venim acasa nu prea mai intru, stau cu ei ne jucam, papam, vine tati, facem baie si tot asa. Asta in zilele bune, ca am avut zile cand dupa ce intram in casa la 1 nu ma mai intelegeam cu tavi, nici nu era 100% treaz , nici nu dormea asa ca era cam greu.

Dar in general cand e frumos afara ies de 2 ori cu el, sa ne bucuram de aer, ca iarna a fost prea lunga.

va pup
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #4730 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 11:55:58
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Fetelor, voi ati dat peste copiilor? de la ce varsta putem incepe si mai ales, ce fel de peste?
eu la Radu inca nu i-am dat! si sa sti ca nici la Robert nu i-am prea dat ca la noi nu este (sau nu stiu eu unde)peste proaspat!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Acuma am ajuns pe acasa...am uitat sa va zic ceva...

am fetita de 6 luni

Nu imi vine sa cred cum a zburat timpul...
Pupici!
sa creasca mare si sa fie sanatoasa!!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
mi-am facut azi clatite din faina integrala, faina de ovaz (sau cereale de ovaz date prin blender) esenta de vanilie, scortisoara, putin ulei si apa plata (minerala)
mama ce bune au iesit... le-am facut mai micute 3 pe tigaie ca sa nu am probleme sau sa nu ma enervez daca se rup... dar intr-o tigaie mai mica merg si normale.. sunt si de post si dietetice.. recomand..
din pacate nu am putut sa calculez caloriile ca a balotat sotul meu din ele fara sa cantareasca cat a mancat inainte sa am cantitatea finala
interesanta reteta!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
am baiat de 8 luni...ce repede a trecut timpul...amandoi sunt pe 14
sa creasca mare si sa fie sanatos!
Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul


Sotul meu cumpara peste, ca eu habar nu am. Parca in Selgros sau Metro e peste viu, dar il taie si curata acolo. Noi mai luam din Auchan, ca si acolo au peste viu, dar nu il curata (decat daca te dai bine cu vanzatorii )
noi nu avem in oras magazinele mai sus numite!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
vroiam sa va mai intreb voi cum va curatati copilasii in gura?
pe mine nu m-a preocupat chestia asta pana de curand (desi se pare ca trebuia)
dar acuma ca are dintisori trebuie neaparat sa-i acord atentie...
am citit ca trebuie curatati in gurita cu un tifon cu apa fiarta si racita de cand se nasc (chiar nu stiam si n-am facut chestia asta)
i-am luat acuma o periuta de aia de silicon care se pune pe deget (e 6+)
oricum o sa intreb si medicul daca trebuie folosit periuta de dinti si mai apoi de cand se foloseste si pasta de dinti..

of asa ciuda mi ca n-am stiut ca trebuie curatati in gurita...
eu nu l-am curatat cu nimik ,decat daca era alb in gurita cu glicerina !
ii voi cumpara o periuta de silicon pt cand ii vor iesii mai bine dintii!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


sa stii ca si eu le stiu datele de nastere la aproape toti copilasii ..
cel putin cei care sunt scrisi sus la inceputul jurnalului ii stiu...

pfoa tin minte cand asteptam una dupa alta sa nastem, cum nico a fost prima, apoi florentina, apoi nicoles, apoi bobo, apoi eu apoi tu mirutza si apoi anca
pfoa si ce emotii am avut cand a nascut nico ca a fost prima..
au mai fost mamici inaintea mea! Simo a fost inainte ,nu?
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce simpatica esti miruta.. asa ma apuca pe mine emotia cand aflu ca a mai ramas careva insarcinata.. sau a nascut deja..
o sa merg la medic.. sa vad daca imi da unda verde la facut copii, mai ales ca am luat pastile..ca in caz de sarcina ma poate afecta chiar daca am luat inainte..dupa mine daca s-ar intampla din prima ar fi prin iulie.. august.. dar nu se stie cat dureaza.. asa ca incerc de-a binelea pe la sf lunii.. ca ma gandesc ca daca imi intarzie normal.. vreo 2 3 sapt.. imi intarzie si ovulatia.. pana atunci.. o sa vad daca totul e in regula.
am avzut ieri un bebe mic jumate asiatic, ce era.. ff scumpel.. arata mai mic de 9 luni.. ca se nascuse prematur, dar f dragalas si se uita la mine si imi zambea mult.
a o colega la servici..d eja are o burta mare la 4,5 luni.. pff.. ma mir cum de mai poate sa faca treaba..ce imi plac gravidutele.. imi vine sa le ating pe burtica..
abia astept sa ne dai vestea cea mare!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
tati ii citeste lui david "tinerete fara batranete"- basmul..
si ii place?
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Simo a fost prima mamica de la noi de pe forum , in sensul in care ne-am sustinut reciproc pe tot parcursul sarcinii. Eu tin
minte si cand vorbeam si de cat se da la doctori si cine,cum naste.

Pe Gea o stiam cu mult inante, cand ea scria la ea in jurnal ca e gravida , pe vremea cand eu doar visam la asa ceva Mereu ma emotionau postarile ei, asa frumos scria...

Eu de nasterea lui Simo imi amintesc ca tot vroia sa nasca si tot o trimitea inapoi acasa si revenea iarasi peste cateva zile la maternitate

Ce frumos e sa iti aduci aminte...offf...cum zboara timpul asta.

Si mai stiu ca eu am creat " jurnalul de sarcina toamna-iarna" si stateam si asteptam sa vina si alte mamici.Si asteptam si asteptam Apoi a venit Simo
si mi-a scris ca daca vreau, pot sa intru la voi in "jurnalul de primavara-vara" pana apar alte mamici de toamna-iarna Si asa v-am cunoscut si am ajuns dependenta de discutiile cu voi.

Sunteti toate niste fete de nota 10Ma bucur ca v-am cunoscut
si eu ma bucur ca v-am cunoscut!!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si legat de suzeta eu nu i-am dat-o pana acum...dar ma gandesc ca o sa ii dea dintii si suzeta il mai calmeaza...voi ce ziceti sa i-o mai dau?sau cand il intarc...
eu zic ca nu are rost sa i-o mai dai! eu am de gand sa i-o scot!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
ce fac fetele....

eu am cam fost absenta, la noi a fost vreme buna si atunci ies de 2 ori afara. tavi se terzeste pe la 6-7 i dau de papa, pregatesc pe sabi de gradi pap, beau cafa si adoarme tavi. Fac teraba prin casa, pun la spalat, papa si pe la 11 jumate -12 iesim afara 1h.

Venim in casa, il pregatesc de nani, pap eu, termin ce nu am reusit tot de dimi si pe la 3 iesim iar dupa sabi la gradi.

Dupa ce venim acasa nu prea mai intru, stau cu ei ne jucam, papam, vine tati, facem baie si tot asa. Asta in zilele bune, ca am avut zile cand dupa ce intram in casa la 1 nu ma mai intelegeam cu tavi, nici nu era 100% treaz , nici nu dormea asa ca era cam greu.

Dar in general cand e frumos afara ies de 2 ori cu el, sa ne bucuram de aer, ca iarna a fost prea lunga.

va pup
salutare!!!
te pup!
imi pare bine ca mai intri sa ne spui ce mai faceti!
pupam 2 baieti frumosi si pe mamica lor!


noi momentan nu iesim afara ca eu si Robert tusim! Robert a facut si febra! vai...sper sa nu se ia si pe Radu!eu port masca ,dar Robert o tot uita pe undeva!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole