Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #871 (permalink)  
Vechi 05 nov 2011, 17:23:52
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

am fost azi l budimex i-am facut o ecografie, m-a pus sa ii dau sa suga in timpul ecografiei, nu are nimic mihaita, nu are nici hernie ombilicala
acum pregatesc de mancare pt maine ca ii sarbatorim ziua sf mihail si gavril e pe 8 noiem
Răspuns cu citat
  #872 (permalink)  
Vechi 05 nov 2011, 17:27:34
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul


mai... de diluat laptele am incercat si asa pentru ca asistenta a zis sa ii pun 5 ml extra in lapte ca sa nu se mai constipe, laptele matern e mult mai bogat in apa si mai usor decat asta praf, dar nu mai fac nici asta pentru ca nu se mai constipa , si-a revenit si are program la caca. Normal Dorutza ca al tau se trezeste des si vrea mancare ca doar il alaptezi si laptele tau nu tine asa mult, dar al meu se face obez daca io ii asa de des lapte praf care e asa de consistent

Deci chiar ca ne tinem companie exact acelasi program l-a avut si al meu. A mancat la 8 si ceva, la 12, 2, 5, 7, doar ca s-a trezit si la 4 dar i-am dat ceai si am mai lungit povestea pana la 5, insa cu chiu cu vai, deci s-a trezit la 4 ceai, pana pe la 4jum, apoi suzeta fortat si pe la fara un sfert cand a inceput sa urle, am renuntat si am preg laptele...o noapte in care nu am dormit mai mult de vreo 3 ore legate laolalta
auzi nu cred ca tre sa-ti faci probleme ca se face obez
Greutatea ideală pentru vârsta 1 luni este 3.57-5.29 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.
Greutatea ideală pentru vârsta 2 luni este 4.52-6.51 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.

deci pentru o luna jumate ar fi 5,9 maxim.. eu zic sa-ti faci probleme doar daca ar trece de aceasta valoare. dar ai zis ca are in jur de 5kg asa ca e ok..
si iulia creste bine si bobo e mandra de ea.
si al lui Nico e flacau mare..
asa ca nu te mai stresa..
cat despre faptul ca papa des asta sunt bebelasii..fiecare face cum vrea.. vezi ca si al meu la 3 luni mai face fitze..
- poti sa-l faci sa doarma cu suzeta in gura???( daca tot ii dai) poate cand se trezeste mai suge pe ea si adoarme.. (nu stiu daca merge, al meu nu vrea suzeta)
- sau poate schimbi laptele, poate altul ii prieste mai bine
- sau cu diluatul laptelui.. nu vad care ar fi problema desi bobo zice ca e interzis..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #873 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 01:16:50
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
fetelor eu nu mai am internet...am incheiat contract cu o firma dar mai dureaza vre-o sapt.
eu am ajuns ieri la spital cu mihaita, mi-a vomitat colorat maro inchis, am fost la grigore alexandrescu si i-am facut si un control la orl...nu are nimic in gat, nas, urechi ...mi-a dat debridat pt varsaturi si m-au trimis acasa...iar azi a vomitat iar colorat...maine mergem la budimex sa ii fac si o ecografie abdominala...vomita cu presiune...
doamne ajuta sa nu fie grav!!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
el vomita maro inchis...zici ca e sange...eu nu vreau sa cred ca e sange...doctorii spun ca daca era sange avea si in scaun...
daca are rana la stomac trebuie sa il tina numai pe perfuzii..sa ii faca endoscopie(ii baga niste furtune pe gat..unul intr-un capat are camera)
Mihaita are o stare generala buna..e vesel
e bine ca e vesel!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Io totusi nu pot pricepe de ce vrea Viktor al meu sa manance asa des si asa multSi azi noapte a vrut sa manance o data la 2 ore! as intelege asta daca l-as alapta dar ii dau lapte praf si peste tot pe unde citesc scrie ca ar trebui sa ii tina de foame cel putin 4 ore.Asa zice si Eva, asistenta

Incerc sa ii mai lungesc foamea cu ceai, dar de indata ce e gata ceaiul deja vrea lapte si daca nu ii dau urla de foame si plange pana transpira. Sincer nu stiu ce sa fac, nu stiu ce nu fac bine sau ce e problema. Si macar daca ar manca cantitati mici si dese, el mananca in medie 100 ml la fiecare masa

Voi ce ziceti? cum sa fac cu el?ca sincer nu mai stiu
nici eu nu inteleg!
adevarul e ca nu am patit!!!
Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
am pus 2 poze cu iulia

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
am fost azi l budimex i-am facut o ecografie, m-a pus sa ii dau sa suga in timpul ecografiei, nu are nimic mihaita, nu are nici hernie ombilicala
acum pregatesc de mancare pt maine ca ii sarbatorim ziua sf mihail si gavril e pe 8 noiem
ce bine!!!
si totusi de ce a vomitat asa?
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
auzi nu cred ca tre sa-ti faci probleme ca se face obez
Greutatea ideală pentru vârsta 1 luni este 3.57-5.29 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.
Greutatea ideală pentru vârsta 2 luni este 4.52-6.51 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.

deci pentru o luna jumate ar fi 5,9 maxim.. eu zic sa-ti faci probleme doar daca ar trece de aceasta valoare. dar ai zis ca are in jur de 5kg asa ca e ok..
si iulia creste bine si bobo e mandra de ea.
si al lui Nico e flacau mare..
asa ca nu te mai stresa..
cat despre faptul ca papa des asta sunt bebelasii..fiecare face cum vrea.. vezi ca si al meu la 3 luni mai face fitze..
- poti sa-l faci sa doarma cu suzeta in gura???( daca tot ii dai) poate cand se trezeste mai suge pe ea si adoarme.. (nu stiu daca merge, al meu nu vrea suzeta)
- sau poate schimbi laptele, poate altul ii prieste mai bine
- sau cu diluatul laptelui.. nu vad care ar fi problema desi bobo zice ca e interzis..
eu nu mi-am facut niciodata probleme cu greutatea copiilor,doar cu a mea!!!
nu diluati laptele praf!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #874 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 11:20:36
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
auzi nu cred ca tre sa-ti faci probleme ca se face obez
Greutatea ideală pentru vârsta 1 luni este 3.57-5.29 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.
Greutatea ideală pentru vârsta 2 luni este 4.52-6.51 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 14.

deci pentru o luna jumate ar fi 5,9 maxim.. eu zic sa-ti faci probleme doar daca ar trece de aceasta valoare. dar ai zis ca are in jur de 5kg asa ca e ok..
si iulia creste bine si bobo e mandra de ea.
si al lui Nico e flacau mare..
asa ca nu te mai stresa..
cat despre faptul ca papa des asta sunt bebelasii..fiecare face cum vrea.. vezi ca si al meu la 3 luni mai face fitze..
- poti sa-l faci sa doarma cu suzeta in gura???( daca tot ii dai) poate cand se trezeste mai suge pe ea si adoarme.. (nu stiu daca merge, al meu nu vrea suzeta)
- sau poate schimbi laptele, poate altul ii prieste mai bine
- sau cu diluatul laptelui.. nu vad care ar fi problema desi bobo zice ca e interzis..
Dorutza, sarumana, chiar ca m-ai linistit cu valorile astea...pai el acuma la 6 sapt nu cred ca are mai mult de vreo 5 jumate, zic io, nu l-am mai cantarit de 2 saptamani...maine mergem la control si atunci il cantarim. Iara o aud pe Eva, asistenta ca imi zice ca s-a ingrasat prea mult da de data asta nu o mai bag in seama. Pana la urma, cum zice mama, bine ca sa ingrasa si ca nu slabeste, ca aia e si mai grav. Si io si sora-mea mai mica am fost niste amarate, plangea mama langa noi sa mancam, mereu ne zicea ca suntem subnutrite, asa ca mama mea ii asa de fericita ca Viktor mananca si ca nu am probleme cu mancarea.

Suzeta nu o tine maxim 5 minute si o arunca afara, si io i-o tot bag la loc, cateodata functioneazza si adoarme cu ea asa dar de cele mai multe ori nu o vrea deloc, ii vine sa verse de la ea. De schimbat laptele l-am schimbat de 4 ori pana acuma, si nu am observat nici o schimbare asa ca acuma ii dau de care am. I-am dat NAN 1 cu bifidus, NAN 1 HA pentru copii cu sensibilitate la lapte, si Semper Lemolac, tot cu culttura de bacterii active, Semper 1 simplu

Azi noapte a dormit mai bine un picut. De pe la 8 jumate pana la 1 jumate nici mie nu mi-a venit sa cred cand am vazut cat era ceasul, apoi 4 si de atunci nu a mai prea dormit, s-a tot marait, ba a vrut mancare, ba nu etc. Acuma e pe terasa cu Stelian, incearca sa il adoarma ca e marait din cale-afara ca doar nu a dormit de ceva ore.


In curand sunt gata si cu povestea nasterii lui Viktor, am scris vreo 3 pagini pana acum, sa vedem cine are rabdare sa citeasca atata

Duminica placuta tuturor si ccopii cuminti va doresc
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #875 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 15:47:04
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul


Dorutza, sarumana, chiar ca m-ai linistit cu valorile astea...pai el acuma la 6 sapt nu cred ca are mai mult de vreo 5 jumate, zic io, nu l-am mai cantarit de 2 saptamani...maine mergem la control si atunci il cantarim. Iara o aud pe Eva, asistenta ca imi zice ca s-a ingrasat prea mult da de data asta nu o mai bag in seama. Pana la urma, cum zice mama, bine ca sa ingrasa si ca nu slabeste, ca aia e si mai grav. Si io si sora-mea mai mica am fost niste amarate, plangea mama langa noi sa mancam, mereu ne zicea ca suntem subnutrite, asa ca mama mea ii asa de fericita ca Viktor mananca si ca nu am probleme cu mancarea.

Suzeta nu o tine maxim 5 minute si o arunca afara, si io i-o tot bag la loc, cateodata functioneazza si adoarme cu ea asa dar de cele mai multe ori nu o vrea deloc, ii vine sa verse de la ea. De schimbat laptele l-am schimbat de 4 ori pana acuma, si nu am observat nici o schimbare asa ca acuma ii dau de care am. I-am dat NAN 1 cu bifidus, NAN 1 HA pentru copii cu sensibilitate la lapte, si Semper Lemolac, tot cu culttura de bacterii active, Semper 1 simplu

Azi noapte a dormit mai bine un picut. De pe la 8 jumate pana la 1 jumate nici mie nu mi-a venit sa cred cand am vazut cat era ceasul, apoi 4 si de atunci nu a mai prea dormit, s-a tot marait, ba a vrut mancare, ba nu etc. Acuma e pe terasa cu Stelian, incearca sa il adoarma ca e marait din cale-afara ca doar nu a dormit de ceva ore.


In curand sunt gata si cu povestea nasterii lui Viktor, am scris vreo 3 pagini pana acum, sa vedem cine are rabdare sa citeasca atata

Duminica placuta tuturor si ccopii cuminti va doresc
eu nu ma pricep la lapte dar am auzit ca Humana este bun,mai scump dar foarte bun!!!dar am auzit doar!!!
eu am rabdare sa citesc ,abia astept sa o 'publici'!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #876 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 15:50:55
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salutare mamici!!!
azi am avut un soc!!!m-am cantarit pe la amiaza si cantarul imi arata 105!!!!ce ma fac?????
trebuie sa ma apuc de sport serios!!!!nu asa o zi da ,o saptamana ba!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #877 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 19:12:38
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna dragelor!!
ce varbarete ati fost, super!!!
noi am fost ieri la turta finutei noastre si astazi mai pe langa casa, am fost si in parc, au fost prieteni pe la noi si acum leneveala de seara!!

Nico, trb sa te cantaresti dimineata nu dupa ce papi ca asa ai cu aprox 2 kg mai mult.

sa aveti o seara frumoasa!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #878 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 19:41:37
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!!
ce varbarete ati fost, super!!!
noi am fost ieri la turta finutei noastre si astazi mai pe langa casa, am fost si in parc, au fost prieteni pe la noi si acum leneveala de seara!!

Nico, trb sa te cantaresti dimineata nu dupa ce papi ca asa ai cu aprox 2 kg mai mult.

sa aveti o seara frumoasa!
stiu Simo,dar tot e mult ,eu merg in sus si vreau sa merg in jos!!!!!

o seara minunata!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #879 (permalink)  
Vechi 06 nov 2011, 19:46:48
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna dragelor!!
ce varbarete ati fost, super!!!
noi am fost ieri la turta finutei noastre si astazi mai pe langa casa, am fost si in parc, au fost prieteni pe la noi si acum leneveala de seara!!

Nico, trb sa te cantaresti dimineata nu dupa ce papi ca asa ai cu aprox 2 kg mai mult.

sa aveti o seara frumoasa!
ce i turta?
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #880 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 09:03:39
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salutti!!
Bobo la noi "se rupe turta" cand face finuta 1 an si "se ia motul" cand face finutul 1 an. e un obicei, sigur e si pe la voi. la sarbatorirea unui an e viata a copilului mergi la fini pui o tavita pe care pui diverse lucruri, carte, bani, etcde pe care copilul isi alege 3 lucruri si se spune ca aia ii va fi meseria
Eva a ales cheile de la masina, bani si bijuterii
la voi nu e acest obicei?
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole