Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5411 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 20:00:57
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna buna!

Da incerc, am observat ca ma baloneaza cand mananc paine facuta din faina integrala de grau + seminte, deci 1 punct pt mine. Cu ocazia asta nu mai fac paine. Dar stii ce-i curios? Cand fac cu drojdie nu am problema asta.
Wow! N-as vrea sa fiu in locul tau. Aici cand sunt 35 de grade ma coc si astept cu nerabdare seara sa ploua. Nu rezist la caldura.
No, ca ai zis-o. Nu-i nu-i...sa ai pofta. Eu nu suport mirosul de bere , dar sa mai si beau , in schimb la o limonada ma bag, imi place muuuult menta.
Daaaaaaa, ma bag, dar fac ceva lejer, e a 2-a zi cand sunt pe....si nu prea sunt ok, dar fac. 2 zile am avut dureri, dar nici n-am luat nimic.

Dupa-amiaza placuta! Si spor la bere.

Buna seara draga mea Alina

De cand nu am mai vorbit
Si ce dor mi-a fost de tine, de slabute.

Ce ai mai facut? Ce noutati mai ai? Hai vino repede sa imi spui, vreau sa stiu tot Parca am lipsit o vesnicie.

Ai mai mancat painica?
Cum stai cu stomacelul?
Lasa ca atunci cand vii in Bucuresti, te duc eu la o bere, sa-mi spui daca iti place. Eu nu suportam berea pana acum ceva timp. Ce e prin magazin (majoritatea berilor) nici nu ma intereseaza, sunt doar cateva marci care mai produc pe bune "bere".

Te pup si te imbratisez mult-mult
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5412 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 20:21:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul

Foarte repede a trecut.... dar macar am profitat la maxim de ea
ma bucur enorm de mult ca ai vb de nunta noastra..inseamna ca te gandesti la noi Si asta ma bucura tare Si eu mereu vb de tine si de Ema...
Eu nu prea sunt adepta postarii pozelor... Nu sunt fan facebook etc.. dar o sa pun niste poze.. A fost superb.. am fost la delfinariu... ne-am dat pe tot felul de linghispire... trenulete.. Cata s-a dat pe o chestie care te arunca la 55 de metri inaltime.. pe mine nu m-au lasat ca eram prea slaba Trebuia sa am minim 47 de kg Ziua mergeam la plaja..noaptea la plimbareala ...
Maine incep munca... mi-e asa greu dupa vacanta asta de 3 aptamani
Hai ca ma pun sa pun poze din vacanta...

te pup si te imbratisez cu muult drag... Un weekend minunat !!!
Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Heiiiiiiii Marina .. ce mai faci? Vad ca esti ocupata.. nu mai stiu nimic de tine.. O seara faina... Te imbratisez cu mult drag...
Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Marina ce e cu tine de nu mai apuci sa mai vb cu noi... Esti bine? Iti doresc o saptamana cat main usoara.. te imbratisez cu mult drag...
Buna scumpa Andreea

Iarta oita ratacitoare, a fost fara intentie, am avut atatea momente in care ma puneam sa raspund la mesajele tale si hop aparea imediat ceva. Ar fi urat din partea mea sa ma plang, mai ales ca mi s-au intamplat numai lucruri bune, dar in acelasi timp, am fost trista ca nu am putut sa las 2 randuri.

Saptamana viitoare vor fi gata portretele la care lucrez de ceva timp, o sa le pun in album.

Din pacate, nu am reusit sa fac zilnic sport, din cauza oboselii, in schimb am facut plimbari prin parc, care mi-au priit extrem de bine.

Am foarte multi abonati la painica Deja stiu cand vin in parc si se aduna in jurul bancutei si malului. Porumbei, vrabii, ratuste...

Am terminat cu raportul acum sa trec la tine.

Mi-au placut foarte mult fotografiile, emana atat de multa fericire si implinire Sunteti tineri, fericiti si frumosi

Fotografiile lui Cata sunt de-a dreptul perfecte, ce sa mai, se simte ochiul de artist, talentul nu dispare nicaieri, este suficient sa ii dai "hrana" ca renaste imediat.

Ce ati facut saptamana trecuta? Ce noutati mai aveti?

Ce dor mi-a fost de tine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 30 iul 2012 at 20:28:21.
Răspuns cu citat
  #5413 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 20:34:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata,Marina!
Iti doresc o zi cu zambete si voie buna!
Te pup!
Multumesc Dienus
Sunt foarte fericita si vreau sa impart aceasta fericire cu voi, sunt numai zambet, asa cum mi-ai urat tu
Cum mai esti Dienus?

Ai citit ultimul meu mesaj?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5414 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 20:37:36
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Buna Slabuta,

Ma bucur tare mult sa va citesc iarasi. Am avut cateva probleme personale si nu am mai intrat pe site de cateva luni bune. Astfel mi s-a arhivat jurnalul (Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata) . Crezi ca ai putea sa mi-l dezarhivezi ca sa pot posta in continuare? Tare mi-ar placea sa revin in comunitate ca mi-ati lipsit enorm!. Iti multumesc anticipat.
Buna Andreea, ma bucur sa te citesc din nou

S-a intamplat ceva grav? Fetita este bine, sanatoasa? Tu cum mai esti?

ps: ti-am activat jurnalul.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5415 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 22:06:25
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul






Buna scumpa Andreea

Iarta oita ratacitoare, a fost fara intentie, am avut atatea momente in care ma puneam sa raspund la mesajele tale si hop aparea imediat ceva. Ar fi urat din partea mea sa ma plang, mai ales ca mi s-au intamplat numai lucruri bune, dar in acelasi timp, am fost trista ca nu am putut sa las 2 randuri.

Saptamana viitoare vor fi gata portretele la care lucrez de ceva timp, o sa le pun in album.

Din pacate, nu am reusit sa fac zilnic sport, din cauza oboselii, in schimb am facut plimbari prin parc, care mi-au priit extrem de bine.

Am foarte multi abonati la painica Deja stiu cand vin in parc si se aduna in jurul bancutei si malului. Porumbei, vrabii, ratuste...

Am terminat cu raportul acum sa trec la tine.

Mi-au placut foarte mult fotografiile, emana atat de multa fericire si implinire Sunteti tineri, fericiti si frumosi

Fotografiile lui Cata sunt de-a dreptul perfecte, ce sa mai, se simte ochiul de artist, talentul nu dispare nicaieri, este suficient sa ii dai "hrana" ca renaste imediat.

Ce ati facut saptamana trecuta? Ce noutati mai aveti?

Ce dor mi-a fost de tine.

Stai linistita ca nu e nimic.. eram curioasa cum mai esti.. ce ai mai facut... ma bucur enorm pt tine ca termini portretele.. abia astept sa le vad
Si noi adoram sa dam mancarica la porumbei... Cata cel putin se opreste in mijlocul strazii sa hraneasca pasarelele sau daca vede vreo randunica singura trebie sa o duca unde sunt mai multe randunele.. O data a vazut un porumbel bolnav in centru si l-a adus acasa si cand colo ne-am trezit cu un ou in casa Nu era nici pe departe bolnava
Ne bucuram ca ti-au placut pozele... si iti multumim pt toate cuvintele frumoase... Cata e la munca inca acum..dar cand vine acasa o sa-i transmit ce ai spus de pozele lui.. Parca il vad ce zambaret va fi
Noi nu am mai facut mai nimic.. munca si iar munca... Cata cand a fost liber s-a mai dus la pescuit ..ii place ft tare sa mearga .. se relaxeaza la pescuit.. Dar eu am lucrat in fiecare weekend pana acum si mai am si weekend-ul viitor .. In rest am stat cu Cata.. am mai fost pe la nepotelul meu.. intr-o seara l-am scos eu cu sora mea geamana la plimbare... ne certam care sa care carutul
Astept cu nerabdare sa scap de weekend-uri si sa intru in normal.. Si eu nu mai apuc sa-mi fac un program de sport.. sa mananc corect si sanatos.. Dar trebuie sa pun piciorul in prag si sa imi fac ordine....
O zi minunata iti doresc... Te imbratisez cu muuulttttttt muulttttt drag si ma bucur enorm ca am mai vb...Imi face mare placere sa vb
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de bzzz; 30 iul 2012 at 22:08:29.
Răspuns cu citat
  #5416 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 07:47:38
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Multumesc Dienus
Sunt foarte fericita si vreau sa impart aceasta fericire cu voi, sunt numai zambet, asa cum mi-ai urat tu
Cum mai esti Dienus?

Ai citit ultimul meu mesaj?
Buna dimineata, draga mea Marina!
Iata ca apar sie u dupa mai multe zile in care am lipsit. Am simtit nevoia de o mica pauza si mi-am luat-o,m-am linistit, acum sunt pe baricade, mai bine ca niciodata
Hmmm...ce mesaj?Cum am trecut peste el?Trebuie sa recuperez.
Te pup,fata frumoasa!Sa ai o zi minunata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5417 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 07:51:37
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna dimineata slabutelor

Sper ca ati avut un somn odihnitor si ati mancat ceva delicios si sanatos la micul dejun, pentru ca o zi buna se cunoaste de dimineata

Va imbratisez strans-strans

ps: neaparat sa incercati aceste bomboane, sunt o nebunie
Bomboane sanatoase din fructe uscate - Slabute.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5418 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 12:30:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Duminica...
O mica plimbare de seara, plus ceva cumparaturi...

Imi aduc brusc aminte ca lucrez la "paradoxul parizerului" si am nevoie de preturi exacte pentru a stabili media pentru kg-ul de piept de pui si kg-ul de parizer.

Ajunsa la magazin, constat ca la raionul "carne" multe s-au mai schimbat. Etichete noi, atractive (ca de obicei) si cu multe informatii care inainte de data de 14 martie 2012 (ziua in care am initiat Prima Petitie Nationala pentru dreptul la o viata sanatoasa) lipseau... fara hormoni, fara exces de antibiotice, fara OMG, etc.

Ma bucura schimbarile care se intampla de cateva luni incoace (multiplele controale din partea ANPC la chioscurile mai multor scoli unde s-au identificat incalcari (se vand produse nesanatoase elevilor), incalcari de etichetare necorespunzatoare a unor produse bio, acum carne "fara hormoni", etc).

Totusi, eu cred ca adevarata schimbare se va produce atunci cand actiunile producatorilor vor avea ca rezultat eliminarea totala a substantelor nocive si nu doar actiuni de marketing, inlocuirea unor substante cu altele, etc (pentru ca asa da mai bine in acel moment).

Este chiar atat de greu de inteles?! Vrem carne curata!!! Fara ABSOLUT NIMIC in plus!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 31 iul 2012 at 12:57:05.
Răspuns cu citat
  #5419 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 13:57:40
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina.. o zi minunat iti doresc.. ma bucura si pe mine schimbarile care se fac incet incet dar sunt schimbari buneeee... Trebuie sa vina si weekend-urile libere si sa vb cu slabutele din Timisoara sa organizam o intalnire ca sa strangem voturi.. Gata am terminat cu nuntile.. trebuie sa reintru in forma cu toate..
O zi minunata iti doresc..te imbratisez tare tare..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5420 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 16:24:32
andrylici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Andreea, ma bucur sa te citesc din nou

S-a intamplat ceva grav? Fetita este bine, sanatoasa? Tu cum mai esti?

ps: ti-am activat jurnalul.
Multumesc Slabuta !! Au fost cateva probleme dar nu care sa implice sanatatea celor dragi. Fetita este bine, creste si este extrem de energica. Eu sunt bine. M-am ingrasat la un moment dat pana pe la 95 de kg si nu mai reuseam sa-mi revin (poate rutina, plictiseala de regim + problemele minunate) dar acum sunt pe drumul cel bun si mai am cam 2 kg pana la cea mai mica greutate atinsa tot aici cu slabutele . Te pup si te astept in vizita cu mare drag!
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole