Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Adina14

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Adina14 Adina14 este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1191 la 1200 din 1293
  1. Alexik
    07 apr 2011 21:00:45 - permalink
    Alexik
    Ah azi am cevaX( ti-am scris ceva dar am dat la editat si am pierdut cumva ce-am scrisX(. Ma rog.. vr sa-ti zic camie mi'e greu sa renuntz la piure si tocanitza de cartofi,..chiar in seara asta a facut mama:Xsi desi miroaseeee perfect.. am reusit sa ma abtzin.. cu greu da.. cine vrea sa faca plaja?! las pentru maine la pranz.. si nici cereale n-am mai mancat.. sper sa rezist asa si de paste..acolo e "bai-ul" meu.. tu cum te-ai gandit sa faci cu cozonacii si toate alea?
  2. Roxii
    07 apr 2011 15:38:16 - permalink
    Roxii
    Eu sunt genul de persoana radicala..ori totul ori nimicSi imi era foarte greu sa ma opresc la 2 guritze daca gustam cv..asa ca am preferat sa tai raul din radacina.

    Batoanele fitness au foarte mult zahar deci nu prea sunt indicate.

    Offf..nu prea bine..n`am pus nici makr un gram pe mnOricum ma asteptam la asta dupa saptamana care am avut`o
  3. Roxii
    06 apr 2011 23:08:33 - permalink
    Roxii
    Stiu...asa imi ziceau si mie ceilalti,ca nu eram grasa dar tu te stii cel mai bine si trebuie sa fii tu multumita

    Nu,cat am fost eu la dieta am avut 2 abateri la aniversarile alor mei cu cate fix 2 lingurite de tort si una la un gratar cu 3 mici din carne tocata din piept de puiCam atat parcaAbea cand am ajuns la mentinere mi`am permis abateri mai dese dar asta pt ca am vazut si ca nu se mai depune..ca altfel erau mai rare
  4. m1r3lush
    06 apr 2011 22:33:04 - permalink
    m1r3lush
    Deabea astept sa vad ce schimbari sunt
  5. Alexik
    06 apr 2011 21:16:15 - permalink
    Alexik
    A.. pai nu pot renunta la piure cand face mama mananc de 2 ori iese prea bun
  6. Alexik
    06 apr 2011 20:49:53 - permalink
    Alexik
    De la fast food-si o mare parte din dulciuri am reusit
    dar am niste cereale pe care le mananc dimineatza... ce le ador .Pot zice ca mi-e greu sa renuntz sa numai iau o data pe zi inca un bol de cereale
    De mancarea gatita n-am cum sa ma las.. k imi plac doar unele mancaruri .. sunt foarte foarte pretentioasa..
    Nu stiu ce-s carbohidr. rai
  7. Roxii
    06 apr 2011 20:40:34 - permalink
    Roxii
    Multumesc!Eu cred ca asta tine si de tine..cateodata ne gasim tot felul de scuze cand de fapt noi nu putem sa spunem nu.Trebuie sa faci pentru tine,ca in fond tu trebuie sa arati bine,iar daca ele aleg calea infometarii desi tu le avertizezi ca nu e bine e strict problema lor.

    Eh,daca in rest vei fi cuminte o sa fie bine!
  8. Alexik
    06 apr 2011 20:33:55 - permalink
    Alexik
    4saptamani 4 kg ? ce bine imi suna de maine..incep sigur sigur programul+ sala.. si.. incerc desi va fi greu.. sa mananc mai echilibrat..poate reusesc si eu 4 kg m-ar ambitiona extrem de mult
    Nu inteleg dc prietenele tale te-ar cicali daca ar afla ca tii dieta..De mine ar fi mandre cand vad k mananc ceva ce nu e bun pt silueta imi dau peste cap , si-mi zic ca asa fac si k" da da o sa slabeeesccc niciodata"..de aceea vr sa ma ambitionez de 2 ani vad ele ca ma chinui cu sala , sala ,mancat si tot nu o duc la capat.Mi se pare asa greu sa slabesc..
  9. Roxii
    06 apr 2011 20:14:19 - permalink
    Roxii
    Ti`am mai zis eu...tie trebuie sa iti pese de tine si nu de altcinevaPreferi sa iti strici tu dieta ca sa le faci pe ele sa se simta bine?Pun pariu ca ele nu ar face asta pt tn

    Eu cand a murit nasa mea la 12 noaptea se punea masa,si fiecare aducea dulciuri,cornuri,etc...si in prima seara am zis hai,sa gust putin sa nu refuz pomana...dar deja se intinsesera...a doua seara la fel,a treia seara la fel...si numai..a doua si a treia seara au insistat toti si degeaba,dak am zis ca nu,pai nu a fost.De ce sa imi stric eu socotelile pt altii?

    Hai ca daca o sa fii cumintica o sa scazi repede si imediat ajungi si la 52
  10. Alexik
    06 apr 2011 20:13:44 - permalink
    Alexik
    A nu ma aveai la prieteni acum am observat

Despre mine

  • Despre Adina14
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Alba
    Localitate
    Vâlcea
    Ocupaţie
    Studentă
    Sportul preferat
    Pilates
    Dieta
    Vegan
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    163
    Bust (cm)
    74
    Talie (cm)
    71
    Şolduri (cm)
    90
    Gât (cm)
    31
    Încheietura mâinii (cm)
    14.5
    Antebraţ (cm)
    25
    Coapsa (cm)
    57
    Grăsime corporală (estimată)
    23.8% (valoare normala, te incadrezi in categoria constitutie fitness)
    Burta/"Colac" (cm)
    -
    Braţ (cm)
    28
    Gamba (cm)
    36
    Genunchi (cm)
    35
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2049
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1532
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    4
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    1016
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    60
    Greutate (kg)
    59.7
    Greutate dorită (kg)
    58
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Fata
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Data start ticker
    30.9.2016
    Data sfarsit ticker
    28.10.2016
    Denumire ticker
    Concurs Rozi Update lunar
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Pisica neagra
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    24.3.2013
    Valoarea finala
    4.5.2013
    Data start ticker
    20.6.2016
    Data sfarsit ticker
    29.8.2017
    Denumire ticker
    Concurs Rozi

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 02 mai 2018 00:15:23
  • Data înregistrării: 12 mar 2011

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 119
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole