Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Adina14

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Adina14 Adina14 este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1281 la 1290 din 1293
  1. Roxii
    16 mar 2011 22:13:04 - permalink
    Roxii
    Pai cumpara`ti si tu si papaE super buna

    Vreau sa mai pun muschi dar si putina carnitza

    Eh,nici eu n`am avut burtiera tot timpulImportant e sa tii cat mai mult abdomenul incordat
  2. Roxii
    16 mar 2011 21:04:53 - permalink
    Roxii
    Pai poti sa iti cumperi carne de porc mai slaba(muschi,muschiuletz)sau de vita la fel si sa le faci la cuptor cu fff putin ulei sau pe gratar(desi cea de vita nu te sfatuiesc sa o faci pe gratar ca se intareste rau)si ai sa vezi ca sunt chiar buneEu tocmai am papat azi la pranz muschiuletz de porc la cuptor

    Nu ai pentru ceEh...si eu mai uitam sa`l tin incordat,dar eu am burtiera din aia care imi tine burta mai stransa si automat si mai incordata
  3. Roxii
    15 mar 2011 22:47:24 - permalink
    Roxii
    Asa este,dar trebuie sa te gandesti cat de rau ti`ar face daca ai manca ce mananca si ei si atunci o sa`ti mai piara pofta

    Eh pe naiba,eu ador carnea de porc si mananc destul de des muschiuletz de porc si la fel si carnea de vita...Nici doar carne de pui nu e bine ca poti sa faci guta

    Nu`i nimic daca ai curiozitati,eu nu ma supar daca ma intrebiCiorba si supa sunt ok atata timp cat incerci sa papi cu cat mai putini taitei,cartofi sau galuste.
  4. EveEve
    15 mar 2011 22:43:17 - permalink
    EveEve
    Da, am slabit aproape 2 kg, dar, desi mi-am redus caloriile la 1100-1200 pe zi, sunt convinsa ca e datorita sportului.. Ii spuneam si lui Roxii, eu cu sportul, mai rar..Am facut o singura perioada in viata mea, vreo luna si ceva, in rest nici la educatie fizica nu faceam De aia, cred ca pentru corpul meu e ceva nou Si reactioneaza f bine.
    Nici eu nu urmez o anumita dieta, plus ca trebuie sa scap de obiceiuri proaste care din pacate inca le mai tin pe langa mine, si mi-e asaaaaaa de greu sa scap de ele.. Astept si vremea buna, poate ma motiveaza mai mult si fac si pasul asta
    Reusesti sa faci Insanity????:O:O Eu am vazut niste filmulete, nu cred ca as putea sa le fac.. Oricum, felicitari!! Apreciez toate fetele care se tin de Insanity..sper sa-l pot face si eu cand o sa am o conditie fizica mai buna...
  5. EveEve
    15 mar 2011 21:11:04 - permalink
    EveEve
    Multumesc si eu pentru accept!
    Da, si eu sunt noua pe aici.. Tie cum iti merge?? Urmezi vreo dieta anume?
  6. Roxii
    14 mar 2011 23:16:50 - permalink
    Roxii
    Asa sunt si eu..renunt oricand la sucuri si la produse de patiserie dar la dulciuri...

    Eh,nu e tocmai bun pateul dar o data pe saptamana sa zicem ca poti manca..in schimb la chiftele.. Pe langa combinatia nefericita de carne+paine mai este si prajeala...Incearca sa eviti pe cat posibil prajelile.

    Cat despre cina e perfecta.Poti sa mananci si piept de pui la cuptor,sau la gratar,nu neaparat fiert.

    Nu toti sunt rai..spre exemplu fructele,legumele,cerealele integrale..sunt si ele carbohidrati..dar sunt buni...bine,in exces bineinteles ca si ele ingrasa,dar mancate in cantitati normale sunt extraordinare.Tu incearca sa eviti in general dulciurile,fainoasele,cartofii,orezul,pastele si fructele care contin mult zahar si deja ai eliminat aproape toti carbohidratii rai
  7. Roxii
    14 mar 2011 18:32:49 - permalink
    Roxii
    lege lactatele semidegresate...branzeturile la fel..sa fie cu procent sub 21% grasimi...carnea si mezelurile alege`le mai slabe.Nu manca seara carbohidrati(paine,paste,orez,etc).Evita si mamaliga,pateul,branza topita,crenwustii,carnatii,parizerul,iaurtul cu fructe din comert,covrigeii sau covrigii,biscuitii sarati cat si dulci...banane,struguri si ananas ca au mult zahar...zaharul...si evita mancarurile ce combin combinatii de carbo+proteine cum ar fi sarmalele,ardeii umpluti,chiftelele,musacaua..etcPireul la fel,cat mai rarutz..si..chiar nu`mi mai vin in minte acumImportante sunt regulile astea:nu amesteca carbo+proteine(invata care sunt fiecare) si sa eviti produsele daunatoare..de aici ai sa deduci singura ce e bun si ce nu

    Pai...e bine ca inainte si dupa sport sa lasi sa treaca o ora pana la masa
  8. Roxii
    14 mar 2011 18:21:06 - permalink
    Roxii
    Cu placere!Asa e,eu dimineata abea ma misc...nici makr nu vorbesc cu nimeni cam 1 ora pana ma trezesc eu bnPai de ingrasat te ingrasa multe..trebuie sa elimini sucurile(chiar si cele naturale),dulciurile,prajelile,grasimile,produsele de patiserie si fast food...astea ar fi asa de baza..iar pe langa ele trebuie sa ai grija sa mananci cat mai rar orez,paste(si cand o faci sa fie integrale),cartofi,painea s`o inlocuiesti cu cea de secara/graham/integrala...Evita combinatiile de carbohidrati(paste,cartofi,paine,produse fainoase)+proteine(carne si produse animale).Incearca sa mananci mancarea gatita in casa cu cat mai putin ulei...A
  9. Roxii
    13 mar 2011 23:43:01 - permalink
    Roxii
    Depinde si ce fel de constitutie ai..daca esti genul care are probleme cu burtica..de regula vei slabi mai greu si la maini..eu in partea de sus a corpului am slabit foarte usor.Plus ca bratele fiind deja slabutze,cu putine exercitii cu greutati imediat s`au tonifiat.

    Da...eu eram cam disperata cu sportul..faceam cate 5 ore de sport zilnic,dintre care cam 1 jumate,2 de insanity..si la ore din alea gen 1-2 dimineataDar nici asa nu e bineIn medie ajung cam 1 ora,1 ora jumate maxim de sport.Aaaa..si sa nu uit..trebuie sa ai si o zi de pauza ca sa le dai timp muschilor sa se refaca!

    Stai linistita ca nu ma deranjeaza,ma poti intreba orice

    Pai..de cand am intrat la mentinere..am incercat sa mentin un stil de viata sanatos..bineinteles ca am marit nr de calorii si mai imi permit si cate ceva dulceAm avut si perioade cand mancam ca disperata dulciuri cu zilele..dar deja imi cunosc organismul si stiu cand am intrecut masura astfel incat sa ma opresc.
  10. Roxii
    13 mar 2011 21:30:58 - permalink
    Roxii
    Poti sa lucrezi si acum dar la faza asta chiar nu ma pricep sa dau sfaturi..sincera sa fiu pe mine mainile nu m`au interesat prea mult.Eu mai mult la picioare am avut probleme,si atunci pe ele le`am lucrat mai mult.Mainile ce s`au subtiat ele asa..ca mai dadeam din maini pe la aerobic

Despre mine

  • Despre Adina14
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Alba
    Localitate
    Vâlcea
    Ocupaţie
    Studentă
    Sportul preferat
    Pilates
    Dieta
    Vegan
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    163
    Bust (cm)
    74
    Talie (cm)
    71
    Şolduri (cm)
    90
    Gât (cm)
    31
    Încheietura mâinii (cm)
    14.5
    Antebraţ (cm)
    25
    Coapsa (cm)
    57
    Grăsime corporală (estimată)
    23.8% (valoare normala, te incadrezi in categoria constitutie fitness)
    Burta/"Colac" (cm)
    -
    Braţ (cm)
    28
    Gamba (cm)
    36
    Genunchi (cm)
    35
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2049
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1532
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    4
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    1016
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    60
    Greutate (kg)
    59.7
    Greutate dorită (kg)
    58
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Fata
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Data start ticker
    30.9.2016
    Data sfarsit ticker
    28.10.2016
    Denumire ticker
    Concurs Rozi Update lunar
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Pisica neagra
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    24.3.2013
    Valoarea finala
    4.5.2013
    Data start ticker
    20.6.2016
    Data sfarsit ticker
    29.8.2017
    Denumire ticker
    Concurs Rozi

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 02 mai 2018 00:15:23
  • Data înregistrării: 12 mar 2011

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 119
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole