Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Adina14

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Adina14 Adina14 este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1261 la 1270 din 1293
  1. Roxii
    24 mar 2011 18:03:57 - permalink
    Roxii
    Eh,sincera sa fiu de ea nu mi`e chiar asa dor..Ca nu ne intelegem prea bineDar sunt curioasa ce surpriza mi`a pregatit si sunt nerabdatoare sa ma vada cu noua mea silueta pt ca ultima oara cand ne`am vazut mi`a zis ca sunt o batoza si vreau sa ii demonstrez ca pot sa fiu slabutzaMai ales ca ea s`a cam ingrasat

    Incearca sa mentii nr de carbohidrati mai "low" ca vei slabi mai repede

    Ia,ca sunt curioasa sa te vad
  2. Roxii
    24 mar 2011 16:57:02 - permalink
    Roxii
    Da,e plecata in Cipru.N`am vazut`o de anul trecut,de la paste.

    Vezi sa nu exagerezi totusi nici cu merele verzi,contin carbohidrati.2-3 mere pe zi sunt de ajuns.Lasa ca nu`i nimic,nu mai te invinovatii pentru un iaurt!

    Eh,si eu eram la fel,dar explica`i ca vrei sa adopti un stil de viata sanatos si ca nu este vorba neaparat de slabit ci si de a fi sanatoasa!

    Nu`i nimic,si eu pap oua cu branza si legume
  3. Roxii
    24 mar 2011 16:13:08 - permalink
    Roxii
    O data pe saptamana cred ca iti poti permite o mica exceptie..doar ca ai putea sa le faci ceva mai light..cu faina neagra,indulcitor sau fructoza si gem dietetic in loc de cel normal si sa fie facute in tigaie de teflon ca sa nu mai folosesti ulei.Si sa ai grija sa nu intreci masura!
  4. Roxii
    24 mar 2011 16:11:06 - permalink
    Roxii
    Nu,ma incurcasem eu.Tot cu gandul la paste sunt de la un timp..abea astept sa vinaDe fapt abea astept ca dupa paste vine sormea si vine cu o groaza de cadouri+ca am auzit ca imi pregateste o surpriza de proportii

    In primele saptamani da,mi`a fost foarte greu dar ti`am zis,m`am obisnuit pentru ca gaseam tot felul de inlocuitori.Eu daca mancam iaurt cu fructe,fructe si biscuiti din aceia cu gem dietetic ma lecuiam de orice pofta de dulce

    Asa sunt si eu,nu ma puteam opri la o singura bucatica asa ca preferam sa nu gust deloc.

    Se poate sa mai cresti pt ca esti micutza,dar daca mananci sanatos nu inseamna ca iti va afecta cu ceva cresterea,ci din contra,te vei dezvolta mai armoniosSi nu vad de ce ar deranja`o daca ti`ai face dulciuri dietetice pentru ca sunt mai light dar sunt si mai sanatoase

    Eh nuSe strica mai mereu.In decembrie nu am avut net 2 saptamani,apoi cand mi`au dat drumul la net mi s`a stricat pcSi am stat cu el la reparat pana in februarie.
  5. Roxii
    23 mar 2011 21:37:35 - permalink
    Roxii
    Ups,scz,nu de paste ci de muceniciM`am incurcatA fost foaarte bunanu mai ma puteam oprit din mancatDc sa nu te lase?Atata timp cat nu iti face ea sa se deranjeze nu vad care ar fi problemaIncearca sa ii explici ca este pentru binele si sanatatea ta.

    Ai rabdare,or sa se vada si rezultatele.Ups,tare aiurea e fara pcMakr tu ai noroc cu al fratelui,eu am dekt unul in casa avand in vedere ca sunt singura
  6. Roxii
    23 mar 2011 20:00:23 - permalink
    Roxii
    Poate sa fie de orice fel,doar sa nu fie prea grasa.Eu de obicei pap telemea,imi place cel mai mult
    Eh,nu`i un capat de taraOricum,parerea mea e ca mai bine papi un iaurt cu fructe sau un fruct chiar daca contine zahar decat sa mananci alte prostii.
    Pofta de dulce poate fi pacalita.Incearca retete dietetice de dulciuri de aici de pe site.De exemplu uite,de paste nu vroiam sa pap din placinta mamei de branza ca era cu f mult zahar si avea si multa faina,asa ca mi`am facut eu una cu indulcitor de stevie,branza degresata si fara blatAsa poti sa faci si tu,sa adaptezi dulcele tau la conditiile dietei.Am mai vazut aici si o reteta de crema de zahar ars dieteticaAbea astept sa o incerc
    Ar trebui sa gasesti prin supermarketuri,de obicei se gasesc la raionul pt diabetici.Daca nu gasesti dita cumpara orice fel de biscuiti fara zahar sau crackeri.Eu ti`am zis de astia ca mie astia imi plac.
    Nu ai pt ce sa te revansezi,o fac cu placere si ma bucur ca te pot ajuta
  7. Roxii
    23 mar 2011 19:22:39 - permalink
    Roxii
    Chiar..ca mi`am adus acum aminte.Eu la inceputul dietei am scapat de dependenta de dulciuri cu biscuiti fara zahar dita+gem dietetic arovitDeci de cate ori simteam nevoia de dulciuri mancam biscuiti cu gem si imi treceaPlus ca sunt super buni
  8. Roxii
    23 mar 2011 17:45:33 - permalink
    Roxii
    Pai puteai sa iti faci un sandwich cu sunca slaba de pui sau curcan ori cu branzica si ceva legume.

    Nu cred ca e cine stie ce nenorocire daca ai papat un iaurt,e bine ca nu ai papat altceva.Eu am slabit mancand iaurturi de fructe light zilnic

    Sigur ca da..mai bine iti permiti o zi in care sa te recompensezi cu cv dulce facut in casa(de preferat in varianta cat mai light si cu fructoza sau orice alt inlocuitor de zahar) decat sa te abtii o perioada si apoi sa scapi in dulciuri rau de tot.Important este sa ai si limita si sa gusti doar,nu sa papi juma' de tava
  9. Roxii
    22 mar 2011 21:29:20 - permalink
    Roxii
    Aaaa..Pai si dc nu ti`ai luat un sandwich la tine?Nu dura mai mult de 2-3 minute sa iti faci unul.Sau puteai sa iti iei un baton fibrobar
    Pfff...multe?Multe e putin spus..Nu exista zi sa nu mananc cate un baton(lion,kit kat sau snikers)+o punga de viva cu ciocolata+o jumatate de caserola de baclavale+turta dulce,inghetata,o ciocolata sau ce mai facea mami prin casa dulce+o punga mare de chipsuri sau doua de seminte si o sticla de cola la 2.5 l.Prima luna stiu ca mi`a fost cel mai greu,pur si simplu mi se umplea gura de apa cand manca cineva dulciuri in fata mea si eram tot timpul frustrata.Dar apoi m`am obisnuit si imi intrase deja in obicei sa evit dulciurile.
  10. Roxii
    22 mar 2011 15:15:29 - permalink
    Roxii
    Mai tarziu insemnand cand?Daca te`ai trezit pana in 12 puteai sa iei MD..Eu una consider MD`ul masa luata la maxim 1 ora de cand m`am trezit..bine,asta daca ma trezesc pana in 12 ca apoi nu mai merge sa iau cina si sa pastrez si intervale de cel putin 3 ore intre mesele principale.Asa este la inceput pana te obisnuiesti,iti este tare greu sa nu papi dulciuri,dar curand te vei obisnui si nu vei mai simti asa tare nevoia.E ca drogul,pana te lasi e greu ca apoi te obisnuiesti

Despre mine

  • Despre Adina14
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Alba
    Localitate
    Vâlcea
    Ocupaţie
    Studentă
    Sportul preferat
    Pilates
    Dieta
    Vegan
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    163
    Bust (cm)
    74
    Talie (cm)
    71
    Şolduri (cm)
    90
    Gât (cm)
    31
    Încheietura mâinii (cm)
    14.5
    Antebraţ (cm)
    25
    Coapsa (cm)
    57
    Grăsime corporală (estimată)
    23.8% (valoare normala, te incadrezi in categoria constitutie fitness)
    Burta/"Colac" (cm)
    -
    Braţ (cm)
    28
    Gamba (cm)
    36
    Genunchi (cm)
    35
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2049
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1532
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    4
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    1016
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    60
    Greutate (kg)
    59.7
    Greutate dorită (kg)
    58
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Fata
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Data start ticker
    30.9.2016
    Data sfarsit ticker
    28.10.2016
    Denumire ticker
    Concurs Rozi Update lunar
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Pisica neagra
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Fundal abstract, iarna
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    24.3.2013
    Valoarea finala
    4.5.2013
    Data start ticker
    20.6.2016
    Data sfarsit ticker
    29.8.2017
    Denumire ticker
    Concurs Rozi

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 02 mai 2018 00:15:23
  • Data înregistrării: 12 mar 2011

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 119
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole