Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 421 la 430 din 533
  1. Shizuka
    21 aug 2010 14:55:01 - permalink
    Shizuka
    esec total cu supa de varza, nu m-a ajutat sa scap de niciun gram. crezi ca e din cauza ca am mancat si sare?hainele vechi ma incap, ma simt mai slaba dar cantarul nu zice asta. termin supa asta de varza si ma apuc sa pap cate 1000 calorii/zi.
  2. DianaRS
    20 aug 2010 17:01:54 - permalink
    DianaRS
    Nici nu m-am mai urcat pe cantar..dar simt pe haine ca stau mai largute pe mine(pantalonii) care inainte mai aveau putin si plesneau. Aseara de exemplu mi-am luat o rochita masura S am fost fericita cand mi-a fost prea larg M-ul. La nunta imi voi ridica parul si cateva suvite ondulate sa cada pe spate (rebel) exact cum ati descris.. cu trandafiri mici albi. Abia astept, sunt atat de fericita!!!!! Ma duc acasa sa ma relaxez si eu putin weekendul asta, sa prin forte noi! Weekend cat mai placut
  3. DianaRS
    20 aug 2010 10:46:14 - permalink
    DianaRS
    multumesc, ce frumos vorbiti , si mie imi este foarte drag sa vorbesc cu dvs, sa primesc sfaturi idei sau pur si simplu confesiuni. Aveti dreptate si eu tot la turquoise ma oprisem, cat despre accesorii oricum nu sunt genul sa ma incarc cu multe zorzoane, sclipiciuri, pietre. Prefer sa fie rochia superba si coafura si in rest 2 cercei micuti si eventual o bratara. Oricum cununia nu e asa pretentioasa ca nunta. In general sunt stapana pe mine si am mare incredere in fortele proprii, asta m-a ajutat mult in viata. Insa cu nunta care se apropie ma topesc toata, nu reusesc sa ma tin tare si uneori ma coplesesc emotiile simt ca ma ia cu lesin in sensul bun. Nu ma supar deloc ca va bagati, imi face placere sa discutam despre orice.. si ascult cu interes si constiinciozitate sfaturile pe care mi le-ati oferit. Mai ales acela sa nu amestec proteinele cu glucidele. Multumesc ca sunteti alaturi de mine si ma ascultati, ma sfatuiti. Va pup mult si va doresc o zi frumoasa
  4. aleka008
    19 aug 2010 18:31:41 - permalink
    aleka008
    Cu toate intampinam probleme si avem nevoie de sprijin, e bine cand ai asta si din partea altor oameni nu numai a familiei.
    Eu acasa am baza pe sotul meu si pe sora mea, care insa ma mai inbie sa trisez, le e mila de mine cand suntem invitati undeva si eu salivez pe langa bunatati: "ia si tu o gura ca nu te omoara". Si eu atunci imi pun ambitia si mai tare.
    Din partea mamei nu am avut niciodata nici o vorba de incurajare, numai reprosuri. Dar mai deunazi se mira ca a slabit o vecina 12 kg, pe fata ei nu o vede... Ce nu ne omoara ne face mai puternici!
    Tu esti si mai mult de apreciat, am auzit ca o data cu anii slabesti mai greu datorita schimbarilor hormonale..
    Nu ezita sa oferi o vorba buna si iti va veni inzecit de unde nu te astepti. Gata cu sentimentalismele si inapoi la dieta.
  5. Shizuka
    19 aug 2010 18:04:32 - permalink
    Shizuka
    nu am nicio idee, nu ma pricep la masuri. nu imi place sa imi cumpar haine. de obicei (o data sau de doua ori pe an) merg intrun SH, caut ceva care sa-mi placa si daca ma incape bine, daca nu asta este. cateodata ma taraie mama in magazin ca vede ca umblu doar in haine ,,de la groapa de gunoi'' cum le zice ea si imi alege ea asa ca eu nu stiu care sunt masurile.
    Sa porti sanatoasa fusta! Ma bucur pentru tine
  6. bathsheba20
    19 aug 2010 17:56:01 - permalink
    bathsheba20
    pai ziceam ca voi merge cu sora mea,dar pana la urma tot singura am mers tot singura...si mie mi-era rusine..dar am vazut ca nu am de ce sa-mi fie.a fost f bine...mai bine..fara distractii
  7. Shizuka
    19 aug 2010 10:58:19 - permalink
    Shizuka
    salut, azi am incaput iar in hainele pe care mi le-am cumparat vara trecuta! Sunt foarte fericita!
  8. aleka008
    19 aug 2010 08:48:08 - permalink
    aleka008
    Of. Eu cand am ajus sa stagnez nu ma mai cantaream nici la o saptamana dar in fiecare zi.. uneori e mai greu, alteori e mai usor, conteaza sa mergem inainte. E bine sa te uiti in urma si sa vezi realizarile, dar cel mai bine e cand vezi ca ai devenit model pentru ceilalti. E mare lucru. Si tu esti un model de urmat pentru multi, capul sus!
  9. DianaRS
    19 aug 2010 08:14:19 - permalink
    DianaRS
    Da in octombrie este si cununia(in aceeasi zi cu nunta) insa am inceput sa caut de pe acum sa nu am surprize mai tarziu; Am probat ieri niste rochii dragute, ma voi duce in weekend si cu iubitul meu sa le vada si el. Ca si culori m-am hotarat deja la 3 - una este un turquaz deschis, alta este culoarea untului si alta culoarea coral (portocaliu-roz) foarte deschis. Abia astept sa o iau ca pe urma trebuie sa caut pantofi, bijuterii, o gramada de pregatiri sper sa am timp sa le fac pe toate asa cum imi doresc. RS vine de la Rose(Trandafir) porecla mea inca din liceu si Sima (asa ma va chema dupa casatorie) - tot din patru litere ca la dvs O zi frumoasa
  10. bathsheba20
    19 aug 2010 07:50:42 - permalink
    bathsheba20
    nu m-am cantarit...dar m-am dus la sala cel putin..si sunt f mandra de mine...cred ca ma voi cantari maine de dimi.pt ca azi sunt la munca si nu am mai apucat de dimineata sa ma cantaresc9era sa intarzii la munca )la tine e prietenos cu tine cantarul?

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1649
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1132
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole