Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 521 la 530 din 533
  1. yulyka
    09 iul 2010 19:16:26 - permalink
    yulyka
    buna rodicaeu nu tin o dieta anume incerc sa mananc sanatos si fac mult sport...tu cum ai slabit?
  2. DianaRS
    09 iul 2010 12:10:30 - permalink
    DianaRS
    Cu ambitia nu am de ales deoarece am nunta pe 2 octombrie si trebuie sa arat superb poate daca nu aveam motivatia asta nu eram chiar asa ambitioasa. Oricum odata ce am inceput sper sa ma tin si dupa marele eveniment, ca sa arat bine in continuare. Cat despre micile placeri (inghetata, clatita) chiar nu fac rau daca sunt consumate destul de rar si in cantitati moderate ca nu suntem chiar din piatra.. oricum, nu renuntati! important este sa va simtiti cel mai bine in pielea dvs si sa fiti multumita!
  3. DianaRS
    09 iul 2010 08:10:28 - permalink
    DianaRS
    Neata! Ma bucur sa aud ca nu sunteti mai bine din punct de vedere al sanatatii. Eu nu ma indrept catre o dieta in mod special, am incercat intai sa renunt la tot ce este rau si obisnuiam sa mananc/beau: sucuri f multe(aproape in loc de apa), prajeli, paine, dulciuri, mancat tarziu. Si am inceput sa mananc mancare mai sanatoasa. Mama arata f bine pt varsta ei, a fost putin mai grasuta de atat insa acum a mai slabit, cred ca are cam 75kg dar este mai inalta ca mine, cam 173-175m. Chiar si asa am fost mereu o familie de mancaciosi si de-asta mi-a fost asa greu sa renunt la multe lucruri. Acum ma simt mai bine in pielea mea si e o senzatie foarte frumoasa, parca as fi mai usurica la drum. Va pup si multa sanatate!
  4. DianaRS
    08 iul 2010 15:26:29 - permalink
    DianaRS
    Da, sunt fecioara, pe 11 sept, intr-adevar multe coincidente . Si mama mea este extraordinar de mamoasa si pupacioasa si ma albeste de fiecare data cand trec pe acasa. Intr-adevar suntem aproape insa pentru ea tot e foarte greu ca nu poate avea grija la fel de mine, tot copilul ei ma considera si cand merg pe la ea incepe... hai, ce iti fac de mancare? uite am cutare, cutare, hai Diana lasa curele de slabit ca e buna mancarea ea este oricum cel mai potficios om pe care il cunosc. Se agita ce sa imi dea la pachet, ii spun ca nu imi trebuie nimic ca pot sa imi prepar si eu si tot asa.. Imi spune adu-mi mie hainele sa ti le spal sa le calc, ca tot copilul meu esti ... sunt rasfatata ei. Cu siguranta la fel este si la dvs cu fata..
  5. DianaRS
    08 iul 2010 12:48:44 - permalink
    DianaRS
    Eu am 23 de ani, in septembrie implinesc 24. Sunt din Bucuresti si am stat cu parintii pana acum 5 luni cam asa pana cand m-am mutat cu prietenul meu. Stiu ce spuneti, si mama mea sufera dupa mine, e normal sa ii fie dor. Si mie imi este foarte dor de ea, cu toate ca sta la 10 min de mers cu masina, dar era foarte frumos cand stateam cu ei. Deci cu siguranta si fiicei dvs. ii este dor chiar daca nu spune lucrul acesta Si eu sunt pofticioasa dar mai mult la mancare fast food - pizza, McDonals etc si ma abtin cu greu de la ele insa din cand in cand mai gust...Apropo de schimbare, da se vede f mult ca am slabit, mama imi spune ca se vede mai ales la fata, si imi mai dau seama prin perechile de pantaloni care deja sunt larguti si nu mai merg purtati decat cu o curea. La cat mai putine kilograme si dvs sau cum va doriti, si in acelasi timp sa va bucurati de viata!
  6. DianaRS
    08 iul 2010 09:36:22 - permalink
    DianaRS
    Multumesc Am avut 67kg cel mai mult, anul trecut. Dar pana anul acesta am mai slabit 2-3 kg si de 2 sapt m-am apucat sa renunt la sucuri definitiv, dulciuri, paine si mancat seara si am mai slabit 4 kg. Acum am ajuns la 60 si momentan sunt multumita de progres. Vreau sa ajung la greutatea de 55kg (atat ar fi ideal pentru inaltimea mea). Fiica dvs. cati ani are si la ce greutate vrea sa ajunga? Sau este multumita asa cum este acum? Multumesc pentru mesaj
  7. Georgi Ana
    07 iul 2010 12:13:36 - permalink
    Georgi Ana
    Şi ţie succes! Eu însă, fiind nouă pe aici, caut un mod nu foarte drastic de a slăbi.
  8. pety
    04 iul 2010 12:18:16 - permalink
    pety
    mmm...nici eu nu fac asa bine...m-am blocat la 92 de 2 sapt.de maine cred ca incep scarsdale sa vedem...weekend fain!
  9. DrIulia2010
    30 iun 2010 18:09:07 - permalink
    DrIulia2010
    Alimentatia sanatoasa(fara abateri) si mult sport,cheia mentinerii unui corp armonios!!
  10. pety
    29 iun 2010 15:42:11 - permalink
    pety
    face bine tare puiul,asteapta sa mergem in Romania la bunici,sa se joace cu verisorii...si eu calc iar astazi pe bec,ptr ca e si ziua mea de nume...si cumparam pizza...dar luam numai una...asa ca mananc numai jumatate...te pup...bafta multa inainte

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1656
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1139
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole