Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 401 la 410 din 533
  1. aleka008
    07 sep 2010 13:49:21 - permalink
    aleka008
    Nu mi-ai zis pana acum de "stilul" tau. Eu tin Monti si cum pe piata nu exista paine adevarat integrala, prefer sa nu mananc. Nu duc dorul painii, altele sunt tentatiile.

    Am fost la nunti in weekend, am papat sarmale, 5 la numar. Nu ma puteam abtine si totul s-a incheiat cu o felie de tort super bun. A doua zi am fost la ciorba de potroace si acolo chiar am sarit calul. Nu as spune asta daca nu mi s-ar fi facut rau (tind sa cred ca organismul s-a dezobisnuit de glucide rele si combinatii). Am basculat nenumarate pateuri sarate (preferatele mele) cu branza, cu carne, simple... am papat biscuiti.. m-am ales cu o stare de rau si o indigestie teribila.
    Ieri am stat acasa, am racit si am avut frisoane.. am bolit si ca sa ma dreg am bagat o felie de pizza. Simt ca nu mai pot sa tin nici o dieta, sper sa rezist.
    Probabil tu tii cont si de cantitati.. m-am saturat de tot ce pot manca, am pofte din cele mai ciudate.. Macar una sa fie cu capul sus. Te pup!
  2. aleka008
    03 sep 2010 15:25:16 - permalink
    aleka008
    Nu imi fac probeleme la celelalte feluri, eu nu am mai mancat paine de 6 luni, nu o sa mananc acum. Eu tin Monti si orezul din sarmale ma cam supara, dar daca mananc 2 nu cred ca se va intampla mare lucru. Oricum m-am obisnuit sa stagnez. Ma oftic si imi trece si iar o iau de la capat.. Azi am chef de ceva bun, nu mai stiu ce sa mananc, orice numai sa fie de dieta
    Mersi de incurajari!
  3. DianaRS
    03 sep 2010 13:37:43 - permalink
    DianaRS
    Din pacate am aflat ca si acest weekend e compromis cu rochia.. se pare ca trebuie sa merg diseara la slobozia pe la rudele lui sa dau invitatii si maine(sambata) pe la rudele mele prin targoviste. "Super". si ma intorc duminica off chiar imi pusesem baza in acest weekend sa gasesc rochia.. Nu-i nimic, mai este timp, asta e.. Azi am mancat prostii si am mancat si in graba pt ca intarziasem cu pauza de masa.. si m-a luat si durerea de stomac. Macar vine weekendul poate reusesc sa ma mai relaxez putin, chiar mi-ar prinde bine dupa o saptamana atat de agitata. Va pup, sper sa va relaxati si pt mine zilele astea daca eu nu reusesc Weekend placut
  4. DianaRS
    02 sep 2010 15:11:56 - permalink
    DianaRS
    Chiar vreau sa merg si in Bucuruitasem de ideea asta.. am fost in diverse magazine, nu numai in centru.. am fost prin toate mall-urile, in Unirii, Titan, SIR.. imi scapase Bucur. Nu am figuri sa dau mult pe rochie, important este sa-mi vina bine si sa ma avantajeze modelul..Nu am buget fix alocat rochiei dar nici nu vreau sa dau prea mult pe ea. Bani multi as da doar pe o geanta de piele sau un ceas veritabil si cam atat.Nu va faceti griji cu ajutatul, o am pe mama care mai merge cu mine, iubitul meu, mai merge sora mea, o prietena. Au rabdare cu mine saracii, i-am tot pus pe drumuri. Poate gasesc ceva in acest weekend daca am noroc. O zi cat mai frumoasa si va multumesc ca sunteti alaturi de mine cu sustinere si sfaturi!
  5. aleka008
    02 sep 2010 12:47:12 - permalink
    aleka008
    Sunt tare, ma tin tare! Ieri nu am mai pacatuit cu nimic, azi de dimineta cat mi-am pregatit omleta pentru la servici am mancat pepene.. Sambata am 2 nunti, nu cred ca o sa rezist la sarmale, poate nu o sa le apuc, ca ma duc de la una la alta. Noroc cu barbatii nostrii intelegatori ca altfel eram de mult pe butuci. PUP!
  6. DianaRS
    01 sep 2010 09:43:15 - permalink
    DianaRS
    Multumesc pentru suportsunteti foarte draguta cu mine! Am incercat s-o las mai moale cu stresul dar uneori este inevitabil; deoarece sunt foarte multe lucruri de facut si nu sunt obisnuita.. Trebuie sa fiu responsabila si organizata si in acelasi timp sa fiu concentrata la servici, sa fiu atenta la ce mananc, sa ascult de fetele de la salon, sa ma intalnesc cu multa lume pentru invitatii, sa scot bani din gaura de sarpe ca sa platesc interminabilele aspecte ale pregatirilor. Ooff.. si nu mi-am gasit rochie si nici pantofi de cununie.. ce sa mai, o veselie Emotii nu prea mai am asa multe insa s-a strans foarte mult stres si multa oboseala, nopti nedormite etc. O sa fie bine, sunt convinsa! O zi frumoasa va doresc
  7. aleka008
    01 sep 2010 08:01:22 - permalink
    aleka008
    Eu pap dimineata fulgi de la sanovita cu prune deshidratate.. mananc si fructe si ciocolata neagra (aseara am mancat aproape jumatate). Nu ma mai satur din cantitati mici, as manca mereu.. Sunt inainte de "perioada" si stiu ca acum mai rau ca niciodata am pofta de dulce. Lasa ca trece. Pai eu imi doresc sub 80, asa ca bafta! Sa ne vedem mai slabute anul care vine.
  8. aleka008
    31 aug 2010 08:37:21 - permalink
    aleka008
    Hello! Eu ma chinui cu niste fulgi de secara care sunt foarte tari, nu s-au inmuiat. Pai si mie aseara imi venea sa ma infig in dulce, am mancat o nuca umpluta... bleah foarte dulce. Rezist, rezist macat pana de Craciun. Spor si tie!
  9. DianaRS
    31 aug 2010 08:11:58 - permalink
    DianaRS
    Bine ati avenit! Ce bine ca v-ati distrat si v-ati simtit bine, era normal sa fie asa alaturi de copii.. ati vazut si locuri frumoase, ati mancat bunatati.. ce sa mai, un concediu reusit Ma bucur ca nu ati luat in greutate, 200g se dau jos imediat; inseamna ca ati inceput sa va mentineti chiar f bine! Eu ce sa fac sunt stresata la servici cu multa treaba, cu pregatirile pt nunta iar sunt stresata ca am impresia ca nu se mai termina niciodata.. Am mers la solar de cateva ori sa prind culoare, la impachetari cu ciocolata si la electrostimulare; sa fiu ajutata un pic in procesul de slabire Abia astept luna de miereeee. Va pup, o saptamana frumoasa
  10. aleka008
    30 aug 2010 08:45:25 - permalink
    aleka008
    Neata! Liniste si pace, nimic interesat.. ce ferice de tine ca ai cantar prietenos, eu m-am cantarit saptamana trecuta si cica m-am ingrasat.. nu stiu de unde ca nu am calcat stramb, am baut niste lichior si cateva alune... cred ca le combin aiurea si nu imi dau seama.
    Sanatate multa ficei tale!
    Pup!

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1656
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1139
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole