Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

rodica2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

rodica2010 rodica2010 este deconectat

Slăbuţa cu vechime

Slăbuţa cu vechime

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 441 la 450 din 533
  1. Shizuka
    14 aug 2010 12:29:30 - permalink
    Shizuka
    bine te-am gasit, multumesc. Sper sa ma tin de treaba.
  2. lilymarlen
    13 aug 2010 23:13:24 - permalink
    lilymarlen
    Văd că tot trptat se dau jos kg puse în timp....am început în forţă dar...mă menţin cel puţin.....mulţumesc pentru tot,o să-ţi urmez sfaturile!
  3. miha1983
    13 aug 2010 18:09:52 - permalink
    miha1983
    merge bine, am ajuns la 85 de kg deci sunt foarte multumita! am inceput serviciu si de aia nu mai apuc sa intru asa de des.
  4. DrIulia2010
    13 aug 2010 18:06:53 - permalink
    DrIulia2010
    Multumesc Rodica.Felicitari pentru kg pierdute,tine-te de treaba in continuare si vei avea numai rezultate bune.
  5. bathsheba20
    13 aug 2010 17:23:45 - permalink
    bathsheba20
    hmm...treaba...daca nu merge o imping...eu zic ca e bine pana acum..numai ca azi am de facut fata la o situatie grea..si anume:este ziua de nastere a unui coleg si a unei prietene ff bune...si evident sunt invitata si eusa ma serveasca cu bunataturi...o sa fie atat de greu de refuzat...iti spun maine cum am facut fata situatiei
  6. DianaRS
    13 aug 2010 16:15:29 - permalink
    DianaRS
    wooow cate ideeei multumesc mult; o sa tin cont, mai ales ca majoritatea imi si plac, nu as manca fortata. Interesanta tocanita inventata, banuiesc ca este ffff buna, eu ador genul de mancare chinezeasca(amestec de legume). Mai greu cu gatitul la mine, imi iau de la restaurante cand mananc la pranz iar acasa imi fac mai mult salate sau mananc fructe si gata. Cred ca este destul de ok pentru o masa de seara. Abia am asteptat weekendul asta!!!! Fug acasa weekend placut!!!!
  7. DianaRS
    13 aug 2010 10:01:21 - permalink
    DianaRS
    Oooo ce slabuta e sora dvs... Asa sunt unele, norocoase offff. Cum e cu pastele slabesti mancand? Oare chiar asa este? Sunt curioasa, sa-mi spuneti cum au fost Aseara am mancat pepene pana am simtit ca explodez Macar nu ingrasa asa de mult.. Asa este cu fast food-ul, m-am convins si eu intr-un final dar sunt f bune si din cand in cand nu ma pot abtine sa nu mananc (destul de rar oricum), nu sunt bune pentru copii chiar daca ei tot cer si cer nu trebuie luati in seama. Noi cand eram copii nu aveam fast food-uri si am crescut f bine . Va pup o zi frumoasa si sa-mi mai dati si mie idei de mancare de pranz(calorii putine).
  8. DianaRS
    12 aug 2010 09:32:37 - permalink
    DianaRS
    E bine, credeam ca au mai multe calorii floricelele (am mai ciugulit si aseara la cinema) plus niste suc.. ce sa mai numai cu bata in balta. Nu stiam ca mai aveti un copil, sa va traiasca! Si eu mai am o sora mai mica decat mine cu 1 an jumate. Ea e singura din familie care e slaba slabaaaa (si mananca ce vrea cand vrea, mananca mai mult decat toti si daca are chef si la 2 noaptea). Of ce inseamna metabolismul asta Eu sunt multumita de mine cel putin pentru fast food ca am renuntat la el si de asemenea am renuntat la paine alba cartofi, paste(decat rar mai mananc). Parca si corpul se simte mai sanatos de cand nu mai mananc lucruri grele. Bine ca nu mai mananc la mama deoarece ea renoveaza prin casa si bucataria e un santier, macar am scapat de un stres cu mama "hai mananci, ce iti dau? uite paste, pui, vita ce vrei tu" Cate kilograme mai aveti? . O zi frumoasa
  9. DianaRS
    11 aug 2010 08:25:58 - permalink
    DianaRS
    Eu ma pacalesc repede cu ciorbe, supe sau salate, tentatia este cand cineva mananca in fata mea bunatati.. de exemplu aseara ne-am uitat la un film pe calculator si el si-a facut floricele.. a lasat bolul pe pat si a plecat la baie sau nu mai stiu. Si am luat un pumn de floricele repede sa nu ma vada ) bineinteles ca dupa m-am simtit prost pt ca nu m-am oprit la 2-3 floricele. OOfff nu ma mai pot lauda si eu cu nimic zilele astea, macar azi am inceput bine. Am mancat cereale cu lapte degresat si acum beau multa apa. Problema este ca diseara mergem cu cativa prieteni la cinema si nu stiu daca o sa rezist sa nu mananc floricele sau sa beau suc. Greu sa fi femeie, nu-i asa? Va pup o zi grozava!
  10. DianaRS
    10 aug 2010 08:45:24 - permalink
    DianaRS
    Da, stiu cat de nocive pot fi sucurile.. eu sunt "finuta" in consumul lor insa iubitul meu e disperat dupa cola si pepsi, nu stiu ce sa-i mai fac pentru ca bea in loc de apa. Ma chinui de mult timp sa-l fac sa renunte.. zilele astea vad ca a mai baut niste apa minerala ca cea plata zice ca nu-i place la gust. Cum sa nu-ti placa la gust??? ca tocmai asta e ideea ca n-are gust si potoleste setea. La multi ani Dianei, sa fie fericita si iubita si sa-i mearga super afacerea. Sa vizitati zona, chiar este frumos pe acolo si sunt multe de vazut. Avem o tara frumoasa, pacat ca nu stim sa o pretuim. Aseara a fost ziua unei prietene si ne-a invitat pe noi fetele la pizza :-(( dar eu mi-am luat salata de pui.. chiar si asa m-am simtit prost pt ca era 9 seara. Eh, urmatoarea zi de nastere este pe 24 a unei alte prietene.. pana atunci ma tin tare!!! O zi frumoasa si relaxanta! .

Despre mine

  • Despre rodica2010
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    bucuresti
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    156
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta talie este incorecta.
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1649
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1132
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    96.7
    Greutate (kg)
    66.6
    Greutate dorită (kg)
    65
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6
    Denumire ticker
    00
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Nu
    Imagine cursor ticker
    Iepuras
    Imagine fundal ticker
    Peisaj - Casute si flori pe deal
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    96.7
    Valoarea finala
    65
    Valoarea curenta cursor
    66.6

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 14 nov 2015 23:34:28
  • Data înregistrării: 12 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 44
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole