Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea I

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #671 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 18:43:32
madeleine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 177cm, 55.8kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Fetele am vazut ca avem voie si alune si seminte de floarea soarelui, le putem manca ca si gustare?
Seminte de floarea soarelui nu. Alune da. Dar crude. Alune si alte fructe oleaginoase: migdale, fistic,alune de padure, nuci (de orice fel), dar sa fie crude. Le poti lua si ca gustare, sau daca inlocuiesti o masa cu fructe, poti manca si cateva alune. Exista si retete unde dl Montignac include si nucile sau migdalele.
__________________
Feel free to stalk me @: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eine-2636.html
Ai o viaţă întreagă să descoperi ceea ce miliarde de vieţi au creat. Un nou început, o altă furtună de nisip care dispare din palmă...un nou drum spre fericire.
A scrie despre orice alt fenomen decât propria-ţi persoană sunt lucruri cu mult mai uşoare, căci imparţialitatea nu ne caracterizează. Plânge sau râde...arlechinul în spatele măştii sale...
madeleine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1546 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #672 (permalink)  
Vechi 05 feb 2010, 19:08:57
madeleine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 177cm, 55.8kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de lalyana Vezi mesajul
As vrea si eu niste retete de deserturi.Cea cu lapte de pasere nu am gasit-o
Ai dreptate cu vegeta nu prea este nevoie la mancare.Ma gandeam ca ciorba e cam chioara si cum imi plac mie ciorbele...mai deloc poate ii dadea o culoare ceva.in seara asta am mancat tot ghveci si cu ciocanel(la cuptor facu fara ulei) e gresit?
LAPTE DE PASARE Montignac

Daca vrei sa iti faci lapte de pasare conform, pentru faza 1, iti pot scrie retata mea, sau cel putin cum il fac eu.

Ai nevoie de fructoza, 1 l lapte degresat 0,1 % grasime, 4-5 oua, esenta de vanilie (ideal ar fi cea facuta in casa cu votca si baton de vanilie, tinuta intr-un borcan inchis in camara timp de 3 luni) sau baton de vanilie propriu-zis (daca iti permite bugetul, costa cam 12 lei la plafar) .

Pui laptele la fiert la foc mic cu batonul de vanilie sau cu 1 lingurita de esenta de vanilie (sau mai mult, depinde de preferinte). In timpul acesta, separi galbenusurile de albusuri. Eu tin mereu ouale la temeperatura camerei, inainte sa fac retete in care trebuie batute albusurile sau facuta maioneza. Bati albusurile spuma cu un praf de sare, la sfarsit , cand spuma are deja o consistenta tare, adaugi putina fructoza. Iei cu lingura bulgarasi de spuma de albusuri pe care le pui in cratita cu laptele, cand acesta fierbe (la foc mic!), le lasi cateva minute, apoi le scoti cu o spumiera si le pui intr-un castron. Ele vor creste si vor arata ca niste norisori.
Dupa ce a fiert laptele , il iei de pe foc, amesteci galbenusurile cu fructoza ( nu o sa dau cantitati, pt ca fiecare are preferintele lui pt gradul de indulcire), de preferabil cu mixerul, daca nu le bati cu un tel pana au o consistenta cremoasa, si incep sa se albeasca. Adaugi treptat laptele fiert, si pui din nou la foc foarte mic (pt ca are deja fructoza) amestecand incontinuu, pana incepe sa se ingroase. Apoi torni compozitia in castronul cu norisorii de spuma. Lasi sa se raceasca, si abia apoi pui laptele de pasare la rece in frigider. Se serveste dupa cateva ore, sau a doua zi, cand este suficient de rece.
__________________
Feel free to stalk me @: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eine-2636.html
Ai o viaţă întreagă să descoperi ceea ce miliarde de vieţi au creat. Un nou început, o altă furtună de nisip care dispare din palmă...un nou drum spre fericire.
A scrie despre orice alt fenomen decât propria-ţi persoană sunt lucruri cu mult mai uşoare, căci imparţialitatea nu ne caracterizează. Plânge sau râde...arlechinul în spatele măştii sale...
madeleine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1546 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #673 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 09:36:11
madeleine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 177cm, 55.8kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Buna dimineata tuturor! O zi superba va doresc, in neconcordanta cu vremea monotona de afara

Meniul meu de astazi:
Micul dejun
  • 2 felii Paine Pumpernickel prajita (secara integrala) IG 35-40
  • 200 g Iaurt usurel 0,1 % grasime Napolact

Pranz
  • Pulpe de pui inferioare la cuptor
  • Mujdei de usturoi
  • Smantana de soia

Cina
  • Fasole frecata / iahnie de fasole cu ceapa inabusita
  • Muraturi (gogonele sau castraveti murati)

Bauturi: ceai de menta ( de casa ) cu lamaie, apa plata
__________________
Feel free to stalk me @: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eine-2636.html
Ai o viaţă întreagă să descoperi ceea ce miliarde de vieţi au creat. Un nou început, o altă furtună de nisip care dispare din palmă...un nou drum spre fericire.
A scrie despre orice alt fenomen decât propria-ţi persoană sunt lucruri cu mult mai uşoare, căci imparţialitatea nu ne caracterizează. Plânge sau râde...arlechinul în spatele măştii sale...
madeleine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1546 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de madeleine; 06 feb 2010 at 09:41:47.
  #674 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 09:48:17
Karinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Motignac
Date: 160cm, 59.0kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Madeleine, in faza I ai voie fasole uscata ? Stiam din carte ca o recomanda doar dimineata, si nu des.
Tu cum o prepari sa fie Monti?
Karinna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1473 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi. Pentru a slăbi 4.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 311 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #675 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 20:51:28
Alesiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 45
Dieta: vegetariană
Date: 165cm, 65.7kg
Mesaje: 928
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Buna fetelor! Si eu am inceput monti de cateva zile monti.....eu am o gramadaaaaaa de kg sa dau....Am o intrebare: fasolea frecata sau iahnie se poate cu muraturi, asa-i?
  #676 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 21:21:53
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de Karinna Vezi mesajul
Madeleine, in faza I ai voie fasole uscata ? Stiam din carte ca o recomanda doar dimineata, si nu des.
Tu cum o prepari sa fie Monti?
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Buna fetelor! Si eu am inceput monti de cateva zile monti.....eu am o gramadaaaaaa de kg sa dau....Am o intrebare: fasolea frecata sau iahnie se poate cu muraturi, asa-i?
Eu stiam ca nu prea ai voie fasole uscata...iar iahnia inseamna si ulei...cu atat mai putin.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #677 (permalink)  
Vechi 06 feb 2010, 21:46:49
Karinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Motignac
Date: 160cm, 59.0kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Si eu la fel stiu, dar ma gandeam ca poate in noua editie ne-a dat dezlegare. Poate ne spune Madelein.
Karinna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1473 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi. Pentru a slăbi 4.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 311 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #678 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 09:36:53
effegi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina
Date: 167cm, 66.3kg
Mesaje: 637
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Fetele nu am gasit orez brun dar am gasit un orez integral, ce stiti este bun acest orez integral?
effegi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #679 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 11:13:27
madeleine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 177cm, 55.8kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de Karinna Vezi mesajul
Si eu la fel stiu, dar ma gandeam ca poate in noua editie ne-a dat dezlegare. Poate ne spune Madelein.
Da, acum reintroduce fasolea alba uscata si revine asupra utilizarii ei in faza 1. Am sa copiez ce scrie in carte astazi despre cum se organizeaza mesele IN FAZA I , in editia revizuita, pentru ca toata lumea sa fie elucidata. In noua carte exista si un tabel de alimente ce pot fi alese la fiecare masa. O sa il scriu in Word, si am sa il postez in biblioteca. Pana atunci, copiez pasajul care vizeaza glucidele rele si Cina nr 2, glucidica.
Fasole alba uscata IG 30
Fasole boabe rosie IG 40 atentie!
Fasole verde IG 30

Glucidele rele vs Glucidele bune
"GLUCIDELE RELE
Sunt considerate rele toate glucidele a caror asimilare provoaca o crestere puternica a glucozei in sange (hiperglicemie)

Este cazul zaharului de masa sub toate formele (pur sau combinat cu alte nutrimente, cum se intampla in dulciurile de cofetarie), dar este si cazul tuturor glucidelor rafinate industrial, cum sunt faina alba si orezul alb, precum si cartoful si porumbul.

GLUCIDELE BUNE
Spre deosebire de cele rele, acestea sunt glucidele a caror asimilare de catre organism este slaba si deci provoaca o crestere scazuta a glucozei din sange (glicemie).
Este cazul cerealelor neprelucrate (faina nerafinata), al orzului complet si mai ales al unor alimente bogate in amidon (ca lintea si fasolea boabe), dar si al majoritatii fructelor si al tuturor legumelor care sunt clasificate si in categoria fibrelor alimentare (praz, varza, broccoli, conopida, salata, fasole verde etc) si care contin toate o anumita cantitate de glucide."

Dupa cum stim, inca din prima sa carte ne prezenta 2 variante sau tipuri de cina. Una protido-lipidica si alta glucidica.
Cina nr. 2, de aceasta data, cea glucidica, include un meniu mult mai permisiv decat in prima carte:
"Formula nr. 2 este de departe una care va va permite sa obtineti cele mai bune rezultate in cadrul programului dumneavoastra de slabire.
  • La fel ca la micul dejun, va fi in special alcatuita din glucide cu indice glicemic scazut si, mai ales, foarte scazut, din proteine, dar va contine putine, chiar foarte putin, grasimi (nici o grasime saturata si un minimum de grasimi poli- si mononesaturate).
  • Pentru alcatuirea acestei mese veti putea alege dintre urmatoarele feluri:
  • supa de legume (fara cartofi si morcovi)
  • orez complet cu un sos de rosii
  • paste si, mai ales, spaghete, fierte al dente (daca sunt integrale este si mai bine) care vor putea fi servite cu un sos de rosii, cu busuioc sau ierburi de Provence;
  • linte cu ceapa
  • fasole boabe alba sau rosie
  • gris complet cu legume
  • anghinare cu vinegreta degresata (lamaie,mustar si iaurt de soia);
  • salata asezonata cu o vinegreta slaba ca cea dinainte.
  • Pentru desert veti putea recurge intotdeauna la eterna branza de vaci 0% bine scursa ori la iaurt de soia sau slab, al carui gust poate fi imbogatit cu putina "marmelada" de fructe fara zahar. Dar ati putea manca si fructe fierte (mere,pere,caise,piersici,etc) care, pt cei care sunt sensibili, nuau deloc aceleasi efecte secundare ca fructele crude. Din acest motiv pot fi mancate la sfarsitul mesei.
  • Pregatiti cina nr. 2 de doua,trei sau patru ori pe saptamana sau, daca doriti, chiar in fiecare zi. Va ajuta sa va reechilibrati alimentatia pentru ca privilegiaza glucidele bune si, in special, leguminoasele (linte, fasole,naut etc) care contin proteine vegetale.
  • Fainoasele al caror IG este scazut (linte, fasole, mazare, naut, paste,orez complet etc) nu numai ca pot face parte din cina, dar TREBUIE SA FIGUREZE LA LOC DE CINSTE.

FOARTE MULTE PERSOANE EZITA IN FATA ACESTEI RECOMANDARI, DEOARECE CONSIDERA, IN CONTINUARE, CA "FAINOASELE INGRASA". EI BINE, NU! Caci asa cum am vazut mai inainte, exista fainoase "bune" si "rele". Este suficient sa alegeti.

Amintiti-va ca adoptarea metodei Montignac presupune, in primul rand, sa renuntati la prejudecati. Astfel, daca fainoasele figureaza pe lista de glucide cu indice glicemic scazut si, mai ales, foarte scazut, le veti putea manca, nu numai ca garnitura, ci si ca fel principal.

Pentru o REPARTIZARE ARMONIOASA a felurilor principale in timpul unei saptamani, este de dorit sa mancati:
  • de 3 ori pe saptamana: carne (sau mezeluri)
  • de 3 ori pe saptamana: carne de pasare
  • de 3 ori pe saptamana : oua
  • de 3 sau 4 ori pe saptamana: peste
  • de 3 sau 4 ori pe saptamana: glucide "bune (alimente complete,leguminoase), in afara de garnituri, care pot face parte din felurile principale precedente.

Fasolea o mananc in mai multe feluri. O fierb si o mananc ca atare cu putine muraturi sau ceapa si ceva condimente, sau o fac iahnie personalizata ( nu cu faina sau mai stiu eu ) In tigaia de teflon fie folosesc foarte putin ulei de masline (grasime mononesaturata) in care mai mult inabus la foc foarte mic ceapa peste care pun fasolea fiarta boabe, putina apa de pe fasole, boia sau piper Cayenne, si bulion de casa fara zahar deloc, doar din rosii. Uneori mai pun si ardei.
Sau o mananc fecata, fara ulei, facuta cu mixerul vertical, adaug condimente dupa preferinta si o mananc fie cu ardei sau ceapa cruda, fie cu cateva muraturi, si ele de casa, fara zahar sau alte prostii.
__________________
Feel free to stalk me @: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eine-2636.html
Ai o viaţă întreagă să descoperi ceea ce miliarde de vieţi au creat. Un nou început, o altă furtună de nisip care dispare din palmă...un nou drum spre fericire.
A scrie despre orice alt fenomen decât propria-ţi persoană sunt lucruri cu mult mai uşoare, căci imparţialitatea nu ne caracterizează. Plânge sau râde...arlechinul în spatele măştii sale...
madeleine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1546 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #680 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 11:17:54
madeleine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 177cm, 55.8kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Astazi sunt foarte fericita, cand m-am cantarit azi-dimineata, (nu ma mai cantarisem de o saptamana) imi arata 55,8 kg, trebuie sa modific la ticker -deci mi-am depasit asteptarile,

Am uitat sa mentionez in raspunsul postat anterior, ca eu in saptamana trecuta nu am luat deloc o cina glucidica, si era cazul, ca sa fac reechilibrarea intre alimente.

Meniul de astazi:

Micul dejun
2 felii de paine Pumpernickel secara, prajita (cca 100 g)
200 g Iaurt usurel ),1% grasimi Napolact

Pranz
Piperada basca (conform retetei desprinsa din cartea de Michel Montignac)
Gogonele (de casa, fara zahar)

Cina
Piept de pui in tigaia de teflon, fara ulei
Salata de rosii,ardei,ridichi, condimente si otet balsamic
__________________
Feel free to stalk me @: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eine-2636.html
Ai o viaţă întreagă să descoperi ceea ce miliarde de vieţi au creat. Un nou început, o altă furtună de nisip care dispare din palmă...un nou drum spre fericire.
A scrie despre orice alt fenomen decât propria-ţi persoană sunt lucruri cu mult mai uşoare, căci imparţialitatea nu ne caracterizează. Plânge sau râde...arlechinul în spatele măştii sale...
madeleine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2063 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1546 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de madeleine; 07 feb 2010 at 11:20:58.
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, diete, montignac, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Muffins Montignac mishutza Retete Montignac Faza II - Dulciuri si Deserturi 3 24 aug 2012 13:13:03
Dieta Michel Montignac - Faza I Slabuta Dieta Michel Montignac 86 29 iul 2012 15:18:02
Ghiveci Montignac teodora Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu legume 1 10 apr 2011 22:46:15
Salata de pui-Montignac Roxana Retete dietetice de salate 0 10 mai 2009 17:25:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole