Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4591 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:04:34
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
mmmm, yammi, oare cum o fi fost, buna cred ca nici nu ti-a placut ai energie pentru weekend acum
Zoe din moment ce am papato toata inseamna ca am si poftit la ea...sau nici macar nu stiu....pur si simplu am simtit nevoia sa pap o cIoco pe nerasuflate pt.ca altfel simteam ca lesin...daca aveam zahar luam o ling.si-mi trecea....am caderi de glicemie.....tocmai pt.asta spun ca eu nu pot sa tin ziua de fructe....eu daca nu manac mi se face rau.....bine ca e si tensiunea mica...bla,bla,bla....deja m-am saturat...important e ca acum sunt o.k. Iar Fulga ma poate intelege...iar daca nu asta e..pantaloni jos....vrajitoarele sa le tina inchise ca nu vreau iarasi cosmarurii............

Ultima dată editat de angela av; 09 iul 2010 at 12:06:47.
  #4592 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:13:03
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
neatza, copilutzi dragalutzi!

viu si eu pash-pash, sa trag perdeaua, sa pun firimituri de paine pe pervaz sa vina pasarile si sa va cante voios, sa va treziti usurel.
plus niste garofite mici in vaza, sa aduca arome vesele

iar ati scris multiple pagini si nu am cand va citi
CE bun cappuccino tau...sper ca e decof, ca asa am voie la MOntyPuteai s afaci ceva zgomot sa ma trezesc si eu mai devreme, acum nu mai trebaluiam prin caldura asta, terminam deja..Pup, Zoe, o zi buna!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata gasca
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
n-am avut somn, m-am trezit si m-am apucat sa citesc p'aci ... sport nu pot azi

mai multe feluri?! ce fain! aici am gasit doar la magazinul de naturiste. si la pret e mai bine de dublul fainii pt cozonaci!!!! tare m-am infiriat! nu e normal!!! chiar, in it cat e kilu?

De ce nu poti sa faci sport, pt ca nu vei fi acasa?sau ..alte problems?
Daaa, sunt multe ., de ex de kamut integral(un soi vechi de acum 2000 de ani de grau, revine in forta), sau de naut..ieri nu am gasit de soia si am luat de naut, mi-au zis fetele ca pizza se poate face si cu de asta, o sa incerc luni probabilAmdat pe punga de jumate kil-1.75 de euro..in oferta, Cea de kamut era 3 si ceva

va doresc o zi superba!
Pupicei, Anes, sa ai si tu o zi splendida!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata la toata lumea ,fete si baiatel !
Pup, Fulgusor, eu am oprit ceaiul, de mult nu am mai baut, acum stau cu un pahar tip "Anes" langa mine, plin ochi cu apa rece minerala si felii de lamaie
Sper ca ai o zi frumoasa, Fulg drag

[QUOTE=Fulguta;246697]
I-am spus aseara si s-a bucurat mult ! Era si normal ! Dar nu-i place ca trebuie sa plec si cam sta cu inima stransa ca nu vreau sa mai vin inapoi ! Stie ca in Germania am prietene,prieteni de ani de zile si ca ma simt mult mai bine acolo....si era cam ingandurat ! I-am spus sa stea linistit in privinta lui,dar i-am spus ca de acum o sa fac mai mult pentru mine si sanatatea mea ,o sa ma pun si pe mine prima pe lista chiar de ar fii sa ranesc pe cineva si a zis ca sunt prea directa si prea dura !
Stie ca eu ce am de spus spun !
Mi-e mila de el, saracu..dar de ce gandeste asa, eu nu cred ca ai putea sa stai departe de el..si apoi daca e, ati pleca impreuna, nu?

Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Neata slabutelor!

....
As fi cam aiurea sa vin si sa spun ca am mai dat 700g ieri jos, dar asta e scopul forumului si, totodata, adevarul!
Alin, te credem, la inceput vor "zbura" kilogramele, pe urma vei incetini ritmul si ultime 5-6 se vor duce greeeu de tot, dar se vor duce
Fruntea sus, miscare si mancare sanatoasa Si vreau gura langa urechi, ca va face bine Da, asa!
Bun sfat
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata gasca,ce faceti ,cum sunteti?Ce mancati?.Eu am impresia ca tot ce mananc se pune pe mine ,azi dimineata aveam 56.5.DE CE? M-am saturat sa vad ca dupa ziua de cruditati cantarul o ia tot in sus.Si mi-e tot foame.
Buna, Aly, tu singura zici ca trebuie sa-ti vina, e normal sa-ti arate chiar si mai mult cu 1-2 kg, nu-ti face griji, o sa treaca


[QUOTE=alin33;246966
Prezent cu aspiratorul! Cam cati kilometri de cablu iti trebuie la aspirator in palatul ala? Sau e wireless ?[/QUOTE]
Stai linistit ca am o groaza de prize, cam 3 in fiecare camera, nu trebuie cablu lungMai vii si dupaamiaza, ca inca nu am terminat, am stat pe mess cu familia
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Emy ....ca de obicei am bantuit prin jurnalul tau si al Anesei....Anes vine in jud.si nu ne putem intalni....maine sunt eu la cumparaturi si duminica e ocupata ea..i-am spus ca merg cu masina la ea doar sa stiu unde este,dar nu se poate......nu am 1000 de mesaje....
La mine cam gol jurnalul, dar incep sa reiau ritmul si acoloAm vazut ca ti-a editat slabuta un mesaj la mine in casuta, ti-am zis ca povestea cu zburatorul din cuib in cuib o sa atraga pe aici atentialasa ca mai ai putin pana la 1000 de mesaje, maine -poimane o sa poti sa te pui de acord, Anes o sa mai vina cred la tine in oras
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
O idee buna..cred ca o sa pap si eu un ou fiert..ca n-am mai mancat de multa vreme.
O zi usoara.

Si eu tot ou am papat azi la mdOmleta cu dovlecei, rosii, smanatana si marar



Neata Emy...spor la treaba..ca ai nu gluma..O zi frumoasa si tie.
Nu prea am avut spor, ca m-am oprit, ma buuzuiau ai mei pe Mess, si am stat vreo ora de vorba cu eiAsta e..mai e si maine o zi
Neata fete si ALin,
Eu m-am rezit tarziu azi ..ca am adormit pe la 1 abia. Nu sunt obisnuita sa dorm solo..dar imi trece. Azi am iar de spalat. O sa fac si zumba . Dupa masa, o sa merg cu mama la dermatolog. Poate o sa ies si pana la birou inca nu stiu. SI cam atat.
Va pup si sa aveti un weekend minunat..e vineri.
O dimineata faina
Spor la treaba si tie, Roxy, si incepe din nou cu sportul, profita ca e racoare la voi ca la mine e aproape imposibil sa mai fac ceva..din 2-3 miscari deja sun leoarcaO zi buna, Roxy
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetele.Imi cer scuze ca nu am mai intrat dar ieri am avut treaba ff multa.am o perioada aglomerat aca maineimi vine sefa iar si am emotii ca deobicei.asa ca va pup dulce si sper sa intru sa vad ce mai faceti.Eu fetele cred ca gata corpul s-a hotarat sa ramanem la 61.7kg.Dupa ziua de fructe am dat doar 100 gr .nu stiu daca o sa mia tin asa si miercurea viitoare pt ca vad ca imi e foame din ce in ce mai tare.iar joi dim la 8 sunt rupta.
Feele va pup ink o data dulceeeeeeeeeeeee si va urez o zi buna ,adik nu FFFFFFFFFFFFF BUNAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
Oana, da tu mai vrei sa slabesti?Nu mai avea emotii ca o sa fie totul bine, ca de obiceiO zi buna, scumpa
[QUOTE=crina38;247021

multumim Emi.Sa stii ca in Bucuresti ploua , e intunecat si frigut..numai vara nu e....

spor la treaba[/QUOTE]
Ms, Crina, as vrea sa fie asa si la mine, as face si treaba si sport mai bineIar ne ia Anes la zor, ca nu suntem multumite in niciun felPupici, Crina, si nu-ti face griji pt pitici, acum macar ai rarit la o data pe sapt, incearca sa rezisti asa
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele ,Alin sa nu ma bateti si sa nu ma spuneti Fulgutei......am papat o cioco cu caramel toata ...era sa ling si hartia.....si acum ma simt foarte bine...plina de energie.....deabea astept sa ajung acasa sa incep treaba......
Angela, in ultimul timp cam in fiecare zi ai papat dulce..ce e cu tine, sa fie de la stres?Sper sa nu se vada la cantar..O zi buna in continuare, Angela, si spor la treaba!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 09 iul 2010 at 12:15:26.
  #4593 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:16:17
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Doua babe in apa pana la gat se vaita
- Cu ce om fi pacatuit,de-au venit apele peste noi?
- Ne-am al;es presedintele marinar!
  #4594 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:20:58
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule sper sa nu te chinuie iarasi la recuperare si daca totusi o face gandeste-te la ceva frumos...ziceai ca are cuc mare...si uita de durere..
Mai Angela nu trebuie sa ma gandesc ,nu este nevoie ca il vad ! .Azi parca a fost mai bine si ma intreaba de ce zambeai ieri ! Si eram sa zic de cucul tau ! Poate ma ia gura pe dinainte si ma fac de rusine ,ca el tare serios este saracul,povestea azi ca il doare spatele rau ca aseara a avut 2 paciente de 90 kg una dupa alta ! Este greu si pentru el saracul,dar lasa ca este bine facut si are puteresa vezi cum ma ia si ma intoarce chiar ca zici ca sunt fulg in mainile lui !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule pe tine nu ma pot supara....
Ba da iti dau voie ca eu nu ma supar pe voi ! Va pacalesc sa fiti cuminti !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Alyne bravo pt.slabit......Ma gandesc serios sa incep si eu cura cu oua de prepelita sa vad maine daca gasesc....am doua variante si ambele duc la slabire...daca le pot inghiti o sa slabesc...daca nu o sa fac hepatita oricum nu am avut,tot slabesc de la regimul strict...a si in cazul primei variante chiar daca nu slabesc aportul de vitamine adus organismului poate ma ajuta sa scap de luat in fiecare zi de calciu si magneziu....
Ce bine ar fi Angela daca ai putea sa o tii ! Nu pentru slabit neaparat !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Trebuie sa-mi vina ciclul ,de-aceea cred ca mi-e asa foame.
Acum am inteles ! Stii ca asa se intampla oricui ! De ce iti mai faci probleme si cantarul o sa arate mai mult din cauza asta ! De ce nu te cantaresti mai rar ? Sa nu mai ai atatea probleme !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata scumpelor si scumpuleM-am trezit tarziu azi, ca am dat de racoare spre dimineata..caldura ma oboseste, azi iar am treaba, mi-ar trebui o mana de ajutor, Aline, cu aspiratorulOricum, acum savurez 2 piersici, peste juma de ora iau Md si pe urma..pe cai !
Voi ce faceti azi, ce papati?V-am adus si voua niste fructe racoroase
Va pup, va urez un inceput de weekend minunat, splendid, fabulosBaci baci (pupici)
Buna Emy !
Eu acum pap salata ! Fara branza ! Numai legume ! Si pe urma o sa merg sa stau in pat ca baiatul de la recuperare mi-a zis de cate ori plec de la el sa stau intinsa cateva ore sa se relaxeze muschii .
Multumim Emy si tie la fel iti doresc !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
da stiu Fulguta, dar uite ca nu ma pot mobiliza.....
tu sa pui poze acolo, ca nu ne superi din contra ne mobilizezi cand vedem rezultatele tale.Hai pune poze!
Acum esti ok si pentru Germania cu kilogramele....ce mai..
Crinuta o sa pun de joi incolo ca atunci ajung acasa la al meu.Sa te tii ce ma pozez cu toate ca nu sunt multumita de aripioare dar asta e ! Decat ca inainte cu burtica mare !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4595 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:21:00
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Stai linistit ca am o groaza de prize, cam 3 in fiecare camera, nu trebuie cablu lungMai vii si dupaamiaza, ca inca nu am terminat, am stat pe mess cu familia

Spor la treaba si tie, Roxy, si incepe din nou cu sportul, profita ca e racoare la voi ca la mine e aproape imposibil sa mai fac ceva..din 2-3 miscari deja sun leoarcaO zi buna, Roxy
Ei las ca ai facut o pauza..si asa era prea cald, plus ca ai vorbit cu ai tai..sigur ti-a facut placere.

N-am facut inca..am avut alte treburi..dar azi o sa fac sigur.
Acum sa duc sa pap de pranz ceva ..si apoi plec sa merg cu mam la dr ..si apoi nu mai stiu. Sper sa ma intorc pana la serialul meu.
Ne auzim mai tarziu.
La bv s-a inorat ..sta sa ploua..asa m-am saturat de vremea asta
Ma indispune .
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4596 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:21:45
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

BATETI-MA, CERTATI-MA,dar azi am gafat-o rau ,o feliuta de paine cu untura,una cu parizer,si un covrig,si eu tot nu sunt satula
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4597 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:22:49
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Asa ceva n-am mai patit demult,sa nu ma mai pot controla ,se mirau colegele de mine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4598 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:27:37
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
crina si eu mancam noaptea si cand spun ca mancam pai mancam....mergeam in bucatarie umpleam o tava cu tot ce gaseam pe acolo plua ca uneori imi incalzeam si ciorba iar ca totul sa fie in regula terminam cu o coicolata......sau ceva dulce...atat eram de satula cand terminam de scoteam doar tava pe hol nu mai mergeam pana la bucatarie....si sti Crina atunci eram slabanoaga....dar fumam.....la mine nu afost greu sa renunt la mancare noaptea pur si simplu am zis gata cu mancarea noaptea si asa a fost bineinteles ca inainte sa zic gata mi-am gasit si eu motivul si motivatia la mine a functionat asa nu e bine sa papi noaptea,noaptea e lasata sa dormi...sa nu crezi ca nu stateam seara fara sa pot adormi ca-mi chioraiau matele si eu cum dorm pe burta simteam ca mi se lipeste stomacul......dar a trecut cu ambitie , argumentesi putin lucrat la creieras totul trece....
exact asa a functionat la mine cu dulciurile..mancam la greu si am zis: mai , eu de le dulciuri m-am ingrasat sigur si gata nu am mai mancat ..asa din prima ...si mi-a iesit..
crede-ma ca incerc si cu mancatul noaptea la fel..sa ma gandesc logic, sa argumentez...nimic nu merge..nu am gasit ce sa zic, ca de slabit am slabit si mancand noaptea ca eu de cele mai multe ori nu mananc mult ci putin..acum in ultimul timp am sarit calul....dar inainte asa cateva cereale goale sau o felie de branza sarata, cam atat.Pana la urma ma gandesc ca nu e nici nociv dc as manca doar putin dar ma enerveaza psihic ca nu pot invinge obiceiul asta rau.
Poate pare usor: gata nu mai mananc , ce poate fi asa greu...ca nu ma duce cineva cu forta..nu mai mananc dar nu e asa....eu stiu..
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4599 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:31:16
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Fulgule ieri am suparat-o pe Slabuta cu cucu...eu ii cer scuze si ii promit ca o sao lasam mai moale...asa ca la recuperare fara....sa fi cuminte sa nu-ti iasa vreo perla din gura....eu am patit-o o data....intr-o dimineata imi fac ceaiul si-l acopar sa stea la infuzat...vine o fata si-mi descopera ceaiul sa-l acopere a lui nusti cine facea ea ceaiul...tipa e prostavana rau si lingusitoare...ceea ce eu nu suport...fara sa-mi dau seama gandesc cu voce tare...ma da asta e proasta rau...la care ea se intoarce si ma intreaba ceai zis...eu repet si justific de ce am spus..a iesit din birou nevazand.....
  #4600 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 12:32:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Da Roxy azi am si multa treaba 500 de calorii le dau jos la calarit bicii plus ca am de la Emy filmulete pt. abdomen si-o sa bag careva si din acelea....
Sigur a fost pe partea psihica sau mi-am facut si eu damblaua...dar inainte de a papa coico ma simteam slabita ca doar plutesc acum imi vine sa zburd ..si doar gandire pozitiva....
Pai se stie ca in ciocolata (in cacao mai precis) sunt substante care ajuta creierul sa produca serotonina, numit si hormonul fericirii..Da nu in caramel sau zahar, deci acelasi rezultat puteai sa-l ai si cu cioco cu 80% cacaoAcu ce sa mai zic..decat spor la treaba, sa topesti cat mai mult din caloriile ingurgitate
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Mai Angela nu trebuie sa ma gandesc ,nu este nevoie ca il vad ! .Azi parca a fost mai bine si ma intreaba de ce zambeai ieri ! Si eram sa zic de cucul tau ! Poate ma ia gura pe dinainte si ma fac de rusine ,ca el tare serios este saracul,povestea azi ca il doare spatele rau ca aseara a avut 2 paciente de 90 kg una dupa alta ! Este greu si pentru el saracul,dar lasa ca este bine facut si are puteresa vezi cum ma ia si ma intoarce chiar ca zici ca sunt fulg in mainile lui !
meserie grea are saracul.cand te vede pe tin la 40 de kile ale tale cred ca ii multumeste celui de sus

Buna Emy !
Eu acum pap salata ! Fara branza ! Numai legume ! Si pe urma o sa merg sa stau in pat ca baiatul de la recuperare mi-a zis de cate ori plec de la el sa stau intinsa cateva ore sa se relaxeze muschii .Multumim Emy si tie la fel iti doresc !
Eu asa salata as putea sa o pap o zi-2, dupa aia mi-ar veni rauDeaia nu stiu cum faci tu..Ai vazut, poate deaia te durea, erau muschii incordati, sa stai linistita azi

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ei las ca ai facut o pauza..si asa era prea cald, plus ca ai vorbit cu ai tai..sigur ti-a facut placere.
DaaaaAm uitat de tot
N-am facut inca..am avut alte treburi..dar azi o sa fac sigur.
Acum sa duc sa pap de pranz ceva ..si apoi plec sa merg cu mam la dr ..si apoi nu mai stiu. Sper sa ma intorc pana la serialul meu.
Ne auzim mai tarziu.
La bv s-a inorat ..sta sa ploua..asa m-am saturat de vremea asta
Ma indispune .
of, te cred ca te indispune, bine c aai treaba d efacut si o sa fii si cu mami tau, asa trece timpul si nu stai sa te gandesti, pe urma vii si vezi filmul..pe urma stai cu noi la taclale, un pic de sport si gata ziuaTi-am facut programul, iti place?
Pup, Roxy
[QUOTE=Alynuta;247282] BATETI-MA, CERTATI-MA,dar azi am gafat-o rau ,o feliuta de paine cu untura,una cu parizer,si un covrig,si eu tot nu sunt satula
Ce sa te bat, ca mie imi vine sa plang..Imi imaginez de ce ai papat, esti dezamagita de rezultat si te-a apucat piticeala si pe tineE de la ciclu, ce mai, recunosc simptomeleAcu opreste-te, sa nu faci greseala sa zici:oricum ziua e pierduta ca am mancat astea deja, mai merge si altceva..NU e asa, caloriile se acumuleaza, eu cred ca dupa ce o sa-ti treaca rusii o sa ai un rezultat frumos, ce ai papat azi nu o sa se depuna cine stie ce, hai capul sus, si o luam de la capat
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, regim slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole