Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:12:59
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Am avut treaba si deja ati umplut 3 pagini in ritmul acesta o sa ne faca Slabuta un cartier de casute...Slabuta te rog sa fie si verdeata in jur....
Caroli rusii ti-aui placat? Cucul a dat vreun semn?
Crina multa sanatate si putere tie, soacrei si celor dragi sa puteti trece peste toate...si felicitari pt. slabit...da altfel suna cu 6 decat cu 7....
Fulgule la mine inca e bine,la umbra....deocamdata...
Emy a aerisit casuta si acum e cu sotiorul...a si ne-a adus flori....smecherea a lasat geamul deschis de aseara...
Oana imi pare rau pt.soacra ta..las ca trece si asta si eu anul trecut am facut operatie la ambii ochii,am fost la o clinica particulara din Tm.
Symonyc,Bety,Nico dorm ....
Alynuta spor la treaba...
Roxy pe caldura aceasta mergi la cuafor...eu ieri m-am vopsit acsa...nu suport mirosul de vopsea si iti dai seama ca e si cald si miros....
Anes oare cum rezist la mare?
Ralu draga de ea oare ce face?
Sunt sigura ca am uitat pe cineva scuze fetele..va pup....
  #62 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:27:31
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Fetele ati vazut ce inundati au fost in Harghita..Doamne fereste....intru acum sa citesc uiltimile stiri...pup
  #63 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:28:39
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Sper ca te-ai odihnit.
Ohoho..ai facut deja zumba? Bravos. O zi usoara Fulgu.
Pai tin..mai mult pt el. El a tinut pana luna asta , cate 2 sapt de pauza la baute . Luna asta insa..a baut de 2 ori in cele 2 sapt de argila.
Oh da..cica si la bv 35 de grade la umbrami-e groaza.
La 4 merg sa o iau pe mama de la munci sa mergem la coafor. Iti dai seama..cand e caldura mai mare. Asta e o sa luam taxiul.
Da de ce nu mai rezista? Ce o bat aia acolo?
Auzi Fulgu..tu ai reusit sa-ti iei cantar? Pardon, a reusit sa-ti ia cantar???
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.
Buna Roxy drag !
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba !
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu !
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa ..... O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot !
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele !
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
<b>Buna dimi, fetelorBine v-am gasit in casuta noua, sa ne fie de bine si s-o stapanim sanatoaseWow, deja ati scris 6 pagini</b>
Eu acuma m-am trezitSi imi pap fructele cu voi aici..2 piersicute, peste o ora imi iau md, putina varza cu curcan ramasa de ieri
Voi ce mai papati azi?
Am adus si eu ceva floricele pt casuta cea noua.O zi buna fetelor!
Buna Emy !
Parca nu ne cunosti ca avem viteza ! Eu cred ca o sa merg mai tarziu sa imi cumpar batoane multe ! Si fructe la greu,dar astept sa vina al meu ,si pana atunci mai fac curat pe aici,mai calc....trebuie sa spal pisica sa o mai tund un pic ca lesina de cald saraca mai am pe aici prin casa treaba ...O zi buna si tie Emy !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #64 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:29:00
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
<b>Buna dimi, fetelorBine v-am gasit in casuta noua, sa ne fie de bine si s-o stapanim sanatoaseWow, deja ati scris 6 pagini</b>
Eu acuma m-am trezitSi imi pap fructele cu voi aici..2 piersicute, peste o ora imi iau md, putina varza cu curcan ramasa de ieri
Voi ce mai papati azi?
Am adus si eu ceva floricele pt casuta cea noua.O zi buna fetelor!

Neata Emy draga
AM papat si eu 2 nectarine ...si apa multa si cafea...si am facut si eu putina zumba ..acum fug la dus.
La md , pe la 10:45 ,nu stiu inca ce o sa pap
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Stiu ca nu este bine ,dar eu mananc la fel,ba mai mult am bagat si dulciuri zilele astea , si al meu a slabit si mancam la fel .Sa treaca canicula asta si o sa ne revenim !
Carnita nu imi place si nu pot manca ! De lesinat nu lesin ca nu plec singura nicaieri ,ori este mamii ori al meu cu mine !
Cu spatele nu-ti zic ca imi dai bataie si injectia a ramas ca dupa 10 septembrie imi zice sigur data cand sa-mi iau bilet ! Dar acum nu stiu ce sa mai zic astept si atat !
La casuta a mai mers fratele meu ,dar cred ca se opreste totul,ca ne-a sunt avocata acum 2 zile si a zis sa asteptam cu casa ca nu se stie ce o sa fie acum in septembrie cand avem iar infatisare la tribunal si sa nu bagam banii degeaba !
Macar ai o data ...10 septembrie..dar totusi mai e o gramada pana atunci.
Nasol cu casuta ..pai ce sa nu bagati bani..ca deja ati bagat , nu?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Nu sunt trista Roxi,ba sunt putin.Eu ma simt asa tanara,asta conteaza ,nu?
Nu mai vreau odihna.
Sa ai grija la caldura,si lasa parul la locul lui,daca nu mai bine stai acasa.
E cel mai important..sa te simti tanara. Nu asa ca mine ..
Deci vrei action ..nu odihna..
Ei tot o sa-l tund si o sa-l vopsesc. M-am saturat de freza asta. ACum niste ani buni..eram la coafor la 2 saptamani ..si 1 data pe luna schimbam freza..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Am avut treaba si deja ati umplut 3 pagini in ritmul acesta o sa ne faca Slabuta un cartier de casute...Slabuta te rog sa fie si verdeata in jur....

Roxy pe caldura aceasta mergi la cuafor...eu ieri m-am vopsit acsa...nu suport mirosul de vopsea si iti dai seama ca e si cald si miros....
Servus angela.
Pai merg ca acolo e racoare..e casa .. Trebuie sa merg..ca nu se mai poate , deja arat urat.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #65 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:31:48
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fetele mele dragi ! Deja am bagat 35 minute de zumba ! Al meu a plecat la munca la 6 si de atunci ,am facut un pic de treaba repede si sport ! Nu stiu cum rezista fetele din bucuresti pe canicula ca eu nu mai pot ! Si AC nu pun nici sa ma omori ca ne trage curentul pe amandoi ! ! O zi frumoasa va doresc !
BUna, Fulg drag!!!!Cum a fost ieri filmul cu al tau?Of, Doamne, cand aud ca e asa cald la voi ma simt vinovata ca la mine e racoareSi sper pana pe 25 sa se racoreasca ca la mine in Baragan poate ajunge si la 42 de grade..De fapt la mine langa Braila, la Faurei, a fost recordul de caldura din RoPupi, si nu mai face azi treaba daca e asa cald..Apropo, tu daca continui sa slabesti de ce mai faci sport, ha?Si pe caldura asta..Stai ghini!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ceva bun pentru voi !
ms, eu am alesCe bine arata si cand ma gandesc ca eu pot sa fac..d ami-e lene
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata fetelor ,cred ca curand ne face slabuta un hotel,prea repede schimbam casutele.
Buna, Aly scumpa, eu sper sa fie un zgarie nori de-ala de record, sa fim in el si cand om avea 80 de ani
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fulguta de luni ma pun serios pe treaba ,acum ca m-am linistit si eu pana joi vreu sa fiu sub 55.
Sa nu exagerezi ca inca esti in convalescentzaDaca te iei iar de Monty nu trebuie sa-ti faci griji, ca acolo nu ai cum sa exagerezi..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Bun gasit casuta frumoasa...multumin Slabuta pt. casuta...
Neata fetele....multumim si tie Emy...
Va doresc la toate o zi pe placul vostru...
Azi de dimineata cand m-am trezit erau afara 17 grade pana sa plec la serv.se apropia de 20....bine cel putin ca noaptea e racoare...
Asa eu de cand m-am trezit mi-am pus covorul in bucatarie ca am sters aseara parchetul si nu s-a zvantat,am pus masa scaunele,intins 2 masini de haine ,bagat inca una la spalat,hranit pe Pupu,ups lui Margeluta am uitat sa-i dau mancare dar dormea....dupa spalat mancat,inbracat,aranjat plecat la serv.....azi de dimineata am papat din nou lapte cu cereale....azi o sa fac ciorbita de pui si mazare bob cu carnita de pui...si am sa calesc varza sa am pe maine cu snitele de piept de pui....azi trebuie sa termin curatenia,a ramas cea mare acasa o sa faca si ea....mai am la mine in dormitor si in baie sa fac curat si sa sterg parchetul in holuri ca praful sters aseara....si gata....a si sa aspir in camara...v-am spus ca am o camara de 4m/aproape 3 m...si am pus un covor sa nu-mi fie frig la piciare...acolo se refugiaza Pupul meu si se intinde cat e el de mare pe gresie...
Hmm, iar treaba..Si eu am da azi mi-e lenemargeluta e cel cu puii?ca daca e asa ii satulcred ca si Fulga s-ar intinde langa Pupu pe gresieO zi buna, scumpo!
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Neatza, slabutelor Eu nu reusesc sa va mai prind din urma Un sfarsit de saptamana fantastic s-aveti!!

Buna Caro dragalasa, citeste si tu in diagonalaPupiceiiiii cu lipici, ca sa adaogi stii tu ce

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Buna Angi Sa-nteleg ca si tu ai servit ieri ceva dulce Eu am fost un dezastru ieri dup-amiaza, 2 felii de tort am devorat Sport ioc! Doar mers mult pe jos. Candva o sa-mi revin pe luni incolo cred. Mereu citesc de filmuletul de le Emy,acu chiar sunt curioasa si-o sa-l caut la tine pe pagina Pupici si din partea mea si-o zi perfecta de-i posibil
Nu-ti ajungea o felie, ai?Pai sa cauti filmuletul, ca o sa faci sport de drag..sau de frica


[QUOTE=Alynuta;287850]Eu acum abia astept sa-l vad 54.9 ,dupa operatie aveam la un moment 54.7,atunci nu-mi ardea de schimbat tickere. Dar reusim noi Crina ,chiar daca merge mai incet. Peste 3 saptamani schimb si eu prefixul,nu-mi vine sa cred, ce-au putut trece anii /QUOTE]
Stii cum se zice aici, Aly?Si eu cred..ca noii 40 sunt vechii 30..Adica asa ne simtim acuma la 40, cum se simteau mamele noastre la 30.Da eu ma simt ca la 20
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Frumoasa o sa fie ,dar foarte calda ,nici nu simt aerul ,trag aer cald ! Si o sa fiu singurica toata ziua acasa ,maine o luam pe soacra de la tara ! Cumnatica este la munca,dar cred ca azi este ultima zi ca m-a sunat sa-mi zica ca nu mai rezista !
Bea ceaiuri caldute, am inteles ca fac bine pe caldura
Auzi, da sa-i zici cumnata-ti ca exista doar o meserie unde nu se face nimica, se sta toata ziua intinsa si cu picioarele in sus si munceste altu pt tineNa, ca-s rea, da ma nerveaza
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Da Crina, m-am intalnit zilele trecute cu o colega de liceu ,era sa nu o mai recunosc ,n-am mai vazut-o demult .In schimb ea era f. mirata de ce bine arat eu.In liceu eram grasuta ,de fapt tot timpul am fost ,acum colegele mele din liceu slabute odata ,sunt mai grase ca mine.
Da ,anii trec important e sa ne alimentam sanatos ca atunci tinem pe loc eventualelel boli ce pot aparea. Am o prietena care nu se menaja deloc , ma tot miram ca nu sufera de nimic caci eu ma feream tot timpul de anumite mancaruri nesanatoase ,bauturi.Acum si-a facut un ecograf si e varza .Mai devreme sau mai tarziu toate se aduna .Un regim mai sanatos de viata te tine departe de boli,cat te tine .Asa ca ce putem face pt. sanattea noastra ,trebuie sa facem din timp.
Ai dreptate , Aly, inauntru e mai important decat ce se vede pe afara..
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Si eu ies sa lucrez ,ca n-am facut nimic de azi dimineata, pa fetelor.
Pup, spor la treaba, Aly, si eu am de facut cate ceva, tre sa arunc lenea pe geam..
[QUOTE=incognito;287900]

Pai tin..mai mult pt el. El a tinut pana luna asta , cate 2 sapt de pauza la baute . Luna asta insa..a baut de 2 ori in cele 2 sapt de argila.
lasa Roxy scumpo, bine ca tzine si atata, tot ii semn bun ca ii pasa si de sanatatea lui

Oh da..cica si la bv 35 de grade la umbrami-e groaza.
La 4 merg sa o iau pe mama de la munci sa mergem la coafor. Iti dai seama..cand e caldura mai mare. Asta e o sa luam taxiul.
mama ce cald..si la noi o fi, da in casa nu se simte, decat daca ies pe terasa parca imi da cu ceva in capa aveti grija de voi, Roxy, sa nu faceti insolatie, sa ai apa la tine.Faci poze nu?O zi buna


Crinuta, felicitari pt rezultat, mama, nu-mi vine sa cred ca incet-incet, fara sa te fortezi sau sa te chinui, ai slabit atat
Tu ai facut poze la mare?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #66 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 09:55:58
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

lasa Roxy scumpo, bine ca tzine si atata, tot ii semn bun ca ii pasa si de sanatatea lui
Da ..tot e ceva.
mama ce cald..si la noi o fi, da in casa nu se simte, decat daca ies pe terasa parca imi da cu ceva in capa aveti grija de voi, Roxy, sa nu faceti insolatie, sa ai apa la tine.Faci poze nu?O zi buna
Nu facem..ca o sa luam taxiul, desi mama n-o sa vrea..Cumpar si apa...avem grija. Multumesc Emy.
Pup..o zi usoara.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #67 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:06:16
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Roxy , Margeluta e hamsterul.....cel care sta la poza...
Fulgule daca iti spun ca la mine sunt nori ce zici....si deja s-a racorit...nu stiu cat o sa tina dar cel putin acum e bine...
  #68 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:10:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna Roxy drag !
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba !
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu !
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa ..... O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot !
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele !
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !
pai mie nu mi se pare asa greu sa care niste florilasa, poate nu pleaca, o fi zis asa la nervi ceva...Of, si tu, pai ea iti da de ziua ta si tu ii cheltui pt ziua eiImi vine sa-ti dau na-naDa asta e..decu te cunosc, tu nicio clipa nu te gandesti la tine, ci mereu la altii..chiar daca merita au ba
Buna Emy !
Parca nu ne cunosti ca avem viteza ! Eu cred ca o sa merg mai tarziu sa imi cumpar batoane multe ! Si fructe la greu,dar astept sa vina al meu ,si pana atunci mai fac curat pe aici,mai calc....trebuie sa spal pisica sa o mai tund un pic ca lesina de cald saraca mai am pe aici prin casa treaba ...O zi buna si tie Emy !
iar intra matza la coaforIi mai faci poze?Sa-ti cumperi batoane neaparat, si sa le ascunzi bine ca stiu ca ti le papaPup, ies si eu sa pap Md si sa trebaluiesc oleaca.O zi frumoasa si cu racoare
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Nu facem..ca o sa luam taxiul, desi mama n-o sa vrea..Cumpar si apa...avem grija. Multumesc Emy.
Pup..o zi usoara.
Pup, amore mioEu o sa am o zi usoara, ca azi stau cu al meu la relaxe, fiecare cu comp lui..am doar ceva vase de spalat, nici sa gatesc nu ma omor azi, bag ceva la microunde si gata
Pupici, s afaci o pozuca cu tine mumoasa cand vii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #69 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:11:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy , Margeluta e hamsterul.....cel care sta la poza...
Fulgule daca iti spun ca la mine sunt nori ce zici....si deja s-a racorit...nu stiu cat o sa tina dar cel putin acum e bine...
Eu intrebasem daca e pisoiul mancaciosSi doar stiam ca e hamsterul, dar am avut o "pauza publicitara"CE bine c ama car la tine e racoare, pup, Ange, o zi buna, eu fug sa pap
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #70 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:17:44
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu intrebasem daca e pisoiul mancaciosSi doar stiam ca e hamsterul, dar am avut o "pauza publicitara"CE bine c ama car la tine e racoare, pup, Ange, o zi buna, eu fug sa pap
Da Emy si eu am crezut ca Roxy m-a intrebat ...inseamna ca pauza mea publicitara a fost m-ai lunga....da fac ceva treaba intru citesc putin ies raspund cand pot....vreau acasa....Pofta buna...
 

Informatii despre slabit
comunitate, dieta, femei, mentinere, sanatos, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole