Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3621 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 11:21:41
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Ce frumos! Ma duc sa vad pozele...
Emy draga, am comentat pozele, dar ma repet: esti frumoasa foc si locuiesti in rai!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3622 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 11:22:15
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Fete dragi, eu am calcat pana acum, ma duc sa pap struguri...
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3623 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 11:36:28
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Fetelor , am de facut un masaj. Vb mai tarziu
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3624 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:17:27
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Mi-am facut o salata de varza cu morcov,piper.Imi place la nebunie.Imi aduc aminte acum cativa ani cand nu ma preocupa slabitul mancam foarte mult ,ajungeam pe zi la 2 paini ,mancare gatia foarte multa cred ca vreo 2000-2500 de calorii pe zisi nu puneam un gram pe mineiar acum trebuie sa pananc cel mult 1000 de calorii si tot nu slabesc cum as vrea,cei si cu viata asta ,de ce ne simtim obosite si somnoroase tot timpul,as vrea sa fiu tot timpul cu zambetul pe buzedar si fara griji ,mai activa ca pana acum
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3625 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:18:37
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
ai retinut deci ca eu sunt codasa?!??!? nu te baga peste locul meu!!! il merit din plin!!!!
Nu,,mi-a scapat ,cred ca ne batem pe ultimul loc.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3626 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:20:07
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Mi-am facut o salata de varza cu morcov,piper.Imi place la nebunie.Imi aduc aminte acum cativa ani cand nu ma preocupa slabitul mancam foarte mult ,ajungeam pe zi la 2 paini ,mancare gatia foarte multa cred ca vreo 2000-2500 de calorii pe zisi nu puneam un gram pe mineiar acum trebuie sa pananc cel mult 1000 de calorii si tot nu slabesc cum as vrea,cei si cu viata asta ,de ce ne simtim obosite si somnoroase tot timpul,as vrea sa fiu tot timpul cu zambetul pe buzedar si fara griji ,mai activa ca pana acum
Nu e cam putin 1000 de calorii? Poate de asta esti obosita si somnoroasa mereu...
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3627 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:31:49
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Felicitariiiiiiiiii!cred ca asta e ideea sa mancam mai putin,de astazi nu mai mananc seara pentru ca vreau pana de sarbatori da ajung la 53

Acum mi-e teama sa nu mananc prea putin ,sa se invete organismul asa.Am mancat acum 2 oua fierte si 2 felii crocante de secara cu zacusca ,chiar daca nu-mi mai trebuia .
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3628 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:40:05
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Nu e cam putin 1000 de calorii? Poate de asta esti obosita si somnoroasa mereu...
Eu ma simt obosita si fara putere decand am nascut fetita ,m-am schimbat radical de atunciintreg organismul meu a intrat in hibernare,nu mananc 1000 de calorii in fiecare zi ,ajung la 1200 cel mult
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3629 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 12:50:53
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Servus fetele
AM avut ceva de citit
SPer sa apuca sa raspund la toata lumea..daca nu reusesc sa nu va supa..cand apare al meu ..papam si plecam la busteni.
Asa ca daca dispar brusc sa stiti de ce

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sa vedeti fetelor ce a fost la mine la servici azi.Ca la restaurant si-au comandat colegele lichiu cu varaza ,lichiu cu ceapa, pizza,creier pane ,mancare de la restaurantul chinezesc. Niste mirosuri in birou. Eu am stat cuminte am mancat un mar si o kiwi.
Esti clar pe drumul cel bun..daca ai rezistat la toate ispitele..Bravos!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna fete dragi, eu de azi am inceput curatenia generala, dupa cum v-am zis deja..Si am si spalta rufe, e un vant azi la noi, urla parca sunt lupi afara..e un pic ca in filmele de groazaDa e bine de stat in casa, oricum cand am intins rufele(le-am prins cu multi clesti ca zboara in toate partile) era cald dar inorat.Sigur plua pana deseara, eu sper cu vantul asta s ami se usuce repede rufele
Acum am mancat, cu treaba asta am gatit in fuga ceva(al meu mai precis, ca e liver, azi e sarbatoare aici):mix de legume in tefal, 2 felii de pulpa de curcan fripta, o rosie cu oregano si un pahar de vin rosu.Acum stam putin sa se aseze mancarea si ne apucam ioar..cred ca o sa fac singura, ca alui meu i-a pierit cheful, vad ca a gasit un meci la tv, nu cred ca-l mai urnesc
Va pup, fete dragi sa aveti o saptamana usoara si frumoasa!
Ioi da ce de treaba ai facut Emy...ia vezi tu ce faci si ia-o incet ...ok? Sa ai o saptamana usoara .PUP.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Buna, Roxy, ce semanam moi, in multe sa stii..Si eu am mereu picioarele reci, chiar si cand e f cald in casa, euzic ca sunt inalta si pana ajunge sange cald de la inima la extremitati..se raceste pe drumNU cred ca e d ela fumat, ca eu nu am fumat niciodata..
Sper sa rezolvi cu caldura, te cred ca nu te mai cantaresti, daca e asa frig in casa..Eu ma incalzesc cu treaba, sunt la faza de golit si sters rafturi in bucataria de jos, in timp ce al meu muta mobila din sufragerie..ma mai cheam sa-l ajut la ce nu poate
Cred ca esti la masa, ca nu mai esti onO saptamana minunata!
Iaca ...e cald in casa acum..20 grade..eu sloi
Ieri n-am mai intrat ..am ajuns tarziu acasa ..dupa 8 ca am fost cu mama la doctor. Apoi n-am avut chef sa intru.
Pup si spor la treaba.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Am uitat, o ora si jumatate am spart nuci...
Pacat ca nu avem la consum de calorii si spartul nucilor. Pup ZI faina Dana.


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi si scumpe !
Eu mi-am inchis telefonul si am luat-o de nebuna prin magazine de 5 ore ma plimb,dar asa de bine ma simt acum,mi s-a limpezit creierii ,oricum vad numai beculete,globutele ....am stat cu orele in fata rafturilor cu tot ce este de sarbatori ,parca as fi un copil mic ! Acum merg sa pregatesc ceva repede pentru al meu ca trebuie sa vina si mai nou am venit si fara fructe ! In schimb am luat 2 perechi de ciorapei.Sanatoasa nu sunt !
AHa...deja e boala.. Ciorapei..si fructe ioc.
Te pup...cumpara tot
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


gata , ai papat?Stai linistita, ca nu ma grabeste nimeni, nu am soacra, nu sot care s ama bata la cap..al meu dimpotriva, nu m-ar lasa sa fac nimicDEja m-a vazut cu bentita aia pe cap, si s-a ingrijorat sa nu prind curent..adevarul e ca ma cam doare urechea, da e de sambata, ca am facut dimineata dus si cu parul proaspat spalat cine statea pe terasa la cafenea cu pletele in vant?
Bravo Emy..iaca asa te apuca sinuzita si sa te tii..
AI grija de tine.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Fulga, ma crezi ca nu eram deloc fricoasa, copil fiind faceam tot felul de nazbatii cu vecinii, puneam pariu si ne duceam in cimitir noaptea, tampenii deatea..dar am avut 2 experiente traumatizante, si de atunci mi-e teama sa mai stau singura in casa..Una v-am povestit-o, si cealalta la o saptamana si ceva dupa ce a murit tatal meu..Atunci chiar am crezut ca am sa mor, am fost si la medic pt ca nu mai puteam respira noaptea si nici dormi..Asta e...Speram sa-mi treaca teama, dar au trecut mai bine de 7 ani si degeaba
Eu nu stiu ce ai patit..dar te cred. Eu n-am avut episoade din astea..dar cred in ele..asa ca si eu as fi tremurat de frica .Pup. Bine ca a trecut.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus !
A fost ok la lucrare . Azi am luat 8. Am avut intrebari grila cu mai multe variante si daca nu scriai una nu iti lua raspunsul corect.
dar eu sunt multumita .
va pup si va spun noapte buna !
Bravo pt nota buna Felicia.
Dar nu se mai termina examenele?


Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
Ca de obicei, vorbarete tare, fetelor greu cu recuperatul si eu ma consideram o cititoare rapida, pana acum
Cantarul meu a ramas la 79, azi era si ziua ptr verificat masurile, dar n-am avut timp. Cum e vacanta asta si sunt flacaii acasa....

Acum, sunt ofticata ca ma ajunge sotul din urma cu slabirea Arata super acum, ptr inaltimea lui, dar el vrea sa mai dea jos 5 kg, iar eu sunt agasata ca-mi sufla in ceafa
E bine Cris.. macar stationezi .Musai sa-lintreci pe sot! Saptamana usoara.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi ! O zi insorita va doresc ,la mine este ceata !
Neata Fulg mic
La bv e soare
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus fetelor!
Aly, Crina, Angela, Anes, Roxi, va pup si sa aveti o zi frumoasa !
Oana, bine ei revenit!
va pup pe toate si sa aveti o zi asa cum va place !
Multumesc Felicia ..la fel si tie.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Roxy si Anes imi este dor de voi ! Va simt lipsa in fiecare zi !
Am venit la apel ..ceva mai tarziu , dar am venit!
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

da fulguto e o vreme in Bucuresti.....Sa stii ca merg as schimb tickerul ...am avut 72.5kg azi dimi...ma gandeam eu asa din ochi ca s-au mai dus ceva kg

emi ...ai grija sa nu recidiveze urechea ca e mai rau,caciulita, bentita..etc

va pup

PS: mA DOARE O ALTA MASEA DECAT CEA IN LUCRU...TOT AM ZIS CA E NEVRALGIE DAR NU MAI TINE...SI SUNT DEABIA MARTEA VIITOARE PROGRAMATA LA DOC PT MASEAUA CU NERV...Cred ca tb sa ma duc mai repede pt asta care ma doare
Crina ..ce bine ca ai scazut sub 73
Cu maseluta ..nu sta ..daca te doare mergi la dr.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
salutare fetele slabutele

am avut un wk superb (am mancat struguri din vie Angelaaaaa!!!!!) la prietenii mei, vecini cu Anegala. a fost o vreme superba cu muuuult soare si cer orbitor de albastru.
ieri la noi e sarbatoarea de ziua mortilor si am fost la cimitir. se impodobesc mormintele cu coronite, multe flori si lumanari si se sta in cimitir pana tarziu ... suna aiurea, dar chiar e frumos asa cu atatea lumanari aprinse si forfota aia. nici prin gand nu-ti trece sa-ti fie teama -cel putin mie nu mi-a trecut

ei, trebe sa va povestesc, asa drept dovada ca mi-a fost dor de voi, ca v-am visat in wk. aha!!!! se facea ca eram undeva intr-o sala de clasa multe de pe Slabute si laudam ideea de a infiinta Scoala Slabutelor! serios ... noi stateam cumintele prin banci si cineva ne preda

si te mai miri ca esti mereu rece ...
Ma bucur ca ai avut un weekend fain Anes!
Este un SEMN ..daca ne-ai visat , inseamna ca o ia cantarul in jos...
Stiam eu ca o sa spui ceva de fumatul meu ! F bine..poate poate o las mai moale .
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo;388204[COLOR=SeaGreen
]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo;388204[COLOR=SeaGreen


fetelor, mi-a luat o groaza de timp sa raspundFug la Md, si pe urma la papa, am pus poze cu dimineata meaVa pup, va urez o zi buna, Anes, Angela, Aly va duc lipsa in dimineata asta
Si ep mine m-ai uitat?
Pup si o zi usoara Emy a mea.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Acum am intrat Crina draga ,sunt la secretariat ii tin locul la o colega(nu-mi place aici,dat o mai ajut).Felicitari pt. ticker. Eu am fost f. cuminte ,ma mir eu de mine ,dupa atat timp rezist si eu la tot ce se mananca prin fata mea . Parca nici nu mai mi-e foame.Am impresia ca mananc prea putin acum.Azi dimineata aveam 55.8dar ieri am mancat putin si de la ora 4 am mancat numai fructe.
E de bine ALy ..numai sa nu pici in partea cealalta acu..sa papi prea putin.
O zi usoara si tie.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul

Multumesc frumos, azi am dat alt interviu, la mine in oras. Sper sa ma sune macar unul! Si eu pap struguri la gustarea 1 sapt asta, sunt asa buni!!
Sa ai bafta Dana ..sa ai jobul dorit in curand!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Mi-am facut o salata de varza cu morcov,piper.Imi place la nebunie.Imi aduc aminte acum cativa ani cand nu ma preocupa slabitul mancam foarte mult ,ajungeam pe zi la 2 paini ,mancare gatia foarte multa cred ca vreo 2000-2500 de calorii pe zisi nu puneam un gram pe mineiar acum trebuie sa pananc cel mult 1000 de calorii si tot nu slabesc cum as vrea,cei si cu viata asta ,de ce ne simtim obosite si somnoroase tot timpul,as vrea sa fiu tot timpul cu zambetul pe buzedar si fara griji ,mai activa ca pana acum
Buna salata ta Vidia.
Asa era pe vremuir..papam normal si nu puneam nimic pe mine..dar acum s-a schimbat foaia..
trebuie sa avem grija.

In final..(ca nu stiu cat apuc sa stau)..va spun ca m-am hotarat !
Luni ma antaresc , masor si reiau si eu "dieta" mea + zumba , ca nu mai tine..
[/COLOR]
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3630 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 13:01:28
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05


Esti clar pe drumul cel bun..daca ai rezistat la toate ispitele..Bravos!

Da Roxi ,am ajuns in sfarsit si eu momentul acesta in care sa rezist la tot ce se perinda in jurul meu. Acum trebuie sa fiu doar atenta caci daca scap odata in peisaj sunt gata. Vad ca si acasa ,rezist ,la inceput eram nervoasa ca nu puteam manca,acum am depasit acest moment.
E de bine ALy ..numai sa nu pici in partea cealalta acu..sa papi prea putin.
Da Roxi,si eu ma gandesc la asta,cand vad ca pot sta seara sa nu mananc ,imi spun''de ce sa mai mananc?''

__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole