Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3601 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:24:11
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

salutare fetele slabutele

am avut un wk superb (am mancat struguri din vie Angelaaaaa!!!!!) la prietenii mei, vecini cu Anegala. a fost o vreme superba cu muuuult soare si cer orbitor de albastru.
ieri la noi e sarbatoarea de ziua mortilor si am fost la cimitir. se impodobesc mormintele cu coronite, multe flori si lumanari si se sta in cimitir pana tarziu ... suna aiurea, dar chiar e frumos asa cu atatea lumanari aprinse si forfota aia. nici prin gand nu-ti trece sa-ti fie teama -cel putin mie nu mi-a trecut

ei, trebe sa va povestesc, asa drept dovada ca mi-a fost dor de voi, ca v-am visat in wk. aha!!!! se facea ca eram undeva intr-o sala de clasa multe de pe Slabute si laudam ideea de a infiinta Scoala Slabutelor! serios ... noi stateam cumintele prin banci si cineva ne preda

am apucat sa citesc din urma
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
... Da, am avut o zi grea, dar a trecut. Da, am avut interviu pt un loc de munca, economist la o firma de expertiza contabila si contabilitate, am dat un test scris si unul oral, astept telefon...
....
succes pt job!!!!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi si scumpe ! Sa va zic cum a fost ziua mea !
Vorbit cu cumnatica la tel din 2 in 2 ore sa fiu sigura ca nu o tuleste ,si ca sa imi dau seama ca este acolo o pun sa mearga in curte cand vorbim la tel si sa alerge gastele sa le aud cum macane ! Asa imi dau seama ca este acolo !
....Pup dulce toate fetele si va doresc noapte buna !
asa ceva doar tu poti inventa
sa stapaniti cu bucurie noile echizitii si sa fiti tare fericiti si linistiti!!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi,eu am putina treaba dimineata dar il las deschis ! O saptamana plina de realizari !
am luat cafeluta ... cu toate ca iar au trecut zile de cand n-am baut, rar dar mi se face o pofta de numa

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
haideti sa va zic ce am facut: sambata cand era frigul mai frig...dimi pe la 07.45 ma duc si alerg si cum eu sunt infundata pe nas de dimi ( am o rinita) am tras aer numai pe gura....De samb sera m-a luat un rau: gat, cap....nas..de toate am racit de nu m-am vazut!!!.Am ternminat cu alergatul pana la primavara ca mai sunt si alte sporturi de facut.
Duminica am facut 35 min bici si am transpirat ca naiba si de la medicamente si de la efort, dupa care am facut o baie , lunga, fierbinte si m-am bagat in pat....Dupa vreo 30 min am mancat de pranz si m-am simtit muuult mai bine!!!!
Azi dimi vroiam sa ma cantaresc ca mie mi se pare ca s-a mai tras burta() de la bolit!) dar a intrat al meu mai devreme in baie.......Maine vreau sa ma cantaresc
felicitari pt sport, dar imi pare rau ca ai racit!
felicitari pt nemancatul de noapte!!!!!!!!!!!!!!!!!!
deci barbatelul tau a terminat cu deplasarea?! s-a intors acasa?!-am inteles bine?

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Crina iti trimit eu soare...aici e o zi superba de toamna,cu un cer albastru si un soare darnic....
Ma bucur ca ti-ai revenit si nu papi noaptea....se spune ca in puterea mintii sta totul...
Eu ma obisnuiesc tare greu cu trecerea la ora de toamna....dimineata ma trezesc fara ceas la ora dinainte....seara mi se inchid ochii cu o ora inainte.....noaptea in loc de ora 3 ma trezesc la 2...
adevarul e ca a fost mult soare si o vreme excelenta in wk ... numa buna de renovat casa
tu harnica si plina de energie ca de obicei ...
ei si LA MULTI ANI!!!!! sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati de tot ce aveti!!!!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,am rezolvat gestiunile ,au plecat comisiile la inventar.Am emotii pt. al meu ,si el are inventar si azi si maine,si nu prea imi place comisia lui.
Azi dimineata aveam mai mult la cantar 56.5. Ieri am pedalat 50 min.,azi merg la aerobic.
mai ce sportiva!!! felicitaaari!!!!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
[FONT="Lucida Sans Unicode"][COLOR="RoyalBlue"][SIZE="3"].....
Da Fulgule,era cazul sa ne mai cumintim si eu si Crina,eram codasele forumului(repetente)
iar ai uitat de mine!!!! recunoste ca ultimul loc e al meu!!!!! ... n-ai cum sa mi-l iei!!!!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Mda ..al meu zice ca-s bolnava ..asa-s de reci, chiar si cand am 20-21 grade in casa. Probabil ca e circulatia proasta ..plus fumatul..cred ca si asta afecteaza circulatia.Da sa nu ma certati ok?
si te mai miri ca esti mereu rece ...

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


In sfarsit te relaxezi si tuMai stau putin si ma duc sa iau cina, ca atat treaba azi(nu mai eram obisnuita) mi-a facut o pofta d emancare d elup..am ciorbita de pui, ii dau si cu ardei iute ca-mi place picant de morFetele nu-s, ba cu treburi ba s-au dus la culcare deja..Am ramas noi
Pana la urma e serioasa treaba cu plecarea cumnatei, sau numa ai amenintat-o asa, la nervi?
hai si pe la mine cand gati!!! ... ca nu-mi mai ajung zilele sa le fac pe toate. promit ca te ajut, dar asa de in urma-s cu ale casei de parca nici nu mai stiu de unde sa o apuc

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus !
A fost ok la lucrare . Azi am luat 8. Am avut intrebari grila cu mai multe variante si daca nu scriai una nu iti lua raspunsul corect.
dar eu sunt multumita .
va pup si va spun noapte buna !
felicitarii!!!! elevuta noastra silitoare!!!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi ! O zi insorita va doresc ,la mine este ceata !
iar am luat cafeaua

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus fetelor!
Fulgulet, multumesc de cafea!
Cris sa sti ca si sotul meu avea mai putine kg ca mine la un moment dat dar am reusit sa scad cu mult sub el.
el are 80 kg la 1.78 m
Emy, am facut un pic de febra dar cui pe cui se scoate. deci, azi mai bag 100 de abdomene (clasice- mi se par mai grele)
Dana , frumoase poze!
Vidia , felicitari pt scaderea in centimetrii
Aly, Crina, Angela, Anes, Roxi, va pup si sa aveti o zi frumoasa !
Oana, bine ei revenit!
va pup pe toate si sa aveti o zi asa cum va place !
bravooo pt abdomene!!!!
si tie o zi superba!!!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Roxy si Anes imi este dor de voi ! Va simt lipsa in fiecare zi !
uite-ma ca am venit!!!! de dor de voi am venit!!!!

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

da fulguto e o vreme in Bucuresti.....Sa stii ca merg as schimb tickerul ...am avut 72.5kg azi dimi...ma gandeam eu asa din ochi ca s-au mai dus ceva kg

emi ...ai grija sa nu recidiveze urechea ca e mai rau,caciulita, bentita..etc

va pup

PS: mA DOARE O ALTA MASEA DECAT CEA IN LUCRU...TOT AM ZIS CA E NEVRALGIE DAR NU MAI TINE...SI SUNT DEABIA MARTEA VIITOARE PROGRAMATA LA DOC PT MASEAUA CU NERV...Cred ca tb sa ma duc mai repede pt asta care ma doare
fekiciaaaari pt scadere si pt nemancat!!!!! ma bucur muuuult pt tine!!!!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3602 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:27:13
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,
...am avut 72.5kg azi dimi...
PS: mA DOARE O ALTA MASEA DECAT CEA IN LUCRU...TOT AM ZIS CA E NEVRALGIE DAR NU MAI TINE...SI SUNT DEABIA MARTEA VIITOARE PROGRAMATA LA DOC PT MASEAUA CU NERV...Cred ca tb sa ma duc mai repede pt asta care ma doare
Felicitari Crina!
ai grija de tine !
feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3603 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:34:08
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul
[Vento_Fredo ;D, Imi place la nebunie "Cantina" voastra. Ce mi-as dori sa fiu pe acolo sa te ajut cu renovatul (ca sa o pot studia in voie)

Acum, sunt ofticata ca ma ajunge sotul din urma cu slabirea Arata super acum, ptr inaltimea lui, dar el vrea sa mai dea jos 5 kg, iar eu sunt agasata ca-mi sufla in ceafa
Buna , Cris, pupicei la copilasiSa stii ca daca as avea pe cineva cu mine imediat m-as apuca de ea, chiar si fara bani sunt multe de facut..Si eu de felul meu fac mult mai multa treaba si cu tragere de inima daca sta cineva cu mine, chiar sa nu ma ajute, numa sa vorbeasca cu mineSingura ma plictisesc repede si hifiudfhhodmdojg
CE haios al tau, da barbatii slabesc muult mai repede decat noiDE ce oare?Important e sa nu te lasi nici tu
O zi frumoasa!


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi ! O zi insorita va doresc ,la mine este ceata !
[/IMG]
Buna dimi, scumpo, probabil mai incolo se ridica ceata, am inteles ca se incalzeste la voiLa mine e un timp nebuunIeri a fost furtuna de imi era ca o ia casa la vale(se intampla des aici, si ieri s-a intamplat, a murit un bebe de 2 ani si mama lui, am vazut la stiri), pt ca e zona muntoasa, muntele are doar un start de pamant subtire pe el, si casele s-au construit acolo..cand ploua tare se inmoaie pamantul ala si o ia sate intregi la valeAl meu zice insa ca a rezistat casa asta din 1700 da eu ma gandesc:pai i-a fost de ajuns?
Dupa ce ca ieri ziceai ca e sfarsitul lumii, azi e cald si soareAm facut repede 2 poze, poate se incarca pana termin de scris
O zi buna si tie, Fulgut drag!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Nu ajungeam tot acolo ca ocoleam ! Acum razi de intamplare dar atunci cred ca te-ai speriat rau ! Deja mi te inchipui cum ai tulit-o.si bietul baiat,mai speriat ca tine !

Mie imi spui ca si eu fac la fel ! Zic una si cand imi trece fac la fel !

Multumim Emy,i-am furat gogonelele si castravetii,dar mi-am luat teapa ca nu se acrise si am venit singura cu ele inapoisi eu nu stiam de ce nu ma alearga apucase sa guste din ele si eu nu am stiutsi sa ma vezi pe mine ce smechera eram ce fugeam cu castronul si asteptam sa vina dupa mine si el nici o treaba si-a scos borcanul cu hrean si a inceput sa pape linistit ! Oricum azi sunt zombi de la ele ,sunt umflata rau de tot si la ochi si fata si maini asa le-am mancat nefacute dar aveau otet castravetii si sare gogonelele,combinatia ideala pentru mine ! Imi trece repede.

Stai linistita Emy si termina treaba ca pe noi tot aici ne gasesti ! Sa ai spor azi la treaba !
Rad, ca eram fraieriPoi daca nu te-a fugarit puteai sa-ti dai seama ca e ceva in neregulaSi nu tteebuia sa le mai papi, mai, ca stii ca te umfli de la sare
Ms, dupa md ma apuc iar, cand e soare afara fac parca mai cu spor

[QUOTE=feelix;388012][B]servus fetelor!
Fulgulet, multumesc de cafea!
Cris sa sti ca si sotul meu avea mai putine kg ca mine la un moment dat dar am reusit sa scad cu mult sub el.
el are 80 kg la 1.78 m
Emy, am facut un pic de febra dar cui pe cui se scoate. deci, azi mai bag 100 de abdomene (clasice- mi se par mai grele)

Buna, Felicia, in ritmul asta o sa ai un abdomenEu pot sa le fac pe cele normale din cauza coloanei, am pus aici un filmulet cu cele crunch pe care le faceam, 8 minute pe zi dar sunt greleNU le-am mai facut, dar reiau curand
Pupici, o zi frumoasa!



Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
[
Emy drag eu nu mai sper nimic ! De azi nu ma mai auziti vb de ea ! Mi s-a pus pata ! Gata ca nu se joaca ea cu nervii mei .
Eu nu stau flamanda deloc,decat ca uit sa manancpentru mine mancare este pe ultimul plan,dar asta se intampla de multi ani ! Cu fructele sa stii ca chiar am uitat ! Suntem de groaza ,aia ne place ,aia nu ! Si mie imi plac gutuile dar aproape de cotor sa rontai ca este mai tare acolo. Dar corcodusele talesunt mai bune !
Auzi la ea, uita s amanance
Nu e bine sa tii in tine, de ce sa nu vorbesti de azi inainteSuntem aici sa ne ajutam, sa stii, nu ne deranjeaza..o sa incetezi sa vorbesti cand o sa rezolvi probleama
Eu chiar partea de la cotor nu prea o mamanc, pana ajung acolo ma saturdaca erai langa mine cum imparteam noi si fructeleCorcoduse nu se mai gasesc

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
A fost frumos filmul? Spor la treaba, te pupicesc!
A fost o comedie, faina, ne-am distratMs, si tie la fel, o zi buna si frumoasa, Dana!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Ce se face MAX cu atatea fete indragostite de el!? Imi fac cu ochiul batoanele tale, poate voi lua sa pap miercuri si vineri...
dana, eu nu te-as sfatui, in primul rand nu sunt de post, daca pt asta le vrei, sigur au praf de ou sau altceva..proteinele de acolo vin, cred, Fulga poate sa ne lamureasca.Dar Ea e obligata sa le manance ca nu poate altceva, tu esti sanatoasa, lasa-le incolo de batoane....


Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata fetelor,

da fulguto e o vreme in Bucuresti.....Sa stii ca merg as schimb tickerul ...am avut 72.5kg azi dimi...ma gandeam eu asa din ochi ca s-au mai dus ceva kg

emi ...ai grija sa nu recidiveze urechea ca e mai rau,caciulita, bentita..etc

va pup

PS: mA DOARE O ALTA MASEA DECAT CEA IN LUCRU...TOT AM ZIS CA E NEVRALGIE DAR NU MAI TINE...SI SUNT DEABIA MARTEA VIITOARE PROGRAMATA LA DOC PT MASEAUA CU NERV...Cred ca tb sa ma duc mai repede pt asta care ma doare
Br, Crina, pt ticker, estio scumpa
Imi pare rau ca te doare, sa stii ca maselele sunt legate intre ele, daca are una buba raspunde in alta parte..eu zic ca dupa ce-ti rezolvi cu maseaua aia, se rezolva toate durerile
Ms de grija, si acum am bentita pe cap, chiar daca e soare si frumos, mi-e teama sa nu ma ia ca azinoapte parca era simteam cald si o senzatie asa aiurea in ureche ..
Pupici, o zi buna!

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buan iubita .Normal ca ma simt ff bine bine cu voi .decaum o sa fiu mai libera si pot intra fara probleme.aseara mi-am facut acasa curatenie,am spalat rufe.incerc sa imi ocup timpul ca sa imi treaca.sunt mai bine azi pt ca sotul meu e mai vioi acum din cate am vb cu ella tel,iar andrei vad ca incepe sa se obisnuiasca.va pup dulce si va multumesc pt grija care mi-o purtati.pupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiccccccccccccccccc cccciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ma bucur mult ca sunteti mai bine, o s aintervina obisnuinta pt toti, o sa va fie si greu, si dor, dar pana la urma trecetipeste toate, sanatosi sa fiti
O zi buna,scumpo!

fetelor, mi-a luat o groaza de timp sa raspundFug la Md, si pe urma la papa, am pus poze cu dimineata meaVa pup, va urez o zi buna, Anes, Angela, Aly va duc lipsa in dimineata asta[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3604 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:34:49
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Alyyyy, pe unde esti?Ce-ai mai papat ieri? Azi ce papi?
Acum am intrat Crina draga ,sunt la secretariat ii tin locul la o colega(nu-mi place aici,dat o mai ajut).Felicitari pt. ticker. Eu am fost f. cuminte ,ma mir eu de mine ,dupa atat timp rezist si eu la tot ce se mananca prin fata mea . Parca nici nu mai mi-e foame.Am impresia ca mananc prea putin acum.Azi dimineata aveam 55.8dar ieri am mancat putin si de la ora 4 am mancat numai fructe.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3605 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:39:10
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Anes, ce ma bucur ca in sfarsit ai ajuns la struguriCred ca ai avut un weekend minunat..
Stii ce mi-ar place?Sa stam aproape si sa facem claci sa terminam treburile, odata la una odata la alta..ce frumos ar fiEu cand o sa termin, o iau de la capat..
Pup, o zi buna, eu acum pap un iaurt degresat cu 2 felii de wasa, am pus pozici facute acum 5 minuteSa impartasesc cu voi ziua asta minunata..se aud si pasarelele in livada
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3606 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:44:09
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

ce zi superba la tine Emi!!! si cat de verde e inca totul ... ti-am mai zis de multe ori: ador clima mediteraniana!!!!

pofta buna!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3607 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:48:11
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Acum am intrat Crina draga ,sunt la secretariat ii tin locul la o colega(nu-mi place aici,dat o mai ajut).Felicitari pt. ticker. Eu am fost f. cuminte ,ma mir eu de mine ,dupa atat timp rezist si eu la tot ce se mananca prin fata mea . Parca nici nu mai mi-e foame.Am impresia ca mananc prea putin acum.Azi dimineata aveam 55.8dar ieri am mancat putin si de la ora 4 am mancat numai fructe.
Buna, Ali, cred ca mintea ta se "seteaza" pe slabit, stomacul se obisnuieste cu cantitatile mai mici si cu multe fibre pe care i le dai..semn bun!Miercuri mai tineti vreuna zi de fructe?Eu vreau..Si joi ma cantaresc si masor
Sa ai spor la treaba, acusica trece si se face ora de plecareO zi buna!


Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
ce zi superba la tine Emi!!! si cat de verde e inca totul ... ti-am mai zis de multe ori: ador clima mediteraniana!!!!

pofta buna!
ms, Anes, nu e vorba de "inca", aici asa e mereu, nu cad frunzele niciodata, nici la maslini nici la citrice..Dimpotriva, iarna parca inverzeste totul, din cauza umezelii excesive
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3608 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:53:02
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Sper ca sunteti toate bine ,Anes ma bucur ca ai avut un weekend frumos. Nu am timp sa stau caci aici e tot un dute vino.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3609 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:54:44
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

[QUOTE=VentoFreddo;388222]

Buna, Ali, cred ca mintea ta se "seteaza" pe slabit, stomacul se obisnuieste cu cantitatile mai mici si cu multe fibre pe care i le dai..semn bun!Miercuri mai tineti vreuna zi de fructe?Eu vreau..Si joi ma cantaresc si masor
Sa ai spor la treaba, acusica trece si se face ora de plecareO zi buna!

Sigur ca tin ziua de fructe ,la mine e ca si setata Si vreau apoi sa ma masor si eu joi.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3610 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 10:59:58
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


ms, Anes, nu e vorba de "inca", aici asa e mereu, nu cad frunzele niciodata, nici la maslini nici la citrice..Dimpotriva, iarna parca inverzeste totul, din cauza umezelii excesive
stiu ca la voi nu cad frunxele ... inca cred ca era in creierul meu in comparatie cu toamna noastra. toamna, careia chiar ii sunt recunoscatoare pt ca deocamdata e blanda si nu ne tremura de frig.
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole