Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3721 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 18:27:59
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
S-AU INTORS DIN FETE!!! EMY SI DANUTA SUNT IN CASUTA!!!! Bine ati revenit dragele, ne puneam intrebari peste intrebari, eram sigura ca faci ponte Emy, dar un 30% ramanea semnul de intrebare ma bucur ca te-ai distrat, asa da cadou de mos
Danuta mosul la tine a fost mai nastrusnic, as putea spune ca a trimis-o pe zana maseluta in locul lui, durerea de masele este greu de suportat ma bucur ptr tine ca ai rezolvat
Va pup si
Am mancat supa, am dormit ca un bebe (am uitat ce este dormitul la ora asta ) mi-a facut bine, acum pap o bucatica de carnita si stau cu voi dupa care fug la baita. Merg sa va citesc ...
Este foarte important ca am scapat de ea si nu s-a facut ditamai infectia, e periculos pt sarcina, mai ales cum e la mine... Multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar asa!Te si te!
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Important este ca ai scapat de durerea de masea, acum stai mai linistita si te gandesti la sarbatori cu drag, a venit bebele sunt binisor amandoi, are 2,600kg si destul de lungut, mamica a pierdut mult sange la nastere, maine iese din spital insa bebele mai ramane vreo 10 zile sub observatie, este la terapie intensiva, asa ca mamica este nevoita sa stea un pic fara el si sa vina zilnic la spital, dar important este ca sunt bine, sunt amanunte ce trebuiesc rezolvate insa greul atrecut.
Sa te odihnesti si sa papi bine!
Doamne ce ma bucur! Tocmai am dormit de la 15 la 17 (asta dupa ce am gatit varza si ciorba de cartofi), acum am facut cateva poze pe care vreau sa le postez, dar vreau sa fac si un dus, asa ca ma intorc...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi ! Am intrat si am citit din urma ,pup dulce fetele care au revenit in casuta ! Emy si Danuta ! .Nu va mai cert ca mi-a fost dor de voi si nu vreau sa va supar !
Nu ne certa ca am fost fetite cuminti si ne-a fost dor tare de voi!
Acum am intrat si eu in acasa,am fost plecata de azi dimieata la mamii,am inceput curatenia si la ea ,pe urma am fost la curte o tura sa vedem ce este pe acolo ca nu ne mai mergea lumina am fost si am facut sesizare,chiar daca nu sta nimeni acolo platim abonament lunar,dupa ce am terminat acolo am venit acasa la al meu si am dus-o pe soacra la munca si cam atat,numai pe drumuri ,acum merg sa pregatesc bagajul ingerasului ca maine pleaca direct de la munca . Ma bucur ca se relaxeaza 2 zile ! I-am zis sa imi faca poze cu strutii ca nu il primesc acasa fara poze ! Dar nu cred ca o sa faca ca nu-i plac pozele,nici acum nu am nici o poza cu el si avem 6 ani impreuna ! Trebuie sa imi fac si manichiura si sa-mi pun masca......ce zi ! Am uitat sa va zic,de azi dimineata am papat cereale ,4 pere si 2 mandarine si acum merg sa-mi fac o salata mare si daca ma lasa maseaua o sa rontai gulie !
Felicitari fetelor care au scazut la cantar si in cm ! .Revin ,o sa-l las deschis !
Am vazut ca vei face treaba cat lipseste ingerasul tau, spor sa ai si sa faci usor usor!
[QUOTE=anes;432890]
Azi am fost sa-mi iau cele necesare pt tras o mana de lavabil pe peretii mai expusi. Asa mi s-a pus pata ... asa ca o voi lasa inca pe Jillian in pace ca la cat o sa tot urc si o sa cobor pe scara, plus aplecaturi si efort, o sa echivaleze cu Jillian.
Harnicuta mica, felicitarile si stima mea!

Ma bucur ca sunteti bine Dana! Nici tu n-ai dormit bine azi noapte?! Dar ce a fost?!?!?? o groaza de lume mi-a zis ca n-a prea a vut o noapte linistita?! Ce o fi?!
Eu cred ca din cauza ca dorm la pranz
Of,Danuta,ma gandeam eu ca din cauza maselutei lipsesti!Bine ca ai scapat de ea ,ca nu cred ca-i placea lui BOBO ca mamica lui sufera.Pupici tie si lui BOBO!
Si noi te pupam, uite-asa!

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Ies iar iubitele,sper sa intru mai tarziu.FLORI PENTRU FETELE MELE SI MULTI PUPICI
Multumim, sunt tare frumoase!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #3722 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 18:50:34
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Seara buna fetele mele.....am intrat doar sa va salut...am musafiri...maine nu stiu daca apuc sa intru ,poate pe seara.....va spun noapte buna si somn usor....azi asa cum am presupus nu m-am cantarit.....ce bine maine e vineri....
  #3723 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:19:31
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Seara buna fetele mele.....am intrat doar sa va salut...am musafiri...maine nu stiu daca apuc sa intru ,poate pe seara.....va spun noapte buna si somn usor....azi asa cum am presupus nu m-am cantarit.....ce bine maine e vineri....
Buna Angy,ma bucur ca totusi ai avut timp 2 sec sa ne saluti ,esti o scumpete
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3724 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:28:32
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

am uitat deschis calculatorul ,i-am aratat la cea mare bebelul din albumul Emilei........acum am iesit....
  #3725 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:29:39
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi ! Am intrat si am citit din urma ,pup dulce fetele care au revenit in casuta ! Emy si Danuta ! .Nu va mai cert ca mi-a fost dor de voi si nu vreau sa va supar ! Acum am intrat si eu in acasa,am fost plecata de azi dimieata la mamii,am inceput curatenia si la ea ,pe urma am fost la curte o tura sa vedem ce este pe acolo ca nu ne mai mergea lumina am fost si am facut sesizare,chiar daca nu sta nimeni acolo platim abonament lunar,dupa ce am terminat acolo am venit acasa la al meu si am dus-o pe soacra la munca si cam atat,numai pe drumuri ,acum merg sa pregatesc bagajul ingerasului ca maine pleaca direct de la munca . Ma bucur ca se relaxeaza 2 zile ! I-am zis sa imi faca poze cu strutii ca nu il primesc acasa fara poze ! Dar nu cred ca o sa faca ca nu-i plac pozele,nici acum nu am nici o poza cu el si avem 6 ani impreuna ! Trebuie sa imi fac si manichiura si sa-mi pun masca......ce zi ! Am uitat sa va zic,de azi dimineata am papat cereale ,4 pere si 2 mandarine si acum merg sa-mi fac o salata mare si daca ma lasa maseaua o sa rontai gulie !
Felicitari fetelor care au scazut la cantar si in cm ! .Revin ,o sa-l las deschis !
Sa ai pofta draguta noastra harnicuta, spune-i sa faca poze macar daca e nins pe acolo, asa o sa ii ramana amintire, sa te faci frumoasa!!! Cantarul tau ce spune? cred ca ai slabit in ultimul timp cu toate cele pe cap ... Pup

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Sunt 3 David acum pe aici cel nou nascut v- sa traiasca si sa fie fericit, sanatos si frumos cu parintii lui cu tot-, a lui Vidia si al meu ficior Azi am fost sa-mi iau cele necesare pt tras o mana de lavabil pe peretii mai expusi. Asa mi s-a pus pata ... asa ca o voi lasa inca pe Jillian in pace ca la cat o sa tot urc si o sa cobor pe scara, plus aplecaturi si efort, o sa echivaleze cu Jillian.Pai asa sa nu-mi ies din mana m-am apucat de reimprospatat tiffelul de pe pereti ... ei, si mai schimb ici colo o tzara culoarea
Asa, bine zici, ca nici eu n-o mai cred!
Multumesc in numele lor draguta scumpa, nu stiam de kinderelul tau ca se numeste David, de Vidia stiam sa traiasca sa fie sanatosi.
Ai dreptate cu scara, eu am facut in ultima luna la munca un picior frumos si am slabit multumitor ca reiau sportul dupa sarbatori , serios. Si Emy nu se vede frumoasa si slaba nu stiu de ce, dar nu o mai necajim ca e proaspat intoarsa din minivacanta Spor la scara

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul

Of,draga mea KIKATu sfatuiai fetele sa nu dea drumul la usa ca vine raceala cu colindu si tocmai tu i-ai deschis draga?Pai,nu te-ai uitat pe vizor?
Asa sa faci scumpo ,sa ai grija de tine sa te faci bine!Ma bucur ca a venit bebelu.Sa fie sanatos si sa creasca mare.David e un nume tare frumos,imi place mult.PUPICI si ai grija de tine!
Era lumina luata pe scara si nu am vazut cine suna Pai Manu sa faci ce zice popa nu ce face popa multumesc scumpa mea, sunt mai bine, am facut un dus indelungat si fierbinte, apoi am stat in pat cu un ceai, acum cu un altul si apoi incep sa calc ce am spalat ieri. Si noi suntem bucurosi ca sunt bine iar tensiunea s-a terminat, te pup si spor in continuare la ceea ce ai de facut!!
__________________
  #3726 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:42:57
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[FONT="Arial"][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][QUOTE=angela av;433139][B]Seara buna fetele mele.....am intrat doar sa va salut...am musafiri...maine nu stiu daca apuc sa intru ,poate pe seara.....va spun noapte buna si somn usor....azi asa cum am presupus nu m-am cantarit.....ce bine maine e vineri

Pup, Angi, mersi de commentarii, o imbratisare si pt fata taPetrecere frumoasa, pe maine!!




[QUOTE=kika9;433233][FONT=Franklin Gothic Medium]

Multumesc in numele lor draguta scumpa, nu stiam de kinderelul tau ca se numeste David, de Vidia stiam sa traiasca sa fie sanatosi.
Ai dreptate cu scara, eu am facut in ultima luna la munca un picior frumos si am slabit multumitor ca reiau sportul dupa sarbatori , serios. Si Emy nu se vede frumoasa si slaba nu stiu de ce, dar nu o mai necajim ca e proaspat intoarsa din minivacanta Spor la scara

Ok, va cred, lasa ca nu ma necajesc, mi-ati lipsit mult
Eu ma uit la un film frumos cu al meu, dar mai vin si pe la voi sa vad ce faceti
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 09 dec 2010 at 19:47:33.
  #3727 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:46:09
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Ies iar iubitele,sper sa intru mai tarziu.FLORI PENTRU FETELE MELE SI MULTI PUPICI
Ce frumoase sunt!!! Multumim mult Manu!!!

[QUOTE=VentoFreddo;433079][FONT="Arial"][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"]
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Pai sa stii, cam lung "pontele " asta, al meu si-a luat liber luni, marti, miercuri si joi, mine lucreaza si vine weekendul..
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Si aici la fel s-a procedat, de aceea ma gandeam ca si tu faci la fel.
Pai am plecat cam pe nepregatite, nici nu m-am mai atins de computer vreo saptamanaDar a fost frumos
Asta conteaza ca v-ati simtit bine, restul trece ...
Pai cred ca o sa incepem toate mai cu foc, ca o sa vina vara si vrem sa fim tonifiate si sexyEu cel putin, acum ca am vazut ca se poate, vreau sa fiu o sirena la vara
Tu ai sanse ca esti inalta subtire si cu parul lung, eu nu stiu ce sa zic, insa de sport ne apucam cu siguranta, ce o fi miscare sa fie
Imi imaginez ce frumos a putut fi la roma, beata te, te pupic :
O sa zica fetele ca ma faci betivancaFetelor, in Italia "beata" inseamna fericita, sa nu intrati la idei
Ai dreptate, de multe ori nu realizez, mai ales cand sunt concentrata , asa este fetelor va rog sa ma scuzati, nu vreau sa creez confuzii

O sa fie totul bine, asa a fost si cu nepotelul meu, e normal sa-l mai tina, ce scor Apgar a avut cel mic?MUlta sanatate si mamei si dragalasului!De scor inca nu stiu nimic nu am vrut sa fiu prea invaziva, era obosita si se simtea in voce ca energia ei este terminata, oricum multumesc in numele lor tuturor ptr urari. Emy s-a nascut de Immacolata intre Mosii nostri, este o mare mare bucurie, taticul nu pot spune in cuvinte ... frumos, ne punem si noi pe treaba prin august

Am vazut ca nu ma crezi, ca mi-ai comentat la pozele cu zapada si zici pe acolo ca sunt slabaCulmea ca eu nu ma vad dar am decis sa va cred pe voi, ca deh, prea imi ziceti cu foc
Nu mai spun nimic, oricum tu nu ne crezi!!!
Fetelor, am mancat la pranz, carne fripta, dovlecei fripti cu usturoi, salata verde, un pahar vin rosu siiii...o felie de panettonePai imi ramasese de cand a fost Kathy, si am zis sa-l terminam mai repede sa nu mai luam alte dulciuri
Pe urma am cedat in sfarsit impulsului sa ma intind putin..si am dormit pana acuma
Ma duc sa vad pozele si sa mai intru si pe la fete prin jurnale, ca nu mai stiu nimic despre nimeni
O seara buna

Te pup Emy o seara placuta sa ai si sa te odihnesti sa reincepi cu forte proaspete!!!


Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Este foarte important ca am scapat de ea si nu s-a facut ditamai infectia, e periculos pt sarcina, mai ales cum e la mine... Multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar asa!Te si te!
Asa este in cazul tau nu era deloc o joaca, stiu ca pe timpul sarcinii sunt cateva lucruri pe care nu este voie sa le faci, sunt periculoase ptr sarcina. Important este ca s-a rezolvat si stai linistita si faci mare pe Bobo.

Doamne ce ma bucur! Tocmai am dormit de la 15 la 17 (asta dupa ce am gatit varza si ciorba de cartofi), acum am facut cateva poze pe care vreau sa le postez, dar vreau sa fac si un dus, asa ca ma intorc...
Voi merge sa le vad, bunut ai facut tu acolo, iubi a cerut varza ca vorbisem de sarmalute ptr Craciun asa ca maine asta fac. Te pup si sa te odihnesti deseara!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Seara buna fetele mele.....am intrat doar sa va salut...am musafiri...maine nu stiu daca apuc sa intru ,poate pe seara.....va spun noapte buna si somn usor....azi asa cum am presupus nu m-am cantarit.....ce bine maine e vineri....
Stiam de musafiri Angy, la cantar esti bine am vazut tickerul, nu stai rau si mai ai putin si fug si cele 3 kg ramase, distractie placuta cu invitatii si o noapte linistita iti doresc. Te pup
__________________
  #3728 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:46:35
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Roxyyyyy
Scumpo, te vad verdeMi-a fost dor de tine
Cum a fost ziua ta?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3729 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:52:36
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=kika9;433275]Ce frumoase sunt!!! Multumim mult Manu!!!

[QUOTE=VentoFreddo;433079]
Te pup Emy o seara placuta sa ai si sa te odihnesti sa reincepi cu forte proaspete!!!



Mersi, Kikuletz scump, am citit despre mamica, e clar ca e obosita, sa inteleg ca a nascut normal nu cezarianaF frumos ca s-a nascut de ImmacolataSper sa fie norocos si pazit de ingerasi toata viata luiSi deabia astept sa ne pui poze cu el, ca aici am pus cu toti bebeii din casuta
Fug la film, ca s-a terminat publicitatea, ne vedem la urmatoarea
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3730 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:57:47
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Eu ma uit la un film frumos cu al meu, dar mai vin si pe la voi sa vad ce faceti
Vizionare placuta! Am pus poze
[QUOTE=kika9;433275]Voi merge sa le vad, bunut ai facut tu acolo, iubi a cerut varza ca vorbisem de sarmalute ptr Craciun asa ca maine asta fac. Te pup si sa te odihnesti deseara!
Si eu tot pt pui am facut azi varza, eu nu pot sa o mai suport...
__________________
Jurnal danasonrisa
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole