Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4691 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:07:48
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gata fetele va las ,merg sa fac treaba ca daca nu il inchid nu mai fac nimic ,droguri mici ce sunteti
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4692 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:08:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele...o zi frumoasa si linistita va doresc....
Si tie la fel, Angy!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Ellea crezi ca mai conteaza cati fluturasi sunt ? Fluturasi sa fie !

Heiiiiiii nici chiar asa ca ma ingras la loc ! Prea multe odata .Tu vrei sa ma vezi grasuta nu ?
Stii ca glumesc iubita da ?Imi era dor de tine !
Donez si eu..2 kile, toate de pe burta!In ritmul asta, o sa te vedem la 100 de kile
Ce faci Fulguta?Si-a revenit Afrodita din trauma cu ciorapul?da ciorapul, l-ai gasit?Azi cum te mai simti?ai fost ieri la dentist, nu?Of, o sa intru totusi sa citesac din urma, ca parca am pierdut 3 episoade dintr-un film
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Iubita,eu cind ma trezeam din cauza mincarimii ce ma linistea era un pahar de laptic cald(nu stiu daca tu ai voie si iara zic una necoapta) dar decit pastilute(eu nu prea sunt de acord prefer tratamentele naturiste dar le iau cind nu e alta iesire a se vedea virusul nazdravan de care sper sa fi scapat desi mai am simptome),oricum iti urez nopti odihnitoare
La mine cred ca s-ar rezolva doar cu lapte..ca daca ma trezesc la 3, ma duc sa-mi fac laptele, imi fuge de tot somnul



De nu i-mi vine sa te bat ,dar esti prea depatte si in plus i-mi esti dragastai la caldurica si trateazate[/QUOTE]
Asa si fac, nu mai ma bate si tu
Pai suntem noi departe, dar nu chiar asa incat sa ne fie imposibil sa punem la cale o intalnealaAcum stiu ca nu se poate, dar ma gandesc incolo, la vara, cand s-o poate trece cu masina
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele plec , ne auzim dupa 2. pup
Ok, spor la treaba, ne auzim mai incolo

[QUOTE=danasonrisa;440334]Bravo Christala, te felicit pt decizie si sunt sigura ca vei reusi! Eu am implinit pe 3 decembrie 4 ani si 5 luni de cand m-am lasat si sunt bucuroasa si ma simt super bine!!!
Te felicit!CE tare esti, stiu ca e greu sa te lasi!Uite asa Bobo a gasit o "casutza" curata, in loc sa fie inegrita de fum




Si eu sunt convinsa ca s-ar bucura enorm dar nu ii voi spune deocamdata... O sa ma mare grija, le facem impreuna, cate un pic... Pana acum am pregatit camera in care ii voi culca, lenjerie, haine pt nani, mai urmeaza sa spal perdelele din toata casa (ale mele nu trebuiesc calcate, se usuca super!), usile de la debarale. Am spalat deja covorul de la usa de la intrare si cele sin ambele baite, am facut si ordine aproape peste tot...

Eh , mia ai ceva de munca, sa faci incet, s anu obosesti
Imi dau seama ce emotie o sa fie pt unchiuletul, banuiesc ca nu suspecteaza deloc..sa nu facaca barbatii sunt mai slabi de inger decat noi


Fetelor, Anes a stat si azinoapte la treaba?O fi terminat?Cat e de puternica femeia asta
Am vazut ca si Roxi are treaba peste cap iar azi..Iubirea meaA si slabitCica "daca" incepe sportul in ianuarie..Roxy, crezi ca-ti merge cu "daca"E sigur!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4693 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:08:31
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Si eu va iubesc, doar ca mi-e ciuda pe cantar ... sa nu zic iar ca pe mine!
Anes da cantarul la mine ca-l rezolv imediat ,ca am experienta in spart cantare !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4694 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:10:11
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Anes da cantarul la mine ca-l rezolv imediat ,ca am experienta in spart cantare !
Auzi ,sunt si eu nebuna ,dar cand vad pe alta mai nebuna cca mine ,i-mi creste inima
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4695 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:13:40
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Atentie la fructoza, creste tensiunea!

Indiferent de tipul indulcitorului, acesta contribuie la instalarea obezitatii, a diabetului, bolilor de inima si riscului de atac cerebral, relateaza Reuters, citand un raport aparut in Journal of the American Society of Nephrology.

Fructoza, care nu se intalneste doar in bauturi, putand fi folosita chiar si in macarurile procesate, creste nivelul acidului uric, care, la randul sau mareste productia unui hormon ce face ca vasele de sange sa se contracte, marind presiunea arteriala.

In cadrul studiului au fost monitorizati peste 4.500 de americani cu varste de peste 18 ani, descoperindu-se ca 74 de grame de fructoza pe zi - circa 2,5 bauturi indulcite - maresc riscul de hipertensiune cu 28%.
Fulgule ,de cand am luat fructoza o singura data am mancat doar putin din ea. Inseamna ca trebuie sa fiu atenta.Cred ca tot abuzul nu e bun.Multumesc de atentionare.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4696 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:16:45
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=Fulguta;440163]Neata fete dragi ! Acum am venit ,am dus-o pe soacra la munca si este un frig afara ! Merg sa-mi fac un ceiut si sa vad ce mai fac azi ! M-am cantarit si a mai urcat cantarul 600 g,asa ca sunt bucuroasa ,saptamana care vine sigur o sa am 48 de kg ! O zi minunata va doresc cu rezultate bune !
Si la noi, brrrrrrr Bravo ma bucur ca te-ai ingrasat! Eu am slabit 500 g sapt trecuta, voi incerca sa mananc mai mult...ieri mi-a reusit, insa cu multa paine
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Neata dragutele mele. Cele 600 gr. ti le-am dat eu Fulgule ,de la mine au venit ,caci eu le-am dat jos,mut tickerul la 53.5
Felicitari Alynuta!!!
[QUOTE=david;440175]Buna Fulgulet,mai primesti si de la mine 600 gr pentru ca am52,8schimb si eu ticherul caci am slabit pana acum mai mult decat mi-am propus
Bravo Vidia!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata iubire si felicitari din tot sufletul ! EU am bagat o masina la spalat si dupa ce se termina o tulesc singurica prin magazine la cumparaturi pentru casa ,si cand vin am grija de mine ,epilat,pesat,manichiura,masca......este ziua mea de relaxare !
Si eu ar trebui sa ma epilez azi
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata !
Azi mi-au venit musafirii, rusii nepoftiti si nu prea sunt in parametrii.
Marti la lucrarile finale a fost ok.
La una stiu ca am luat 10, la cea de -a doua nu ne-a zis rezultatul.
O zi frumoasa !
Foarte frumos, bravo Felicia!
[QUOTE=Fulguta;440186]
Felicicitari si tie iubita ! Vad ca am dat startul azi cu 600 g ! Sper sa te poti mentine ,bine daca zici ca ai slabit mai mult decat ti-ai propus si sa nu patesti ca mine ! Mi se pare cel mai greu sa ma mentin !
Nu esti singurica, si eu sunt in aceeasi situatie, lasa ca reusim noi!

[QUOTE=amirah;440191]buna dimineata....eu sapt asta am mancat fff mult ...si cred ca nu am slabit ....am avut pofte
Important este ce vei face in continuare, nici nu te mai gandi la trecut!
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata fetele
Am intrat scurt , doar sa va salut si sa va urez o zi frumoasa.
Plec la birou , apoi la mami sa continui curatenia.
Sanatate multa celor bolnavioare , felicitari celor care au slabit sau au stagnat , spo la treaba celor care fac curatenie sau sunt la munci si relaxare placuta celor care se ingrijesc de ele azi.
SI eu am slabit putin..si e ok..sunt iar in parametrii, desi nu-mi faceam mari griji , ca deja am experienta si-mi cunosc corpul.
Daca m-oi apuca sid e sport din ian..e si mai fain.
Nu mai facem rev la restaurant..ca ceilalti n-au banuti se pare..asa ca mergem la unii acasa..ma bucur ca nu mai dau bani pe toalete , coafor si cei 4 mil la restaurant.
Va pup..ne mai auzim zilele astea.
Bravo Roxy, spor la treaba sa ai! Ma bucur ca sa rezolvat cu revelionul!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Am hranit copilul si acum ma apuc de treaba. Maine am ultima lucrare finala si ultima zi de scoala de pe semestrul acesta.
O sa las deschis, sa vad ce mai faceti.
Va pup
URAAAA, vine vacantaaaaaaaaaaa!!!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele cat spala masina ,eu merg sa-mi pun un castron mare de cereale sa pap,acum stiu de ce m-am ingrasat repede ca am papat cereale cu zahar din alea cu scortisoara ! Voi sa nu faceti ca mine ,nu aveti voie si nu este nici sanatos,dar eu sunt un specimen care vrea sa se ingrase .
Eu nu am voie scortisoara
__________________
Jurnal danasonrisa
  #4697 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:18:11
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Si am mai gasit si astea Aly ! Despre alta fructoza din din sirop de porumb si ca fructele maresc talia ,hai ca nu mai stim nici ce sa mai mancam !
In plus, cobaii hraniti cu fructoza din sirop de porumb au avut o crestere anormala a grasimii corporale, in abdomen in special, si o crestere in circulatia grasimilor din sange numite trigliceride, se arata in pagina de Internet a Universitatii Princeton..

Cercetatorii spun ca acest studiu arunca lumina asupra factorilor care contribuie la epidemia de obezitate din Statele Unite.

Acest indulcitor este regasit in multe bauturi carbogazoase populare, dar si in iaurturi, paine, cereale, sucuri de fructe, ketchup si maioneza. Cobaii hraniti cu asa ceva au dezvoltat foarte repede sindromul metabolic, regasit si la oameni, care presupune luarea anormala in greutate, cresterea circulatiei trigliceridelor si grasime abdominala. In special cobaii de sex masculin au fost afectati.

Fructele maresc talia
Zaharurile din fructe incurajeaza dezvoltarea unui abdomen voluminos, si favorizeaza diabetul si maladiile cardiace.
Astfel, fructoza, care se gaseste in special in fructe si in bauturile racoritoare, are drept efect dezvoltarea unui abdomen voluminos, mai mult decat celelalte tipuri de zahar.

Cercetatorii si-au propus sa compare impactul unei alimentatii bogate in fructoza asupra greutatii corporale a unor persoane cu cel al unui regim alimentar care continea alte tipuri de zaharuri.

La studiu au participat 33 de adulti supraponderali si obezi, care timp de 10 saptamani au avut o dieta "normala". Ulterior, participantii la studiu au fost impartiti in doua grupuri, cel dintai primind un sfert din numarul zilnic de calorii din fructoza, al doilea, din glucoza.

Dupa 20 de saptamani, ambele grupuri luasera in greutate in medie, acelasi numar de kilograme - 1,5.

Totusi, cei care au consumat mai multa fructoza au remarcat o depunere mai mare de tesut adipos in jurul taliei, in timp ce participantii la studiu care au consumat glucoza au constatat o depunere a grasimii pe tot corpul. mai mult
Am mai gasit zahar din trestie(de acela chiar ca n-am mai auzit).Pana la urma nu mai mancam zahar deloc.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4698 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:21:46
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=danasonrisa;440376[B]Felicitari Alynuta!!![/B]
Multumesc Danuta,sper sa nu ma fi grabit cu mutatul si dupa sarbatori sa fiu nevoita sa-l mut in fata
E,si daca va fi asa,doar tot aici ne intoarcem si ne revenim.Te pup,Danuta, sper ca esti bine.Daca nu avem somn noaptea ne gandim una la alta.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4699 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:27:58
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'neata fetelor
M-am trezit la 9.30 ... inca nu va vad. am mancat si acum beau o cafeluta cu voi, Cred ca sar peste batutul covoarelor pe zapada, ca m-am trezit toata infundata, imi curg ochii, oricum, hei-rupul mare l-am trecut, acum daca vreau pot zice ca-i gata curatenia si daca vreau mai pot muncii 2 zile
Trebuie sa ma apuc de invatat, dar mai termin aici de adunat, pus perdele si sper ca pe la pranz is gata. Nici n-as putea invata in haosul ce a fost.

PS: de dimineata, nu mi-a mers netul, disperata am sunat la furnizorul de servicii . Mi-a zis ca in 48 de ore va veni cineva sa remedieze. Caaat 48 h, fara slabute?!?!?
Habar n-am ce s-a intamplat, am incercat din nou si acu merge



Pai de ce aproape singurica, merit toate aplauzele. N-am avut cu ce-mi repara chestiile alea de la curent, ca si de alea ma apucam! ... D'aia o trebuit sa-mi chem colegu' de facultate, ca frate-mio ii antitalent
Aaaa, am uitat sa va zic ca intro- dimineata am reparat si parchet ...erau dezlipite niste lamele si troncaneau cand calcai pe ele ... Le-am scos frumos si le-am lipit inapoi






Azi noapte m-am culcat la 1 si m-am trezit la 9.30 ... asa ca, am recuperat


Emy, ai luat de la mine raceala?! Imi pare rau!
Sa te pui pe picioare draga mea!


PS .... Numa' cantarul meu nu vrea sa coboare!!!!! .. in rest toate meritati toate laudele! Cum ma mai primiti aici, ca va fac grupul de rusine! Iar is codasa sit-ului!
Eh, ma gandeam mai rau , ca nu ai dormit toata nopatea, ceva de genuMai ai putinIn legatura cu cate stii tu sa faci, acum cateva zile ti-am facut o oferta, sa vii tu sa-mi construiesti casaDa cred ca nu ai vazutEsti super tare, ce mai
Stiu ce rau e fara slabuteEu am stat o seara fara curent si parca eram rupta de lume
Hai lasa, ca o sa vina si slabirea aia mult asteptata, ai fost superstresata zilele astea, am citit ca dca esti stresata f greu slabesti..cred ca asa e, pt ca imi amiintesc Aly cum se stresa si enerva, cum s-a calmat a inceput sa dea josAsa ca sigur dupa sarbatori o sa incepi sa arunci din balast..important e ca la vara,in urmatoarea excursie in Grecia, sa fii o donsoara de vreo 57 de kile asaParca la inaltimea ta asa ar trebui, nu?
Pup, o zi frumoasa, si lasa covoarele pt cand te vei simti mai bine!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Atentie la fructoza, creste tensiunea!

Indiferent de tipul indulcitorului, acesta contribuie la instalarea obezitatii, a diabetului, bolilor de inima si riscului de atac cerebral, relateaza Reuters, citand un raport aparut in Journal of the American Society of Nephrology.

Fructoza, care nu se intalneste doar in bauturi, putand fi folosita chiar si in macarurile procesate, creste nivelul acidului uric, care, la randul sau mareste productia unui hormon ce face ca vasele de sange sa se contracte, marind presiunea arteriala.

In cadrul studiului au fost monitorizati peste 4.500 de americani cu varste de peste 18 ani, descoperindu-se ca 74 de grame de fructoza pe zi - circa 2,5 bauturi indulcite - maresc riscul de hipertensiune cu 28%.
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
O zi buna va doresc!Merg sa citesc si ma servesc si cu o cafeluta!
Parca stiam eu ceva..la MOnty e f indicata fructoza, fetele in fiecare zi o folosesc, eu insa nici gand..am decis sa imi iau dulcele numa din fructe uscate, cioco amara si mere coapte..Si la MOnty se stie ca fructele te tin din slabire, deaia sunt recomandate doar anumite(cele care au zaharuri putine), si numa la gustari..
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Emy, nepoata mea are 21 de ani. Va multumesc fetelor ! O sa va tin la curent .
multi inainte si sa se vindece repede, cu sinuzita nu e de glumit, ai vazut si Crina ce a patit


Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul


Ms mult, Ella, dragaCE mai stii de bebe mic?
O zi frumoasa!

Daca te referi la finutu meu pai....acu e bine si ma rog in fiecare zi sa ramina asa.Are un virus care are niste simptome si urmari tare urite:orbirea sau surzenia dar ca astea se pot manifesta dupa virsta de un an.Acum doar o cheama pe mamica lui si pe el la tot felul de vizite.
Daca te gindesti la mine....atunci iti zic doar ca de sarbatori vom lua decizia

Da, la finut ma refeream..Of, mititelul, ce stres continuu pe familiePai virusul ala l-a luat din spital sau din timpul sarcinii?Le doresc multa sanatate si sa nu dispere, o sa fie totul bine!




Asta o gindesc si eu ca in Rominia nu raceam si parca si frigul (desi erau multa grade sub zero) era mai iertator,e umezeala cu siguranta ca intra in oase
da, e umezeala, suntem inconjurati de mare..nu e ger uscat ca la noi, care e mai sanatos
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Gata fetele va las ,merg sa fac treaba ca daca nu il inchid nu mai fac nimic ,droguri mici ce sunteti
Auzi la ea, droguri mici..unele din noi suntem mari
Pup, spor la treaba, ma duc sa fac ceai,ca am gatul uscat
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4700 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 11:35:07
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Vidia, te felicit si pe tine pentru scadere, nu am vazut mesajul
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Am mai gasit zahar din trestie(de acela chiar ca n-am mai auzit).Pana la urma nu mai mancam zahar deloc.
Pai la MOnty asta e ideea, deloc zahar..dar el zice ca e ok fructozama intreb, pe termen lung, chiar e posibil o dieta fara zahar deloc, fara paine alba, fara orez/cartofi?Ca pe termen scurt stiu ca e posibil, ca doar am stat cca 4 luni fara astea..
Ma gandesc cum mancau acum 500 de ani strabunii..chiar ca nu aveau porumb, rosii, zahar, faina alba, nici macar faina, mancau boabele de grau fierteIntrebarea e cat traiau?Daca e sa ma iau dupa strabunicii mei, traiau ceva..au murit pe la 93 de ani asa..e drept ca aveau lapte curat, branza, unt, paine de casa doar duminica, gaini grase si fara antibiotice, hranite cu boabe sanatoase..
Eu cred ca daca am teleporta pe tatal strabunicului meu in timpul nostru, ar vrea imediat acasa lui aici s-ar sufoca pt aerul fara oxigen, mancarea i s-ar parea fara gust, l-ar durea toate celea..Hmm.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole