Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alina82

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4671 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 23:08:14
ancad26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul

Mie poti sa-mi spui, nu ma sperii din orice nimic...

Si interesant, si cu mine e cumva la fel, privitor la Romanica - aici nu ma simt acasa si nici nu ma voi simti vreodata, iar de cate ori am fost in tara, desi asteptam cu nerabdare sa ajung, nu ma mai simt acasa. Trist.
Au mai ramas prietenii de acolo si faptul ca pot sa-i invit aici, sa aiba parte de o vacanta mai deosebita.
Ma bag si eu in seama , dupa 4 luni de Uk am mers si noi in Ro. Mare nerabdare dar dupa cateva zile asteptam sa plecam in Ro.
Ah referitor la prieteni deja anul asta pana in aug e rezervat tot la noi. in fiecare luna vine cineva 5 zile - unii chiar 2 sapt cine m-a pus oare sa fac asa invitatii multe ? eu credeam in in Ro e criza ! Glumesc putin dar cu iz serios , sotul m-a intrebat cam in ce perioada mai suntem noi singuri ?
PS Nemo a ajuns cartea si sunt tare multumita de ea si cum pune problema tipul acolo ! nu ma supar daca mai imi recomanzi cateva carti si iti multumesc anticipat.
Am mai luat una Allan Pease- why men do not have a clue and women need more shoes !
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4672 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 23:35:45
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul


Ma bag si eu in seama , dupa 4 luni de Uk am mers si noi in Ro. Mare nerabdare dar dupa cateva zile asteptam sa plecam in Ro.
Ah referitor la prieteni deja anul asta pana in aug e rezervat tot la noi. in fiecare luna vine cineva 5 zile - unii chiar 2 sapt cine m-a pus oare sa fac asa invitatii multe ? eu credeam in in Ro e criza ! Glumesc putin dar cu iz serios , sotul m-a intrebat cam in ce perioada mai suntem noi singuri ?
PS Nemo a ajuns cartea si sunt tare multumita de ea si cum pune problema tipul acolo ! nu ma supar daca mai imi recomanzi cateva carti si iti multumesc anticipat.
Am mai luat una Allan Pease- why men do not have a clue and women need more shoes !
Pai si la noi prima tura e anuntata pentru sfarsitul lunii aprilie , o sa fie mai ciudat, noi fiind plecati in tara la data respectiva.
Le lasam apartamentul si stam impreuna vreo 3 zile cand ne intoarcem si noi.
Pai vad ca te-ai orientat deja cu cartile, poti sa le comanzi pe toate ale lui Allan si Barbara Pease, apoi incearca Florence Littauer (astea i-au placut si la Alina
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4673 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 01:41:25
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul


Ce ma bucur sa vad ca scrii din nou aici pe slabute ! te citesc cu mare bucurie de fiecare data !
Felicitari pt anul de mentinere si mai ales pt faptul ca ai reusit sa constientizezi mereu ca trebuie o mare atentie ca viat aia cu cartofi prajiti, cola, inghetate etc nu poate veni inapoi. Eu sunt in a 4-a zi din cele 21 - stii tu care si sunt ok . Merg la inot de placere inot o ora in continuu imi arata 733 cal consumate si ma simt bine - cnad ajung cam la 110 merg si la eliptica insa acum ma simt bine in apa .
Ah da si piscina unde merg are si aqua fit si aqua zumba deci ma pregatesc sa incerc. poate sunt lenesa ca nu fac alt sport insa in apa nu imi simt asa tare greutatea.cum spui si tu sport sa se numeasca !
E bine ca ai reusit sa ai o liniste si mai ales ca poti sa te bazezi ca da uite sapt asta nu ma planuri pap sanatos si una 2 iesiri nu te dau atat de tare peste cap.
Sper sa traiesc si eu visul numit mentinere intr-o zi !
Te pup si noapte buna !
Ancutza ce pot eu sa iti spun e k dak iti doresti indeajuns de mult sa ajungi la mentinere si pui si osul la munk vei ajunge akolocat despre constientizarea k mancarea multa si nesanatoasa+lipsa sportului duc la dezastru...faptul k am reusit sa nu ma mai consider o batuta de soarta pt k eu nu pot manca tot ce vreau fara sa ma ingras cum fac altii,faptul ka m reusit sa accept ideea k pofta se poate satisface si cu putin sau doar din cand in cand,k de fapt toate "renuntarile"sunt o binecuvantare si nu un chin, a fost cheia succesului in slabitul si mentinerea mea...chiar e adevarat k mancarea iti aduce doar cateva clipe de placere si te face sa te simti mizerabil mult timp dupa...faptul k te privezi de ceva "bun" iti poate aduce de multe ori frustrare pe moment dar pe termen lung iti aduce zambetul pe buze si o mare multumire atunci cand te uiti in oglinda...asa k mergi la inot si la orice alt sport consideri tu k iti place si k il poti practica pe termen lung si lucreza mult cu psihicul tau k sa te tii de dieta si ai sa vezi pe pielea ta k tot ce spun eu aici nu sunt doar povesti
Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Mie poti sa-mi spui, nu ma sperii din orice nimic...

Si interesant, si cu mine e cumva la fel, privitor la Romanica - aici nu ma simt acasa si nici nu ma voi simti vreodata, iar de cate ori am fost in tara, desi asteptam cu nerabdare sa ajung, nu ma mai simt acasa. Trist.
Au mai ramas prietenii de acolo si faptul ca pot sa-i invit aici, sa aiba parte de o vacanta mai deosebita.

Bine fie dar ramane doar intre noi 2 da??
Uite in seara asta am mancat cativa cartofi prajiti,2 pahare de bere,alune din alea picante(cam multe)si florilecele maine nush ce manancdar am mers si mult pe jos azi prin nameti deci se poate considera k am facut sport
Mai eu sunt confuza...clar in Slobozia nu ma simt deloc aks...dar trecand peste depresiile initiale sa stii k totusi am atata vointa sa mai incerc totusi sa raman in Romania...ink nu stiu ce e mai important pt mine...confortul oferit de viata intr-o tara civilizata sau nevoia de a simti k apartin unui locakm sunt optimista si sper eu k in buc va fi altfel decat in oraselul meu...sau poate asta vreau sa cred...bn akm tot intre noi 2 fie vb dorinta mea de pe la 17-18 ani era sa ma mut in buc...m-a fascinat mereu orasul asta cu toate k multa lume imi spune k e un oras aglomerat,in care se circula greu cu galagie si haos mult dar nush mie mi-a placut mereu...imi plac cladirile cu aerul ala cenusiu...imi plac parcurile mari cu aleii multe...imi place furnicarul de akolo...agitatia aia de pe strazi mie imi da o stare de bine(sau imi dadea)..imi plac oamenii de akolo...cand ajungeam in buc pe vremurile cand eram si eu mai tinerik efectiv ma fascinau oamenii de pe strada...pareau altfel decat cei de la noi...mai relaxati...mai libertini...poate k sunt doar parerile unei pustoaice visatoare habar nu am...dar vreau sa incerc makr dak va fi sa plec din nou din tara sa plec impacata...resemnata k in ro nu pot trai...sa nu mai tanjesc periodic la "aks"...stii eu nu mi-am dorit niciodata f multe de la viata(sau asa consider eu)...imi doresc o viata modesta dar decenta oare chiar sa fie asa de negru si in tarisoara asta a noastra sa nu se poata?poate k e doar mai greu decat in alte parti dar avantajul meu e k niciodata nu mi-a fost frik de the hard way dezavantajul ar fi k in ciuda faptului k eu ma simt ink o pustoaica ani trec si eu ink sunt calatoare dar poate k asta e rostul meu in viatasa ma frec de colo colo

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul


Ma bag si eu in seama , dupa 4 luni de Uk am mers si noi in Ro. Mare nerabdare dar dupa cateva zile asteptam sa plecam in Ro.
Ah referitor la prieteni deja anul asta pana in aug e rezervat tot la noi. in fiecare luna vine cineva 5 zile - unii chiar 2 sapt cine m-a pus oare sa fac asa invitatii multe ? eu credeam in in Ro e criza ! Glumesc putin dar cu iz serios , sotul m-a intrebat cam in ce perioada mai suntem noi singuri ?
PS Nemo a ajuns cartea si sunt tare multumita de ea si cum pune problema tipul acolo ! nu ma supar daca mai imi recomanzi cateva carti si iti multumesc anticipat.
Am mai luat una Allan Pease- why men do not have a clue and women need more shoes !
Super faine cartile recomandate de Nemodeci dak vreau programare nu se mai poate pana in aug...nasol domle nasol
Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul


Pai si la noi prima tura e anuntata pentru sfarsitul lunii aprilie , o sa fie mai ciudat, noi fiind plecati in tara la data respectiva.
Le lasam apartamentul si stam impreuna vreo 3 zile cand ne intoarcem si noi.
Pai vad ca te-ai orientat deja cu cartile, poti sa le comanzi pe toate ale lui Allan si Barbara Pease, apoi incearca Florence Littauer (astea i-au placut si la Alina

Percepeti si voi taxa ce naibaauzi tu sa vina si cand sunteti plecati de aks...ia sa imi spui si mie cand mai pleci sa vin si eu in vizita dar sa imi lasi la indemana si ceva carduri,bijuterii si alte chestiuni din astea
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4674 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 08:31:56
bebi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Cipru
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 107kg
Mesaje: 2.748
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Buna si ms de felicitari!
Mai eu imi propusesem sa cresc cu cate 100cal/sapt dar a trebuit sa cresc mai mult si mai repede pt k eu continuam sa slabesc abia dupa vreo luna de cand ajunsesem la mentinere m-am oprit din slabit dar din ce am citit e bn sa cresti cu 100-150/sapt dar depinde si de fiecare in parte cum reactioneaza
Multumesc frumos de rasp Mai multe detali despre mentinere hipocalorica unde as putea gasi??Tu unde te-ai documentat?Sport am citit ca la mentinere tu faceai mai mult cand sareai calu cu mult
bebi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2485 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1968 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4675 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 16:42:23
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Multumesc frumos de rasp Mai multe detali despre mentinere hipocalorica unde as putea gasi??Tu unde te-ai documentat?Sport am citit ca la mentinere tu faceai mai mult cand sareai calu cu mult
Gasesti detalii si aici pe site dar dak nu iti sunt de ajuns sau dak esti Toma necredinciosul k mine da un search pe google si ai sa gasesti o multitudine de informatii(printre care si multe prostii dar le filtrezi si u)legat de sport da eu mereu si pe timpul dietei si la mentinere am compensat cu sport catastrofele culinare sau makr am incercat
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4676 (permalink)  
Vechi 13 feb 2012, 12:33:26
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Dear diary,
am trecut cu bine de weekendul astanik in plusam mancat eu prostioare vineri si duminik dar am facut si bici sambata si duminik asa k nu s-a depus nikhmmm faceam asa o analiza si incepusem sa ma simt oarecum vinovata pt k eu nu prea am o alimentatie f sanatoasa dar mi-a trecut repede pt k mi-am adus aminte de unde am plecat si cu ce scopuri...eu mi-am dorit de la inceput sa ajung slaba si dak se poate sa imi imbunatatesc alimentatia...scopuri ce au fost indeplinite...asa k nu am de ce sa ma simt vinovata...da nu mananc eu f sanatos dar fata de cum mancam akm 2 ani ohoooo...si poi am mai ajuns la o concluzie mananc normal pt k pana la urma oamenii care nu au avut ever probleme cu greutatea mananca de toate...adik mananc si dulce,mai mananc si cate ceva prajit(destul de rar pt k mai nou am constatat k imi face rau),mananc si ceva mai gras uneori(soacra mea face o mancare fantastica dar fiind femeie batrana pune cam multa grasime) dar cred eu k e ok pt k bolnava nu sunt si reusesc si sa ma mentin...asa k piticul ala care se simtea vinovat o sa il adorm si dak vreodata o sa incep sa ma ingras sau o sa fiu bolnava il trezesc eu
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4677 (permalink)  
Vechi 13 feb 2012, 12:46:05
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Ahhh si ink ceva k uitasem...referitor la piticii care ma torturau si care imi tipau in cap k arat naspa,k ar trebui sa mai slabesc samd...in timpul cat am fost departe de site am realizat k da exista fete mai slabe ca mine dar asta nu inseamna k eu tre sa ma uit la ele si sa plang...mare prostie judecatul asta comparativ...pana la urma nici makr nu mai am 20 de ani k sa sper k poate ma fac modelasa k nu are nici un rost sa ma chinui sa ajung un betigas...am realizat k asa cum arat eu akm e super ok,pt mine cel putin si cred k asta e cel mai important aspect k noi sa fim multumiti de noi insine...ma rog momentan eu ar trebui sa fac ceva sport in plus pt a-mi recapata muschii dar e timp si pt sport,akm e frig si nu imi arde sa fac 2h/zi sportasa k poate pt unii/unele putina grasime e a very bad thing...pt mine e egal cu om normal...si am revenit la vechile pareri cum k stinghiutele chiar nu arata bine...poate dau bn in poze sau la tv dar live o fata de 1.75 si 55kg chiar nu arata super hot asa cum imi imaginam eu la un moment datdeci timpul chiar vindeca piticii...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #4678 (permalink)  
Vechi 13 feb 2012, 19:03:53
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Ahhh si ink ceva k uitasem...referitor la piticii care ma torturau si care imi tipau in cap k arat naspa,k ar trebui sa mai slabesc samd...in timpul cat am fost departe de site am realizat k da exista fete mai slabe ca mine dar asta nu inseamna k eu tre sa ma uit la ele si sa plang...mare prostie judecatul asta comparativ...pana la urma nici makr nu mai am 20 de ani k sa sper k poate ma fac modelasa k nu are nici un rost sa ma chinui sa ajung un betigas...am realizat k asa cum arat eu akm e super ok,pt mine cel putin si cred k asta e cel mai important aspect k noi sa fim multumiti de noi insine...ma rog momentan eu ar trebui sa fac ceva sport in plus pt a-mi recapata muschii dar e timp si pt sport,akm e frig si nu imi arde sa fac 2h/zi sportasa k poate pt unii/unele putina grasime e a very bad thing...pt mine e egal cu om normal...si am revenit la vechile pareri cum k stinghiutele chiar nu arata bine...poate dau bn in poze sau la tv dar live o fata de 1.75 si 55kg chiar nu arata super hot asa cum imi imaginam eu la un moment datdeci timpul chiar vindeca piticii...
Aleluliaaaaaaaaaaa!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4679 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 00:38:21
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Alinuta,lipseste omul o secunda de pe sitesi te gaseste cu viata data peste cap
ITI UREZ SI EU CU INTARZIERE BINE AI VENIT IN RO!Dar vad ca deja ti-a trecut euforia si vrei sa pleci iarSi eu trec prin aceleasi stari ca ale taleMi se pare ca am pretentii mari de la toti(functionari,constructori,comercianti),si m-am saturat sa mi se bage in fata:aici esti in Ro...Ca tara suntem faini,ca popor suntem varzaSi totusi ma gandesc ca daca noi dam iar bir cu fugitii de unde sa invete ceilalti care nu au iesit din tara ce e normalitatea,sa-si schimbe mentalitatea...Desi cred ca sper degeaba,cu o floare nu se face primavara...
Te pup,noapte buna,ma duc la culcare ca e 1 aproape
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4680 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 10:22:03
Monica17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Bunaaa! Ce mai faci, surioara draga? Nu am mai vorbit de atata timp...
Am citit printre randuri ce ai scris putin mai sus si imi e si mai clar ca imi lipsesti extrem de mult.. Am inteles gresit sau vrei sa te muti in Bucuresti?
Te pup
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, jurnal, kilograme, regim, sanatos, sicilia, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole