Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Gabrielei

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 03 mai 2011, 17:23:57
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Pai asta e greseala care o facem toate, cand ne vedem cu sacii in caruta ,renuntam. Eu am avut norocul ca stau degeaba (adica nu ma ocup cu nimic de vre-un an de cand nu mai lucrez si am terminat si facultatea), asa ca ma pot ocupa numai de mine Ce egoist suna
Eu am un tel nou, anul asta vreau sa incerc sa intru la medicina si pentru asta vreau sa fiu slaba, nu vreau sa fiu "the fat girl".

Cand ai timp lasa-mi un meniu de cum mananci tu, ca ti-am citit din jurnal si m-ai suparat (meriti bataita ), citeam ca te infometai mai mult. Sa vezi ce te urechez eu
Te pup vali, te mai astept pe la mine.
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 08:26:48
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Neata fetelor, postez meniul , aseara am uitat.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Paine 100% integrala din faina integrala de grau, Vel Pitar, 48g - 107 calorii, 6.7 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 18.7 carbohidrati, 5 fibre, 115.2 sodiu, 0.6 zahar
Ceai de tei, 400ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 80 sodiu, 0 zahar
Mere verzi, 100g - 51 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 70g - 11 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Iaurt dietetic 0,1% Natura, 200g - 62 calorii, 6.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 60g - 41 calorii, 7.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 12:40
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 40g - 27 calorii, 4.8 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ridiche, 30g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.5 fibre, 11.7 sodiu, 0.6 zahar
Ceapa verde, 30g - 8 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
Rosii, 55g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0.7 fibre, 2.8 sodiu, 1.4 zahar
Fasole verde, 150g - 47 calorii, 2.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 10.7 carbohidrati, 5.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zucchini verde deschis, 50g - 6 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Conopida fiarta, 50g - 12 calorii, 0.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 1 fibre, 7.5 sodiu, 0.5 zahar
Broccoli, 50g - 17 calorii, 1.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 1.3 fibre, 16.5 sodiu, 0.9 zahar
Pui la gratar, 250g - 255 calorii, 47.5 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 13:40
Ciocolata Heidi Dark Extreme 85%, 10g - 63 calorii, 0.8 proteine, 5.7 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.2 fibre, 0.2 sodiu, 1.6 zahar

Cina, ora 21:32
Fasole batuta, 200g - 319 calorii, 17.2 proteine, 9.4 grasimi, 0 colesterol, 40.4 carbohidrati, 9.6 fibre, 310.4 sodiu, 0 zahar
Macrou gatit, 200g - 268 calorii, 52 proteine, 5.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1309 calorii, (mult)149.6 proteine, (mic)27.5 grasimi, 0 colesterol, (mic)115.9 carbohidrati, 25.5 fibre, 544.3 sodiu, 7.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 90min - 599 calorii
Metabolism bazal - 1301 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1900 calorii
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 16:35:58
valentynavalentyna27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 32
Date: 178cm, 82kg
Mesaje: 906
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Citat:
Anterior postat de gabytza17 Vezi mesajul
Pai asta e greseala care o facem toate, cand ne vedem cu sacii in caruta ,renuntam. Eu am avut norocul ca stau degeaba (adica nu ma ocup cu nimic de vre-un an de cand nu mai lucrez si am terminat si facultatea), asa ca ma pot ocupa numai de mine Ce egoist suna
Eu am un tel nou, anul asta vreau sa incerc sa intru la medicina si pentru asta vreau sa fiu slaba, nu vreau sa fiu "the fat girl".

Cand ai timp lasa-mi un meniu de cum mananci tu, ca ti-am citit din jurnal si m-ai suparat (meriti bataita ), citeam ca te infometai mai mult. Sa vezi ce te urechez eu
Te pup vali, te mai astept pe la mine.
aia cu infomatarea a fost acum cativa ani...
deja sunt 2 ani de cand nu am mai facut..

poi mai am 3 luni pana termin si io scoala..apoi nu stiu sigur ce voi face... nu stiu daca are rost sa fac facultate...

in legatura cu meniul meu azi am mancat dimi o salata ca sa nu mai pap asa la scoala... desi tot am luat 2 covrigi..dupa amiaza ciorba numai cu legume... si acum seara nu aveam chef sa ma pun sa gatesc asa ca am facut o omleta...

vad ca tu te descurci ff bine... mai multe legume
si sport suficient...

io aseara nu prea am facut..au venit niste colegi si au stat pana tarziu... am facut inainte de culcare doar 100 abdomene...
las' ca recuperez io azi...
valentynavalentyna27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 19:59:55
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Si meniul pe ziua de azi. Cam multe grasimi

.CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Ceai de tei, 400ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 80 sodiu, 0 zahar
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 50g - 34 calorii, 6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine 100% integrala din faina integrala de grau, Vel Pitar, 48g - 107 calorii, 6.7 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 18.7 carbohidrati, 5 fibre, 115.2 sodiu, 0.6 zahar
Castraveti, 70g - 11 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Iaurt dietetic 0,1% Natura, 200g - 62 calorii, 6.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:10
Spanac gatit, 300g - 89 calorii, 9 proteine, 3.6 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pui la gratar, 250g - 255 calorii, 47.5 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 16:20
Mere verzi, 120g - 62 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:55
Ulei de masline, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca pui, Aldis, 80g - 212 calorii, 11.2 proteine, 16.8 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ou fiert, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zahar
Branza de vaca semigrasa, 110g - 162 calorii, 17.8 proteine, 7.7 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Masline negre, 70g - 81 calorii, 0.6 proteine, 7.5 grasimi, 0 colesterol, 4.4 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 95g - 40 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 85g - 16 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 1 fibre, 4.3 sodiu, 2.2 zahar
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1331 calorii, (mult)120 proteine, (mult)57.7 grasimi, 424 colesterol, (mic)83.8 carbohidrati, 9.9 fibre, 199.5 sodiu, 5.1 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 80min - 532 calorii
Metabolism bazal - 1295 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1827 calorii
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 23:20:29
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Acum ca mi-am rezolvat problema cu internetul incerc sa va povestesc despre mine (in cazul in care va intereseaza cum am ajuns la acea greutate chinuitoare)

Pana la 14 ani nu am avut probleme cu greutatea, eram un copil normal, 48 de kilograme, 6 zile pe saptamana sport (am facut fitness vre-o 4 ani, de acolo si masa musculara putin mai dezvoltata). "Chinul" a inceput cand am terminat scoala generala, am renuntat la fitness pentru ca nu aveam timp sa invat pentru examenul de capacitate, mancam din cauza stresului. In vara dinainte sa intru la liceu nu pusesem decat vre-o 4-5 kilograme, dar se vedea (in zona taliei si a soldurilor). Am intrat la liceu, deja nu mai aveam timp sa mananc corect, mergeam cu colegii la MC sau Sherrif`s zilnic (timp de 4 ani), sport deja nu mai faceam deci metabolismul bazal era destul de scazut asa ca am luat in greutate pana la 68 de kile in cei 4 ani. Am terminat liceul, m-am inscris la facultate si m-am si angajat, asa ca timp pentru sport iar nu aveam. La servici acelasi lucru ca si la liceu, zilnic MC sau burger king (se desfiintase sheriff`s-ul )) Dupa un an parca observasem ca sunt cam plinuta asa ca imi faceam timp si ma duceam de 3 ori pe saptamana la sala (degeaba, dupa ce mananci o zi intreaga numai junk food vrei sa faca minuni aerobicul ). Intre timp m-am intalnit cu o veche prietena si slabise foarte mult, vre-o 20 de kilograme in 2 luni, mi-a zis ca a tinut o dieta cu REDUCTIL si mi-am spus "gata, trebuie sa-l am", am fost la medicul de familie, nu a vrut sa mi-l prescrie pentru ca nu era indicat pentru mine, dar dupa o ora de plansete si rugaminti care de care mai frumoase a facut-o. Eram in culmea fericirii, primele zile cu el a fost ok, apoi au inceput greturile, ametelile, vergeturile, dureri de cap lipsa tonusului muscular, ce sa mai, nici nu ma puteam ridica din pat, mi-am luat concediu de la servici ca sa pot lua reductil macar o luna. De mancat nu mancat, imi suprima absolut orice senzatie de foame, in schimb aveam gura uscata mereu si beam foarte multa apa. In prima saptamana am mancat putin, un fruct in general, dar in a doua saptamana nu am mancat absolut deloc, asa ca am ajuns la spital (perfuzii peste perfuzii, psihologi peste psihologi) dar eu tot nu vroiam sa renunt. La sfarsitul lunii eram cu 15 kilograme mai slaba, dar degeaba, nu eram multumita de mine. Si mi s-au terminat pastilele pentru cele 30 de zile si surpriza, mama vorbise cu doctora sa nu-mi mai prescrie nici daca imi tai venele in fata ei, asa ca nu am mai luat. Dupa 30 de zile de infometare crunta si fara pastile am inceput sa mananc la fel ca inainte si in primele 2 saptamani ale lunii urmatoare am luat in greutate 20 de kilograme si asa ajunsesem la "frumoasa" suma de 73 de kilograme si devenisem magnet pentru boli. Sistemul imun era in pragul colapsului si eu il dregeam cu MC )) Cred ca in urmatoarele luni absolut toate bolile s-au lipit de mine, plangeam si mancam, eram disperata, nu scapam de una ca dadeam de alta. Subconstientul meu saracul imi spunea "Poftim Gabi, vezi daca esti proasta si incerci tu toate tampeniile? Ia si suporta acum"
Nici pana in ziua de astazi nu am mai incercat vre-o pastila de slabit sau vre-un ceai "minune" si le spun tuturor fetelor care incearca prostiile astea sa renunte, iti distrugi sanatatea si cel mai important echilibrul psihic.
Ajunge cu vaicareala in seara aceasta, mai scriu si maine despre peripetiile mele cu luarea in greutate. Va pup, noapte buna
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 12:10:51
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Draga jurnalule, nu te-am mai vizitat de mult cu toate ca sunt activa zilnic pe site.
Astazi sunt fericita, s-au dus si problemele de sanatate. Doua zile fara sport au fost un chin pentru mine, dar m-am revansat, cu toate ca sunt slabita, azi am facut cu nebunu` doua max-uri, sa recuperez de luni si marti cat n-am facut. Cantarul arata bine, am ramas la 53.3 dat fiind ca reabsorb apa pierduta saptamana trecuta.
Sper sa reusesc sa dau macar jumatate de kilogram saptamana aceasta.
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 13:08:59
IuliaMP's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: max 180HC+90% Monti
Date: 168cm, 107kg
Mesaje: 680
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Buna Gabriela!
Felicitari pentru kilogramele pierdute si spor in continuare.
__________________
Jurnal Iulia MP
  #18 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 08:29:45
valentynavalentyna27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 32
Date: 178cm, 82kg
Mesaje: 906
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

asa e Gaby ca nu e bine sa luam pastile sau ceaiuri pt slabit...am incercat si io..
si totusi nu ne-ai povestit cum ai reusit sa slabesti asa mult...

valentynavalentyna27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 09:09:42
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Neata vali, scumpa mea, eu n-am tinut o dieta anume ca nu prea pot sa ma abtin de la cola (chiar daca e zero). Am un amic culturist care mi-a facut el un program, am inceput cu oribila dieta daneza de 14 zile ca sa-mi accelerez metabolismul, eu fiind destul de sedentara in ultimii ani, apoi trebuia sa mananc gratar cu legume, omleta din albusuri, si o zi pe saptamana aveam cheat day Mama ce o mai asteptam. Bine-nteles ca n-am tinut totul conform altfel as fi slabit mai repede, de Craciun am mancat si eu cate putin din orice, nu mi-am refuzat niciodata nimic daca vroiam, dar avantajul meu era ca imi placea si inca ador sa fac sport, luam si L-carnitina inainte de sport si faceam pe bici sau ieseam la joggning sau aerobic ca bezmetica. Acum de cand tin Monti, nu mai poftesc la nimic, am calcat stramb decat cand am fost la o nunta acum vre-o 2 saptamani cu 2 sarmale si niste tort si luni cand am venit de la spital m-am indopat prietenul cu o pizza ca ii era frica ca mor. Eu una sunt de parere ca mai rau iti faci daca poftesti la ceva si nu iei o bucatica.
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 02 iun 2011, 09:12:47
gabytza17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Montignac
Date: 156cm, 75kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Gabrielei

Da Vali stiu ca nu e bine, defapt dupa experienta cu reductil mi-am dat seama ca nu e bine.
Doamne ieri am fost la socrii acasa si am dat drumul la calculatorul de acolo, imi amintisem ca la ei inca mai sunt toate pozele cu mine in pc. Am zis ca mor cand le-am vazut, efectiv am inceput sa plang, nu-mi venea sa cred ca eu nu vedeam cat sunt de grasa si in ce hal imi statea
gabytza17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2157 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1640 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, gabrielei, jurnale, jurnalul, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole