Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea I

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 11:56:05
adynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iun 2009
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 71.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Gasca fetelor care tin Montignac partea I

Buna fetelor....
Dupa lupte seculare cu kg in plus - sunt grasuta de cand ma stiu, si de la un timp in coace am dat in ceva mai mult de atat ajungand la bmi de 27.73 ceea ce ma incadreaza cu succes in categoria supraponderalilor....chiar spre partea superioara a categoriei.
De ce m-am hotarat sa spun stop? Pentru ca am doar 22 de ani si merit mai mult, trebuie sa fiu mai exigenta cu mine si sa nu mai gafai ca la eforturi mici, trebuie sa am mila de organismul meu si sa-l scutesc de multele kg in plus pe care este nevoit sa le duca in momentul de fata. Nu exclud nici factorul estetic, care trebuie sa fie important pt orice persoana, si care pentru mine a fost mult timp ceva de genu - cine ma place ma place si asa.... proasta idee, pt ca am ajuns sa nu ma mai plac eu ceea ce e mai grav.

Apogeul kg mele a fost undeva pe la 86-87 de kg si cel putin am avut vreo 63 (tot nu eram multumita de mine) dar acum, dupa ce m-am mai copt putin si la creieras si dupa ce m-am desteptat si am vazut ca dietele minune nu fac altceva decat sa-mi aduca kg in plus (cine sa creada pana nu am vazut pe pielea mea ) am hotarat sa ma apuc de monti....

Dupa kilometrica introducere si lamentare de mai sus, va invit pe toate adeptele monti sa ne intalnim aici, si sa ne ajutam una pe alta in drumul lung, anevoios, dar sigur si sanatos al dietei lui Michel Montignac.

Informatii despre Montignac:


Ultima dată editat de Slabuta; 28 oct 2010 at 16:00:45.
  #2 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 17:55:07
adynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iun 2009
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 71.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Imi pare rau sa vad ca nu mai sunt adepte monti pe aici, dar poate vor mai aparea Deocamdata scriu meniurile, macar sa vad eu cum stau, daca fete cu care sa ma consult nu sunt pe forum


CALORII INGERATE

la micul dejun 2 kiwi cu 30 min inainte de restul mesei, si crema de branzica cu iaurt si rosie

Micul dejun
Iaurt proaspat natural 3%, Zuzu, 100g - 57 calorii, 3.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Kiwi, 180g - 110 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sare, 16.2 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sare, 2.6 zahar
Branzica de vaci 0.2% grasime Belight, 150g - 101 calorii, 18.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar


chiftelute de peste
Prânz
Ou de gaina, 50g - 72 calorii, 6.3 proteine, 5 grasimi, 211.5 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ceapa, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ulei de masline Extra Virgin, Argolis, 10ml - 80 calorii, 0 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Somon, 80g - 146 calorii, 20.3 proteine, 6.5 grasimi, 56.8 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Marar, 15g - 7 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ton, conserva in suc propriu Siblou, 75g - 87 calorii, 19.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar


dovlecel cu ou la cuptor
Cina
Dovlecei, 200g - 40 calorii, 4 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 2.5 fibre, 0 sare, 3.8 zahar
Ou de gaina, 80g - 115 calorii, 10.1 proteine, 7.9 grasimi, 338.4 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ulei de masline Extra Virgin, Argolis, 10ml - 80 calorii, 0 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 934 calorii, 85.8 proteine, (mult)44.1 grasimi, 606.7 colesterol, (mic)52.5 carbohidrati, 10.1 fibre, 0 sare, 22.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 128 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 30min - 288 calorii
Gimnastica, 10min - 59 calorii
Mers, 40min - 272 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 747 calorii
  #3 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 18:08:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de adynna Vezi mesajul
Imi pare rau sa vad ca nu mai sunt adepte monti pe aici, dar poate vor mai aparea Deocamdata scriu meniurile, macar sa vad eu cum stau, daca fete cu care sa ma consult nu sunt pe forum


CALORII INGERATE

la micul dejun 2 kiwi cu 30 min inainte de restul mesei, si crema de branzica cu iaurt si rosie

Micul dejun
Iaurt proaspat natural 3%, Zuzu, 100g - 57 calorii, 3.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Kiwi, 180g - 110 calorii, 2 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 26.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sare, 16.2 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 0 sare, 2.6 zahar
Branzica de vaci 0.2% grasime Belight, 150g - 101 calorii, 18.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar


chiftelute de peste
Prânz
Ou de gaina, 50g - 72 calorii, 6.3 proteine, 5 grasimi, 211.5 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ceapa, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ulei de masline Extra Virgin, Argolis, 10ml - 80 calorii, 0 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Somon, 80g - 146 calorii, 20.3 proteine, 6.5 grasimi, 56.8 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Marar, 15g - 7 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ton, conserva in suc propriu Siblou, 75g - 87 calorii, 19.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar


dovlecel cu ou la cuptor
Cina
Dovlecei, 200g - 40 calorii, 4 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 2.5 fibre, 0 sare, 3.8 zahar
Ou de gaina, 80g - 115 calorii, 10.1 proteine, 7.9 grasimi, 338.4 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Ulei de masline Extra Virgin, Argolis, 10ml - 80 calorii, 0 proteine, 9.3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 934 calorii, 85.8 proteine, (mult)44.1 grasimi, 606.7 colesterol, (mic)52.5 carbohidrati, 10.1 fibre, 0 sare, 22.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 128 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 30min - 288 calorii
Gimnastica, 10min - 59 calorii
Mers, 40min - 272 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 747 calorii
Adynna, daca sa ma uit la regimu tau din punct de vedere calorii, eu as zice ca este aproape bine, poate un pic cami putine.
Ar mai fi de schimbat si cantitatea de grasimi, e un pic cam mare, deci trebuie de scazut si de mai adaugat la carbohidrati

Dar daca vorbim din punct de vedere al principiilor Monti, nu prea ma bag, poate zice Mishutza ca e mai documentata

Iti doresc succes Adynna
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #4 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 18:38:13
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Pai cam asta ar fi singurul bai la monti,ca scazi cat mai mult din carbohidrati,ceea ce iar nu e bine.Grasimile par a fi luate din alimente sanatoase,din ulei de masline.Dar 2 oua pe zi,ceea ce e cam mult,cel putin pt mine,hhihiih.
Adina,ma bucur ca nu il asculti prea tare pe monti cu privire la sport,si ca faci totusi sport pt slabit.
Recunosc totusi ca am citit o carte mai veche de a lui,si poate intre timp si-a mai schimbat parerile despre sport.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 19:27:21
adynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iun 2009
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 71.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Multumesc pt sfaturi fetelor....
Slabuta, principiul monti cam asta e, scaderea carbo, sau cel putin sa nu-i combinam cu proteine sau lipide si cum nu am avut timp sa merg sa-mi iau nici wasa, nici barnzica sau iaurt 0% grasime, azi am fost cu carbo la extrem Dar promit sa remediez
Misutza, ma bucur ca e cineva care tine monti aici....eu am o problema grava cu meniurile bazate pe carbo - sti cumva producatori seriosi de paste/orez integral? Adica sa fi 100% convinsa ca sunt integrale? Daca mananc paste integrale cu ciuperci si sos de rosii e ok? Am multe intrebari, stiu, sper sa nu te stresez
Si inca ceva? Tu ce mananci dimineata? Ca eu sunt in dubii la meniul de dimineata
  #6 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 19:45:07
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Adina,eu nu tin monti,sau cel putin deocamdata.Tocmai pt ca imi e greu sa iau pachet la mine.
Da,paste cu legume e ok,am facut si eu odata un sos minunat.O sa incerc sa iti raspund in masura in care sunt sigura de ceea ce iti spun.Daca ai stii un pic de germana ti-as scana o carte de-a lui cu bucate.....ca timp de tradus nu am.De fapt am mai pus vreo 2 retete,uita-te la retete monti.
Pai cumpara orez basmati,sau salbatic,eu am vreo 4 feluri de orez,rosu,salbatic,amestec si basmati.Is naspa toate,dar de nevoie,merge.Oricum mananc foarte rar orez.Ma indoesc insa ca nu gasesti un orez bun in supermarketuri.
Uite,intra la jurnalul meu si vezi ce pap eu,asta incepand de astazi,adica de astazi am facut noi schimari.Nu e tocmai monti,pt ca nu pot manca atat de rar cum zice el,si nu e nici sanatos,parerea mea.dar incerc sa separ alimentele.
Eu dimineata mananc batoane energizante facute dupa o reteta din cartea lui,vezi ca am pus reteta pe forum,si ciocolata neagra.De fapt ciocolata mananc in fiecare zi,si pt ca nu imi place,cum nu imi plac nici batoanele,le mananc dmineata.Ca is mici cantitativ,si au mula valoare energetica
Uite,ce am facut eu weekend-ul asta de papa,si se incadreaza la monti.
Am facut in tigaie o pasta,sos,din pastrama slaba,ceapa,ardei gras,si la urma,dupa ce le-am calit,fara ulei,doar cu putina apa,am pus crema de branza,de genul la philadelphia.
Am luat o bucata mare de cascaval,eu am folosit gouda,si bucata intreaga am pus-o in apa fierbinte.O lasi ceva timp,poti lasa si apa la foc mic vreo 5 minute,dar ai grija de ea.Pe o folie aluminiu am pus cascavalul.Ai grija ca se scurge,scoate-l cu o paleta din oala.Intide-l cu sucitorul,ca si cum ar fi o foaie de prajitura.Apoi intinzi ce ai facut in tigaie,si rulezi,de iti iese o rulada.O strangi bine in folia de aluminiu,si dai la frigider minim 3 ore.E super faina,doar ca a mea nu a iesit prea aspectuoasa,ca nu am lasat destul branza la muiat,si nu s-a intins prea bine.
Eu zic ca e monti rulada mea.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 19:46:53
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Adina,tocmai dimineata ai si tu probleme cu meniul?Cand e cel mai usor?
Deci,baga musli cu lapte.Dar vezi ce musli alegi,fara zahar sau cioco,si eventual fara adaus de fructe,cam greu de gasit.
Sau mananc rulada de dinainte,hiihihhi,sau salam cu branza si legume.
Tu ai citit vreuna dintre cartile lui?Ca mi se pare ciudat ca ai probleme cu micul dejun,care e cel mai usor.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 20:09:34
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de adynna Vezi mesajul
eu am o problema grava cu meniurile bazate pe carbo - sti cumva producatori seriosi de paste/orez integral? Adica sa fi 100% convinsa ca sunt integrale?
Adynna, in Romania se gasesc in plafaruri, paste si orez integrale. Eu mai cumpar de la SanoVita, dar am vazut ca sunt si de la Alnatura. Cand ma intorc in Bucuresti, am de gand sa dau o tura prin astfel de magazine, sa vad ce au... in materie de alimente bio, asta e noua mea preocupare, dar ma voi uita si dupa cereale integrale.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #9 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 20:33:11
adynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iun 2009
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 71.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Adina,tocmai dimineata ai si tu probleme cu meniul?Cand e cel mai usor?
Deci,baga musli cu lapte.Dar vezi ce musli alegi,fara zahar sau cioco,si eventual fara adaus de fructe,cam greu de gasit.
Sau mananc rulada de dinainte,hiihihhi,sau salam cu branza si legume.
Tu ai citit vreuna dintre cartile lui?Ca mi se pare ciudat ca ai probleme cu micul dejun,care e cel mai usor.
Am citit cartea lui, cea aparuta in revista felicia, insa dimineata, cand nu am timp de gatit, am problemute in masura in care incerc sa reduc pe cat posibil cascavalul si mezelurile....incep sa am o problema cu alimentele de genul asta ultra procesate. Mie imi pare mai usor sa ma gandesc ce mananc la pranz si cina...
O sa pun si eu cateva retete, ce mai fac eu de obicei si mi se pare ca respecta principiile monti, dar inainte o sa le scriu aici la verificat
  #10 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 21:05:45
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de adynna Vezi mesajul
Am citit cartea lui, cea aparuta in revista felicia, insa dimineata, cand nu am timp de gatit, am problemute in masura in care incerc sa reduc pe cat posibil cascavalul si mezelurile....incep sa am o problema cu alimentele de genul asta ultra procesate. Mie imi pare mai usor sa ma gandesc ce mananc la pranz si cina...
O sa pun si eu cateva retete, ce mai fac eu de obicei si mi se pare ca respecta principiile monti, dar inainte o sa le scriu aici la verificat
Adynna, vezi ca in Biblioteca "Slabute" ai cartea lui Montignac completa, daca ai timp si chef o poti citi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, diete, montignac, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Muffins Montignac mishutza Retete Montignac Faza II - Dulciuri si Deserturi 3 24 aug 2012 13:13:03
Dieta Michel Montignac - Faza I Slabuta Dieta Michel Montignac 86 29 iul 2012 15:18:02
Ghiveci Montignac teodora Retete Montignac Faza I - Mancaruri cu legume 1 10 apr 2011 22:46:15
Salata de pui-Montignac Roxana Retete dietetice de salate 0 10 mai 2009 17:25:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole