Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1171 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 13:46:12
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emi, pupici! Sa stii ca special am venit la voi aici sa va dau microbul "berzei" la tine ma gandesc si la Fulguta
Am facut si eu mancarica de regim azi, ca mama tocmai s-a operat de fiere poate mai dau si eu din kg jos cu ocazia asta
Pupici la toata lumea!
__________________
Răspuns cu citat
  #1172 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:12:37
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Talking Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna fetelor...
V am dus dorul si a luat ceva timp pana sa mai scriu..
M a intrebat si Vidia de ce n am mai scris ..zic doar atat...certurile se evita !De asta am preferat sa tac si sa stau separat.In fine...
Tare de treaba Fulguta pe care o asteptati voi de atata timp...!!!
Am citit umpic din urma si abia asteptam sa vad ce mai zice,face dar nu mai ea ci si voi toatee!!Offf ce greu a fost sa nu mai scriu asta e acum.
Stiu ca voi sunteti cele mai ambitioase fete de pe forum.Eu m am cam dat batuta cand mai aveam 1 kg de dat jos..
Despre viata mea particulara nu as vrea sa vorbesc foarte mult deoarece am realizat (apropo intre timp m am mai maturizat o idee) ca e bine sa faci greseli si sa le descoperi tu nu sa fii influentat de altii .Vreau sa zic ca gresesc si mi asum cat pot de mult raspunderea pentru greselile mele.
Pup si multumesc pentru intelegere!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1173 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:15:25
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fulgulet te vad verde..
Bine ai revenit!!!!!!!!!!!!!
Ai si dai o stare imprejur foarte placuta si vad ca esti o fata de treaba!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1174 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:33:04
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Emi, pupici! Sa stii ca special am venit la voi aici sa va dau microbul "berzei" la tine ma gandesc si la Fulguta
Am facut si eu mancarica de regim azi, ca mama tocmai s-a operat de fiere poate mai dau si eu din kg jos cu ocazia asta
Pupici la toata lumea!
Iulia iti multumim din suflet poate vine barza si la noi sper ca auzi Emyyyy ,sanatate multa mamicii tale ,sa ai grija de ea si de printesica ta ,si eu am de mamii meu,de asta am luat-o la mine , ca uita sa-si ia medicamentele...am noroc ca se inteleg cuscrele ,iti dai seama stam cu mamii lui si cu mamii meu ,frumos.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1175 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:43:40
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus fetelor !
Eu sunt mai mereu prinsa cu cate ceva. A fost si ziua Biancai in 9. Am pus si niste poze cu copilasii mei. Maine plec la IasI cu echipa de baschet.
Suntem ok. Pup !
O seara frumoasa !
La multi ani Bianca...sa ii de-a d-zeu sanatate, fericire si noroc!Sa fie cuminte, ascultatoare si sa va aduca numai bucurii!
Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul


Multumesc frumos Am revenit si eu, ca am de slabiiiit....
Ia sa va arat ce burtica am avut acum cand ma uit, ma sperii, atunci mi se parea miiica!
Ce frumos...eu iubesc gravidutele!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna dimineata Ella, si eu am fost la cafeluta pe aici, in timp ce citeam din urma si ma uitam prin albume
Deja cafeluta este gata, asa ca plec la treburi, pupici pentru toate slabutele!
Buna Myha...

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Neata iubitele mele ,eu acum m-am trezit ,nu m-a lasat al meu sa ma dau jos din pat deloc,a zis cand este el acasa am incurcat-o,aseara am vazut 4 filme ,al meu sforaia si eu radeam singura !
L-am trimis la cumparaturi ,nu mai avem laptic,cereale pentru el si vinete ,....astept sa vina sa papam si pe urma nu stiu care este programul meu ca ploua tare la noi ! De mancare in mare vreau sa fac un bors de perisoare din carne de vitel ,salata de vinete am eu poftasi sa vad ce pofta are si el azi ! Pentru mamii o sa fac o salata de legume cu maioneza de telina .Va doresc o zi minunata si relaxanta ! Multumim de cafeluta Ellasi tie Fely multi pupicei .
Dimi -cereale cu lapte
gustare - banane
pranz- bors de vita-2 felii de painica
gustare - mere coapte
cina -salata de vinete -1 felie de painica
Neata Fulgusor drag,...hm te tine in pat ...mai norocoaso...Imi place meniul...salata de legume cu maioneza de telina...cum o faci?

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,scumpele
Mi-a trecut pasa proasta(sper)
Ati scris o groaza,ca de obicei..imi place.Ma duc sa citesc,nu prea am timp ca iesim,pana acu am lenevit in pat.Ma duc sa iau cadou nepotelului,pe 23 oct.implineste 2 anisorivreau sa-i iau ghetute/cizmulite imblanite,el e f activ si deabia astept sa-i vad reactia la prima zapada(sper sa fiu in tara atunci).
Fetele cu bebe de varsta lui,la 2 ani e ok sa aiba 13 kg greutate?e inaltutz,slabut,nu sta o clipa,as putea zice ca e hiperactiv,dar e greu..cand il iau in brate ma rupe.
Vremea cum e la voi?la noi ploua f marunt,dar e caldut..
Fug la recuperat,va pup si va urez un weekend minunat.

Greutate (kg)......... ....Talie (cm)
Varsta Fete Baieti ....Fete Baieti


18 luni 9,6.... 12.../ ..76 .... 82
2 ani 10,5..... 13../.. 82 ... 88
3 ani 12,5..... 15../.. 90..... 96
4 ani 14...... 17.../.. 97 .. 103
Buna Emy,
nepotelul este in grafic...nu iti fa griji...e perfect 13 kg la 2 ani!
Si la noi ploua...marunt si deprimant!
Nu imi place ploaia...uf...
Fetele au mers la soacra-mea...am facut mancare de dimi...spanac + snitele pui, supa pui cu patratele...ptr. copii...ptr. mine spanac + carne fiarta...supa clara...
Lectii cu cea mare...fetelor cum arata caietele ei imi vine sa fug in lume ...stersaturi...pic...pasta corectoare...oribil...
Acu ma relaxez cu voi...sper ca e cineva onlin sa vb. cu mine...


Va pupacesc pe toate...toate!
__________________

Ultima dată editat de losefat; 13 oct 2012 at 14:47:46.
Răspuns cu citat
  #1176 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:53:00
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Buna fetelor...
V am dus dorul si a luat ceva timp pana sa mai scriu..
M a intrebat si Vidia de ce n am mai scris ..zic doar atat...certurile se evita !De asta am preferat sa tac si sa stau separat.In fine...
Tare de treaba Fulguta pe care o asteptati voi de atata timp...!!!
Am citit umpic din urma si abia asteptam sa vad ce mai zice,face dar nu mai ea ci si voi toatee!!Offf ce greu a fost sa nu mai scriu asta e acum.
Stiu ca voi sunteti cele mai ambitioase fete de pe forum.Eu m am cam dat batuta cand mai aveam 1 kg de dat jos..
Despre viata mea particulara nu as vrea sa vorbesc foarte mult deoarece am realizat (apropo intre timp m am mai maturizat o idee) ca e bine sa faci greseli si sa le descoperi tu nu sa fii influentat de altii .Vreau sa zic ca gresesc si mi asum cat pot de mult raspunderea pentru greselile mele.
Pup si multumesc pentru intelegere!!!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Fulgulet te vad verde..
Bine ai revenit!!!!!!!!!!!!!
Ai si dai o stare imprejur foarte placuta si vad ca esti o fata de treaba!!
Buna Ralu multumesc mult pentru cuvintele frumoase ,ma fac sa ma simt si mai bine ,am vazut ca mergi la sala toate suntem de treaba ,eu zic sa scrii unde vrei,cand vrei si unde simti tu ce frumos ne lauzi ca suntem cele mai ambitioase dar asa si este ,iubita te asteptam sa intri la noi in fiecare zi ,cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva,nu conteaza ce ,te-am simtit trista ,pupici dulci si ai grija de tine .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1177 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 15:00:50
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
buna,slabutelor
noi suntem la tara ..am stat la magazin diminiata ..acum am intrat sa va salut si sa va
intru la curatenie si-l astept pe sot ..e plecat dupa marfa.. sa mergem la ciupercarie
baiatul e la meci la Buzauera fericit ca l-a bagat sa joace ...fiind incepator in ale baschetului
si la noi ploua
o zi si un we minunat
Buna Lacra,
ce fain ca sunteti la tara...eu mor de ciuda ca fetele mele nu au bunici la tara...of ce mult mi-ar place...ptr. ele m.mult...sa stea vara 2 sapt. in aer curat...in livada...printre animalute...sanatate curata!Eu am bunici la tara dar in Moldova...departe rau....
Weekend placut si tie!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,mi-a fost rau toata noaptea..aseara la cina am mancat peste (caras) facut la cuptor cu legume..acu nu cred ca de la el,desi mama imi zice ca din cauza ca am mancat fara paineMai degraba cred ca de la stresul din ultimele 2 zile...eu asa sunt,tot mi se pune la stomac..Oricum,nu mai imi mergea digestia,simteam ca un pietroi in burta,capul ma durea f tare si aveam ameteli..m-am sculat din pat,am mers un pic prin casa sa pun digestia in miscare,am baut niste apa minerala,m-am tras pe maini,am baut o lingurita de otet mere si se pare ca a functionat..am reusit sa adorm intr-un tarziu,dar si acu ma doare sub coasta,si mi-e greata.
Ce ma bucur ca s-a marit casutza..au venit si ALy,si Iulia(ras cristalin),Ema nu ne uita chiar daca are casuta ei..Happy e deja de-a casei
Ce am ras cu Fulga..auzi la ea "facuta cu sectoristu'"Mersi iubita ca mi-ai facut ziua mai frumoasaApp,cu animalele pe care le ai acu la semnatura nu-l sperii nici pe nepotelul meu:
As fi vrut sa raspund cu citate tuturor,dar nu e timp..azi ma duc sa vad preturile la peletzii pt soba mea,daca gasesc acceptabili fac comanda de un paletMa bucur ca in casa la mine e cald,e izolata bine
Pupicei muulti si marunti,multa sanatate tuturor!
Emy, draga sper ca te simti mai bine...incearca azi sa mananci ceva usor!Eu am dat iama in praji...a facut socrela...doamne o nebunie...nu am rezistat...am gustat una si nu m-am putut opriiiiii...am bagat cateva...mici, mici...dar cam 100 g...
Sa imi fie rusine!
Ma va pedepsi cantaru...sapt. asta nu am fost cuminte...rusinica sa imi fie!
Pup

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Eu sunt in culmea fericirii,umblu pe la ele prin jurnale ,albume cu poze....le postez cate ceva in profil si hop vad ca intra si aici si raman cu noi ,bandita mare sunt ! Dar le iubesc din tot sufletul pe toate . Si cu semnatura se rezolva imediat ,stai sa am un pic liber si imediat umblu la ea !
Esti o smechera...asta iti este strategia...

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Emi, pupici! Sa stii ca special am venit la voi aici sa va dau microbul "berzei" la tine ma gandesc si la Fulguta
Am facut si eu mancarica de regim azi, ca mama tocmai s-a operat de fiere poate mai dau si eu din kg jos cu ocazia asta
Pupici la toata lumea!
Pupici si tie!
Citat:
Anterior postat de anaralu29 Vezi mesajul
Buna fetelor...
V am dus dorul si a luat ceva timp pana sa mai scriu..
M a intrebat si Vidia de ce n am mai scris ..zic doar atat...certurile se evita !De asta am preferat sa tac si sa stau separat.In fine...
Tare de treaba Fulguta pe care o asteptati voi de atata timp...!!!
Am citit umpic din urma si abia asteptam sa vad ce mai zice,face dar nu mai ea ci si voi toatee!!Offf ce greu a fost sa nu mai scriu asta e acum.
Stiu ca voi sunteti cele mai ambitioase fete de pe forum.Eu m am cam dat batuta cand mai aveam 1 kg de dat jos..
Despre viata mea particulara nu as vrea sa vorbesc foarte mult deoarece am realizat (apropo intre timp m am mai maturizat o idee) ca e bine sa faci greseli si sa le descoperi tu nu sa fii influentat de altii .Vreau sa zic ca gresesc si mi asum cat pot de mult raspunderea pentru greselile mele.
Pup si multumesc pentru intelegere!!!
Buna Ana,
cum iti merge..esti bine?Chestia cu invatatul din greseli...cred ca e un mit...aiurea...nu invatam din greseli..adica cel putin cele ca mine...conduse de instinct, inima...cele cerebrale poate...dar cele ce se ghideaza dupa corason...slabe sanse...gresim de 2-10 ori si nu ne lecuim...mai ales ca eu sunt adepta celei de-a 2..3...4 sanse...eu sper ca oamenii se pot/trebuie schimba...daca gresesc sau nu...nu stiu...dar cerebrala nu pot fi...poate fff putin...dar tot ce zice inima fac...
Pupici si tie!
__________________

Ultima dată editat de losefat; 13 oct 2012 at 15:02:58.
Răspuns cu citat
  #1178 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 15:11:22
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Neata Fulgusor drag,...hm te tine in pat ...mai norocoaso...Imi place meniul...salata de legume cu maioneza de telina...cum o faci?
Si la noi ploua...marunt si deprimant!
Nu imi place ploaia...uf...
Fetele au mers la soacra-mea...am facut mancare de dimi...spanac + snitele pui, supa pui cu patratele...ptr. copii...ptr. mine spanac + carne fiarta...supa clara...
Lectii cu cea mare...fetelor cum arata caietele ei imi vine sa fug in lume ...stersaturi...pic...pasta corectoare...oribil...
Acu ma relaxez cu voi...sper ca e cineva onlin sa vb. cu mine...
Buna Ema ce de bunatati la tine ,daca aude al meu de snitele sare in sus ,iubita salata o fac la fel ca cea de boeuf fara castraveti,adica fierb toate legumele ,pun si mazare ,numai ca fac maioneza de telina asa ,,o telina mare o fierb bine ,o las un pic sa se raceasca si o bag in robot cu 1 lingura de mustar cu hrean si 1 lingura de ulei, sare dupa gust si piper daca vrei, o amesteci cu legumele,nu este ea foarte aratoasa dar are un gust super,pana si mie imi place ,nu o mai decorezi ,eu o pun intr-o caserola cu capac si gata,deobicei nu fac multa decat doua portii ,la noi si acum este tot urat ,picura...merg sa intind rufele,s-a terminat si a doua a masina .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1179 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 15:14:50
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Smile Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Buna Ralu multumesc mult pentru cuvintele frumoase ,ma fac sa ma simt si mai bine ,am vazut ca mergi la sala toate suntem de treaba ,eu zic sa scrii unde vrei,cand vrei si unde simti tu ce frumos ne lauzi ca suntem cele mai ambitioase dar asa si este ,iubita te asteptam sa intri la noi in fiecare zi ,cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva,nu conteaza ce ,te-am simtit trista ,pupici dulci si ai grija de tine .
Buna Fulgulet..
Dar sunt foarte adevarate cuvintele si da toate sunteti niste scumpe.Merg la sala sau mai bine zis mergeam ca am deocamdata tendinita si nu prea am tratat o .Adica tendonul e incordat si doare piciorul ca l am fortat prea mult.Momentan astept sa treaca si apoi mai vorbim despre slabit...
Poate ca ai dreptate ca sunt trista dar de fapt cred ca e si oboseala de la munca ca lucrez foarte mult in picioare ,alerg de colo colo..
Plus ca cei de la munca vor sa lucrez 11 ore pentru a mi lua liber .
Totul pornise de la faptul ca ma simt obosita ..si am cerut liber dar mi s a spus ca fetele care ma ajuta la treaba de dimineata sunt de 1 an si nu au avut un liber...asa ca ma mai gandesc daca sa mi iau liber sau/si sa lucrez 11 ore adica sa ma obosesc mai tare.
Pup dulce!!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1180 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 15:14:59
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Buna Ema ce de bunatati la tine ,daca aude al meu de snitele sare in sus ,iubita salata o fac la fel ca cea de boeuf fara castraveti,adica fierb toate legumele ,pun si mazare ,numai ca fac maioneza de telina asa ,,o telina mare o fierb bine ,o las un pic sa se raceasca si o bag in robot cu 1 lingura de mustar cu hrean si 1 lingura de ulei, sare dupa gust si piper daca vrei, o amesteci cu legumele,nu este ea foarte aratoasa dar are un gust super,pana si mie imi place ,nu o mai decorezi ,eu o pun intr-o caserola cu capac si gata,deobicei nu fac multa decat doua portii ,la noi si acum este tot urat ,picura...merg sa intind rufele,s-a terminat si a doua a masina .
Muuultumesc ptr. reteta o salvez si am sa o pun in practica ador salata de boeuf...maioneza insa nu!
La mine a 3-a...spal de dimineata...fara numar...ca la manele!
__________________
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole